Премини към съдържание

Купих си Avance но....!


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

 

Преди 4 дни си купих (мисля) добра машина-Galant Avance. Имам един въпрос на който се надявам да ми отговорите понеже все още си разучавам автомобила а пък и нямам книжка за да проверя това което ме притеснява.

Когато карам от време на време ми свети горе в десния ъгъл '' GDI EKO''!? Незнам дали е нормално,защото ту свети ту изгасва.

 

Ще съм ви благодарен ако ми отговорите! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лампата ЕСО трябва да свети до 3500об/мин и ако газта се натиска плавно до 1/3 от хода на педала, показва че двигателя работи в икономичен режим. 12.8 разход в София, ако колата се кара нормално е висок. Опитаите се да я карате с светнала лампа ЕСО (макар че ще ви е доста трудно) да видим какъв разход ще даде.

 

 

Когато автомобила работи на сравнително ниски обороти е в режим на "Супер бедна смес" /ако съм запомнил правилния термин/, което ще рече, че не разходва много гориво - лампичката "ECO" СВЕТИ. Респективно лампата гасне когато автомобила се товари и харчи повече.

 

СВЕТИ - малък разход;

НЕ СВЕТИ - голям разход;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо Честито, после безаварийно да си го караш Бижуто. А малко снимки няма ли да ни покажеш???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Преди 4 дни си купих (мисля) добра машина-Galant Avance. Имам един въпрос на който се надявам да ми отговорите понеже все още си разучавам автомобила а пък и нямам книжка за да проверя това което ме притеснява.

Когато карам от време на време ми свети горе в десния ъгъл '' GDI EKO''!? Незнам дали е нормално,защото ту свети ту изгасва.

 

Ще съм ви благодарен ако ми отговорите! :mitsu-smiley:

Нормално е това, не се плаши.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

А тази лампа "ЕСО" на 2,5 V6 типтроник дали я има. Извинявайте за тъпия въпрос, но го имам от един месец и никога не съм я виждал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тази лампа "ЕСО" на 2,5 V6 типтроник дали я има. Извинявайте за тъпия въпрос, но го имам от един месец и никога не съм я виждал.

 

Не, няма я, тя е само на GDI мотора. А и при теб няма такова нещо като икономичен режим, ти си все в неикономичен... Последното е шега, но истината е, че няма такава лампа при теб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма я, тя е само на GDI мотора. А и при теб няма такова нещо като икономичен режим, ти си все в неикономичен... Последното е шега, но истината е, че няма такава лампа при теб.

Мерси за бързия отговор. И аз до сега не съм забелязал нещо икономично, но кефа е голям и за съжаление "Пак се заплаща".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Симпатяги :icon_dance:

Събота и неделя се повозих с моето :mitsu-smiley: Резервоарът преди потеглянето събра за 118 лева бензин А-95. Сипаха ми 58,13 литра и пистолета изключи. Не знам колко е имало вътре, но стрелката беше доста песимистична. Така и не разбрах колко бензин събира резервоарът :icon_blush:

Пет души пътувахме в колата с още около 70 кг. багаж средно за двете посоки. Пътят беше следният:

Плевен, Ловеч, Троян-Кърнаре (уха, страхотни завои и асфалт :icon_rock: )........ Пловдив, Асеновград, с. Борово (общ. Лъки) и по-точно до Кръстова Гора. Който е ходил знае какви баири са там и колко е тясно на места. Шипка пасти да яде!

След това обратно до Асеновград и от там за Димитровград, Ст. Загора ........ прохода Шипка, Габрово, Ловеч и т. н. Не съм карал с високи скорости (с малки изключения), правех всичко плавно за да не стане лошо на някой от пътуващите. Шипка не я усетихме. Докато започнах да я катеря и тя свърши, а като малък ми се струваше по-дълга, по-стръмна и въобще по-трудна за машината и водача.

Изминахме 762,5 км. без доливане. Чудно ми е колко бензин щеше да изгори по-малка кола при тези условия. Със сигурност по-малко, но ми се ще да видя как бере душа по тези баири. Някои изхвърляха охл. течност горе и на всички бучаха вентилатори........ Бяха ми заглъхнали ушите и може би затова не съм чул на мици да въртят.

По-интересното беше, че колата беше много стабилна, без странично накланяне и спираше учудващо (за мен) добре. Не знам колко точно е изгорила, но мисля че не е плашещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тази лампа "ЕСО" на 2,5 V6 типтроник дали я има. Извинявайте за тъпия въпрос, но го имам от един месец и никога не съм я виждал.

Аз имам подобна лампа - лампата на ключето за включване на газовата уредба! :):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам подобна лампа - лампата на ключето за включване на газовата уредба! :):)

Абе още ми е жал да и слагам такава екстра, но някой ден може би ?!?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе още ми е жал да и слагам такава екстра, но някой ден може би ?!?!?

Екстрата си я бива, и не се чуди вообще :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Симпатяги :icon_dance:

Събота и неделя се повозих с моето :mitsu-smiley: Резервоарът преди потеглянето събра за 118 лева бензин А-95. Сипаха ми 58,13 литра и пистолета изключи. Не знам колко е имало вътре, но стрелката беше доста песимистична. Така и не разбрах колко бензин събира резервоарът :icon_blush:

Пет души пътувахме в колата с още около 70 кг. багаж средно за двете посоки. Пътят беше следният:

Плевен, Ловеч, Троян-Кърнаре ...

 

 

Извинявам се за :offtopic: , но в събота се връщах от Ловеч към Плевен около 19:30 - 20:00 ч. и се разминах с черен Галант :icon_dance: с плевенски номер. Да не си бил ти, Анди? :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно по това време пътувахме към Ловеч. За секунда видях Галант, не помня цвета обаче, но беше светъл. Нямах време да поздравя. Рядко се случва да видя модела по пътищата, иначе редовно поздравявам и най-странното е че ми пристават на акъла и също поздравяват :icon_dance: .

Колата е виолетова. Всъщност, повече галанти не видях до края на пътуването. И аз се извинявам за spam-a.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_n_oops: ...Моят дядо е бордо металик. Май често идваш към Плевен, звънкай следващия път! (0886532280 - Иван)

Малко оспамихме, дано ни извини колегата! :rolleyes:

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе още ми е жал да и слагам такава екстра, но някой ден може би ?!?!?

И аз така говорих кат си купих мойта (макар и да е 1.8 и то стария модел) цели 6 месеца си казвах: Няма да сложа газова па, ако ще света да се срине!!! :icon_hmm:

Докат не се качих на един колега на "парахода" с поставен ГИ и това беше. На другата седмица бех газифициран и да ти призная ама грам не съжалявам!

За 2 години от как съм с ГИ, си е избила парите поне за 2 автомобила.

А когат ми стане кеф си я карам на бензин поне 2 пъти в месеца по 200км. пробег и то и сипвам 98! :)

 

Така че както се изрази някой по горе - "лампата за ECO е на превключвателя на ГИ" :) :icon_thumbup: :icon_dance:

Редактирано от s01o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...