Премини към съдържание

Гуми за Каризма


valmark

Препоръчано мнение

Наближава зима и ще трябва да се слагат все пак зимни гуми.Колкото хора попиташ за съвет-толкова мнения ще дадат и то за различни гуми.Но все пак искам да знам какви са препоръчителните размери гуми за Муцито за зимата и за лятото.А относно марката и модела също

ще съм благодарен за съвет :) и от къде да се вземат.Ако коментирате и цените и то точните,това ще е най-доброто.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Да.

Този размер дават в ръководството.

Но според мен, за зимата може и един размер по-тесни гуми.

А относно марката - зависи от джоба и от това дали предвиждаш да се движиш само в населено място/където се предполага, че ще е що-годе почистено/ или и по извънградски и навяти пътища.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето едни гуми, които са добър вариант като цена/качество --> ЦЪК

 

P.S. Ако можеш да си намериш Крисалп 3, няма да съжаляваш! Аз съм с такива, и съм изключително впечатлен от тях! Ето и снимка на шарката: http://www.az-pneu.sk/pics/pneu/kleberkrisalp3.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наближава зима и ще трябва да се слагат все пак зимни гуми.Колкото хора попиташ за съвет-толкова мнения ще дадат и то за различни гуми.Но все пак искам да знам какви са препоръчителните размери гуми за Муцито за зимата и за лятото.А относно марката и модела също

ще съм благодарен за съвет :) и от къде да се вземат.Ако коментирате и цените и то точните,това ще е най-доброто.

 

Колега , гумите за Каризма са 185/65/14 и ти препоръчвам да караш с такива! Може и както казва колегата - с по тънки гуми , но гледай калкулатора да ти покаже запазване на размера... Казвам го защото си патих това лято с чисто нови летни гуми, които ми дойдоха високи и компа се бъркаше яко!

И аз сега съм на вълна купуване на зимни гуми,така ,че ако има някаква оферта :) обаждай се ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ох какво ли да кажа аз.......от толкова години съм шофьор и досега със зимни гуми не съм карал. Последните години и зиме и лете се возя на Uniroyal Rain Sport, те това е гумата за мен. И на сняг и на дъжд и на сухо съм перфектен, може и да е въпрос на навик.......ама наистина не съм карал със зимни гуми. Или да взема да пробвам най-накрая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

valboss това са гуми :) И да ги гледам, нищо не мога да кажа! Казвам за това което съм изпитал! От зимните гуми които съм пробвал, най-доволен съм от посочения модел! На две коли карам с такива, и много хора покрай мен сложиха! Тази зима, целия баир към Метро беше задръстен от буксуващи коли, а аз го качих в насрещното! :)

 

П.С. И колеги, вземайте си по едни стоманени джанти, и слагайте на тях зимните гуми! Най удобно е! Сега като дойде зимата, слагам само 13-ките, и с 4-те клебера газя наред :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги , на мен също ми предстои да взимам гуми за зимата , от досегашният си опит съм най - доволен от гуми - TOYO .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Емо, какво ти е мнението за тези:
Вальо! Защо питаш само Емо ??? Ние нямаме ли право на глас ? :icon_crying: ....Защо така ни игнорираш? :D На следващата среща си глобен с мерло за 2.20........ :lol: ....А сега сериозно: От тези дето си постнал, само Гудиър са Арни за зимата.....А иначе за размер, най добър заместител за зимата са : 175/70/14...... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виновен... Ще плащам... :icon_drunk:

Емо първи се закачи за темата, та затова...

 

Иначе на лансера, сменям през 3 години зимните и то все ДЕБИЦА. Народна гума - но се справя. Щото аз през лятото стигам до 160-170 км, а през зимата падам с 60 км надолу...

Каризмата още не съм я обул за зимата, но съм и харесъл този модел:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...n=Wi&Achse=

Пакетна цена с монтаж 345 лв за 4 броя. Компромис, но според мен допустим...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, колеги, че сте на "зимна" вълна и реших да се включа тук, за да спестя засега нова тема. Преди да се кача на Мицунето, карах последната зима с гуми Нокиан. Доволен съм от тях, въпреки, че ги бях взел един номер по-тесни от този, който беше предписан по книжката на предната кола (бяха 185/... вместо 195/...). Направи ми впечатление, че на дълъг път по магистрала колата не я чувствах много стабилна - по-скоро усещах, че ми се губи сцеплението с пътя, а скоростта не беше висока, около 120. Затова не ви препоръчвам да слагате по-малък размер - хората са го сметнали за този, който са описали в книжката, в името на сцеплението, т.е. стабилността на пътя.

Все пак, за цяла зима сумарно се събират 3-4 седмици да се кара по снежни пътища (е, в планинските райони е по-дълго), но все пак си трябват зимни гуми и това си е.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виновен... Ще плащам... :icon_drunk:

Емо първи се закачи за темата, та затова...

 

Иначе на лансера, сменям през 3 години зимните и то все ДЕБИЦА. Народна гума - но се справя. Щото аз през лятото стигам до 160-170 км, а през зимата падам с 60 км надолу...

Каризмата още не съм я обул за зимата, но съм и харесъл този модел:

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...n=Wi&Achse=

Пакетна цена с монтаж 345 лв за 4 броя. Компромис, но според мен допустим...

 

Колега аз също съм се спрял на този модел: DEBICA FRIGO 2 , но да ти кажа да не бързаш ,защото посочената цена е висока (да не се прецакаш)-във Мотоексперт са 83 лв, а и още една оферта ми направиха за 83 лв като монтажа е безплатен (някъде около централни гробища - ако се интересуваш,ще ти кажа по-подробно)

От 1-2 седмици яко се ровя и това е най-добрия по-евтин вариант , иначе много ми харесаха Goоd Year Ultra Grip 7 (с V шарката)- но са 140 лв броя. В посочения от няколко колеги немски сайт има реплика на тези гуми : GoodRide (със същата шарка-1:1) за 92,30лв/бр. , но за тях ще трябва да чакам 2 седмици да ги докарат от Германия (защото така се процедира след превод на парите по банка), а аз нямам време да чакам :) ... Полицаите от 1 октомври не питат :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Полицаите от 1 октомври не питат " ????????????

 

 

Водили сме дискусия по тази тема, ако не се лъжа...Никъде го няма регламентирано.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Водили сме дискусия по тази тема, ако не се лъжа...Никъде го няма регламентирано.

 

И аз затова попитах...Още е топло, как ще си пека каучука :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах следното предвид: На много места четох тези дни , че от 1 октомври трябва задължително да караме със включени светлини и през деня , както и да монтираме зимни гуми! В противен случай глобите били съответно : 20лв +5 точки ... и 50лв+ 6 точки.... смях се , смях се,но накрая реших да си вържа гащите (и без това с този "Ст" номер съм привлекателен за полицаите :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз затова попитах...Още е топло, как ще си пека каучука :)
Къде е това топло? Да не си седнал до камината?......Сутрин си е 2-градуса......А в Европа като стане 7-градуса, качват зимните гуми.....Нали и ние сме уж Европейци.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми днес беше над 20 градуса бе :) Как ще слагам зимна гума :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах следното предвид: На много места четох тези дни , че от 1 октомври трябва задължително да караме със включени светлини и през деня , както и да монтираме зимни гуми! В противен случай глобите били съответно : 20лв +5 точки ... и 50лв+ 6 точки.... смях се , смях се,но накрая реших да си вържа гащите (и без това с този "Ст" номер съм привлекателен за полицаите :) )

 

 

Това с фаровете си е ясно от доста време. За гумите още нищо не се е появило черно на бяло. Поне до колкото знам аз.......Те и миналата година се напериха с тези гуми и само вдигнаха оборота на търговците и дотам беше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се спори колеги : казах го само с добро намерение , да знаете..... Все пак всеки сам си решава! Да няма после обаче почерпки за господата униформени! Аз всеки ден като ходя на работа съм участник в задръстванията на "Симеоновско шосе" и като гледам автомобилите , смело мога да заявя , че на всеки 5 коли само една е още с летни гуми (+ моята :) ) На дали ние сме по-големи тарикати от останалите! Все пак както казах - всеки решава сам за себе си! Аз не искам да налагам мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат, КАТ гледа да имаш минимум 2 мм грайфер.

Зимна, лятна - не влиза в правомощията им...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз ще вляза малко напреко в дискусията, като кажа, че смятам да мина на всесезонни гуми. По принцип карам Hancook, а сега и прегледах теста на Аутобилд където Hancook Оptimo 4S е на второ място след Гудиър. Цена-качество добри. Резултати спрямо добри летни - еквивалентни, спрямо добри зимни - около 90%. Под "добри" се има предвид гуми получили оценки над средното при предишни тестове.

Замислих се за всесезонни, защото отдавна не ми се е случвало да карам в наистина тежки зимни условия.

Ако някой му е интересно мога да сканирам статията и да я добавя тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, понятието"всесезонни" е малко подвеждащо...

Имам предвид - за потребителите.

Лятната гума/най-общо казано/ е твърда. Зимната - по-мека.

Така наречената " всесезонна" е някакво усреднено понятие. С тях може да се кара през лятото, но и по-бързо се изпилват по асвалта. Все пак имат по-добро сцепление от летните.

Но през зимата - зимни, колега. Дори и само заради намаления с няколко метра спирачен път. Представи си, че само с един метър намален спирачен път - спасяваш живот.

...................................

А специалистите могат да напишат повече за плюсовете и минусите на летни/зимни гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, понятието"всесезонни" е малко подвеждащо...
Не само подвеждащо, а си е жив търговски трик.....Просто "те такова животно нЕма"......За зимните каучука се прави от едни смески, за летните от други.......Те за това го ползват понятието(всесезонна гума), само 2-3 фирми, производители на гуми...Който иска зимата да стъпва здраво на леда, да си взима зимни гуми......И колкото по северна е страната производител, толкова са по добри гумите......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...