Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Съвет при смяна на масло


rusli

Препоръчано мнение

А даже на едно място ми разправяха, че съм щял да го "окотя" с такова масло (5W30) и се чудиха как не го гори.

Някой карал ли е със синтетика на ELF? Като му дойде време за смяната и ако нямам пари за OEM бих се замислил за такова, цената му за 4л бутилка е много добра, но дали е стока?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Още един глас в полза на DIAMOND Evolution 5W30.Колеги и според мен,това е маслото което би следвало да слага всеки на собственик на GDI и с което двигателя наистина показва своите качества.Преди това бях с 10W40, но след като сложих DIAMOND Evolution 5W30 разликата в ускорението и работата на двигателя е огромна. Съвета ми към всички колеги с подобен двигател е да не пестят за сметка на качественото масло което разбира се и удължава живота на двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, много се написа за маслата на моторите GDI .Така и не разбрах най-походящото-за мотори до150хил.и повече.Та предложението ми е - нека най-знаещите да разделят видовете масла и по сезони/зимно и лятно/.Ползата за всички ще е голяма.Аз предварително благодаря на всички изказали мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=697&view=findpost&p=193107

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Колеги,

 

Ще сменям маслото тези дни и този път искам да сложа 5W30 (до сега съм карал с 10W40). Понеже нямам много време да обикалям по магазините (в Стара Загора), а искам утре да го сменя, да Ви попитам за мнение за масло АCDelco 5W30 - предлагат ми такова (с отстъпка).

Ако обаче не е хубаво, приемам съвети за други масла.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравйте, и аз за маслото...

Каризма ГДИ 1.8, купена преди 2 седмици.

Двигателят работеше добре.Смених маслото - старото не знам какво беше.

Сега е с 5/30 и след 300 км осезаемо се разтрака .

Да го сменя ли с 10/40 или да карам така?

Благодаря на всички отзовали се!

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте, и аз за маслото...

Каризма ГДИ 1.8, купена преди 2 седмици.

Двигателят работеше добре.Смених маслото - старото не знам какво беше.

Сега е с 5/30 и след 300 км осезаемо се разтрака .

Да го сменя ли с 10/40 или да карам така?

Благодаря на всички отзовали се!

 

Здравей колега, би ли дал повече информация за използваното от теб SAE 5W30. Отзад на бутилката препиши всички стандарти. Най-важните които те касаят са дали е ACEA A5/B5 или ACEA A3/B4. Сподели също така коя година ти е каризмата.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте, и аз за маслото...

Каризма ГДИ 1.8, купена преди 2 седмици.

Двигателят работеше добре.Смених маслото - старото не знам какво беше.

Сега е с 5/30 и след 300 км осезаемо се разтрака .

Да го сменя ли с 10/40 или да карам така?

Благодаря на всички отзовали се!

За ГДИ двигателя най-вобрия вариант е 5/40. Но пък няма как да разбереш какво е старото масло ... може и минерално да е било , а то няма много добро качества ...

Един съвет - не си търси масло по вискозитетен клас а по стандарти и спецификации :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То няма ясно определен стандарт, за това какво трябва да се сипва вътре. Пробвал съм всичките варианти от към визкозитет и най-добре е с 5W30, може и разбира се и с 0W30 или с 10W30. 5W30 е най-добре от към цена, специалното 10W30 на Shell няма как да се намери, вероятността да се намери друго със същия визкозитет също е много малка.

 

Конкретно за случая може по някаква причина да е изтекло масло от повдигачите и да не са се обезвъздушили след смяната. Може пък и да е на супер много километри и да е била с гъсто масло или с добавки и да се е разтракало от новото по-рядко масло. Ако имаш работа към Пловдив отиди при Milen_z, за профилактика на двигателя (да почисти нагара и т.н.) и да даде компетентно мнение защо трака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...