Премини към съдържание

Проблеми с предното окачване


Mihales

Препоръчано мнение

Здравейте скъпи колеги :)

 

Всичко започна преди 6 месеца, когато се връщах от Германия. По време на пътуването (минавайки през Сърбия) ударих в една доста дълбока дупка. Спуках гума и т.н. но не там е проблема, а в това, че започнаха да се чуват всевъзможни шумове :( тропания скърцания и т.н. От една седмица се появи още един проблем. При скорост над 140км/ч волана започва да играе и то много сериозно. Понякога когато потеглям по-рязко(с превъртане на гумите), цялата кола се държи изключирелно странно. Волана сякаш подскача нагоре-надолу, цялата предница също.. това сериозно ме притеснява, тъй като и колата стабилно си бие наляво, въпреки 2-та реглажа на преден и заден мост + баланси на гуми и така нататък... Бях в много сервизи, но навсякаде чувам едно и също... : "Колата Ви си е съвсем наред, господине, въобразявате си". Моля ако някой е имал подобен проблем да пише.

 

Благодаря Ви предварително и ако случайно съм повторил темата, моля да не ми се сърдите, просто не намерих предишна свързана с окачването. Ако има такава ми я форлърднете и да изтриеме текущосъздадената. :callgsm:

 

Mihales

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези симптоми колкото и да ти се струва странно се появяват и при криви спирачни дискове!Провери и тях!И аз много съм ходил по стендове и сервизи и навсякъде казват "Колата си е перфектна"!Перфектна ама НЕ!Чука ли,чука!Накрая проблема на моята Рено Лагуна излезе от едно лагерче на амортисьора!Ама иначе била перфектна! :argue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вибрацията при деформирани дискове се явява при спирачно усилие,освен ако не е изкривена главината,а това е по-трудно. Да не е смъкван сп.диск и да си го сложил с разместване на отворите- не както си е бил ? При мен от това се беше получило. След като изчистих контактните повърхности тресенето намаля, но междувременно сп. диск май се е поизносил накриво и пак има макар и леко тресене. Сега като сменя дисковете и ще се разбере... /?/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скъпи колеги :)

 

Всичко започна преди 6 месеца, когато се връщах от Германия. По време на пътуването (минавайки през Сърбия) ударих в една доста дълбока дупка. Спуках гума и т.н. но не там е проблема, а в това, че започнаха да се чуват всевъзможни шумове :( тропания скърцания и т.н. От една седмица се появи още един проблем. При скорост над 140км/ч волана започва да играе и то много сериозно. Понякога когато потеглям по-рязко(с превъртане на гумите), цялата кола се държи изключирелно странно. Волана сякаш подскача нагоре-надолу, цялата предница също.. това сериозно ме притеснява, тъй като и колата стабилно си бие наляво, въпреки 2-та реглажа на преден и заден мост + баланси на гуми и така нататък... Бях в много сервизи, но навсякаде чувам едно и също... : "Колата Ви си е съвсем наред, господине, въобразявате си". Моля ако някой е имал подобен проблем да пише.

 

Благодаря Ви предварително и ако случайно съм повторил темата, моля да не ми се сърдите, просто не намерих предишна свързана с окачването. Ако има такава ми я форлърднете и да изтриеме текущосъздадената. :callgsm:

 

Mihales

Ти като беше при мен ,защо не сподели................можех да го видя и да ти кажа какво трябва да се прави...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и при мен ги има тези симптоми, но на всякаква скорост и само при неравности по пътя. Това ме кара да мисля за биалетки и накрайници и такова нещо.

Един въпрос към DJ-Tymbi - Имаш ли време днеска да мина през теб, тъй като съм цял ден в София и то на кортовете на Левски? Ще ти звънна към 10.00 да ми кажеш, защото няма да мога да се добера до интернет там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе колега Михалес, защо не споделяш с д-р Пламен неволите си? Моята само докато я погледна и ми каза всичко.... Ха сега обратно при него ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем. Оказа се, че единия амортисьор си е отишъл. Следващата седмица ще ходя в Ратола за цялостен преглед на предницата. Ако има и проблем с тампон на макферсона и т. н. , да заявяваме частите и с едно разглобяване да се оправи всичко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Tymbi,

 

Ами какво да ти кажа, бях с брат ми, а той имаше работа и много бързах, но при първа възможност идвам за един основен преглед :) Колкото за дисковете... не съм ги свалял, но ги помолих да ги погледнат от D&N..казаха че абсолютно всичко са проверили и всичко ми е наред :( просто не знам какжо повече да ви кажа...всичко съм описал по-горе :( Направих и тест на армот. но са си наред. Предните са ми на 80+% а задните са ми на 60%. Казаха ми, че още не са за смяна. :icon_censored: Също така чух че можело да е от апаратите, демек ABS-апаратите да ми тропат...но пък и те да създават този дисбаланс :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скъпи колеги :)

 

Всичко започна преди 6 месеца, когато се връщах от Германия. По време на пътуването (минавайки през Сърбия) ударих в една доста дълбока дупка. Спуках гума и т.н. но не там е проблема, а в това, че започнаха да се чуват всевъзможни шумове :( тропания скърцания и т.н. От една седмица се появи още един проблем. При скорост над 140км/ч волана започва да играе и то много сериозно. Понякога когато потеглям по-рязко(с превъртане на гумите), цялата кола се държи изключирелно странно. Волана сякаш подскача нагоре-надолу, цялата предница също.. това сериозно ме притеснява, тъй като и колата стабилно си бие наляво, въпреки 2-та реглажа на преден и заден мост + баланси на гуми и така нататък... Бях в много сервизи, но навсякаде чувам едно и също... : "Колата Ви си е съвсем наред, господине, въобразявате си". Моля ако някой е имал подобен проблем да пише.

 

Благодаря Ви предварително и ако случайно съм повторил темата, моля да не ми се сърдите, просто не намерих предишна свързана с окачването. Ако има такава ми я форлърднете и да изтриеме текущосъздадената. :callgsm:

 

Mihales

А да си проверявал за разбити накрайници(вътрешни и външни)? Другата вероятност е неправилно износена гума или лош баланс. Не виждам друга вероятна причина, щом стенда на предния мост е в нормите. А това за потеглянето може да е свързано със съединителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.И при мен се получава едно малко неприятно трополене само при неравности,което ме кара да си мисля,че имам разбити биалетки и накрайници.

Кажете къде мога да ги проверя дали са разбити и от какво друго може да се получава това трополене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!!!!

 

С най-голяма радост искам да Ви осведомя, че Dj_Tymbi откри проблема :) или проблемите, да съм точен! Апарати, дискове, накладки, скоро май... и кормилна рейка :)))))) виждате ли какво може да ви причини една нищо и никаква дупка. Обещавам да Ви държа ъпдейтнати, за всичко, което се случва!! Скоро си тегля заема и... ще Ви кажа какво е станало :)).

 

Мерси на всички Ви за подкрепата :))

 

Mitsubishi forever :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, че си открил проблема. Дано и скоро го отстраниш. Надявам се и аз да отделя време да мина през Пламен, звънях веднъж докато бях в София, но много рано си тръгнах, а той каза след 16 ч. да му се обадя и не стана.

Другия път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, че си открил проблема. Дано и скоро го отстраниш. Надявам се и аз да отделя време да мина през Пламен, звънях веднъж докато бях в София, но много рано си тръгнах, а той каза след 16 ч. да му се обадя и не стана.

Другия път.

Ами трябваше да ми звъннеш когато си ис затръгвал, можеше и да стане срещата..........честно казано напоследък ужасно много работа имам - като казвам ужасно, значи наистина е страшно много ............мечтая си вече за 40 часов работен ден......... :icon_blush:Но това не пречи да ми звънкате ..........аз когато не мога, си казвам............ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!!!!

 

С най-голяма радост искам да Ви осведомя, че Dj_Tymbi откри проблема :) или проблемите, да съм точен! Апарати, дискове, накладки, скоро май... и кормилна рейка :)))))) виждате ли какво може да ви причини една нищо и никаква дупка. Обещавам да Ви държа ъпдейтнати, за всичко, което се случва!! Скоро си тегля заема и... ще Ви кажа какво е станало :)).

 

Мерси на всички Ви за подкрепата :))

 

Mitsubishi forever :mitsu-smiley:

Абе те дупките са бая "някакви" ,не никакви...........наскоро ми се случи да дойде една Хонда при мен с дупка на предния капак причинена от амортесиора предния в скок с една "дупка"...........според него дупката не била голяма ,ама май скоростта била височка..........та му смених два предни амортесиора ,щото въпросния беше и крив и блокирал и тампоните им и го пратих на тенекеджия после да му закърпи дупката.......... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!!!!

 

С най-голяма радост искам да Ви осведомя, че Dj_Tymbi откри проблема :) или проблемите, да съм точен! Апарати, дискове, накладки, скоро май... и кормилна рейка :)))))) виждате ли какво може да ви причини една нищо и никаква дупка. Обещавам да Ви държа ъпдейтнати, за всичко, което се случва!! Скоро си тегля заема и... ще Ви кажа какво е станало :)).

 

Мерси на всички Ви за подкрепата :))

 

Mitsubishi forever :mitsu-smiley:

 

Вземи си оправи надписа на колата :icon_blush:

Кара: Mitsubishi Karisma

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте колеги :mitsu-smiley: ,

 

Гледах разни теми във форума, но не намерих подобен на моя проблем, за това ще възобновя тази.

 

Напоследък всички знаете какви дупки са се отворили и сигурно започвате да обикаляте сервизите и вие.

Моя проблем е следния:

Започна моята Каризма да потропва отпред, но най-странното е че хлопа по неравен път, когато завивам на ляво или дясно. Направо нищо не тропа. Карах я на майстор онзи ден, проверихме цялото окачване и се оказа, че единствено десния шарнир има съвсем лек луфт. Друго всичко изглежда наред - тампони, биалетки, накрайници, кормилната уредба и т.н.. Каза ми само, че като е вдигнал колата на стенд не може да разбере дали стабилизиращата щанга е добре (трябвало да бъде на канал). Ще отида да взема шарнира да го сменим, но ме съмнява честно казано това похлопване да идва от него. Най-странното е че го има само при завой (тропа все едно че нещо се размества по предницата).

Някой имал ли е подобно преживяване и ако да, къде е бил проблема?

 

Поздрави :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :mitsu-smiley: ,

 

Гледах разни теми във форума, но не намерих подобен на моя проблем, за това ще възобновя тази.

 

Напоследък всички знаете какви дупки са се отворили и сигурно започвате да обикаляте сервизите и вие.

Моя проблем е следния:

Започна моята Каризма да потропва отпред, но най-странното е че хлопа по неравен път, когато завивам на ляво или дясно. Направо нищо не тропа. Карах я на майстор онзи ден, проверихме цялото окачване и се оказа, че единствено десния шарнир има съвсем лек луфт. Друго всичко изглежда наред - тампони, биалетки, накрайници, кормилната уредба и т.н.. Каза ми само, че като е вдигнал колата на стенд не може да разбере дали стабилизиращата щанга е добре (трябвало да бъде на канал). Ще отида да взема шарнира да го сменим, но ме съмнява честно казано това похлопване да идва от него. Най-странното е че го има само при завой (тропа все едно че нещо се размества по предницата).

Някой имал ли е подобно преживяване и ако да, къде е бил проблема?

 

Поздрави :drinks:

От къде сте колега?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :mitsu-smiley: ,

 

Гледах разни теми във форума, но не намерих подобен на моя проблем, за това ще възобновя тази.

 

Напоследък всички знаете какви дупки са се отворили и сигурно започвате да обикаляте сервизите и вие.

Моя проблем е следния:

Започна моята Каризма да потропва отпред, но най-странното е че хлопа по неравен път, когато завивам на ляво или дясно. Направо нищо не тропа. Карах я на майстор онзи ден, проверихме цялото окачване и се оказа, че единствено десния шарнир има съвсем лек луфт. Друго всичко изглежда наред - тампони, биалетки, накрайници, кормилната уредба и т.н.. Каза ми само, че като е вдигнал колата на стенд не може да разбере дали стабилизиращата щанга е добре (трябвало да бъде на канал). Ще отида да взема шарнира да го сменим, но ме съмнява честно казано това похлопване да идва от него. Най-странното е че го има само при завой (тропа все едно че нещо се размества по предницата).

Някой имал ли е подобно преживяване и ако да, къде е бил проблема?

 

Поздрави :drinks:

 

Здравейте колега,

бих искал да ви посъветвам да погледнете състоянието на предпазните кори под двигателя. Често се случва при липса на щипка или деформация да потропват. Един месец ми бе необходимо да установя че при мен потропването идва от мястото където кората контактува с предната броня, като се чуваше отчетливо само при ускорение. Уплътнение с парче дунапрен реши проблема.

Дано да съм бил полезен.

Редактирано от ValioDiD
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

София.

Ако искаш, можеш да минеш през мен да огледаме окачването ..........но щом на завойго прави, вероятно става дума за тампон на макферсон,,,,,,,,,,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравейте колеги, малко стара тема но, имам един въпрос. Тампон на макферсон еднакъв ли е с този на Volvo S40 от същата година? Предложение за магазин където продават такива тампончета на сносни цени.

Симптоми: по неравности се чува понякога доста сериозно чукане отпред в дясно. Шарнирите са сменени,биалетките нямат луфтове.

Поздрави

Редактирано от TKolev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...