Премини към съдържание

Гуми за Каризма


valmark

Препоръчано мнение

Fazit: Im winterlichen Einsatz auf Schnee und Eis können sich fast alle Ganzjahresreifen qualifizieren, wenn auch mit unterschiedlichem Leistungspotenzial. Die Spitzenleistungen des mitgetesteten Winterreifens erreichen sie dabei allerdings nicht. Auf nasser und trockener Fahrbahn haben die modernen Allroundtalente nochmals zugelegt, die neuen Produkte von Goodyear und Hankook liegen durchaus auf dem Niveau eines guten Sommerreifens. Böse Überraschungen erlebten wir dagegen wieder einmal mit einem Billigreifen aus China – Technologie hat eben ihren Preis. Generell gilt: Moderne Ganzjahresreifen ersparen nicht nur den lästigen saisonalen Reifenwechsel, sie bieten auch unter allen Witterungsbedingungen überzeugende und sichere Fahreigenschaften. Für Fahrzeuge der Klein- und Kompaktklasse sind sie deshalb eine echte Alternative.

 

Повече няма да коментирам.

Горното е цитат от проведен тест от независим източник, а не от производител или дилър. Най-важното съм го подчертал.

На нивото са на добра лятна гума (разбирай всичко включително и износване), но не достигат върховите нива на зимните гуми напълно. Общо казано при всякакви условия са убедителни и сигурни.

 

Autobild 38- 2008

 

PS:1. Ако понятието всесезонни е подвеждащо, досега все да се е намерил някой да ги осъди. Не една гума се нарича "allseason".

2. "Те такова животно нема" не мога да приема за аргумент. Никой доскоро не е мислил, че гума ще си сменя профила. Справка Goodyear OptiGrip.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 91
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колега , гумите за Каризма са 185/65/14 и ти препоръчвам да караш с такива! Може и както казва колегата - с по тънки гуми , но гледай калкулатора да ти покаже запазване на размера... Казвам го защото си патих това лято с чисто нови летни гуми, които ми дойдоха високи и компа се бъркаше яко!

И аз сега съм на вълна купуване на зимни гуми,така ,че ако има някаква оферта :) обаждай се ;)

 

 

Относно размера на гумите.На няколко места ми направиха справка за модела и се оказва,че са 175/70/14 за зимни Така,че смятам да сложа такива.Какво ще кажете за тази марка:Maloya и модела им Cresta220 ? :icon_blush: А и още нещо намерих следната обява:HEADING_TITLE Debica Frigo 2 175/70 R14 84T

[FRIGO 2] 76.41лв.

Debica Frigo 2 175/70 R14 84T

 

 

Продукта е добавен в нашият каталог на понеделник 29 септември, 2008.

Смятам,че за тази цена никак не са лоши гумите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно размера на гумите.На няколко места ми направиха справка за модела и се оказва,че са 175/70/14 за зимни Така,че смятам да сложа такива.Какво ще кажете за тази марка:Maloya и модела им Cresta220 ? :icon_blush: А и още нещо намерих следната обява:HEADING_TITLE Debica Frigo 2 175/70 R14 84T

[FRIGO 2] 76.41лв.

Debica Frigo 2 175/70 R14 84T

Продукта е добавен в нашият каталог на понеделник 29 септември, 2008.

Смятам,че за тази цена никак не са лоши гумите.

Колега , специално за този модел на Малоя нямам впечатления , но цяло лято карах с летни Малоя. Доста добри гуми , откъм поведение на пътя , но мисля че , никога не съм карал по-шумна гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но мисля че , никога не съм карал по-шумна гума.
Веско! Значи не си карал с Мишелин-пилот-екзалто, да видиш за какво шумене става въпрос......Направо си вият като разбит лагер......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

HEADING_TITLE Debica Frigo 2 175/70 R14 84T

[FRIGO 2] 76.41лв.

Debica Frigo 2 175/70 R14 84T

Продукта е добавен в нашият каталог на понеделник 29 септември, 2008.

Колега, къде я мярна тази обява?

Дай линк...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги! "Всесезонна гума" има, да, но това са гуми, за страни, където четирите сезона са близки един до друг, и не са чували за сняг!!!

В нашата страна, всесезонна гума, означава - еднакво зле на всички сезони :D Както колегата Марио, каза, материала е различен! И един пример, мой роднина който много плямпа и е с всесезонки, аз като си карам по снега, на него колата му седи пред блока! Най добре си е, два комплекта джанти, оборудвани с гуми! На лято "гъзария", цолаж, гума и т.н., на зима с малки, тесни проходими гуми! В това съм се убедил, и никой не може да ме разубеди! Е, на нас ни се иска, ако може с едни гуми да караме 5 години без да ги сваляме и пари да не даваме, но всеки си има глава на раменете! Лошото е, че заради такива които карат с "динени кори" зимата, страдат и други :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно размера на гумите.На няколко места ми направиха справка за модела и се оказва,че са 175/70/14 за зимни Така,че смятам да сложа такива.Какво ще кажете за тази марка:Maloya и модела им Cresta220 ? :icon_blush: А и още нещо намерих следната обява:HEADING_TITLE Debica Frigo 2 175/70 R14 84T

[FRIGO 2] 76.41лв.

Debica Frigo 2 175/70 R14 84T

Продукта е добавен в нашият каталог на понеделник 29 септември, 2008.

Смятам,че за тази цена никак не са лоши гумите.

 

Колега, и на мен предния път ми направиха справка за летни гуми и си навлякох белята! Не искам да те разубеждавам, просто ти давам съвет :) Все пак на врата на колата си пише ясно и точно модела на гумите за тази кола, а именно : 185/65/14

За справка този размер дава диаметър на гумата 596мм , а като минеш на 175/70/14 става 601мм (което си е в нормата ,но все пак...) като скоростомера вече отчита 99км/час! Друго нещо: колега по-горе добре спомена,че ако колата се кара и извън градско, много по-добре е да стъпва на по-широко колата , че иначе има по-голяма опасност от носене!

Това все пак е само моето мнение , не го натрапвам.... А и цената на Дебика Фриго 2 с оригиналния размер е 83лв/бр (и аз мисля за сега да взимам такива)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай и аз Петко барабар с мъжете по въпроса за всесезонната гума.

Така преди няколко години и аз лапнах на въдица за "великите" всесезонни гуми и си купих и след първият сняг познайте, какво отидох и си купих истински зимни гуми. Така, че не се подвеждайте, но все пак все си има глава на раменете.

 

Има и още един вариант, той пак не е най - добрият, но няма да сменяте постоянно гуми: отивате в някоя авто - къща купувате едно Паджеро слагате му едни All terrain гуми и си свиркате :icon_dance: (това разбира се в кръга на шегата)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно размера на гумите. На няколко места ми правиха справка за модела и се оказва, че ...

Послушай колегата Нинов! Мицубиши не е лада или опел. Инженерната мисъл тук е на различно ниво.

Вземи размера, който са посочили!

 

Какво ще кажете за Maloya Cresta 220?

Имам съсед, който цяла зима поне веднъж на ден слиза до София (от Бистрица - това си е в планината).

Зимата караше с 4 броя Maloya Cresta 220. Според него това е: "невероятно добрa гума, вуйчо".

Той е карал много коли. Такава му е била работата.

 

Аз пък зимата карах с Toyo Snowprox S941.

Нашата уличка е леко стръмна и се случи за две седмици да се позаледи яко.

Само аз и съседа, с Малоя, качвахме на горе. Всички останали (10-ина коли) спускаха на долу.

Отделно като дойде време за летни гуми видях, че предните джанти бяха станали на мекици от удари по дупки.

По гумите нямаше и следа от балон. И двата модела са сходни като цена, та едва ли ще сбъркаш с тях.

Дебиката е друг клас гума. Ако не ти се дават пари - също е добър вариант.

 

За летните гуми на Maloya. И в момента карам с Maloya Futura Sport V.

Аз лично не съм карал по-стабилна (сухо и особено мокро) и по-тиха гума.

Друг е въпроса, че за дупките не е добър вариант за нервите и окачването.

 

Дано съм бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За града където все пак минават и чистят и няма огромни преспи всесезонните гуми са много добър вариант, но има разлика от всесезонни до всесезонни гуми... Аз бях с Vario V1 на TOYO и искам да ви кажа, че на 25см сняг тази гуми нито поднася, нито боксува излита и прави пъртина все едно няма сняг. А със същата тази гума съм влизал в 90 градусов завой с 50км/ч на заледен участък... аз се изпотих..., но колата не поднесе... просто забравих, че е заледено, защото гумите не са ми напомнили, че е такова времето.

Лятно време не свирят в завоите при високи температури. Според мен е една доста добре балансирана гума за всеки сезон и лека зима.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Послушай колегата Нинов! Мицубиши не е лада или опел. Инженерната мисъл тук е на различно ниво.

Вземи размера, който са посочили!

Колега! Извинявай, но да те питам: На мен "инженерната мисъл" като ми е лепнала стикер в жабката 185/70/14 и 195/65/14, нещо средно ли да търся?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за вас, но аз карах миналата зима с бфгуудрич и мога да кажа следното: падне ли сняг като хората и вериги не ви устройват. Тук при нас последните години като падне сняг държи по 3-4 дена. Така че зимни гуми не ми и трябват, а с това глобално затопляне ще минем до 10г. само на летни. За полицайчетата и аз мисля, че трябва да имаш грайфер, поне това ми търсеха като ме спряха преди 1 г., а не зимни гуми.

А каризмата на сняг, извън пътя и неутъпкан, направо ми е като пистов мотор, малко газ и се вкопавам - хич не ми се отдава зимъска. Много ми е бързооборотна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, къде я мярна тази обява?

Дай линк...

 

Извинявам се,че се забавих с даването на линка,но сега ще го направя. :)http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_...roducts_id/1363

Дано само да е коректна обявата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За града където все пак минават и чистят и няма огромни преспи всесезонните гуми са много добър вариант, но има разлика от всесезонни до всесезонни гуми... Аз бях с Vario V1 на TOYO и искам да ви кажа, че на 25см сняг тази гуми нито поднася, нито боксува излита и прави пъртина все едно няма сняг. А със същата тази гума съм влизал в 90 градусов завой с 50км/ч на заледен участък... аз се изпотих..., но колата не поднесе... просто забравих, че е заледено, защото гумите не са ми напомнили, че е такова времето.

Лятно време не свирят в завоите при високи температури. Според мен е една доста добре балансирана гума за всеки сезон и лека зима.

 

И аз като Дани вече трета година имам същите всесезонни TOYO. Както се подразбира при тях забележките са при настъпване на крайни температури - много голяма жега или много студено. Дори мисля, че през зимните месеци поведението им е по добро от колкото през лятото. Сега не го разбирайте, че трябва да се сравняват със само летни или зимни, но пък за компромиса който се прави - стават. Друг е въпроса, че грайфера им понамаля и май ще трябва да се сменят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че отзат 3 зими карам TOYO Vario V1. Не ме е "изпреварвала задницата."

 

Колега! Извинявай, но да те питам: На мен "инженерната мисъл" като ми е лепнала стикер в жабката 185/70/14 и 195/65/14, нещо средно ли да търся?

Не си казал какъв е произхода на лепенката и кой е модела. Да приемем, че е Каризма и лепенката е "сериозна"

Тогава на практика няма проблем.

 

Ако зимите са по-меки (мокри), и не се задържа сняг - слагам 195/65/14 с шарка за мокро. В този случай добър вариант са всесезонни гуми.

Ако се кара повече по сняг - слагам 185/70/14 със сериозна зимна шарка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си казал какъв е произхода на лепенката и кой е модела. Да приемем, че е Каризма и лепенката е "сериозна"

Тогава на практика няма проблем.

 

Ако зимите са по-меки (мокри), и не се задържа сняг - слагам 195/65/14 с шарка за мокро. В този случай добър вариант са всесезонни гуми.

Ако се кара повече по сняг - слагам 185/70/14 със сериозна зимна шарка.

Лепенката е азиатска(има и ейруглифи) а колата е Галант, по размера можеше да се сетиш че не е Каризма......А за размера да ти кажа аз какво карам зимата.....Нито един от двата, защото широката гума зимата има по-малко сцепление(закони на физиката)....Зимата си качвам175/80/14, и си ходя и на Пампорово, и на Боровец- без да слагам вериги, докато тези с широките гуми слагат.....Който е гледал рали Швеция, знае за какво говоря....И понеже виждам че много колеги не разбират от зимни гуми, пак ви повтарям: най добри са Скандинавските.....Руснаците също карат повече при зимни условия, ето ви един сайт, там са подредени по цени(защо ли Нокиан са най скъпи :icon_hmm: ...) :link:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма универсален отговор на въпроса, важно е в какви условия карате зимата. Варна и Бургас виждат сняг на 3 зими веднъж и ако въртят предимно градско - могат и да минат с всесезонни. Аз, обаче, нямам такъв шанс никакъв! Ама никакъв никакъв! Къде ли не ходя и какво ли не правя?! Така че - зимни, без какъвто и да е коментар!

Слушайте батко ми Марин и слагайте една идея по-тесни гуми! Ако се кара в сняг - ненадминато предимство! На състезателните автомобили за зимните ралита им слагат такива "писалки" - особено в неутъпкан сняг - нямат равни. Докато широката гума ще ви завърти!

Относно марката - мисля да взема едно ТОЙО, но не съм на 100% още. Цената е 135 без отстъпката за членове на клуба (вързва се към 120) за 185/70/14, та ако някой е карал зимно Тойо - моля да сподели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rosko , както ти така и mario64 сте прави ,но за Каризма 185/65/14 мисля ,че са достатъчно тесни (а и са оригиналния размер) Не за друго ,ами защото вчера си спомняш какво ни прави вятъра :)... ако бях с 175 можеше и друго да гледаш .... :P при тия по-високи скорости на магистрала (sorry за черния хумор)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rosko , както ти така и mario64 сте прави ,но за Каризма 185/65/14 мисля ,че са достатъчно тесни (а и са оригиналния размер) Не за друго ,ами защото вчера си спомняш какво ни прави вятъра :)... ако бях с 175 можеше и друго да гледаш .... :P при тия по-високи скорости на магистрала (sorry за черния хумор)
Колега! Недей да бъркаш сцеплението на сухо, с това на мокро и хлъзгаво......И със 165-гуми да беше, нямаше да те носи, защото като е тясна гумата, тежеста на колата се разпределя на по малка площ, и оттам идва по-доброто сцепление......Колкото е по-широка гумата, тежеста се разпределя на по-голяма площ, и от там идва пързалянето......Не си ли се запитвал зимата, дядовците как си карат колело, и не се пързалят?....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно марката - мисля да взема едно ТОЙО, но не съм на 100% още. Цената е 135 без отстъпката за членове на клуба (вързва се към 120) за 185/70/14, та ако някой е карал зимно Тойо - моля да сподели.
Сакън, недей.....Японците слагат прекалено много каучук и найлон в гумите си, и за зимата не са много подходящи.....Ако взимаш зимни, а ти пътуваш много и през балкани, вземи : Нокиан, Гиславед, Вредщайн, Фулда или Мишелин, в краен случай Гудиър- другото е компромис..... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,не бих се съгласил с теб - извини ме... , но като карам със 195 колата се държи много по-стабилно,да не говорим и при по-големи скорости! Да ,сигурно ще кажеш, че сега е имало вятър и т.н. ,но аз не карам за пръв път с гуми 185 , и предните ми бяха 185 (и зимни и летни) и колата пак се държеше по-нестабилно (не казвам ,че едвам съм я одържал :) ) Мисля ,че и други колеги ще ме подкрепят в това мое твърдение!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,не бих се съгласил с теб - извини ме... , но като карам със 195 колата се държи много по-стабилно,да не говорим и при по-големи скорости! Да ,сигурно ще кажеш, че сега е имало вятър и т.н. ,но аз не карам за пръв път с гуми 185 , и предните ми бяха 185 (и зимни и летни) и колата пак се държеше по-нестабилно (не казвам ,че едвам съм я одържал :) ) Мисля ,че и други колеги ще ме подкрепят в това мое твърдение!!!

 

Марин е имал предвид сигурно, че по тесните гуми правят по-добро сцепление в сняг. Но в конкретния случай като става дума за високи скорости и в не зимни условия, то по-широката гума дава по добра стабилност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марин е имал предвид сигурно, че по тесните гуми правят по-добро сцепление в сняг. Но в конкретния случай като става дума за високи скорости и в не зимни условия, то по-широката гума дава по добра стабилност.

Ами Велико! Точно това имам в предвид.....Нали говорим за зимни гуми......Освен това тясната гума е по стабилна не само на сняг, а и в дъжд(прави по малко аквапланинг ) от широката.......Нямам намерение да споря с колегата, да си качва каквито иска гуми....... Ако иска и 205, да качи зимата, за да стане още по-стабилен........Само го казвам като информация, за останалите колеги.......Да не се чудят зимата като тръгнат за Пампорово-например, защо не могат да качат баира, а някой с гоУфче(с гуми 155/13) профучи край тях, и ги погледне подигравателно.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, що съм толкова щур? Да не проверя по-рано?! Ми той Нокиан-а е дори по-евтин от Тойо-то! А аз си мислех, че е много скъп,предвид качеството.....Само не знам нищо за модела.... Иначе - миналата зима карах с Нокиан Хакапелита, много яка гума! На мокро при натиснати спирачки ми свиреха гумите, имах чувството, че ровят, за да стигнат до сухо!

Мисля, че това е моята гума. Най-близка по размер, няма начин, това е положението!

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_...products_id/770

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Марин е имал предвид сигурно, че по тесните гуми правят по-добро сцепление в сняг. Но в конкретния случай като става дума за високи скорости и в не зимни условия, то по-широката гума дава по добра стабилност.

 

За пореден път ме разбирате колега mali .. :specool: Все пак не говорим за кой знае каква зима и е добре гумата все пак да се държи добре и извън градско , където сняг малко трудно! И аз не искам да споря с колегата mario64 , просто не се разбрахме май! Имам предвид ,че със 195 гуми се държи по-стабилно колата , със 185 по-малко и мисълта ми беше в помощ на колегата ,който искаше да мине на 175! Това имам предвид! Да - като тръгна за Пампорово са два вариантите : или да взема Outlander-а от баща ми , или да карам Каризмата с хубави зимни гуми (за това си купих нови :) ) И да не се разсърдят колеги , че споменавам друга марка , но то така или иначе бе повдигнато вече на въпрос: "Да видим тогава голфчето как ще ме подминава :) :) :) "

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...