Премини към съдържание

Гуми за Каризма


valmark

Препоръчано мнение

Мисля, че това е моята гума. Най-близка по размер, няма начин, това е положението!

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_...products_id/770

:good: ...Това са твоите гуми....... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Марине, що за спор! То е ама пределно ясно, че зимата се кара с колкото може по-тясна гума и по голям балон! Аз такива голфари тука, дето зимата ми карат с 15"-ки зимни, само минавам покрай тях и им гледам сеира! Дето има една приказка "от студ умри - гъзе бъди"...Останалото са празни приказки! И тесните гуми не само в сняг, но и в кал са по-добри...С 15-ките като загазих в калта и край! А с 13-ките (зимните), направо рина!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марине, що за спор! То е ама пределно ясно, че зимата се кара с колкото може по-тясна гума и по голям балон! Аз такива голфари тука, дето зимата ми карат с 15"-ки зимни, само минавам покрай тях и им гледам сеира! Дето има една приказка "от студ умри - гъзе бъди"...Останалото са празни приказки! И тесните гуми не само в сняг, но и в кал са по-добри...С 15-ките като загазих в калта и край! А с 13-ките (зимните), направо рина!

 

Kолега , трябва ли да се засягам от това което казвате,понеже аз съм един от преките участници във така наречения от вас спор?... а тук мисля ,че въобще не става дума за такъв! Мисля ,че бях пределно ясен с това което се опитах да кажа ... С уважавания от мен колега mario64 за момент се разминахме в тезите си , но стана ясно ,че говорим за едно и също нещо - а именно по тясня гума за зимата и по-широка за лятото! Говорихме също ,че все пак караме и извън града с малко по-висока скорост и си трябва все пак 185 (като говорим за Каризма...Все пак за тази кола е и темата)... Да не говорим , че хората , където са много по-напред с материала от нас , са си казали 185 ........

С уважение Ивайло Нинов!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, колега...по скоро приятелю ;) Не, трябва да се засягаш, защото си в форум Мицубиши :) Просто казах, че това е нещо което се знае и от мало и голямо, и не е нужно да се изяснява толкова! Зимата не е, сезон за големи скорости, и е най-добре да се кара с зимни, тесни гуми...Лятото е времето на ефелъка, големите скорости, големите гуми ;) Считам въпроса за приключен! :respect:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей, Роско пак намаза! Пиши как са финландките. Ако бяха шведски, щяха сигурно да ги дават само по тройки :)

Пиши дали са стабилни и пр.

Аз ще си взема 175/70/14 и ще движа с 90, ама ще буксувам само за удоволствие!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима карах с такива - железни са! Даде ми ги мой приятел на един сезон, много са добри! Не мислех, че ще са на такава цена, затова не съм и търсил!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима карах с такива - железни са!
Не са железни бре, гумени са..... :lol: Ама просто са дъ-бест.....По горе в линка който съм дал, са класирани и по рейтинг......Само Нокиан и Гиславед, са със 5-звездички......А руснаците карат доста при зимни условия, вЕрвайте ми..... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са железни бре, гумени са..... :lol: Ама просто са дъ-бест.....По горе в линка който съм дал, са класирани и по рейтинг......Само Нокиан и Гиславед, са със 5-звездички......А руснаците карат доста при зимни условия, вЕрвайте ми..... :icon_thumbup:

Като гледам тизи в линка с 5 звездички са малко "железни" ,защото са с шипове! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good: ...Това са твоите гуми....... :icon_thumbup:

 

 

Привет , приятели - аз също си харесах Нокиана , има ли някоя фирма която да ги предлага с отстъпка за нашият клуб?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен току що ми дадоха цена от 94лв за гума , при Вас как са ценово нещата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет , приятели - аз също си харесах Нокиана , има ли някоя фирма която да ги предлага с отстъпка за нашият клуб?

 

Относно Нокиана,вярно,че са произведени в страна в която има много сняг и със сигурност ще са много добри за сняг :icon_clap: Но как се държат на мокро и кално трасе?Все пак,както вече беше споменато тук зимата не е вече такава снежна.А колкото до високоскоростните зимни гуми смятам,че зимата не е сезона за показване на това какво може Мицубишито на пътя :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , аз си купих зимни гуми Америка (производство на Континентал) 185/65/14 за 80лв/бр + безплатен монтаж (това в Стара Загора)Доволен съм от тях как се държат на мокър път, на сняг още не мога да кажа :) (но ще споделя)

П.С. Тука се говори за някакви високи скорости.. предполагам ,че нямате мен предвид ,защото си мисля ,че някои хора не ме разбраха и си помислиха ,че летя по магистралите (а аз си карам със 110-120)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....

П.С. Тука се говори за някакви високи скорости.. предполагам ,че нямате мен предвид ,защото си мисля ,че някои хора не ме разбраха и си помислиха ,че летя по магистралите (а аз си карам със 110-120)

 

Само не мога да разбера, защо се връзваш?

Карай си както искаш спрямо пътните условия и това е то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера, защо се връзваш?

Карай си както искаш спрямо пътните условия и това е то.

 

Защо ли колега?

Ами защото :) мисля ,че напоследък оставам не разбран и това не ми харесва!

Аз винаги карам така както си искам и мога да твърдя ,че всеки който се е возил при мен е бил спокоен и му е било приятно ... и никога не карам неразумно!

П.С. Извинявам се за спама!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споко, градски в клуба сме само разбиращи хора и няма как да останеш неразбран! Убеден съм, че няма нищо страшно и 160 да вдигнеш с истински зимни гуми на сух път. Като се кара 70-80 на заснежен път с тук-там лед пак не е страшно, но считай 4-5 пъти по дълъг спирачен път, трябва си скучно голяма дистанция, волана само с два пръста и много леко със спирачките...

 

Питам се Иво, дали няма нещо общо литъра в повече с новите ти гуми....

И не си мисли, че като си със зимни живота става сив и скучен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Споко, градски в клуба сме само разбиращи хора и няма как да останеш неразбран! Убеден съм, че няма нищо страшно и 160 да вдигнеш с истински зимни гуми на сух път. Като се кара 70-80 на заснежен път с тук-там лед пак не е страшно, но считай 4-5 пъти по дълъг спирачен път, трябва си скучно голяма дистанция, волана само с два пръста и много леко със спирачките...

 

Питам се Иво дали няма нещо общо литъра в повече с новите ти гуми....

И не си мисли, че като си със зимни живота става сив и скучен :)

 

Определено има общо с гумите, но както дискутирахме вече , вятъра е бил по-определящ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Като имам колеги 5-6 мм. на летните страшно ме гложди мисълта да не ги сменям... В Зарата сняг вали 2-3 пъти и не се задържа изобщо, освен това ме зимат всеки ден за и от работа и Каризмата я ползвам само по предназначение - за кеф.

Простете ми еретичната мисъл, но нека някой патил да сподели по възможност плюсове и минуси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам да не купувам зимни гуми. Миналата година имаше сняг в Благоевград около 2 седмици общо. Имам предвид за цялата зима, не съм скьор, не ходя по-балканите, ако завали толкова много ще ползвам градския транспорт. Не ми се дават 400-500 лв., за да ги търкам 5 месеца и да карам 2 седмици по предназначение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от няколко дни съм със зимни гуми Vredestein SnowTrack 3 (линк).

 

Въпреки, че карам само в София и рядко извънградско, и за миг не съм се колебал да правя компромис със сигурността. Вероятно сте слушали разкази на познати какво става рано сутрин на паваж? Всеки сантиметър спирачен път може да означава човешки живот. Едни гуми може да са добри при нормални условия и разумно каране, но проблемът ни са критичните ситуации. За тях трябва да мислим и да се подготвим при покупка на гуми, накладки и т.н. Защо правим застраховка "Автокаско"? Предварително планираме колко инцидента ще имаме през годината или очакваме някаква възвръщаемост на инвестицията? По-скоро мисля, че го правим "за всеки случай". Добрите гуми са част от нашата застраховка "живот".

 

На всички от все сърце желая безпроблемно и безаварийно пътуване!

 

А тези, които са с "добрите" всесезонни или летни гуми не бих искал да са на кръстовището след мене. Само да дадат знак и с удоволствие ще ги пропусна напред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зимните гуми не са само за сняг, те са за по-студено време.

Като застудее, спирачният път се увеличава доста с летните гуми, по причина, че се втвърдяват от ниските температури.

Доколкото не е регламентирано със закон, всеки решава за себе си.

Аз след като веднъж си купих зимни гуми и видях каква невероятна разлика има (а не бяха от най-скъпите), не правя компромиси. Нито с всесезонни, камо ли пък с летни.

 

Както казаха колеги, компромис със сигурността не се прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зимните гуми не са само за сняг, те са за по-студено време.

 

 

Както казаха колеги, компромис със сигурността не се прави.

:good: ......Живота е много по скъп, от 4-500 лв...... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно всеки си решава сам, аз не казах, че ще карам с летни имам зимни, но тоя сезон ще им е последен. А и като правя по няма и 1000 км. на месец и то само градско, мисля да отложа с една година покупката. Глобалното затопляне си казва думата, след някоя година няма да има нужда въобще от зимни гуми в нашите ширини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм, че дискусиите около гумите за зимния сезон са породени единствено от финансови съображения. Да, съгласен съм, че всеки решава за себе си. Да, и аз ще карам гумите докато имат ресурс. Да, ще карам с летни гуми през цялата година, когато климатът го позволява. И на мене парите не са ми излишни, но тази година ми се падна в рамките на 4 месеца да купя пълен комплект летни и пълен комплект зимни гуми. Изборът да притежавам и карам кола си е мой, от което автоматично следва, че имам задължения и разходи. Но удоволствието си заслужава. И за да е пълно, освен това за колко ускорява, е важно за мене да имам контрол. Да не се чувствам като камикадзе, който само може да избере в какво да се блъсне - колата пред него или електрическия стълб вдясно. За поведението на Каризма на пътя мога да кажа само едно - удоволствие е да я карам и не искам да си го развалям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама докато стопли това затопляне... Доста колеги твърдят, че на сухо и студено време зимните спират по-добре. Спомням си обаче един тест на Ауто Билд където едни всесезонни ги направиха на дреб от критики за лошо спиране на сухо и топло.

Предполагам зимните в над 20 градуса имат ужасни параметри, да не говорим за износване. Колко км. може да мине ориентировъчно една зимна гума на предния мост при правилна употреба?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...