Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Lancer - добри и лоши страни


na4о

Препоръчано мнение

Възможно е да. Както каза колегата в 3ч. през нощта на спускане към центъра през лятото при температура 28 градуса на въздуха и 90 градуса на двигателя ;)
:mitsu-smiley: Абе иронизирайте си го човека, но той си има добър разход. Не виждам какво му е толкова странното та се чудите. Освен от колата разхода си зависи и от човека. Ако си кара нормално разхода му е нормален. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 544
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

На предишната кола при каталожен разход 6.3 съм правил 5.8, като маршрута бе Варна-Видин с цялото семейство и пълен багажник. От Новаченския баир до караулката на КАТ преди Мездра се пътува само по инерция.

Ако перефразирам една телевизионна реклама - "Не става само с каране, иска се и акъл!"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да. Както каза колегата в 3ч. през нощта на спускане към центъра през лятото при температура 28 градуса на въздуха и 90 градуса на двигателя ;)

 

Ти пък от къде се взе?! Та и взе да говориш толково сигурно?!

Ние все пак ги караме тия коли и знаем за какво става въпрос. Кое ли мнение е меродавно?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В 17 часа в петък по тези маршрути e нормален тоя разход, поради простата причина, че не се движиш :D, а за висене на едно място никак не е малко :P Аз след година каране вече се отказах да гледам каквото и да било, защото в София под 14 л среден разход виждам когато се прибирам в 22-23 вечер. В Пловдив си докарвам 9-10 градско, дори и по-малко, но в София е за колела...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък от къде се взе?! Та и взе да говориш толково сигурно?!

Ние все пак ги караме тия коли и знаем за какво става въпрос. Кое ли мнение е меродавно?!

 

Колега, моля ви не проявявайте чувство за собственост над темата. Не провокирайте колегите. Това е ФОРУМ и всеки е свободен да изяви мнението си, стига да не е в разрез с правилата. Моля ви бъдете по-сдържан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В 17 часа в петък по тези маршрути e нормален тоя разход, поради простата причина, че не се движиш :D, а за висене на едно място никак не е малко :P Аз след година каране вече се отказах да гледам каквото и да било, защото в София под 14 л среден разход виждам когато се прибирам в 22-23 вечер. В Пловдив си докарвам 9-10 градско, дори и по-малко, но в София е за колела...

 

Е те това и аз ви съветвам - карайте колела - хем по здравословно , хем не чакаш никъде ;) :). Между другото като стана въпрос аз в най-големите задръствания (рядко карам в София през седмицата колата по много причини една от които са хилядите некадърници с недоизживяно детско дето тати и мама не са им купували колички навремето и си избиват комплексите по пътищата сега с бързо каране) с дядо Лансер докарвам 7.5 - 8. Но с колелото си е чиста работа - бързо и евтино и спортуваш ;), но е много опасно точно заради многото комплексарчета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво бистрите толкова?Разход та разход....Моята кола под 13л. не пада градско....та стигам и 16-17л.На дълго като се влача с 120км/ч. 9.6л.Харчи,ама и се кефя и си я карам (6 месеца=23400км.),и не рева. :icon_thumbup: :icon_clap: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те това и аз ви съветвам - карайте колела - хем по здравословно , хем не чакаш никъде ;) :). Между другото като стана въпрос аз в най-големите задръствания (рядко карам в София през седмицата колата по много причини една от които са хилядите некадърници с недоизживяно детско дето тати и мама не са им купували колички навремето и си избиват комплексите по пътищата сега с бързо каране) с дядо Лансер докарвам 7.5 - 8. Но с колелото си е чиста работа - бързо и евтино и спортуваш ;), но е много опасно точно заради многото комплексарчета.

Егати и спорта.Ти си луд бе колега. Толкова мръсен въздух е там, че едва ли може да се спортува.А и е много опасно с колелото между колите с толкова квалифицирани водачи. :icon_thumbup:

Редактирано от jolly_roger
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво бистрите толкова?Разход та разход....Моята кола под 13л. не пада градско....та стигам и 16-17л.На дълго като се влача с 120км/ч. 9.6л.Харчи,ама и се кефя и си я карам (6 месеца=23400км.),и не рева. :icon_thumbup: :icon_clap: :icon_bye:

Такъв голям мъж,пък оставаше и да реве... :P Много ти е тежко крачето на теб,а и мотора ти е 2,4...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво бистрите толкова?Разход та разход....Моята кола под 13л. не пада градско....та стигам и 16-17л.На дълго като се влача с 120км/ч. 9.6л.Харчи,ама и се кефя и си я карам (6 месеца=23400км.),и не рева. :icon_thumbup: :icon_clap: :icon_bye:

Как върви 2.4? :) Автомат ли е твоята? Карал съм 2.0 бензин и ми хареса честно казано :mitsu-smiley: а 2.4 би трябвало да побърква предницата :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как върви 2.4? :) Автомат ли е твоята? Карал съм 2.0 бензин и ми хареса честно казано :mitsu-smiley: а 2.4 би трябвало да побърква предницата :icon_thumbup:

Бих казал - отлично върви.............2.0 щом ти харесва как върви , то 2.4 за теб ще е самолет............. :icon_thumbup:Ако трябва да сравнявам с някой много ,много читав Галант 2.5 мотора ,то Лансер с 2.4 е по пъргав от него ..........не помня за колко прави стандартното упражнение 0-100км./ч. но под 9 сек. беше ...............

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ТУК са му параметрите на този мотор, но не му дават ускорението. Със сигурност ще е под 9 сек.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм засичал,но върви доста добре,бягал съм се със служебното ми AUDI A6 3.0TDI и чак след140км/ч ме дръпва.И е ръгачка. :drag:

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм засичал,но върви доста добре,бягал съм се със служебното ми AUDI A6 3.0TDI и чак след140км/ч ме дръпва.И е ръгачка. :drag:

Ръгачка,ръгачка,колко да е ръгачка. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги в София разход през деня под 13 л. е апсурт(освен ако не е само по Цариградско и Ботевградско).А нали знаете как се измерва разход само пълен-пълен резервоар а не какво ти показва бордкомпютъра.Какви са тия разходи 7-8л. бутате ли тия коли

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм засичал,но върви доста добре,бягал съм се със служебното ми AUDI A6 3.0TDI и чак след140км/ч ме дръпва.И е ръгачка. :drag:

 

А човека с Аудито разбра ли, че се дърпате? :icon_dance:

Шегичка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбра,разбра,че доста време ми гледаше и задната лява врата. :plane:
Брейййй, ти го изкара че ускорява за 6 сек. от 0 до 100 тоя Лансер бре... :blink:

Сега остава да кажеш че и с някой Скайлайн си го пробвал и ти дърпа само с една броня... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А6-тицата е на 285000км. Лансера на 23000км. .но 234к.с. срещу 168к.с.....!

При това 450 нютона , почвайки още от 1400 об./мин.................

А знае ли някой как седят нещата с подръжката на този автомобил? :D

Иначе подкрепям Пешо за вървенето на Лансера ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е невъзможно. Първо аз с моя колт с ускорявам 0-100 до 1 секунда по-бързо от каталожните данни само заради това че съм и сложил големи йокохами и тръгвам на 5000 оборота без да въртя много гуми (нещо което с 13-ките е немислимо). След това като се има в предвид, че аудито може да е поиздухало турбината (или две ако са не го знам мотора). И като финал шофьора ако е муден... Аз три пъти се пусках с колт 113 к.с. и въпреки, че е по-лек с 50 кг. от моя и е с 23 к.с. повече от моя и трите пъти го дърпах. На 100 метра за мене е напълно възможно лансера да отлепва, но на 400м вече няма шанс... Навремето с голфа 1.6 турбо дизел съм се пускал с бензинки и на 1-ва ми скачат, но като сложа втората минавам плавно покрай тях :) Което всъщност е и проблем, че повечето дизели имат много къса 1-ва и се губи време за смяна...

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...