Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Висок разход на гориво


krasi atanasov

Препоръчано мнение

Колеги преди една седмици се върнах от морето разхода ми е 8.2 при средна скорост 130 км. София-Сл.бряг

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Не се заблуждавайте!

 

Горят конете.

Не сравнявайте 1.5 с 1.8. До 120 км естествено 1.5 ще гори по-малко.

1.5, 1.6 е оптимален двигател за такъв тип автомобили, който осигурява нисък разход и не дотолкова бързо ускорение. При всички марки е така.

Кеф ценя мяма. Искаш да варви ами то е ясно, че ще гори. Нали бензина я кара колата да ускорява по-бързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се оплаквам и вече свикнах с по-високия разход,но нали си говорим за литри!А иначе както казва Иво ,вечер и по нанадолнище може да ми даде 4,2 на 100км :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в София и тук съм виждал само една такава бензиностанция - близко до илиенци е... Като й видях вида нещо ме поизплаши и не влезнах да я пробвам и нея... Прилича на крайпътна бензиностанция, където я спре някой, я не... Не знам, но май не е от класата на ОМВ, но ако някой е зареждал и знае качеството на горивото там, нека да каже, да :) Аз може да пробвам, пък дано не съжалявам после... :)

 

Поздрави

 

Аз знам и една бензиностанция в Дружба. Сега прегледах сайта им. Вдействителност в София има 4 бензиностанции. Също пише, че продават горива произведени от ROMPETROL RAFINARE SA Констанца, а разпределителната база за БГ е в Русе. Решил съм да ги пробвам. Ще споделя след това впечатленията си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол се стопанисва от бивши ВИС активисти и дори те не зареждат там!! :icon_crying:

Не съм съгласен , че цялата фирма в България се стопанисва от бивши ВИС активисти , по скоро няколко бензиностанции да имат на франчайз.

 

Ето един цитат от вестник Капитал :

 

Румънската верига

"Ромпетрол" започна да изгражда верига в България от няколко месеца и вече има 30 бензиностанции - 10 собствени и 30 на франчайз, каза Деян Калинов, мениджър бизнес развитие в компанията. От румънската централа отказват да обявят точните планове на фирмата за България до момента в който нямат 40 обекта. Това ще е факт до края на годината, смята Калинов. По неофициална информация от пазара на горива "Ромпетрол" се готви да изгради верига от над 100 обекта през следващите 2-3 години. "Решението за навлизане на българския пазар е продиктувано от възможността да се постигат по-големи печалби, като се достига до крайните клиенти.

Засега обектите са основно в Северна България и са както в градовете, така и на основни пътища. Тези, които на са франчайзингови договори ще са по-скоро от типа на "Аванти" - по-малки, с основните горива вероятно на по-ниски цени от тези на големите вериги, с малки търговски обекти. Договорите за съвместните бензиностанции са от 5 до 10-годишни. Собствените обекти на румънската компания ще са по-големи - от типа на търговските комплекси на основните вериги бензиностанции. И двата вида обекти ще се зареждат с горива от рафинериите на "Ромпетрол" в Румъния. Инвестицията в собствен обект ще е поне 1 млн. долара, каза Калинов.

Двете нови мрежи и приобщаването към веригите на все повече единични обекти по линия на франчайз или наем са нова тенденция в сектора. Тази вълна идва, след като големите градове и основните пътища са пренаситени от обекти на големите играчи. Приобщаването чрез франчайз струва значително по-малко, а увеличава продажбите и присъствието на веригите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип горивата основно са приоритет на такива фирми у нас !Аз лично зареждам само в Лукойл,поне оттам тръгват повечето горива и след това допълнително се "обработват'',това си е мое мнение!Не говоря за горива внос от Австрия или др.,но пък румънски бензин не бих заредил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам от Ромпетрол - и съм доста доволен - сравнявам го с лукойл - едно че разхода ми падна с около половин литър и колата вървеше много по добре все едно не беше моята !!! Принципно зареждам на Ромпетрол и Еко , сега смятам да пробвам с ОМВ да видим какво ще излезе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ съм супер доволен от 95 карера+ мисля, че беше... не съм сигурен... Всеки път забравям кой беше, добре, че човека ме познава и знае какво зареждам, та вика "пак ли от същото и колко" и аз му казвам... Колата върви страхотно с него и мислех да пробвам 100 октана, но не съм сигурен, дали няма да се получи някакво гафче относно по-голямото октаново число?

 

На лукойл само 98, по-малко няма смисъл, защото усещам, че колата се мъчи сякаш влачи ТИР с три ремаркета и цистерна по него...

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен румънския бензин е по-добър от нашия-от личен опит. Друг е въпросът дали тук се продава "румънски бензин".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На ОМВ съм супер доволен от 95 карера+ мисля, че беше... не съм сигурен... Всеки път забравям кой беше, добре, че човека ме познава и знае какво зареждам, та вика "пак ли от същото и колко" и аз му казвам... Колата върви страхотно с него и мислех да пробвам 100 октана, но не съм сигурен, дали няма да се получи някакво гафче относно по-голямото октаново число?

 

На лукойл само 98, по-малко няма смисъл, защото усещам, че колата се мъчи сякаш влачи ТИР с три ремаркета и цистерна по него...

 

Поздрави

 

И аз карам на Карера 95 и съм доволен. Пробвах няколко пъти на Карера 100, но не усещам разлика, а цената си е 20 ст. отгоре. Работата е, че е доста непостоянно качеството навсякъде и ми се струва, че никога няма да мога да кажа това е бензиностацнцията от която съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте, колеги!

Днес направих 100тина и отгоре км извънградско с 80-90км.ч. - 6.8 ми е разходът! :icon_thumbup: :mitsu-smiley: Мисля, че е добре. Колата е вече на 15хил км.

 

ПС: ОТКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА ЗА добрите и лошите страни на НОВИЯ ЛАНСЕР! :argue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Днес направих 100тина и отгоре км извънградско с 80-90км.ч. - 6.8 ми е разходът! :icon_thumbup: :mitsu-smiley: Мисля, че е добре. Колата е вече на 15хил км.

 

ПС: ОТКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА ЗА добрите и лошите страни на НОВИЯ ЛАНСЕР! :argue:

Как да не е добре,от това по–добре здраве му кажи!!Днес пък на мен един малоумник ми здра цялата предна броня,сега ще пусна тема за боя!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

Днес направих 100тина ...........

 

ПС: ОТКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА ЗА добрите и лошите страни на НОВИЯ ЛАНСЕР! :argue:

Колега, цитираната тема аз я заключих временно - за успокояване на страстите. Съответно, както бях казал, пак аз я отворих на 11.09.2009г.

Ти някакви други наблюдения ли имаш?

Или просто се изказваш неподготвен? :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, цитираната тема аз я заключих временно - за успокояване на страстите. Съответно, както бях казал, пак аз я отворих на 11.09.2009г.

Ти някакви други наблюдения ли имаш?

Или просто се изказваш неподготвен? :mad:

 

Е, чак пък неподготвен?! :icon_hmm: Айде сега, не съм на 15... Просто отпред на знака за темата излизаше знак като за заключена, та за това. Освен това, хората не пишат там вече 3-4 дни, така че не съм се заблудил само аз май....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак пък неподготвен?! :icon_hmm: Айде сега, не съм на 15... Просто отпред на знака за темата излизаше знак като за заключена, та за това. Освен това, хората не пишат там вече 3-4 дни, така че не съм се заблудил само аз май....
Е как ще е заключена, като ти самият писа преди 3-4 дни в нея ?...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ето ви докоментирано и овековечено, разход на Lancer 1.8 CVT 2008г на 46 000км. При нормална експлоатаци, съобразена с ЗДП. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги откак смених първо масло преди месец и филтри имам чуството , че се повиши разхода ми на гориво :huh: / противно на мнението , че след първа смяна малко спада разхода/ но това се забелязва най -вече на градско ама и на извънградко показателите са по високи от преди а начина ми на шофиране е същия.Да може пък и да си въобразявам щото задръстванията са се поовеличили и съответно трафика но знам ли.А сега и като става и по студено докато загрее и още повече се вдига.Ако не си въобразявам какво може да е причината.Аз съм с 1,5 базовия МИТЕК бензинов двигател

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, споко бе пич. Зимата и студа, си горят бензин. Ти ся свикна на 7/100 и 9 ти се вижда много. Недей така. :icon_thumbup:

Аз с мойто каране през зимата трудно под 11. Някаде 12-14 си ги харчи Наглия под мой натиск. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е това. И при мен така се получи, защото смених преди седмица точно маслото и застудя рязко след това. Да не говорим, че криза или не, с метро или не, задръстванията в София са по-големи от всякога тая година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е това. И при мен така се получи, защото смених преди седмица точно маслото и застудя рязко след това. Да не говорим, че криза или не, с метро или не, задръстванията в София са по-големи от всякога тая година.

 

Именно и аз това мисля , че причината се крие в още по големите задръствания.Аз работя в Младост 4 но по Малинов задръстванията от тази Есен са още по - големи.А уж казваха , че с метрото ще падне малко трафика..... но това е друга тема :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Именно и аз това мисля , че причината се крие в още по големите задръствания.Аз работя в Младост 4 но по Малинов задръстванията от тази Есен са още по - големи.А уж казваха , че с метрото ще падне малко трафика..... но това е друга тема :icon_rock:

 

А между другото какво масло сложи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в Ратола ми правеха смяната на масло и филтри нали имат вече лиценз та момчетата казаха , че е като оригиналното и е спциално за този тип мотор MIVEK но картончето което закачат гледам , че е на Castrol.

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами в Ратола ми правеха смяната на масло и филтри нали имат вече лиценз та момчетата казаха , че е като оригиналното и е спциално за този тип мотор MIVEK но картончето което закачат гледам , че е на Castrol.

 

И аз точно това направих. Маслото казаха че е Мицубиши пък и ми оставиха малко в багажника и верно си е Мицубиши 5W30 . И разхода определено се вдигна. Но все пак си мисля, че е от студа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз точно това направих. Маслото казаха че е Мицубиши пък и ми оставиха малко в багажника и верно си е Мицубиши 5W30 . И разхода определено се вдигна. Но все пак си мисля, че е от студа.

 

Eми на мен не ми оставиха нищо в багажника :icon_clap: но ми казаха , че е Мицубиши 5W30 но защо картончето / което го слагат когато сменят маслото /е на Castrol ? А на твоето картонче какво беше. :icon_hmm:

Редактирано от joreto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...