Премини към съдържание

Контейнер от САЩ, как става?


Препоръчано мнение

И при положение, че ще мога да докажа, че тази кола наистина е 0 конски сили и в съда как ще ми искат мито?

 

А ако наистина решиш да ги съдиш, ТЕ първо ще си вземат митническите сборове, а ти след това ще ги съдиш, евентуално да си ги вземеш обратно.

Защото глобите за неплатено мито и акциз са толкова ГОЛЕМИ, че не си струва да ги просрочваш, а ще трябва да ги платиш.

 

Пък и в нашия случай не са много, дето се вика акциза е едни 5К само :)

Но пък що да им ги даваме, грешни пари, какво ни дават ТЕ ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Добре де, а това отпадна ли, ако имаш кола на твое име в САЩ да я внесеш без да плащаш мито и данък. Аз имам брат в САЩ, който кара една ML320, иска да я прати на баща ми да я кара, защото ще си купува друга кола. Аз ги разубедих, че няма смисъл, защото акциза й е само 10 000, какво остава за ддс и мито. Има ли друг начин или няма?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не бъркам ли понятията ддс и акциз? Две отделни плащания ли са, ако е акцизна си има пак и данък, така ли?

http://www.usimportsbg.com/pricing.html Ето и малко повече инфо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не бъркам ли понятията ддс и акциз? Две отделни плащания ли са, ако е акцизна си има пак и данък, така ли?

http://www.usimportsbg.com/pricing.html Ето и малко повече инфо.

 

Акциз, данък, мито....колега ти много ги оплете работите. И трите са различни неща, И ТРИТЕ СЕ ПЛАЩАТ :)

 

Мито + данък(ддс) се плаща винаги в/у крайната цена на автомобила ( ст-ст на автомобила + транспортни разходи) при внос.

Акциз, само ако автомобила е над 120 киловата по системата ДИН.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Акциз, данък, мито....колега ти много ги оплете работите. И трите са различни неща, И ТРИТЕ СЕ ПЛАЩАТ :)

 

Мито + данък(ддс) се плаща винаги в/у крайната цена на автомобила ( ст-ст на автомобила + транспортни разходи) при внос.

Акциз, само ако автомобила е над 120 киловата по системата ДИН.

И 126 киловата по SAE. Ако колата е акцизна прибавяме и акциза към по-горе споменаните неща за сформирането на митото и ддс.Май не го написах ясно,но колегите ще го формулират по-точно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

като сме тръгнали да разискваме ,как става контейнера.Ще може ли някои да обясни как протича технотеста.Казаха ми ,че била няква хвърчаща хайтирка -което ме води до мисълта :rolleyes: И има ли някво коренспондиране между Технотеста и КАТ или е само документа .............малко офф

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

като сме тръгнали да разискваме ,как става контейнера.Ще може ли някои да обясни как протича технотеста.Казаха ми ,че била няква хвърчаща хайтирка -което ме води до мисълта :rolleyes: И има ли някво коренспондиране между Технотеста и КАТ или е само документа .............малко офф

 

Ами доколкото знам никаква кореспонденция няма, но ....хартийката не е ПРОСТА. Тва дет си го замислил няма да стане лесно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имат кореспонденция,защото аз отидох веднага след Технотест и ми казаха,че първо трябва да се потвърди .Имат обща база данни с Технотест и докато не вкарат от там информацията в системата,не можеш да минеш Кат.Това го направиха заради много фалшиви протоколи.

Иначе ето така изглежда хартийката.Горе в ляво има една лепенка,не знам как се нарича /светеща/.

post-4102-1230193710.jpg

post-4102-1230193719.jpg

post-4102-1230193727.jpg

Редактирано от krisi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

пак съм аз :icon_blush:

Първо ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ на всички :drinks: :mitsu-smiley:

едно леко въпросче от миналите технотеста-- трябва ли да правя някви промени по колата,че да го мина

Да не стане да се разкарвам само до СФ и да ми кажат еми трябва ти .....това ,това и .........това

защото не мога да намеря нищо в нета

мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

пак съм аз :icon_blush:

Първо ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ на всички :drinks: :mitsu-smiley:

едно леко въпросче от миналите технотеста-- трябва ли да правя някви промени по колата,че да го мина

Да не стане да се разкарвам само до СФ и да ми кажат еми трябва ти .....това ,това и .........това

защото не мога да намеря нищо в нета

мерси

Трябва да отговаря на европейските изисквания /фарове,стопове и т.н./

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голям филм с тия контейнери и тоя внос на автомобили от Америка.

 

п.п. Тая подредба на колите някой българин ли я е измислил :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Голям филм с тия контейнери и тоя внос на автомобили от Америка.

 

п.п. Тая подредба на колите някой българин ли я е измислил :D

Естествено,така влизат 4 :) Само не трябва да ти пука за колите,защото не се знае дали ще дойдат здрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не знам или от висенето или ,че беше натоварена с страшно много багаж яко се е разколапала .Рисковете на презоккеанскя транспорт :(

Нз нали застраховката включва това :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид?

 

Там като я удариш или пък я наводниш .... или каквото и да е, американотата ти вземат тайтъла, на който пише "клийн", и ти издават пак такъв но на него пише - Salvage, Rebuildable, Bill of Sale, един от трите. Или пък изобщо не ти дават тайтъл а ти дават certificate of destruction.

Във повечето щати когато имаш един от горепосочените тайтъли, може да си поправиш колата и да я представиш на нещо като нашия преглед, и там съответно ако минеш , пак я пускат в движение.

 

У НАС обаче, хич не ги интересува оправил ли си я или не, просто ако колата е с един от горепосочените тайтъли НЕ МИНАВАШ Технотест, ако ще като нова да си я направил!!!

Преди не беше така, но излезе мисля че това лято някаква наредба с която спряха регистрацията на всякакви селвидж коли от Америка.

 

Ама при теб, ако мислиш да си я вкарваш за части, няма проблем. Но ще си искат митото и акциза!!!!!

Хем ще те накарат да си платиш митото и акциза, хем няма да ти дадат да я регистрираш!!!

 

А кажи къде го има това? :)

Това с Технотест и проблем с регистрацията на автомобили е от както сме в ЕС.

Е така е,като толкова се натискаше България за тоя ЕС.

А още какво ни чака.

 

ПС.Иначе знаеш ли на кого и колко да си платиш все още всичко става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с Технотест и проблем с регистрацията на автомобили е от както сме в ЕС.

Е така е,като толкова се натискаше България за тоя ЕС.

А още какво ни чака.

 

ПС.Иначе знаеш ли на кого и колко да си платиш все още всичко става.

 

В началото когато влязохме в европейския съюз, имаше технотест, ДА! Но минаваха и коли със селвидж тайтъл. От лятото насам не минават , или както казваш ти , минават но трудно и ако знаеш къде да си платиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Понеже виждам че темата е в застои,искам да попитам нещо.Дали някои скоро ще вкарва нещо от Щатите та да ми докара едни брони.Ако някои има път нататък или нещо подобно нека пише едни лично.Благодаря ви предварително.

Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...