Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпроси относно Lancer 1.8 Cvt


Препоръчано мнение

Здравейте, от 3 месеца съм собственик на Lancer 1.8 CVT.

Доволен съм много от колата.! Впчатление прави малко високия разход на гориво за 1.8 мотор, дори и вентилиран - 15-17 литра в града - София :drag: . !

Та въпроса ми е следния:

Трябва ли да изключвам на "N" по сфетофарите?

В Балканстар не ми дадоха конкретен отговор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от 3 месеца съм собственик на Lancer 1.8 CVT.

Доволен съм много от колата.! Впчатление прави малко високия разход на гориво за 1.8 мотор, дори и вентилиран - 15-17 литра в града - София :drag: . !

Та въпроса ми е следния:

Трябва ли да изключвам на "N" по сфетофарите?

В Балканстар не ми дадоха конкретен отговор.

НЕ трябва!

 

За разхода - нормално, нова ти е, ще падне разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЕ трябва!

 

За разхода - нормално, нова ти е, ще падне разхода.

 

Да и аз вярвам, че ще падне. Не очаквам чудеса, но поне това което пише в брушурата + 15-20%. Мда

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЕ трябва!

 

За разхода - нормално, нова ти е, ще падне разхода.

 

Защо да не трябва? Мисля, че в упътването си пише, че при престой повече от 20 секунди се минава на N.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не трябва? Мисля, че в упътването си пише, че при престой повече от 20 секунди се минава на N.

 

Аз упътване нямам за колата. Дадоха ми за Аутлендър, понеже нямали за моята на Български :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма никакъв смисъл да минаваш ня N, освен ако няма да висиш поне 5 минути на светофара. А разхода според мен е голям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже след като потегля още на първата пресечка от нас има светофар и двигателя е студен, когато спра на червено усещам как двигателя се мъчи докато натискам спирачката, защото оботите са около 1500. Поради тази причина минавам на Р, защото все имам чувството, че ще прецакам скоростната кутия. В крайна сметка силата от двигателя и противодействащата силата от спирачното усилие се борят в скоростната кутия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма смисъл да изключваш от скорост,автоматичните кутии са предвидени точно за такъв цикъл на работа.Карам изключително и само автомати от 14 години и до сега съм нямал случай да изключвам скоростите.Относно разхода и моята дава 15-16 л.градско и то при нормално каране без влизане в центъра,казват че като се разработи ще спадне ама вече 9000 км си е все същия,знам ли може още да не се е разработила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма смисъл да изключваш от скорост,автоматичните кутии са предвидени точно за такъв цикъл на работа.Карам изключително и само автомати от 14 години и до сега съм нямал случай да изключвам скоростите.Относно разхода и моята дава 15-16 л.градско и то при нормално каране без влизане в центъра,казват че като се разработи ще спадне ама вече 9000 км си е все същия,знам ли може още да не се е разработила.

Ееее смени маслото пък тогава очаквай да ти падне разхода ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези теории за спад на разхода след като се смени маслото или когато се разработи колата са леко неверни.

Разход от 15-16 без да се влиза в центъра на града си е направо НЕНОРМАЛНО а ако се влезе в града ще стане 20.

Даже ако кажем теориите са верни разхода ще падне с 6 литра може би.

Аз такава цифра на моя лансер не съм виждал при спазване на градското ограничение за скорост и нормално каране си харчи 8-9 а по цариградско сваля и на 7,5 даже.

И това си е от самото начало.

 

P.S. Хора RS6 или мерцедеси не дават такъв градски разход а това са доста по сериозни машини от лансера то ако 15-16 е вярно по-добре по една RS6 да се вземе и по-малко пари за бензин ще се дават.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам аз имам един приател с М3 неговата кутия е подобна и без зор харчи 14... градско като се набива в най-големите задръствания по канала всеки ден по 2 пъти. Верно, че като дадеш жега може и 28 да докараш де :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи информацията за разхода на Лансер СВТ е следната градско: 11 литра извънградско: 6,1 литра смесено: 7,9 литра

Колегата казва ,че този разход от 15-16 даже не е в центъра така ,че взимаме смесено и тези 7,9 литра дакажем ,че не са реални да ги направим 9 литра което си е бая разлика до 15.

Даже и колата да не е разработена пак разхода няма да падне с 5 литра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги зависи кой как си изчислява разхода и къде кара колата.Аз също съм с CVT карам си в центъра и разхода ми е 12,5-13,00.Изчислявам разхода само като пълня резервоара винаги до горе,не гледам какво показва борд компютъра.Меджду другото преди да си взема колата карах кола на БС същия мотор но ръчна и разхода беше 13,5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го смених на 8000 щото колата стана на 1 година.Имам и друго обяснение за високия разход колата се кара по 10-на км. на ден и реално мотора не може да загрее.Леле колко съм смотан за 10 км на ден да взема да си купя нова кола. :icon_n_blowup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги зависи кой как си изчислява разхода и къде кара колата.Аз също съм с CVT карам си в центъра и разхода ми е 12,5-13,00.Изчислявам разхода само като пълня резервоара винаги до горе,не гледам какво показва борд компютъра.Меджду другото преди да си взема колата карах кола на БС същия мотор но ръчна и разхода беше 13,5

Абе, хора... Сериозен разход има тая кола... Вероятно е от трансмисията, но и ръчките като слушам какво правят, ми се плаши окото. Моят 2,5 шестак гори в София около 13 и то без да карам по икономичен начин...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа, че има огромна разлика между това, къде и кога се кара из София. Вчера се прибирах от центъра с шкода Фабия 1.2 със 64 коня в 5и30, в натоварения диапазон и като стигнах - компютъра показваше разход 12л./100км и то при сравнително нормално каране. При същата ситуация лансера ми дава 13-14л./100км. Освен това, цариградско няма нищо общо с градско каране, освен като наближи центъра и дори и там да има задръстване - колите се движат доста по-бързо от централни кръстовища. Така, че при натоварената часова зона разход от 12 е доста нормален. Ако си карате през деня, но извън тия часови зони или пък вечерно време - тогава ше ви дава градско под 10. А смяната на маслото и разработването намаляват малко разхода, доказано пак от тая шкода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го смених на 8000 щото колата стана на 1 година.Имам и друго обяснение за високия разход колата се кара по 10-на км. на ден и реално мотора не може да загрее.Леле колко съм смотан за 10 км на ден да взема да си купя нова кола. :icon_n_blowup:

 

В тоя ред на мисли - моята ще направи накрая на април 1 година и 11хил.км. - кога ще правя смяната на маслото? На първата година ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред на мисли - моята ще направи накрая на април 1 година и 11хил.км. - кога ще правя смяната на маслото? На първата година ли?

 

Щеш не щеш, ще си сменяш маслото ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искате да изтествате градския(в София !!!) разход на вашия автомобил???

 

Най-близките възможните дати са:

18,19,20 април

1,2,3,4,5,6 май (ТУК ОБЕЩАВАМ ДА ПОСТИГНЕТЕ КАТАЛОЖНИТЕ ДАННИ) :icon_rock:

 

Иначе си карайте и се наслаждавайте на автомата :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе си карайте и се наслаждавайте на автомата :first:

 

Благодаря колега! Голям кеф е с тази сгодийка.

Преди 1 седмица в Монтана на един му увисна чейнето. На един светофар докото чаках се поизтегнах малко. Междувраменно светна зелено и аз без да пипам нищо (ръцете ми бяха на тила) само натиснах газта и така до следващия светофар. Колегата отзад се престрои до мен и през цялото време ме оглежда като щъркел на коледа. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го смених на 8000 щото колата стана на 1 година.Имам и друго обяснение за високия разход колата се кара по 10-на км. на ден и реално мотора не може да загрее.Леле колко съм смотан за 10 км на ден да взема да си купя нова кола. :icon_n_blowup:

Който се оплаква от малко навъртяни километри да ми даде колата си .За един месец гарантирам ,че ще му навъртя около 10 К км. /лятото може и повече/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото го смених на 8000 щото колата стана на 1 година.Имам и друго обяснение за високия разход колата се кара по 10-на км. на ден и реално мотора не може да загрее.Леле колко съм смотан за 10 км на ден да взема да си купя нова кола. :icon_n_blowup:

Това е причината за разхода :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който се оплаква от малко навъртяни километри да ми даде колата си .За един месец гарантирам ,че ще му навъртя около 10 К км. /лятото може и повече/.

 

Ако са и на големи дестинации, ставаш и за разработка на мотори след основен ремонт :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз наближавам 40 000км и средният разход ми е 10л. в началото на истина беше доста по-висок от колкото пише в книгата, но с километрите се оправи (ако може така да се каже). Извън града, от Смолян до Слънчев Бряг ми е давала и 6.7л ама на всякаде спазвах ограниченията с +10км. Ама така не може да се кара. Разхода зависи много от това как я караш тази кола. Може и 7л да гори, може и 17л. Аз от както оставих на дисплея да ми показва температурата на охладителната система разхода ми падна много. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...