Премини към съдържание

Запитване


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, чудя се от доста време насам, колко ли парички ще излезе пребоядисването на колт 97-ма година, че откакто съм в Варна само проблеми със съседи, на кой не му харесало каде съм спрял оп една черта с ключа, на кой не му харесало че колата е пред терасата му (защо ли незнам, там си е нормално парко място) оп някакви боклуци отгоре, идея нямам за какво реагират тези хора по този начин, когато я надраха с ключ бях спрял до един вход и от двете страни на колата имаше най малко метър и половина място да минават хорта и си мислех, че няма да е проблем, е да ама не сутринта от край до край отляво черта с ключ, е по тази логика др коли като ме запушват вечер по най-несъобразителните начини и то чак до сутринта дане би да съм надраскал някой? Както и да е...

 

Попитах в няколко сервиза между другото, но те не извършваха такива услуги.

Интерсува ме цялостно КАЧЕСТВЕНО пребоядисване с качествена черна боя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

150 лв. на детайл вземат добрите майстори. Минимум 1500 лв ще ти струва качествено боядисване!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незная откъде си колега, но според мен 1500лв за цялостно пребоядисване на тая малка кола си е чисто обирджийство. Последното ми боядисване беше на сестра ми на Митсу-то(пак Colt), за двете брони 150лв. Преди това на един Меган бях боядисвал - двете страни + предна броня цената беше 500лв. Само за сравнение на Мерцедес Е300 цялостно боядисване с цвят тъмно зелена перла на гаджето на сестра ми му бяха взели 1200лв. Сигурно в по-големите градове цените са по-дебели, но чак пък толкоз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само за сравнение на Мерцедес Е300 цялостно боядисване с цвят тъмно зелена перла на гаджето на сестра ми му бяха взели 1200лв. Сигурно в по-големите градове цените са по-дебели, но чак пък толкоз.
Това за кога говориш ? Преди 2-3 години ли ?.....

И да, в по големите градове е по скъпо.....И наемите са по високи, и боята е по скъпа.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интерсува ме цялостно КАЧЕСТВЕНО пребоядисване с качествена черна боя.

 

За качествено боядисване, цената е между 800 и 1200лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ти казвам конкретно за Варна. Миналата година предния ми капак претърпя злополука (макар че сега го нажулиха), и обикалях бояджиите. Всички които ми бяха силно препоръчвани като много добри, си бяха плюли в устите и искаха по 150 лв на детайл. За преден капак и преден калник ми взеха 300 лв. Казвам ти за по-малко от 1500 лв. няма да е както трябва работата.... Има иначе разни гаражни майстори дето нямат нито къде да я умият, нито къде да я ошкурят, нито къде да я сушат и ще ти я боядисат на драго за 700 лв. Избора си е твой...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да си оставим българската простотия,какви хора са тези дето ще ти драскат колата нарочно,нима не знаят че едно пребоядисване струва колкото храната им за месец.Децата също имат слабост към такива работи,какво възпитание могат да имат такива деца.Моя син ако науча,че е направил подобна простотия горко му,но родител който знае или толерира подобно поведение не е за трепане,а за сериозни глоби и обещетения.Крайно време да се научим от нормалните държави,там човек като види че се върши нещо нередно и веднага дрънчи на специализирани телефони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За пребоядисване нормалната цена е 100-120лв на детайл. Ако обаче има допълнителна работа като изпъване на детайли тогава цената скача. Така че около 1000лв е нормално с перлена боя. А относно къдърността на майсторите, специално при боядисване, трябва да е доста некъдърен, за да не го направи като хората. По-важното е след боядисването да изпичат боята, за да не се получи ефекта боядисваш и след 2 3 месеца под лятното слънце става друг цвят.

 

На мен преди 4-5 месеца ми взеха също 150лв за пребоядисване и изправяне на капак, тъй като едно 110кг дупе седна на него/по точно скочи/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли в Добрич с какви цени работят?

 

Те цените, че ще са по-малки добре ама дали качеството ще е добро се питам !

Бях чул няколко добри работи за майстор извън добрич в някакво село беше май ще взема да проверя :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намерите свестен майстор, който работи и тънко, пишете в темата:) че и аз имам доста забележки да оправям :(
Тези майстори измряха отдавна....Няма такъв който да ти вземе тънко, и да ти направи колата както трябва....

За по тънко ще ти я претупа на две-на три.....А за да ти я направи както трябва, е нужно повече време за работа, а времето е пари..... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Здравйте колеги! И аз се присъединявам към тези с надраните коли.Моята бе надрана пред паркинг на една банка в която бях клиент.Но това не е толкова важно , къде и кога.По важно да се намерят координати на бояджии които са изпробвани.Ако някой знае да драсне някой ред . За Варна става дума :please:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята бе надрана пред паркинг на една банка в която бях клиент

 

Трябвало да сигнализраш в полицията за вандалската проява, после има шанс да се види на записа.

 

 

Просто ми е интересно какви са тия хора дето драскат колите и как я мислят тая работа. Някой ден ще го хванат и...  :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте колеги! И аз се присъединявам към тези с надраните коли.Моята бе надрана пред паркинг на една банка в която бях клиент.Но това не е толкова важно , къде и кога.По важно да се намерят координати на бояджии които са изпробвани.Ако някой знае да драсне някой ред . За Варна става дума :please:

 

Отиваш на бившия учебен полигон до затвора. Там е пълно с ударени коли. Наредени са един до друг тенекеджии и бояджии. Търси Росен ;) Ако ти трябва по-детайлно обяснение, питай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много Емо .Ще отида да видя и дано да не ме резнат с някакви огромни суми.Надявам се да е в рамките на нормалното. :respect:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та за въпросния пич които боядисвал в едно село - казва се Миро и селото е Ганево. Добре работи човека в сервиза шкурят боядисват имат си камера абе хубаво е сервизчето и взима най евтино от всички бирници в Добрич и гарантирам за него,работи качествено защото преди работих в застрах. Виктория и имахме сключени договори с всички сервизи в Добрич и съответно отговарях за щети т.е. се занимавах точно със сервизите та най - удачния вариант е този в Ганево.

Всички сервизи в Добрич го ползват, защото боядисва хубаво.

 

Като договорката е на детайл , обаче всички си слагат труда ,които се измерва в човеко час и работят по норми от държавен вестник та той работи доста тънко като се сравнява с Добричките сервизи а за Варна не ми се мисли какви ще са цените. Твой е избора това е просто съвет. B) :icon_peace:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Сега и аз трябва да пребоядисвам :icon_crying: такава глупост не бях правила, но за всичко си има първи път :D - колата ми е одрана от едната страна от предната до задната броня :icon_crying: отнесох един голф на едно кръстовище ... после КАТ, разправии, сега трябва да ходя и при застрахователите ... тя и преди това боята ми беше кофти, и сега сигурно ще трябва да я пребоядисвам цялата ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

за всичко си има първи път. Дано ти я оправят качествено.

[/q ако си от добрич наистина поразпитай за николай чошмата там правят и тежки удари и козметични забележки.незнам как се качват снимки във форума да покажа.цените са разумни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Аз наскоро си взех едно Colt-че, беше в окаяно състояние. Набавих си нужните материали /няколко вида кит, шпакли и шкурки/ и започнах сам да си я правя. Естествено моята работа не е на професионално ниво, но след намесата на майстор се получи добре. Така ми излезе доста по-изгодно. В момента колата ми е при бояджия, но след като я взема ще кача снимки.

Редактирано от leski
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...