Премини към съдържание

Мitsu от Англия.За и против


Препоръчано мнение

Колега имаш завидна памет за много постове, обаче да ги пасваш както ти дойде в подкрепа на някаква си твоя идея фикс при мен не върви...

Нищо от горното в този ред на мисли не те оторизира да ме характеризираш като тарикат или пък да се троснеш. че ти е омръзнало от такива или онакива.

Защо реши, че поста ми се отнася конкретно към теб ? Той е отправен към всички, които спестяват за сметка на пасивната сигурност и безопасност. Може да ми се сърдят тези хора, ако искат дори да ме мразят, но да караш автомобил с дясна дирекция в страна с дясно движение , за мен е същото като да караш пиян или дори по-лошо. Просто отношението към безопасността на другите на пътя е същото. Това си е още един пирон в ковчега наречен "БГ пътна обстановка". Забранено е да се говори по телефона, забранена е скорост над допустимата, забранено е да се кара пил, забранени са куп други неща, обясни ми, само едно...защо трябва да се кара в условия, при които водача е с намалена видимост и на неадекватно за пътния трафик в БГ място в автомобила. Това моето не е фикс идея. Това е поредната недомислица на управляващите ни, от която се възползват все още, една камара тарикати с желание , но без възможности. Надявам се това беззаконие да не продължава още дълго.

Бих те попитал и нещо конкретно...Как гледаш на проекта да се забрани на младите водачи да карат автомобили над 1.6 или определен брой к.с. и с какво око би погледнал един такъв, седнал в кола от дясната страна, но 1.6 ? Не се ли получава парадоскс? За всеобща безопасност не им се разрешава определена мощност, но им се разешава да да карат в условия на намалена видимост. Кое според теб е по-голяма заплаха ?

Всъщност този последния ми коментар горе, е малко в нищото, понеже беше отговор на една провокация, която бе изтрита и поста ми в последствие редактиран.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Няма да се уморя да повтарям, че при умело и разумно шофиране карането от дясно не е никакъв проблем.

Без промяна на стила на шофиране си е 100% самоубийство, но който си има брада, си има и гребенче :)

Абсурд е внимателно шофиране да е по-опасно в какъвто и да е аспект.

Карането от дясно е факт и всички е редно да го вземат предвид по аналогия с газоходите, караваните, съботно-неделните таралясници и камионите с извънгабаритен. Ако някой не знае как - да пита или да не кара!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти лично можеш ли да гарантираш че всички с десен волан са си коригирали начина на каране според твоите критерии и не са "100% самоубици", нали затова е закона?

Закона спазват и караваните, и таралясниците, и камиони с извънгабаритен товар така че да има рамки как може и как не може.

 

Погледни по-нагоре цитата, който съм дал от закона и ми обясни как автомобил с десен волан ще го спази и ще направи изпреварване?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма място за спор-имаме си ЗДв.П,където е казано в коя лента трябва да се кара/откъдето става ясно с каква дирекция трябва да е а-ла/.Ако някой англичанин реши да дойде в България с колата си,да си прави сметката как ще кара.Същото важи и за нас,ако отидем в Англия,ама да позволяват регистрация на коли с дясна дирекция - това вече е абсурд. Е.ати държавата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм против Галантите. Много са ми големи и не ме кефят. Да се забранят да се регистрират (ми то си е самоубийство да караш кола с 6 цилиндъра и над сто коня - камикадзета са тея с Галант). Каризмата ми като всяка друга е с малка задна видимост, което я прави неудобна за паркиране и е предпоставка за ПТП. Освен това е и "скучна". И този модел да се забрани. Против кабриолетите съм - да се забранят (пролет е и ако докато си шофираш по магистралата те нацвака някой щъркел и айде, катастрофа). А, да, против джиповете съм (много ме засичат докато стигна до работата си). И те да се забранят, веднага КАТ да ги свали от регистрация и никога повече да не ги регистрира. Против съм и колите с дясна дирекция. Освен опасност за предизвикване на катастрофа, те са предпоставка и за пожар. Ами ако сте свикнали да си изхвърляте фасовете през прозореца и до вас пътува тъщата. А, да, предпоставка са и за развод. Какво правиме, ако до вас пътува жена ви, а имате навика докато шофирате да плюете през прозореца. Да, ама в България вече няма граничен контрол с Румъния и Гърция, държавата ни е длъжна да издава закони, синхронизирани с европейското законодателство и да се съобразява с европейските регламенти. Така че няма как да стане реалност нито едно от моите желания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти лично можеш ли да гарантираш че всички с десен волан са си коригирали начина на каране според твоите критерии и не са "100% самоубици".....

Гаранция не може да се даде и за навиците на водачите с автомобили с лява дирекция, камо ли и за тия - с дясна.

Не е ли разумен отделният индивит - дирекцията му е най-малкият проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Аз като потърпевш от инцидент имено с кола с дясна дирекция ще кажа следното. Ако не се забрани вноса на такива коли, поне да се задължът собствениците им да обръщат дирекцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От около 20тина дена съм собственик именно на :mitsu-smiley: Carisma десен волан. Никога преди не се бях качвал на кола с десен волан но си я докарах от Англия на ход и мога да ви кажа, че дали ще караш от дясната страна или от лявата няма никакво значение всичко опира до "задкормилното устройство" ако си малоумник дори и зад ляв волан си опасен за себе си и за околните. колкото за регистрациите ние сме в ЕС и не е редно да ги забраняват в Англия регистрират коли с ляв волан така че не виждам какъв е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На теб ти е все едно. Ами ако срещу теб се движи малоумник с десен волан........Я се замисли дали е едно и също....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На теб ти е все едно. Ами ако срещу теб се движи малоумник с десен волан........Я се замисли дали е едно и също....

 

Не искам да се повтарям но вече казах че дали е с ляв или с десен волан малоумника си е такъв и винаги може да те засече или да мини на червено или да направи вякакви дуги простотии. Който не може да кара да не кара куцо и сакато си "накупиха" книжки и затова има толкова поразии по пътищата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога преди не се бях качвал на кола с десен волан но си я докарах от Англия на ход и мога да ви кажа, че дали ще караш от дясната страна или от лявата няма никакво значение всичко опира до "задкормилното устройство" ако си малоумник дори и зад ляв волан си опасен за себе си и за околните.
Само не се мъчи и ти, като всички собственици на кола с десен волан, да ни убеждаваш колко е безопасно и колко е добре че си слизаш откъм тротоара.....И за малоумниците не си прав.....Един малоумник с десен волан, е много по опасен от малоумник с ляв.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не се мъчи и ти, като всички собственици на кола с десен волан, да ни убеждаваш колко е безопасно и колко е добре че си слизаш откъм тротоара.....И за малоумниците не си прав.....Един малоумник с десен волан, е много по опасен от малоумник с ляв.....

Никой не се опитвам да обеждавам, че е безопасно или пък, че трябва да си купи кола с десен волан. Всеки си има глава на раменете и евинтоално мозък вътре за да прецени какво да си купи и дали ще може да се справи. А колкото до малоумниците по пътищата много са и никой неможе да ме обеди кой е по-опасен и защо? До сега не прочетох нито една основателна причина за опасността при десния волан! Само общи приказки, не е причината във видимоста при изпреварване защото това може да се реши с камера или огледала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква по- основателна причина от видимостта? Не си малоумник, ха сега обясни как се извършва маневрата "изпреварване" с лява дирекция при така организираното движение по- пътищата в България и с дясна дирекция при същите условия. На пръв поглед няма разлика ама дали? Май трябва да погледнеш на още едно място, какво ще ти покаже камерата или системата от огледала, а всяко едно действие изисква време, а с времето ... . Твоя воля, карай с десен волан и безпроблемно по- пътищата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вальо, по-добре заключи тази тема...

Нека не се заключва! Нормално е да има пререкания в случая, но тук става въпрос за обществена позиция и за хора спестяващи от потенциалната безопасност, неговата лична и тази на всички станали. Колкото и да са в противоречие нещата с правилата на форума и на добрия тон, нормално е да има хора възмутени от отношението на "обратните" пренебрегващо всеобщите правила. В крайна сметка е по-добре тези хора и потенциалните купувачи на такива автомобили, да прочетат негативни мнения и да се замислят, отколкото да продължават с безотговорното си отношение.

 

От около 20тина дена съм собственик именно на :mitsu-smiley: Carisma десен волан. Никога преди не се бях качвал на кола с десен волан но си я докарах от Англия на ход и мога да ви кажа, че дали ще караш от дясната страна или от лявата няма никакво значение всичко опира до "задкормилното устройство" ако си малоумник дори и зад ляв волан си опасен за себе си и за околните. колкото за регистрациите ние сме в ЕС и не е редно да ги забраняват в Англия регистрират коли с ляв волан така че не виждам какъв е проблема.

Колега, не става въпрос за ЕС, а за ЗЗДПП(Закон за движение по пътищата). Във всяка страна той е различен. Това все още не е регламентирано от ЕС и е различно при всяка членка. Товa ,че UK е член на ЕС , не означава, че ти си по-малка заплаха на пътя за себе си, мен и семейството ми при положение, че си се качил в автомобил с дясна дирекция. Напротив ! Намалената видимост, те прави потенциална заплаха за всички нас, колкото и да се опиташ да омаловажаваш факта.

 

Никой не се опитвам да обеждавам, че е безопасно или пък, че трябва да си купи кола с десен волан. Всеки си има глава на раменете и евинтоално мозък вътре за да прецени какво да си купи и дали ще може да се справи. А колкото до малоумниците по пътищата много са и никой неможе да ме обеди кой е по-опасен и защо? До сега не прочетох нито една основателна причина за опасността при десния волан! Само общи приказки, не е причината във видимоста при изпреварване защото това може да се реши с камера или огледала.

Научи се първо да пишеш грамотно, а после ни обяснявай ! Дано пътната обстановка не те убеди в това, което се опитваш да оправдаеш като фактор. Надявам се шофьорските курсове скоро да станат по минимум две години, понеже като гледам как пишат хора учили Български език, предполагам поне 8(осем) години, представям си колко научават за 3(три) месеца кормуване и теория.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.

×
×
  • Създаване...