Премини към съдържание

Защо избрахте Мицубиши?


Препоръчано мнение

Здравейте всички! :)

 

Смятам да си взема кола и тъй като чувам страхотни отзиви за японските коли, се заинтересувах и от Мицубиши. Ще съм благодарен тук да напишете защо избрахте точно тази марка и модел, както и дали има някакви специфични проблеми. Надявам се, че не повтарям стара тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Марката я избрах така, както обикновенно се купува кола: в момента в който се събудиш и се усетиш, че мислиш за нея, това е то. Разбира се имаше и дълги и мъчителни периоди на проучване и търсене, но дори и от тази гледна точка, беше единственото, за което никой не се изказа негативно. Изключвам дължащите се на психични отклонения коментари като например: "Абе вземи един фолксваген и забрави".... Моделът за мен беше само един, а именно Каризма, при това GDI. Поддръжката е малко по-скъпа, но е далеч от нереалното... Специфични проблеми..не знам за такива....колегите, които са по-дълго тук да кажат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.... Моделът за мен беше само един, а именно Каризма, при това GDI. Поддръжката е малко по-скъпа, но е далеч от нереалното...

:icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През далечната 1991-ва си бях харесал един много луксозен бус на Митсубиши (L300) и преди да го купя се допитах до мой много начетен приятел германец, та той ми каза, че "Митсубиши е японския Мерцедес". Това ми беше достатъчно, купих микробуса, който беше с всички възможни екстри и с карбураторен двигател 2000 кубика, който пък вървеше повече от леките коли със същата кубатура. След буса си купих лека кола пак от същата марка (Лансер), после Галант, после продадох буса и си взех пак такъв, но лекотоварен, смених Лансер-а с по-нов модел и комби, после си купих джип Паджеро....... за 15 години откакто си купих първото Митсубиши съм сменил десетина коли от тази марка и с нито една не съм имал проблеми, затова съм заклет фен на марката и останалите коли са престанали да ме интересуват завинаги!.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично мен ме впечатли това, че много производители на автомобили ползват двигатели и дори цели модели на мицубиши - гаранция за здравината и качеството им!Също важно за мен бе и това, че са произвеждали самолети :plane: , пък и не вярвам да има човек на земята, който е видял :mitsu-smiley: Галант "акула" и да не го е харесал :rolleyes: . WRC шампионата също наклони везните и избора стана лесен. Притесняваше ме единствено това, че не бях имал японска кола до тогава и не знаех нищо за поддръжката...така открих форума :icon_clap: . Около седмица събирах инфорация и вече знаех, че Галант е бъдещата ми кола! Бях избрал цвета, двигателя, знаех какви екстри търся и какво ще променя в колата. И така един ден докато ровех в mobile.de Я видях и след седем дни бях горд собственик на Галант :D

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 години за първи път се качих на Галант произведен 96 турбо дизел - беше на брат ми. Излизайки на магистралата докато си говоря с бъдешата си съпруга:) без да знам и да усетя бях вдигнал 160км/ч. В момента който видях километража се стъписах! Изобщо не бях усетил кога съм ги развил тази скорост. По никакъв начин в колата не се усещаше това.

Преди 2 години бях на път да си купя Галант Акула, но черна котка ми мина път.

Е след толкова чакане най-после вече съм щастлив притежател на Галант 99' Комби :plane: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз през 2000 година видях дупето на един еклипс и ............. покарах го 8 години без проблеми и смених модела но не и марката

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен е друга причината да избера япоснка кола!!!!

Старият Нисан на баща ми ме запази жив след като ми мина бетоновоз отгоре!!!От тогава съм пристрастен на яспонските коли!!!!

А защо избрах Мицубиши????

WRC шампионата,доброто старо Ево!!!!Купих си Каризма защотоот пръв поглед се влюбих в линията й,добрият й двигател и тишината в купето!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам най-малкия представител на :mitsu-smiley: ... Имах адска нужда от кола, тъй като живея на 300 метра от табелката Варна, и след като ме блъснаха с колелото :(, реших че е време да седна пак зад волана...Обикалях с наличните пари и гледах...Когато седнах в токущо пристигналия от Германия самолет, почуствах един трепет...едно усещане...една емоция...Братовчед ми, ме попита: -Няма ли да я покараш?!, а аз отвърнах: "Това е моята кола!"...И ето, влюбен съм в нея! Досега не ми е изневирявала и в града и на дълъг път! Отлична динамика на мотора, много добра стойка на пътя, и първата кола която не хвърля водите на мойто агресивно каране...Мога да говоря само суперлативи за нея, но да не се уливам....С две думи, за мен лично, :mitsu-smiley: е повече от кола! Успех при избора!!

 

П.С. Вземаш три диаманта, а не един :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо Мицубиши?

Ей това е един добър въпрос, благодаря Ви, че попитахте!

 

:mitsu-smiley: в моя случай е любов от пръв поглед.

:mitsu-smiley: е традиция. От японските марки само :mitsu-smiley: не си смени емблемата 10 пъти... Линията на колата.... Силата.... Мощността...... Красотата...... Концепцията.....

Защо Мицубиши? Заради съвкупността от всичко, изброено по-горе!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди доста години (по време на комунизма) братовчед ми си докара от Германия Galant Sapporo, тогава много рядко се срещаха "западни" автомобили... от него слушах само суперлативи за японските коли и за мицу а колата тогава изглеждаше като космически кораб спрямо тогавашните возила и тогава си казах: "Като стаха голям ще си купя и аз :mitsu-smiley: " В интерес на истината колата си я кара и до ден днешен, ремонтите които е правил са ...смяна на консумативи, гърнета, дискове, кабели нищо сериозно. Как да не си купя мицу? По стечение на обсоятелствата взех сивик, след това опел и сега няма мърдане качих се на галант и ще слезна от него само когато излезне нов модел. Израза "японски мерцедес" съм го чувал и от него

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз, през 2003 - 2004 година имах честта да карам един служебен Галант произведен 1984 година! Тази кола возеше по-хубаво от VW Пасат от 94 г. или от Опел Астра 97 г. (другите служебни коли тогава), въпреки, че беше по-стара с 10 - 15 год. и имаше някой проблеми. И като дойде време за покупка, първо се бях ориентирал към БМВ 320 от 94-96 г., но в края на краищата, миналата година си взех Галант от 97 г. и съм изключително доволен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брей, че дълъг за отговор въпрос.

Когато колеги казваха, че са болни на тема :mitsu-smiley: нито го вярвах, нито го проумявах и това до миналата сряда от тогава аз не съм болен аз съм много болен. Само за пояснение седях час и кусур без да правя нищо, само стоях и гледах и точих лиги.

Но по същество, на въпроса защо Outlander?

1. след като го видях един ден, две седмици не можах да спя и само за него си мислех. Обаче имаше един проблем имаше немско сърце, което ме спираше. И в един хубав момент прочетох, че ще се слагат и други двигателя и няма такава радост,

2. след като минах на тест драйв през всичките марки си оставих :mitsu-smiley: за десерт, в момента, в който седнах зад волана забравих за всички други марки, да не я карах.

3. традиции в 4х4 системите, визия, ох много са нещата и няма смисъл да ги изброявам.

 

Колега попитал си на грешното място тук всички сме болни. Едни малко, други много, а трети като мен са неизлечими :icon_thumbup:

 

Само погледни :mitsu-smiley: Сигма виж, коя година е и какви екстри и ново въведения има и сам си прави сметката дали Митсубиши е Японския Мерцедес или Мерцедес е Европейското Митсубиши.

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. Имахме фирмен Галант 88-89 г. 1.8 бензин карбуратор (малко слаб двигател, но добро купе и много стабилна кола) през 1997-2002 г.

2. Един от малкото авто- и авио-производители наред с Шкода и СААБ.

3. Добра промоционална оферта от страна на Балкан Стар.

4. Като новият Лансер няма втори на света.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на мен ли ми се струва, или от време на време ни е нужен този въпрос, за да се отпушим и да извикаме колко обичаме нашите самолети :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път се качих на сегашния ми галант през 2000 г. и от тогава някак си всичко друго ми е блудкаво, .....това е ..,няма друга марка :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

П.П. - Има доста неща които са ме грабнали,но май няма смисъл точно тук да ги пиша, щом някой го чете това,значи и той е болен и ме разбира :wub:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

През далечната 1991-ва си бях харесал един много луксозен бус на Митсубиши (L300) и преди да го купя се допитах до мой много начетен приятел германец, та той ми каза, че "Митсубиши е японския Мерцедес". Това ми беше достатъчно, купих микробуса, който беше с всички възможни екстри и с карбураторен двигател 2000 кубика, който пък вървеше повече от леките коли със същата кубатура. След буса си купих лека кола пак от същата марка (Лансер), после Галант, после продадох буса и си взех пак такъв, но лекотоварен, смених Лансер-а с по-нов модел и комби, после си купих джип Паджеро....... за 15 години откакто си купих първото Митсубиши съм сменил десетина коли от тази марка и с нито една не съм имал проблеми, затова съм заклет фен на марката и останалите коли са престанали да ме интересуват завинаги!.

:worthy:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо Мицубиши ли...?

Защото първата любов - ръжда не хваща! :wub:

:D Първата верно не хваща (Колтчето ми), ама втората любов понаимваше до скоро :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1994. Аз - студент в В. Търново.....

Прибирам се в къщи - баща ми се хвали: "Купихме си 'западна' кола"

Малийй, "голям кеф", викам си, гледам...... :shock: :icon_puke: (Опел Рекорд :bang: ) Като се качих на нея - почти ме хвана яд, че сме си продали Москвич-а (2140Д)

Тогава Господ е чул молбите ми: - Продавача дойде с молби, върна ни парите и си прибра "Гредата"

След седмица си взехме Галант 88г. - нямаше такъв автомобил.......... Направо се побърках от кеф,....... и от тогава.......

Само :mitsu-smiley:

:icon_thumbup:

Поздрави на всички фенове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аз като ви слушам, тази кола направо няма проблеми :icon_rock: Няма ли слабости, нещо гниене, проблемни дизелови двигатели, липсват части и майстори, няма ли такива екстри, хайде пуснете нещо за да не я харесам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аз като ви слушам, тази кола направо няма проблеми :icon_rock: Няма ли слабости, нещо гниене, проблемни дизелови двигатели, липсват части и майстори, няма ли такива екстри, хайде пуснете нещо за да не я харесам :)

Ми как да ти кажат такова нещо хората. Аз и до момента си карам един Лансер - 87 година, демек на 21 години е вече. Не съм болен на тема коли, даже в този форум рядко влизам, по-често когато търся нещо специално, но честно да си кажа ако реша да си сменям колата, със сигурност няма да сменя марката. Тази 21 годишна "барака" я имаме в семейството от 7 годишна и мога да покажа тефтерчето, в което си записваме всички посещения в сервиза - няма един сериозен ремонт, само смяна на консумативи. Разни приятели имам - фенове на Рено, Фиат и т.н и всеки като се качи вика - "Да бе - на 21 години, нещо ме гъбаркаш" А аз сериозно съм се замислим да я сменям, че ми се кара нещо по-ново, ама в следващия момент си казвам - "Добре де, защо?" Освен че няма климатик и централно заключване, друго не ми липсва. Колата си върви повече от добре, удобна ми е, карам я с удоволствие. А днес съм влязъл във форума да попрочета нещо за новия Лансер, какви са отзивите, защото ако ще сменям, ще е само с по-ново :mitsu-smiley: Факт! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аз като ви слушам, тази кола направо няма проблеми :icon_rock: Няма ли слабости, нещо гниене, проблемни дизелови двигатели, липсват части и майстори, няма ли такива екстри, хайде пуснете нещо за да не я харесам :)

 

Уважаеми колега,

мисля, че първо трябва да уточниш каква кола търсиш.По-голяма, по-малка, семейна, бензинова или дизел.

Така мисля, че ще сме ти по-полезни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък срещнах моето :mitsu-smiley: съвсем случайно и честно казано никога не съм съжалявал за тази случайна среща. Бях тръгнал за малка икономична кола и след целодневно обикаляне по автокъщи я съзрях и веднага ме грабна с визията си. След кратко шофиране си я купих и така сме неразделни вече почти 4 години. Няма да пиша за издръжливостта, динамичните и качества / въпреки, че е с АГУ/, икономията на гориво, простора в купето и т.н. Колега въобще не се замисляй ами си избирай модел според потребностите и купувай. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...