Премини към съдържание

Кола от Германия


SpeedFox

Препоръчано мнение

Здравейте, искам да попитам какви документи са нужни при покупка на кола от Германия и какви такси се плащат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам какви документи са нужни при покупка на кола от Германия и какви такси се плащат?/

Почти никакви, оригиналният талон на колата и договор за покупко-продажба. В Германия не се изисква нотариална заверка на този договор. Това е. Все пак е добре договорът да е с последният, вписан в талона собственик... :icon_clap: Проста работа. При регистрацията какво се плаща ще каже някой друг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си занесеш договора (Каufentrakt) да ти го преведат. Ще ти струва някакви пари, не помня колко.

Плаща се екотакса в КАТ. 200 лева и нещо беше. Номерата са ти ~ 60 лева.

Съветвам те да си намериш и препишеш номера на двигателя, защото е наврян на трудно видимо място и там никой няма да тръгне да ти го разчита. Моя накрая го преписах от сервизната книжка. Преди това дадох на един монтьор 10 лева, който заничаше 5 мин. с едно огледалце и фенерче. Обърка го на 35%.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви. А на 2.0 V6 24V, 1995 г. къде се намира този номер?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сложи винетки за всяка една държава, рушвети на митничари и полицаи /поне преди няколко години беше така/, някоя глоба... цена за застраховка и транзитен номер, гориво, други пътни разходи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да става, НЕ ДАВАЙ ПОДКУП на нито един митничар. Там да блеят в кабинките!

Когато минавах през Румъния, онзи си поиска - каза Да почерпиш и аз попитах Защо, по какъв повод и

той каза Еми ей така, да почерпиш. Направо си му казах че няма как да стане това и той каза "като няма да черпиш, бягай ей там на паркинг". Оставих колата където ми каза, върнах се и застанах до гишето да си ми върне паспорта и документите. За 10-ина мин. минаха какви ли не автомобили - италиански, немски, австрийски, един българин, унгарци и всички кихаха по 10 евро.

След тези 10 минути митничарят ми навря документите с паспорта в ръцете с думите "изчезвай от тук". Повече не можа да види накъде хванах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си занесеш договора (Каufentrakt) да ти го преведат. Ще ти струва някакви пари, не помня колко.

 

Няма такова нещо, не е нужен превод. 180/210 лв. е екотаксата, табелата е някъде 65лв.

 

Има си хора в КАТ, на които това им е работата, след като ви разчетат номера ви дават и талона за преминат технически преглед :blink: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо, не е нужен превод. 180/210 лв. е екотаксата, табелата е някъде 65лв.

 

Има си хора в КАТ на които това им е работата, след като ви разчетат номера ви дават и талона за преминат технически преглед :blink: :icon_doh:

Мисля, че ти грешиш... В КАТ София със сигурност искат преведен договора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е явно само за София е така.

 

• Заявление за регистрация – по образец

• Свидетелство за регистрация – част 1 и част 2 (ако е издавана) - оригинали

• Документи за придобиване на собственост (оригинали), с данни за идентификация на превозното средство

• Декларация за придобиване на собствеността по образец

• Полица за застраховка ”Гражданска отговорност” за превозното средство и собственика, валидна към датата на регистрацията

• Документ за самоличност на собственика с постоянен адрес или упълномощено лице с пълномощно, заверено пред нотариус

• Табелите с български или чуждестранен номер, ако са ползвани такива

• При регистрация на ППС на стопански субект се представят оригинал и копия от документа за създаване на стопанския субект и картата с идентификационния код по регистър БУЛСТАТ.

 

Представя се и превозното средство за идентификация и проверка на техническата му изправност.

 

 

Не се изисква официален превод на български език на оригиналните чуждестранни документи, които са по европейски образец и съдържат същата информация, каквато се съдържа в новото българско свидетелство за регистрация, отговарящо на всички изисквания на ЕС.

Явно имат различно тълкование. Поне на мен не са ми искали, както и на мои познати, но не сме в София.

 

То всъщност различните KAT-ове си имат отделни странички и там пише какво се изисква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е явно само за София е така.

 

 

 

 

 

Явно имат различно тълкование. Поне на мен не са ми искали, както и на мои познати, но не сме в София.

 

То всъщност различните KAT-ове си имат отделни странички и там пише какво се изисква;

Това, колега, се отнася само за регистрационния талон и то, като правило, за коли след 98-99-та година, тоест съдържащи стандартизирани реквизити с тези в Европа. Договорът се представя преведен... Но нека да не пълним темата с безброй неособено нужни постове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително е договора да е преведен на български от т.н ''заклет преводач''! За тази цел отиваш с оригиналният договор в КАТ и на самия плац има бюро за преводи, срещу 30-40 лева ти го превеждат и подпечатват за 20 минути.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми го искаха, та ходих за превод и легализация. Около 10лв. и за по-малко от час беше готов.

При преминаване на ход през Сърбия, задължително трябва да има лепната D-табела, иначе се заяждат гадовете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече не се изисква превод.

Когато регистрирах моя Галант (7 месец, 2008 година) искаха такъв превод.

После декември, като регистрирах на приятелката ми колата, с направен превод се наредих на гишето, от там служителката ми каза: "Кой ти каза да правиш превод на този документ?" Върна ми го и аз го смачках.

Така че по това съдя, че вече не се изисква.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не знам за КАТ дали искат превод на договора. Но бащата като ходи да регистрира неговото :mitsu-smiley: в общината, някаква госпожа му казала да занесе преведен договорът за покупка. А той бил останал в КАТ при регистрацията (навсякъде си правят кой каквото му е на душа и всеки си иска различни документи).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Германия се купуват номера (червени) 140 евро е всичко. 30 евро са всички винетки, 20-30 евро подкупи на румънските полицаи, 10 евро на митничаря, 40 евро ферибот, 200лв екотакса, 80лв номера и т.н. Превод не се изисква, с червени номера може през Сърбия да се мине, което е за препоръчване. 200-300 евро за гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Бънди, благодаря за изчерпателния отговор за такси и подкупи... А в КАТ дали казват какви документи са им необходими, защото не съм от София и като четох по-горе отговорите, мисля че в различните КАТ-ове е различно положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами отваряш си страничката на твоя КАТ (пътна полиция пише в сайта на МВР), там пише.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През октомври си докарах Галант от Германия. Бънди е посочил всички такси - точно такива са /таксата 140 евро включва номерата с червена ивица, нови документи и зелената карта/, без рушветите - никой не ми е искал. Аз закупих колата от автокъща. Момчето което работеше в нея извика служителка от общината, тя ми взе данните и след час, час и половина се върна с номерата и всички останали документи. Може би не навсякъде е така, това беше едно малко градче до Хале. За нашата граница си подготви една торбичка с бонбони, напитки и др. лакомства за почерпка!

С номерата с червена ивица, минаваш през Сърбия без никакви проблеми.

От границата директно отиваш при застрахователен агент за гражданската застраховка. Каско по твое желание. Това е за твоя сигурност, а и за регистрацията в КАТ /гражданската/. Не е необходимо да превеждаш договора! Преди да се наредиш на гишето в приемната на КАТ трябва да платиш еко таксата - в София има такива фирми до самия вход на КАТ, при Вас не знам, може би е същото. Аз също не бях ориентиран за тази такса, но докато чаках на опашката, една жена дойде, попита ме дали искам да ми съдейства за таксата, аз казах ОК! Тя взе документите и след малко се върна с нещата, дадох и парите и готово!

За пред КАТ ти трябват - Договора за покупко-продажба оригинал, новият талон от Германия, гражданската, документ за платена еко такса и разбира се личните документи и левчета ~ 90 лв.

От там насетне - много късмет!

Забравих - трябват ти и ~ 40 евро за винетка на нашата граница!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Аз съм от Пловдив и последната кола, която регистрирах е на 10 02 2009г. Регистрирал съм доста последната година. За автомобил нов внос от Германия ти трябва талона на автомобила - брифа, голям и малък, и договор за покупка. Превод не се прави. Правиш си застраховка по номера на рамата и в КАТ. Ако имаш някакви въпроси ми се обади. Ще ти помогна - 0889608846, 0899949966.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми искаха превод, но това беше преди 2 години.........

Ти понеже си съмнителен тип :P за това ти искат превод.... :lol: :D :lol: ....

А може би, защото си от Столицата..... B) И знаят, че имаш излишни парички за преводач...... :D

В Пловдив на никого не искат превод на документи...... От границата направо в КАТ с колата и си вече с нашенски номера....

А може би в КАТ Пловдив владеят чужди езици.... :icon_hmm: .....Едва ли не.... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с превода на договора за покупко- продажбата си е в сила, друг е въпроса в кой региони на КАТ. В КАТ Ловеч искат превод на този договор, малък и голям талон на автомобила от Германия, гражданска застраховка, еко такса 200лв., 60-70лв за номера и стикер за безплатен преглед. Това с писането на номера на хартийка ми звучи супер несериозно, в КАТ Ловеч тия номера не минават. Докато техника не види номера, не те пускат от халето. Това води на мисълта, че в по-малките общини си вършат по-качествено работата. Превода струва 10лв. И се прави за 10 минути! В КАТ се ходи рано сутрин, поне така ходя в Ловеч, ако отварят в 8:00, аз съм там в 7:30 та поне да съм 3-ти или 4-ти на опашката :icon_thumbup: Ако искаш някакъв по различен номер, примерно 9333, трябва да отидеш до шефа на районното от града, в който си и да заплатиш сумата от 50лв. Стига да има подобни номера, или ако ли не, като се наредиш на опашката за получаване на номер, предварително питаш служителят кой номер ти се пада, и ако не ти харесва пропускаш опашката до момента, в който ти дойде номер, който ти се нрави. Само трябва да помолиш да изчакаш нещо по-така. Моят така го взех, не че е кяр, но все пак :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Превод искат, но не навсякъде, на мен ми искаха лятото, ама аз се разбрах с момичето на гишето срещу кафе и кола да мина без превод. А какъв смях с този, който търсеше номера на мотора, така и не го откри и се опари поне 10 пъти... Как се беше напекла колата :) Накрая го преписа от талона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата се получи добре, радвам се че сте активни, живот и здраве до 2 месеца и аз ще съм с Галантче. А може ли някои да ми каже къде се намират номерата на 2.0 V6 24 1995 г.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...