Премини към съдържание

Висок разход на гориво


krasi atanasov

Препоръчано мнение

Колеги преди една седмици се върнах от морето разхода ми е 8.2 при средна скорост 130 км. София-Сл.бряг

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Не се заблуждавайте!

 

Горят конете.

Не сравнявайте 1.5 с 1.8. До 120 км естествено 1.5 ще гори по-малко.

1.5, 1.6 е оптимален двигател за такъв тип автомобили, който осигурява нисък разход и не дотолкова бързо ускорение. При всички марки е така.

Кеф ценя мяма. Искаш да варви ами то е ясно, че ще гори. Нали бензина я кара колата да ускорява по-бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се оплаквам и вече свикнах с по-високия разход,но нали си говорим за литри!А иначе както казва Иво ,вечер и по нанадолнище може да ми даде 4,2 на 100км :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в София и тук съм виждал само една такава бензиностанция - близко до илиенци е... Като й видях вида нещо ме поизплаши и не влезнах да я пробвам и нея... Прилича на крайпътна бензиностанция, където я спре някой, я не... Не знам, но май не е от класата на ОМВ, но ако някой е зареждал и знае качеството на горивото там, нека да каже, да :) Аз може да пробвам, пък дано не съжалявам после... :)

 

Поздрави

 

Аз знам и една бензиностанция в Дружба. Сега прегледах сайта им. Вдействителност в София има 4 бензиностанции. Също пише, че продават горива произведени от ROMPETROL RAFINARE SA Констанца, а разпределителната база за БГ е в Русе. Решил съм да ги пробвам. Ще споделя след това впечатленията си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол се стопанисва от бивши ВИС активисти и дори те не зареждат там!! :icon_crying:

Не съм съгласен , че цялата фирма в България се стопанисва от бивши ВИС активисти , по скоро няколко бензиностанции да имат на франчайз.

 

Ето един цитат от вестник Капитал :

 

Румънската верига

"Ромпетрол" започна да изгражда верига в България от няколко месеца и вече има 30 бензиностанции - 10 собствени и 30 на франчайз, каза Деян Калинов, мениджър бизнес развитие в компанията. От румънската централа отказват да обявят точните планове на фирмата за България до момента в който нямат 40 обекта. Това ще е факт до края на годината, смята Калинов. По неофициална информация от пазара на горива "Ромпетрол" се готви да изгради верига от над 100 обекта през следващите 2-3 години. "Решението за навлизане на българския пазар е продиктувано от възможността да се постигат по-големи печалби, като се достига до крайните клиенти.

Засега обектите са основно в Северна България и са както в градовете, така и на основни пътища. Тези, които на са франчайзингови договори ще са по-скоро от типа на "Аванти" - по-малки, с основните горива вероятно на по-ниски цени от тези на големите вериги, с малки търговски обекти. Договорите за съвместните бензиностанции са от 5 до 10-годишни. Собствените обекти на румънската компания ще са по-големи - от типа на търговските комплекси на основните вериги бензиностанции. И двата вида обекти ще се зареждат с горива от рафинериите на "Ромпетрол" в Румъния. Инвестицията в собствен обект ще е поне 1 млн. долара, каза Калинов.

Двете нови мрежи и приобщаването към веригите на все повече единични обекти по линия на франчайз или наем са нова тенденция в сектора. Тази вълна идва, след като големите градове и основните пътища са пренаситени от обекти на големите играчи. Приобщаването чрез франчайз струва значително по-малко, а увеличава продажбите и присъствието на веригите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип горивата основно са приоритет на такива фирми у нас !Аз лично зареждам само в Лукойл,поне оттам тръгват повечето горива и след това допълнително се "обработват'',това си е мое мнение!Не говоря за горива внос от Австрия или др.,но пък румънски бензин не бих заредил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам от Ромпетрол - и съм доста доволен - сравнявам го с лукойл - едно че разхода ми падна с около половин литър и колата вървеше много по добре все едно не беше моята !!! Принципно зареждам на Ромпетрол и Еко , сега смятам да пробвам с ОМВ да видим какво ще излезе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ съм супер доволен от 95 карера+ мисля, че беше... не съм сигурен... Всеки път забравям кой беше, добре, че човека ме познава и знае какво зареждам, та вика "пак ли от същото и колко" и аз му казвам... Колата върви страхотно с него и мислех да пробвам 100 октана, но не съм сигурен, дали няма да се получи някакво гафче относно по-голямото октаново число?

 

На лукойл само 98, по-малко няма смисъл, защото усещам, че колата се мъчи сякаш влачи ТИР с три ремаркета и цистерна по него...

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен румънския бензин е по-добър от нашия-от личен опит. Друг е въпросът дали тук се продава "румънски бензин".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ съм супер доволен от 95 карера+ мисля, че беше... не съм сигурен... Всеки път забравям кой беше, добре, че човека ме познава и знае какво зареждам, та вика "пак ли от същото и колко" и аз му казвам... Колата върви страхотно с него и мислех да пробвам 100 октана, но не съм сигурен, дали няма да се получи някакво гафче относно по-голямото октаново число?

 

На лукойл само 98, по-малко няма смисъл, защото усещам, че колата се мъчи сякаш влачи ТИР с три ремаркета и цистерна по него...

 

Поздрави

 

И аз карам на Карера 95 и съм доволен. Пробвах няколко пъти на Карера 100, но не усещам разлика, а цената си е 20 ст. отгоре. Работата е, че е доста непостоянно качеството навсякъде и ми се струва, че никога няма да мога да кажа това е бензиностацнцията от която съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, колеги!

Днес направих 100тина и отгоре км извънградско с 80-90км.ч. - 6.8 ми е разходът! :icon_thumbup: :mitsu-smiley: Мисля, че е добре. Колата е вече на 15хил км.

 

ПС: ОТКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА ЗА добрите и лошите страни на НОВИЯ ЛАНСЕР! :argue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Днес направих 100тина и отгоре км извънградско с 80-90км.ч. - 6.8 ми е разходът! :icon_thumbup: :mitsu-smiley: Мисля, че е добре. Колата е вече на 15хил км.

 

ПС: ОТКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА ЗА добрите и лошите страни на НОВИЯ ЛАНСЕР! :argue:

Как да не е добре,от това по–добре здраве му кажи!!Днес пък на мен един малоумник ми здра цялата предна броня,сега ще пусна тема за боя!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Днес направих 100тина ...........

 

ПС: ОТКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА ЗА добрите и лошите страни на НОВИЯ ЛАНСЕР! :argue:

Колега, цитираната тема аз я заключих временно - за успокояване на страстите. Съответно, както бях казал, пак аз я отворих на 11.09.2009г.

Ти някакви други наблюдения ли имаш?

Или просто се изказваш неподготвен? :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, цитираната тема аз я заключих временно - за успокояване на страстите. Съответно, както бях казал, пак аз я отворих на 11.09.2009г.

Ти някакви други наблюдения ли имаш?

Или просто се изказваш неподготвен? :mad:

 

Е, чак пък неподготвен?! :icon_hmm: Айде сега, не съм на 15... Просто отпред на знака за темата излизаше знак като за заключена, та за това. Освен това, хората не пишат там вече 3-4 дни, така че не съм се заблудил само аз май....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак пък неподготвен?! :icon_hmm: Айде сега, не съм на 15... Просто отпред на знака за темата излизаше знак като за заключена, та за това. Освен това, хората не пишат там вече 3-4 дни, така че не съм се заблудил само аз май....
Е как ще е заключена, като ти самият писа преди 3-4 дни в нея ?...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ето ви докоментирано и овековечено, разход на Lancer 1.8 CVT 2008г на 46 000км. При нормална експлоатаци, съобразена с ЗДП. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги откак смених първо масло преди месец и филтри имам чуството , че се повиши разхода ми на гориво :huh: / противно на мнението , че след първа смяна малко спада разхода/ но това се забелязва най -вече на градско ама и на извънградко показателите са по високи от преди а начина ми на шофиране е същия.Да може пък и да си въобразявам щото задръстванията са се поовеличили и съответно трафика но знам ли.А сега и като става и по студено докато загрее и още повече се вдига.Ако не си въобразявам какво може да е причината.Аз съм с 1,5 базовия МИТЕК бензинов двигател

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, споко бе пич. Зимата и студа, си горят бензин. Ти ся свикна на 7/100 и 9 ти се вижда много. Недей така. :icon_thumbup:

Аз с мойто каране през зимата трудно под 11. Някаде 12-14 си ги харчи Наглия под мой натиск. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е това. И при мен така се получи, защото смених преди седмица точно маслото и застудя рязко след това. Да не говорим, че криза или не, с метро или не, задръстванията в София са по-големи от всякога тая година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е това. И при мен така се получи, защото смених преди седмица точно маслото и застудя рязко след това. Да не говорим, че криза или не, с метро или не, задръстванията в София са по-големи от всякога тая година.

 

Именно и аз това мисля , че причината се крие в още по големите задръствания.Аз работя в Младост 4 но по Малинов задръстванията от тази Есен са още по - големи.А уж казваха , че с метрото ще падне малко трафика..... но това е друга тема :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно и аз това мисля , че причината се крие в още по големите задръствания.Аз работя в Младост 4 но по Малинов задръстванията от тази Есен са още по - големи.А уж казваха , че с метрото ще падне малко трафика..... но това е друга тема :icon_rock:

 

А между другото какво масло сложи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в Ратола ми правеха смяната на масло и филтри нали имат вече лиценз та момчетата казаха , че е като оригиналното и е спциално за този тип мотор MIVEK но картончето което закачат гледам , че е на Castrol.

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в Ратола ми правеха смяната на масло и филтри нали имат вече лиценз та момчетата казаха , че е като оригиналното и е спциално за този тип мотор MIVEK но картончето което закачат гледам , че е на Castrol.

 

И аз точно това направих. Маслото казаха че е Мицубиши пък и ми оставиха малко в багажника и верно си е Мицубиши 5W30 . И разхода определено се вдигна. Но все пак си мисля, че е от студа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз точно това направих. Маслото казаха че е Мицубиши пък и ми оставиха малко в багажника и верно си е Мицубиши 5W30 . И разхода определено се вдигна. Но все пак си мисля, че е от студа.

 

Eми на мен не ми оставиха нищо в багажника :icon_clap: но ми казаха , че е Мицубиши 5W30 но защо картончето / което го слагат когато сменят маслото /е на Castrol ? А на твоето картонче какво беше. :icon_hmm:

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...