Премини към съдържание

Разход Gdi автоматик


Препоръчано мнение

  • преди 6 месеца ...
  • Отговори 144
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Изрових старата тема, за да споделя и аз разхода на моето GDI... :icon_blush:

 

Започвам с описание на колата:

GDI, 2.4 типтроник, 15" зимни гуми мишелин алпин нещо си... (не съм доволен от гумите, но така ми я докараха август месец от немско).

Разхода:

Напълних до горе с А-98 от Лук (имам служебна карта и нали без пари...), но въпреки това не съм доволен от бензина им.

Карах по магистралата със скорост около 150 км/ч. Около Пазарджик си намерих "водачи" и се лепнах с 180-200 км/ч до Пловдив...

Имах малко разходка из града на паветата и обратно на магистралата :)

Закачих се зад един мерцедес 180-200 км/ч до Чирпан... От там до Карнобат нормално каране 100-110 км/ч без рискови изпреварвания...

На магистралата до Бургас едно БМВ ми се беше лепнало за задницата и колкото да ми се искаше, не можех да вдигна повече от 200 :icon_crying:

 

След 2 дни заредих отново на Лук, този път А-95 бях изминал до момента 540км с 54л. с това каране :icon_thumbup: Изключително добре!

 

И на 3-ти март се връщам към китната ни столица с идеята да бъда икономичен :icon_blush: Темпомата на 130-140 км/ч на 3100 оборота по магистралите така. От Карнобат до Стара Загора 100-110 км/ч.

 

Днес лампата на горивото се "счупи" :) Демек светна, а изминатото разстояние е 560км... :icon_crying:

 

Дали разликата между А95 и А98 е толкова осезаема... или, знам ли...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дали разликата между 95 и 98 е толкова осезаема... или знам ли...

За нашите двигатели има осезаема разлика между А95 и А98, понеже са с висока компресия, а бензина дето го продават за 95 октанов, всъщност едва ли е толкова наистина. На мен доста ми скача разхода ако сипвам 95 и затова си карам с 98 почти от както съм го купил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изрових старата тема, за да споделя и аз разхода на моето GDI... :icon_blush:

 

Започвам с описание на колата:

GDI, 2.4 типтроник, 15" зимни гуми мишелин алпин нещо си... (не съм доволен от гумите, но така ми я докараха август месец от немско).

Разхода:

Напълних до горе с А-98 от Лук (имам служебна карта и нали без пари...), но въпреки това не съм доволен от бензина им.

Карах по магистралата със скорост около 150 км/ч. Около Пазарджик си намерих "водачи" и се лепнах с 180-200 км/ч до Пловдив...

Имах малко разходка из града на паветата и обратно на магистралата :)

Закачих се зад един мерцедес 180-200 км/ч до Чирпан... От там до Карнобат нормално каране 100-110 км/ч без рискови изпреварвания...

На магистралата до Бургас едно БМВ ми се беше лепнало за задницата и колкото да ми се искаше, не можех да вдигна повече от 200 :icon_crying:

 

След 2 дни заредих отново на Лук, този път А-95 бях изминал до момента 540км с 54л. с това каране :icon_thumbup: Изключително добре!

 

И на 3-ти март се връщам към китната ни столица с идеята да бъда икономичен :icon_blush: Темпомата на 130-140 км/ч на 3100 оборота по магистралите така. От Карнобат до Стара Загора 100-110 км/ч.

 

Днес лампата на горивото се "счупи" :) Демек светна, а изминатото разстояние е 560км... :icon_crying:

 

Дали разликата между А95 и А98 е толкова осезаема... или, знам ли...

 

Аз понеже не съм специалист, питах веднъж DJ-я по този въпрос, и той каза, че тези двигатели са си проектирани за А95 и с такъв трябва да се карат, което си звучи повече от логично. А вече какво ни продават, е друго нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А този, който го дават за А98 дали има нещо общо с А98? Но е факт, че наистина с него пада разхода, особено извънградско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВОД:

 

Сипвай - карай, колкото може... :)

 

Следващия път ще мина маршрута с А98 в икономичния вариант, да видим какво излиза на финала ;)

 

Колеги благодаря за споделения опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си ми успокоението за моя разход :first:

 

Вижте добре как пада стрелката на 2.5V6 AT/Tiptronik. Разхода е засичан при постоянна скорост около 110-120км/ч, без темпомат.

Когато напълних отново резервоара, събра 58.5л. Това осреднено прави 7.17л/100км :icon_thumbup:

 

 

Снимки

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте добре как пада стрелката на 2.5V6 AT/Tiptronik. Разхода е засичан при постоянна скорост около 110-120км/ч.

Когато напълних отново резервоара, събра 58.5л. Това осреднено прави 7.17л/100км :icon_thumbup:

 

 

Снимки

 

Моята ако направи такъв разход, идвам до Ямбол да те почерпя! :)

На 110 км/ч не мога да стоя, защото съм в гадния трафик на камиони и 20 годишни руски автомобили (това по магистралата).

При мен средна скорост е 150 км/ч. Да, :) карам с 180-200 км/ч като може. :icon_blush:

 

Ники, говорих с Милен и май проблема ти идва от ЕГР системата... до колкото разбрах не работи... ама си траеш ти :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята ако направи такъв разход, идвам до Ямбол да те почерпя! :)

На 110 км/ч не мога да стоя, защото съм в гадния трафик на камиони и 20 годишни руски автомобили (това по магистралата).

При мен средна скорост е 150 км/ч. Да, :) карам с 180-200 км/ч като може. :icon_blush:

 

Ники, говорих с Милен и май проблема ти идва от ЕГР системата... до колкото разбрах не работи... ама си траеш ти :)

Ами не, ЕГР клапана бачка, но не работи датчика на клапана, но Миленски го излъга! :icon_thumbup: Само се чудя сега как да излъжем и разхода да падне в града поне до 15/100?! Що се касае до извънградския разход, свалял съм го до 7/100, но ако карам до 100 км/ч!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не датчика, не работи клапана (електрическия), той управлява ЕГР-а. Него излъгах да не ти свети лампата. Но и на практика ЕГР-а не ти работи така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не. Няма как да се получи вибрация от ЕГР-а. Абе да не си говорим в тази тема за ГДИ-тата, че някои като чете ще му побелее косата с твоя разход... Я си избери някой слънчев ден и се разходи насам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така ще стане Миленски, нека да отхвърля малко ангажименти и ще ти звънна да се разберем, че този разход 20-23 май е множко?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така ще стане Миленски, нека да отхвърля малко ангажименти и ще ти звънна да се разберем, че този разход 20-23 май е множко?!

А бре, Ники...

Аз мислех, че галант караш...

Пък то било ГАЗ-ка.. :icon_clown: :icon_tongue: :P

Нищо де, нали все пак започва с "Г"... :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ники, говорих с Милен и май проблема ти идва от ЕГР системата... до колкото разбрах не работи... ама си траеш ти :)

Проблема може да е и от него, тъй като ако клапата на ЕГР системата държи отворена през цялото време, то тогава при ниски обороти мотора ще тресе (особено при празен ход) и ще вдигне разхода...........

Разхода може да бъде породен от много неща, запушен катализатор (това може да стане и ако е имал проблеми с ЕГР-а, при дизелите много бързо се скапва катализатора при този проблем), задр. въздушен филтър, инжектори и т.н. чак до несъответствие на управленията на кутията и мотора..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема може да е и от него, тъй като ако клапата на ЕГР системата държи отворена през цялото време, то тогава при ниски обороти мотора ще тресе (особено при празен ход) и ще вдигне разхода......

Прав си Пацо, защото като е на свободна (N) се чувства леко претрисане на двигателя! Когато включа на D, спират тези вибрации. Обаче Милен забеляза и лека вибрация на двигателя при форсиране към 2000 оборота, но това вече може да е от някоя сонда. А аз се чудех защо толкова много върви тази кола, а то било от ЕГР-а..... предполагам, че като се оправи ще се намали разхода, но и няма да е толкова пъргава?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Пацо, защото като е на свободна (N) се чувства леко претрисане на двигателя! Когато включа на D, спират тези вибрации. Обаче Милен забеляза и лека вибрация на двигателя при форсиране към 2000 оборота, но това вече може да е от някоя сонда. А аз се чудех защо толкова много върви тази кола, а то било от ЕГР-а..... предполагам, че като се оправи ще се намали разхода, но и няма да е толкова пъргава?!

След като се оправи, би трябвало да върви още по-добре, при това с намален разход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Пацо, защото като е на свободна (N) се чувства леко претрисане на двигателя! Когато включа на D, спират тези вибрации. Обаче Милен забеляза и лека вибрация на двигателя при форсиране към 2000 оборота, но това вече може да е от някоя сонда. А аз се чудех защо толкова много върви тази кола, а то било от ЕГР-а..... предполагам, че като се оправи ще се намали разхода, но и няма да е толкова пъргава?!

Няма основание при отворен ЕГР клапан да върви повече и да харчи по-малко, а точно обратното........... запуши ЕГР-а чрез ламаринка, той и без това е изолиран......... след което свали катализатора и го виж на какво дередже е, това става като го видиш на лампа, така се определя дали е запушен или не, ако има съмнения само, това значи че е запушен, т.е. махай го..........

Един случай подобен имах с на джипа на Любенти, тази кола НЕ вървеше в буквалния смисъл, харчеше доста повече от нормалното, прекъсваше и т.н. доста зор видях, но............. сега тази кола върви прекрасно и харчи учудващо малко (според думите на баща му).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Новости по моя харчалък:

420 км само градско не икономично каране :icon_blush: с А-98 от Лукойл с 54,5 л

Средно 12,97 излезе...

 

Сега съм заредил пак 98 пак там и ще карам лекичко :rolleyes: да видим какво ще покаже :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Новости по моя харчалък:

420 км само градско не икономично каране :icon_blush: с А-98 от Лукойл с 54,5 л

Средно 12,97 излезе...

 

Сега съм заредил пак 98 пак там и ще карам лекичко :rolleyes: да видим какво ще покаже :)

Радко, ти този разход можеш да го направиш и с V6, и то автоматик, къде е изгодата от GDI-технологията тогава?

Питай Стилян за разход в София, ще те бие по всички показатели!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радко, ти този разход можеш да го направиш и с V6, и то автоматик, къде е изгодата от GDI-технологията тогава?

Питай Стилян за разход в София, ще те бие по всички показатели!

 

Ще го питам, ама той не тръгва на КИК всеки път нали :)

Сега ще карам лекинко да видим до къде ще я докарам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще го питам, ама той не тръгва на КИК всеки път нали :)

Сега ще карам лекинко да видим до къде ще я докарам...

Ако паднеш под 10 в града, имаш черпене от мене! :icon_thumbup:

Ето и моят разход, който е странно нисък?! За 340 км. (90 извънградско и 250 градско) точно 50 литра, това прави приблизително среден разход от 14.7 литра. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...