Премини към съдържание

Контейнер от САЩ, как става?


Препоръчано мнение

колеги, как стоят нещата с докарване на стоки от САЩ, бях чел тук във форума че колегите от хонда форума си събирали поръчки и товарят в един контейнер всичко и го делят. нека който е запознат да каже 2 приказки, харесал съм си 2бр. джанти ,но самостоятелно мн скъп идва транспорта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

колеги, как стоят нещата с докарване на стоки от САЩ, бях чел тук във форума че колегите от хонда форума си събирали поръчки и товарят в един контейнер всичко и го делят. нека който е запознат да каже 2 приказки, харесал съм си 2бр. джанти ,но самостоятелно мн скъп идва транспорта.

Като цяло системата е да се ползва контейнер на някой, който прави големи поръчки и да се раздели транспорта между хората. Доколкото знам при Хондаджиите схемата е да се съберат поръчки за един контейнер, събират се парите и се прави обща заявка от един дилър. Доста организирано и ефективно. Лично аз сега уреждам малко глезотийки за :mitsu-smiley: , но ще правя доставката по други канали и определено няма да може да сместим джантите. Ако всичко е ОК, втора серия ще е с контейнер и може да се организираме за по-мащабна поръчка :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
колеги, как стоят нещата с докарване на стоки от САЩ, бях чел тук във форума че колегите от хонда форума си събирали поръчки и товарят в един контейнер всичко и го делят. нека който е запознат да каже 2 приказки, харесал съм си 2бр. джанти ,но самостоятелно мн скъп идва транспорта.

най-добре е ако имаш приятели,които си поръчват коли от там.в момента цената на контейнера е 6000 долара.става въпрос за по-големия,малкия не знам колко струва.ако идва от калифорния се чака 3-4 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой неща в "Дарс Ауто" Бургас са ми по изгодни от колкото да ги взема от USA, примерно скоро си взех 4 бр. зимни стелки за 120лв. , а в оферта с доставка от USA идваха 2бр. на същата цена , също така си купих и зимна шапка :mitsu-smiley: за 13лв. незнам дали си струва чакането на доставка от USA, а времето е пари :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой неща в "Дарс Ауто" Бургас са ми по изгодни от колкото да ги взема от USA, примерно скоро си взех 4 бр. зимни стелки за 120лв. , а в оферта с доставка от USA идваха 2бр. на същата цена , също така си купих и зимна шапка :mitsu-smiley: за 13лв. незнам дали си струва чакането на доставка от USA, а времето е пари :icon_thumbup:

а и там е много по-скъпо от тук

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а и там е много по-скъпо от тук

 

 

Нищо общо, резервните части в америка са със пъти по-евтини, обикновено 2 или 3 пъти!!!

Доставката е скъпичка!

Контейнер цял от Флорида е много по-евтин, чака се 40-50 дни!

 

Колеги знам човек, който със това се занимава, има спедиторска фирма от САЩ за към БГ. Внася коли, стоки, всичко.

 

Цял контейнер излиза скъпо, при него се плаща според стоката и килограмите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо, резервните части в америка са със пъти по-евтини, обикновено 2 или 3 пъти!!!

Доставката е скъпичка!

Контейнер цял от Флорида е много по-евтин, чака се 40-50 дни!

 

Колеги знам човек, който със това се занимава, има спедиторска фирма от САЩ за към БГ. Внася коли, стоки, всичко.

 

Цял контейнер излиза скъпо, при него се плаща според стоката и килограмите!

аз вкарвам коли от щатите и не се чака 40-50 дни,а почти 4 месеца!!!!!!!!!11111

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз вкарвам коли от щатите и не се чака 40-50 дни,а почти 4 месеца!!!!!!!!!11111

май е по малко :mitsu-smiley: ,след някои друг ден ще ви кажа 100% аз колко съм чакал :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

май е по малко :mitsu-smiley: ,след някои друг ден ще ви кажа 100% аз колко съм чакал :icon_rock:

Винаги е различно......Първият дойде за 32-дена....Вторият за 38.....Третият за 45......Сега в събота тръгва друг, ще видим кога ще дойде....... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от стоката..........аз вкарах 50 тона части японски през Дубай,обаче ми побеляха косите ............ще си назнача митнически агент май........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от стоката..........аз вкарах 50 тона части японски през Дубай,обаче ми побеляха косите ............ще си назнача митнически агент май........

Паце ти си бил голям трафикант бре :icon_thumbup: !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Паце ти си бил голям трафикант бре :icon_thumbup: !

Хахахаха....................не е Хашиш, части са.....само да вметна че превоза се измерва в тонаж,питай ме сега как ми е кръста .........до 18-19 часа бачкам по колите, после в склада да оправяме стоката..................8 човека не можем да смогнем, и като ми затрябва нещо- ходи го търси ............. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо, резервните части в америка са със пъти по-евтини, обикновено 2 или 3 пъти!!!

Доставката е скъпичка!

Контейнер цял от Флорида е много по-евтин, чака се 40-50 дни!

 

Колеги знам човек, който със това се занимава, има спедиторска фирма от САЩ за към БГ. Внася коли, стоки, всичко.

 

Цял контейнер излиза скъпо, при него се плаща според стоката и килограмите!

а твоя приятел за колко пари би ми докарал 4 джанти??? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да се организираме целия клуб за един контейнер, понеже и аз искам да си докарам от там джанти и гуми за тях и някой други по тежки и габаритни части. Вече съм си взимал части от там, но все трябва да се съобръзявам да са малки, леки, а предполгам и други членове на клуба се чудят как да си поръчат части от щатите :icon_hmm:

 

 

Даже може да го пуснем като отделна тема да видим какво ще излезе и дали някой ще реши да помогне с инициативата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой ще се занимава с този контейнер? Да го пълни и т.н.? Аз искам да си взема едно купе 4х4 по принцип, но не виждам кой може да ми го подготви

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой ще се занимава с този контейнер? Да го пълни и т.н.? Аз искам да си взема едно купе 4х4 по принцип, но не виждам кой може да ми го подготви
Ти пълненето остави на нас :D ....Направете организацията, да се съберат 3-коли, пък в тях и между тях доста работи още могат да се вкарат......За пълненето и изпращането имам човек там..... :P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Супер! Има ли значение къде се намира колата и как ще стане точно. Ако може дай описание на процеса. Намираме обявата и оставяме на вас или да докараме колата до определено място. Какво, ако колата е без мотор? Има ли радиус в който може лично да се вземе/докара колата. Какви пари ще струва контейнера и вашата комисионна. Ей такива неща ме интересуват :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре. Супер! Има ли значение къде се намира колата и как ще стане точно. Ако може дай описание на процеса. Намираме обявата и оставяме на вас или да докараме колата до определено място. Какво, ако колата е без мотор? Има ли радиус в който може лично да се вземе/докара колата. Какви пари ще струва контейнера и вашата комисионна. Ей такива неща ме интересуват :)
Ами Лео! До сега нямаше проблеми в кой район на Сащ е колата, но приятелят ми си е продал миналата седмица камиона, понеже е с намерение да си идва догодина......За това трябва да говоря с него, и да ги уточним тези неща, и чак тогава мога да отговоря на въпросите ти.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...
Добре. Супер! Има ли значение къде се намира колата и как ще стане точно. Ако може дай описание на процеса. Намираме обявата и оставяме на вас или да докараме колата до определено място. Какво, ако колата е без мотор? Има ли радиус в който може лично да се вземе/докара колата. Какви пари ще струва контейнера и вашата комисионна. Ей такива неща ме интересуват :)
Лео ! Нещата стоят така......Няма значение къде ще е колата,стига да не е чак долу в Калифорния, понеже контейнера ще се праща от Детройт......Може сами да си намирате колите, по обява, може и да кажете какво точно търсите, и моя човек да ви го намери.....Все пак Детройт е люлката на Автомобилостроенето-в Америка......Няма значение дали колата е с мотор, или без.......Има си хора с големи камиони, които ще я придвижат до Детройт.....Контейнерът струва-6000-долара, като в него влизат три коли, и допълнително чаркалъци, ако има мераклии......Така че пускай една тема, и намери още двама мераклии за Еклипсчета, или нещо друго, и да действаме.....Комисионната-кой каквото има на сърце...... :P .....Мисля че отговорих на всичките ти въпроси, но ако има още нещо, питай на лични....... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Аз кола си намерих. Има ли още 2-ма желаещи да напълним контейнера?

И аз бих си поръчал някои нещица, например комплект сполери +амортсьри и пружини например.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Лео ! Нещата стоят така......Няма значение къде ще е колата,стига да не е чак долу в Калифорния, понеже контейнера ще се праща от Детройт......Може сами да си намирате колите, по обява, може и да кажете какво точно търсите, и моя човек да ви го намери.....Все пак Детройт е люлката на Автомобилостроенето-в Америка......Няма значение дали колата е с мотор, или без.......Има си хора с големи камиони, които ще я придвижат до Детройт.....Контейнерът струва-6000-долара, като в него влизат три коли, и допълнително чаркалъци, ако има мераклии......Така че пускай една тема, и намери още двама мераклии за Еклипсчета, или нещо друго, и да действаме.....Комисионната-кой каквото има на сърце...... :P .....Мисля че отговорих на всичките ти въпроси, но ако има още нещо, питай на лични....... :icon_thumbup:

 

Чеки чеки, трудна работа да влзенат 3 коли мисля, освен ако и трите не са малки. Доколкото съм запознат има 20фт и 40фт контейнери. Големия излиза около 12 метра, което значи по 4 метра на кола. Но те не са само колите, има укрепване, истории, така че трудна работа!!!

Пък и 6 бона си е цифра за контейнер! Но като се замисля пък е от Детройт...

Въз основа на моето проучване, докато бях там, най евтино излиза контейнер от Флорида, или по-точно порт Маями.

До преди 4 месеца искаха около 3-4 хил. за голям контейнер, обаче незнам, с този БУМ и ниския долар може и да са вдигнали цените.

Незнам, може и да сте чували, но има българин, който има спедиторска фирма от Флорида и само с това се занимава.

Коли, мотори, стока.... всичко. Няма да й спомена името, да не излезе реклама, но мога да го пратя на някой заинтересован на лични.

То и не е само контейнера като се замисля, има там документи, "кастъмс"-ите да се преминат, товарене, укрепване, всички тея работи се плащат отделно на агент да ги свърши вместо тебе.

Разбира се, това е Америка и всичко може да стане по телефона, стига да си плащаш....

 

Та, аз бях стигнал до извода, че най-добре да се плати на въпросната "фирма", и колата си идва направо във Варна.

Хубавото е, че фирмата има митнически склад (поне така ми каза човека), направо отиваш, плащаш си митото, вземаш си стоката, и не се разправяш с митничари, агенти и т.н. Щото тука във Варна на митницата са си :icon_censored:

 

Е, в крайна сметка нищо не докарах, защото нашите "умници" разказаха играта на всички с тая наредба да не могат да се минават на Технотеста коли със "селвидж" тайтъл....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...