Премини към съдържание

Зимни гуми за новия Lancer


Popoeto

Препоръчано мнение

Здравейте.

Аз току-що станах притежател на новия :mitsu-smiley: Lancer Sportback - INSTYLE пакет , и съм се побъркал съвсем, защото колата е страшна :icon_rock:

Обаче имам малко въпросчета?

1: Можели да се сложат друг размер гуми на 18" джанти става въпрос за зимни който намерих 225/40R18 - чисто нови на цена 318лв. ед.цена ,за 215/45R18 цената е 450лв и нагоре.

2: Някой знаели кога ще доиде UPDATE MAP навигацията за BG, и коя фирма прави картата :icon_blush:

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни километри :icon_thumbup:

Относно темата виж тук сме писали доста по въпроса :

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=7213

 

Повечето сме с 16'-ки за зимата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225/40R18 ме интересува дали гумата става за 18" на NEW Lancera ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225/40R18 ме интересува дали гумата става за 18" на NEW Lancera ?

 

Честита нова придобивка!

Само да те радва.

 

За гумите:

ще стане, но и колата ще ти стане по - ниска с около 1 см.

 

А защо не прочетеш тема, която ти даде колегата?

Там става въпрос само за новия Лансер и кой какви гуми си е избрал, и защо/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

225/40R18 ме интересува дали гумата става за 18" на NEW Lancera ?

Днеска сложих и гумите и джантите 16" на колата за 1350лв, с демонтажи, монтажи, баланси и азот в гумите.

Това е решението. На нашите 18" 225 са на ръба на възможностите, а и ще си е на лагерна количка, цяла зима. :icon_rock:

post-2962-1226062362_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здрасти, пичове!

Регистрирах се защото четох тази тема преди да се оборудвам със зимни гуми.

Карам един от първите нови Лансери в България, купих го краят на 2007. Както и да е , първите 3 зими изкарах с Pirelli Sotto Zerо с размер 215/45 R18, но въпреки всички суперлативи за производителя, за мен това са компромисни гуми, съгласен съм с един от участниците който отбеляза, че се сдобиваш с лагерница за зимата ако си на този размер.

Тази година реших да експериментирам и резултатът се оказа мега як!

Купих си гуми за 18" си джанти които повечето хора слагат на SUV-та , размерът е 215/55 R18. Масовите модели са Toyo Open Country W/T (аз сложих такива) и Yokohama W. Drive ь, които струват около 330лв/гума в Ем- Комплект, и още 10% отстъпка ако се поръчат през сайта им както аз направих. Така оборудването със зимни гуми ми излезна 1220лв. Има и модел на Achilles със същият размер, но и цената е сходна така, че (според мен) не си заслужават.

Ако някой иска да види как изглежда колата да пише, ще му я покажа, а може и снимки да направя ако остане време.

Макар и в първият момент да изглежда, че няма да се събере, гумата става идеално и не закача никъде. Колата се вдигна с около 3 см и изглежда зверски гот! Моята е с дизеловият мотор и почти не се усеща разлика в динамиката въпреки, че новата гума е с няколко сантиметра по-голям диаметър. Вече с нетърпение чакам снегът за да я пробвам.

Колегата по-горе бих го посъветвал да не слага гума широка 225см, мисля, че няма да се побере на ширина и ще закача на задният калник отвътре а може би и на пълен завой. Не съм пробвал все пак..

Дано горното да е полезно.

Хайде ви със здраве!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега, какво да ти кажа?!

 

1. 225см гуми на тая кола няма как да станат, а и незнам има ли гуми толкова широки.

2. Ако става дума за размера 225/??/18", гумата става и не опира никъде. Карам с такива вече 2г, но само лятото.

3. За зимата нали знаеш, че колкото е по-широка гумата, толкова повече сцеплението намалява и по-нататък се сещай какво следва.

4. Определено за зимата и то по нашите пътища, с по-малък цолаж и съответно по-висока гума е по-добре.

5. За сумата от 350лв, си купуваш 205/60/16" гума в и дори над средния клас и прилична 16" джанта.

6. Забравяш за гимнастиката сваляй лятните и слагай зимните гуми от джантите всяка есен и пролет.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги, някой да кара с 205/55/16 зимни? На Continental новия модел TS 850 имат само този размер подходящ за 16ки, а мернах из форума коментари, че 55 са ниски. Ревютата на тази гума са страхотни, така че се надявам да става :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нисичка ще е. Според калкулатора няма да има особена разлика в показанията на километража. За размера 205/60/16 само едно ще кажа - слабо разпространен. 55-ци има всякакви модели и по-евтини. Аз харесах Toyo, но с асиметричната шарка има само на 55. При тях май има борд, докато за 60 - не и гумата изглежда раздута.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е 2см :)...

 

http://img407.imageshack.us/img407/8696/80761066.jpg

 

И аз много ги заглеждам, но просто 2см са ми твърде много за зимата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече 3-ти сезон ще съм с Continental ! До сега нямам оплаквания и съм доволен. Естествено съм със стария модел, май беше 830, но като ги сложа тия дни ще видя точно кой модел. Държат се добре през Зимата и не създават проблем нито при спиране, нито при потегляне. Тракшъна подпомага потеглянето и на светофарите няма кой да ти се пречка. Мисля да ги оставя и през Лятото следващата година, за да ги изтъркам, защото са като нови. Все още имат 6-7 мм грайфер и от следващата зима с нови!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е 2см :)...

 

http://img407.imageshack.us/img407/8696/80761066.jpg

 

И аз много ги заглеждам, но просто 2см са ми твърде много за зимата.

Колега 2см. диамет.се равнява на 1см. радиус както колегата правилно написа клиеранса демек става 1см минус.Аз карам с 205 55 16 поради рекия размер 205 60 16.За мен 1см.не е болка за умиране,иначе зимно време бих карал и 205 65 15 колкото по висок профил толкова по добре това важи обаче само за сняг,дупки и легнали полицаи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега 2см. диамет.се равнява на 1см. радиус както колегата правилно написа клиеранса демек става 1см минус.Аз карам с 205 55 16 поради рекия размер 205 60 16.За мен 1см.не е болка за умиране,иначе зимно време бих карал и 205 65 15 колкото по висок профил толкова по добре това важи обаче само за сняг,дупки и легнали полицаи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:icon_hmm: ??? Как така 205/60/16" са рядко срещан размер само да ме светнете ??? :icon_hmm:

Аз втори комплект (4бр.) такива търкалям и съм нямал проблем с намирането им и то бих казал на добри цени! :good:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_hmm: ??? Как така 205/60/16" са рядко срещан размер само да ме светнете ??? :icon_hmm:

Аз втори комплект (4бр.) такива търкалям и съм нямал проблем с намирането им и то бих казал на добри цени! :good:

Под "рядко срещан размер" се има предвид, че съпоставими с размера 205/55/16, предлаганите са далеч по-малко. Има ги, но не толкова. Един прост пример. Влизаш в който и да е сайт на наши "гумаджии" и броиш. "Маргел" - 4 вида 205/60/16, 205/55/16 - 15!!!

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

205/60/16 си се намира лесно. Пробвайте да си купите гуми за 18-ките. Е там вече е големия зор, щото на 215/45/18 не зимни, ми дори и летни гуми няма. И то няма не само защото не ги внасят, ами просто на тоя размер не са много фирмите които произвеждат. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

205/60/16 си се намира лесно. Пробвайте да си купите гуми за 18-ките. Е там вече е големия зор, щото на 215/45/18 не зимни, ми дори и летни гуми няма. И то няма не само защото не ги внасят, ами просто на тоя размер не са много фирмите които произвеждат. :icon_censored:

 

... и заради това си карам 225/45 и зиме и лете .....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Масовия размер е 205/55 R16, всички тестове са направени на този размер гума.

Кви тестове бе Ранга? И какъв "масов" размер? :icon_hmm:

Стига сте се водили от останалите! :icon_doh:

НЯМА вносител-търговец, на който да му поискаш да ти достави такъв размер на еди коя си марка, освен ако не е някой махленски гаражен гумаджия, макар че повечето от тях са в час и ще ти намерят, това което търсиш. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя път говориш глупости :), аз си купувам гуми от може би най-големия вносител в БГ, говоря за ВНОСИТЕЛ, а не някой дето ще ти вземе гумите от съседния гумаджия и ще ти ги препродаде. Идеята е, че на 55 е много по МАСОВ, МНОГО ПОВЕЧЕ КОЛИ СА С ТАКЪВ И МНОГО ПОВЕЧЕ СЕ ВНАСЯ И ПОДДЪРЖА ТАКЪВ, а не че не може да се намери на 60. За мен рядък размер е примерно на GL 275/50 R20... А отвори avtogumi.bg да видиш кой размер излиза по дифолт за търсенето...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя път говориш глупости :), аз си купувам гуми от може би най-големия вносител в БГ, говоря за ВНОСИТЕЛ, а не някой дето ще ти вземе гумите от съседния гумаджия и ще ти ги препродаде. Идеята е, че на 55 е много по МАСОВ, МНОГО ПОВЕЧЕ КОЛИ СА С ТАКЪВ И МНОГО ПОВЕЧЕ СЕ ВНАСЯ И ПОДДЪРЖА ТАКЪВ, а не че не може да се намери на 60. За мен рядък размер е примерно на GL 275/50 R20... А отвори avtogumi.bg да видиш кой размер излиза по дифолт за търсенето...

Излиза, щот са МАСОВИ Golf-овете.

А ти като пазаруваш от НАЙ-ГОЛЕМИЯ ВНОСИТЕЛ, да не би да не ти намира квото ти трябва а?

Ранга, ай стига глупости. Масови и не масови. Тва беше преди да си се родил! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в цената, размерите които са по-масови обикновенно са по-евтини. Пример 195/60R15 е по-скъпа от 195/65R15 - просто втория размер се ползва при по-голям брой автомобили и затова цената му е по-ниска. Друго логично обяснение при една и съща марка и модел гума, аз не мога да намеря. Вече има всичко на пазара, ако имаш достатъчно пари не е проблем да се намери и от "най-редките" размери.

10лв повече или по-малко не е разлика!

Поне за мене.

Аз първите зимни NOKIAN WR G2 ги купих по160лв за брой с размер 205/60/16" ако не се лъжа. От същата марка на 55 бяха с по-малко от 10лв разлика в цената.

Втория комплект гуми са ми GoodYear UG 7+ и съм ги купил по 200лв за брой с размер 205/60/16". На 55 струваха 195лв.

Ако тези разлики в цените Ви карат да се замисляте за друг размер, минете на 15" там цените са масово по 90-110лв.

На този размер 205/60/16", може да се купуват гуми каквито искате на добри цени от всякъде.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голям философ си :)... аре мини ти на 15", да те видя как ще си монтираш джантата :) многознайко :). И да ти кажа - намира ми всякакви гуми + бусови и камионни :), говорим за нещо принципно, а не че няма гуми или че са скъпи :).

 

Шегувам се разбира се :)... но нали знаеш, че 15" джанта не става за нашите коли, иначе отдавна да съм минал на тях, не заради цената на гумата, а заради проходимостта.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...