Премини към съдържание

Зимни гуми за новия Lancer


Popoeto

Препоръчано мнение

Добре че каучука в световен мащаб поефтиня, че преди 3-4 години бая поскъпнаха и гуми и презервативи. Къде са 300+ лв. за гума преди 3 години, къде са 200!

А от друга страна вече масово новите автомобили да са с 15-16-17 цола. Дори новите Фиести, Корси и други малки автомобили са с 15 цолови гуми, така че цените падат, което е добре!

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой кара ли си новия Lancer X с All seasons 18ки , че ще заминавам за чужбина за 1 година и не ми се сменят гуми и си мисля дали това е добър вариант , че така и така вече фабричните ми гуми за тези джанти ги изпилих и трябва да се вземат и вместо да си взема пак летни да си взема all seasons? Освен факта , че никъде не намирам този размер всесезонни...

Редактирано от YoYoBulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми дойде с Dunlop Sport 5000m. Водят се всесезони и имат индекс M+S. Не знам обаче дали се продават някъде защото на българския сайт на Dunlop ги няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но нали знаеш, че 15" джанта не става за нашите коли

Брех, що да не става бре Ранга, като дисковете и апаратите са ти от галант :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам идея що не става, но в някоя тема много назад във времето, Lix-а беше постнал, какво става. Сега ще го потърся.

 

Тези размери стават и са пробвани от американците

 

Гуми:

 

205/60R16

215/55R16

225/55R16

 

205/55R17

215/50R17

225/50R17

 

215/45R18

225/45R18

235/40R18

 

225/40R19

235/35R19

245/30R19

 

225/35R20

235/30R20

245/30R20

245/35R20

255/30R20

 

Джанти:

 

16x6.5"

16x7.0"

 

17x6.5"

17x7.0"

17x7.5"

17x8.0"

 

18x7.0"

18x7.5"

18x8.0"

 

19x7.5"

19x8.0"

19x8.5"

 

20x7.5"

20x8"

20x8.5"

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво пишат американците не е важно, важно е какъв ти е размера на диска и спирачния апарат. Много силно се съмнявам, че 15-ките няма да ти залепнат :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голям философ си :)... аре мини ти на 15", да те видя как ще си монтираш джантата :) многознайко :). И да ти кажа - намира ми всякакви гуми + бусови и камионни :), говорим за нещо принципно, а не че няма гуми или че са скъпи :).

 

Шегувам се разбира се :)... но нали знаеш, че 15" джанта не става за нашите коли, иначе отдавна да съм минал на тях, не заради цената на гумата, а заради проходимостта.

Става Рангеле става. Не всички но има които стават, ама седи АДСКИ грозно, а и е опасно по нашите "асфалтирани" пътища, щото между джантата и апарата има 2-3мм, което принципно е достатъчно ама не в BG.

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тия 3 години, откакто карам галанта с 15-ки, пък и колегите, които познавам със същия цолаж, не съм чул някой да се е оплакал, че джантата му се е изкривила и опряла в апарата :rolleyes: Виж, за визията е така, но возията става чудесна :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...