Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Радио за Спейс Стар


Препоръчано мнение

Здравеите :icon_thumbup:

От няколко дена съм горд собственик на едно истинско :mitsu-smiley: бижу :icon_rock:

Но има един малък проблем :icon_hmm:

Предишния собственик е свалил радиото и е сложил една грозна щайга на негово място :icon_crying:

И адски много е осакатил моето "бебче"

Кажете от къде мога да си намеря оригинално радио за :mitsu-smiley: спейса :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравеите :icon_thumbup:

От няколко дена съм горд собственик на едно истинско :mitsu-smiley: бижу :icon_rock:

Но има един малък проблем :icon_hmm:

Предишния собственик е свалил радиото и е сложил една грозна щайга на негово място :icon_crying:

И адски много е осакатил моето "бебче"

Кажете от къде мога да си намеря оригинално радио за :mitsu-smiley: спейса :icon_hmm:

На Горубляне можеш да си купиш твоето си радио колкото и странно да звучи това............ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти е оригинално радио? Няма абсолютно никакъв смисъл от него. И фабричното радио, и фабричните колони са пълна скръб... да не говорим, че самото радио е безумно грозно :giggle:

Взимай едно Pioneer-че за 250-300 лева и едни хубави колони за същите пари и няма да сбъркаш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти е оригинално радио? Няма абсолютно никакъв смисъл от него. И фабричното радио, и фабричните колони са пълна скръб... да не говорим, че самото радио е безумно грозно :giggle:

Взимай едно Pioneer-че за 250-300 лева и едни хубави колони за същите пари и няма да сбъркаш :)

 

Чак пък грозно едва ли е така. Но специално за Спейс стар - при тях дисплея не се ли командва от копчета който са на оригиналното радио.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за придобивката.

 

Правилно е това, че за да работи дисплея и за да отчита борд компютъра е необходимо, колата да е оборудвана с оригиналното радио или CD. Когато купих моята кукла, отначало го демонтирах, след което се отказах, защото борд компютъра е вграден в оригиналното радио. Тогава просто майстора ми монтира един Pioneer 3900 с AUX. Сега хем си имам оригинално радио, което хваща станциите в пъти по-добре от пайнера, работещ борд компютър и дисплей и слушам MP3-ки.

 

Провери за всеки случай тук: http://chasti.info/index.php

 

post-2573-1207836516.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има само 3 неща за контролиране - среден разход на 100 км, километрите, които могат да бъдат изминати с оставащото гориво и средна скорост от последния reset на компютъра (с безцветното копче, т.е.)

 

И трите могат да се контролират по схемата (когато нямаме оригиналното радио) -

 

пъха се ключът (не се завърта)

натиска се и се държи безцветното копче под дисплея на компютъра (reset-а)

докато държим копчето, завъртаме ключа, така че да светнат индикаторите по таблото (не се запалва автомобила)

все още държейки натиснато безцветното копче, натискаме бутона в дясно - SET, с който се превключва между трите показания. Избраното ще седи така докато не се смени отново по тази процедура.

 

Честно казано, аз рядко ги меня... обикновено си седи на среден разход.

 

Абе в крайна сметка, просто не виждам причина човек да иска да си намери оригиналния плейър...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има само 3 неща за контролиране - среден разход на 100 км, километрите, които могат да бъдат изминати с оставащото гориво и средна скорост от последния reset на компютъра (с безцветното копче, т.е.)

 

И трите могат да се контролират по схемата (когато нямаме оригиналното радио) -

 

пъха се ключът (не се завърта)

натиска се и се държи безцветното копче под дисплея на компютъра (reset-а)

докато държим копчето, завъртаме ключа, така че да светнат индикаторите по таблото (не се запалва автомобила)

все още държейки натиснато безцветното копче, натискаме бутона в дясно - SET, с който се превключва между трите показания. Избраното ще седи така докато не се смени отново по тази процедура.

 

Честно казано, аз рядко ги меня... обикновено си седи на среден разход.

 

Абе в крайна сметка, просто не виждам причина човек да иска да си намери оригиналния плейър...

 

 

:icon_clap:

Благодаря за съвета много е ценен :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може да се изследва какъв протокол си обменят радиото и дисплея.

И може да се симулира хардуерно натискането на бутона DISP, но за целта ми трябва радио за да мога да сваля протокола.

Питах в ТОЯГА и там ми отговориха същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте!

Аз пък държах колата да си е с оригиналното стерео.Гледам в един английски сайт ги има за по 40-50лири.Някой ако не му е спешно а иска мога да му поръчам след време.Не знам колко ще е доставката,но ще питаме.Ако не е нужно да го има хората няма да го слагат. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На Горубляне ще го намериш доста по-евтино, при това ще го получиш веднага. Другият вариант е да питаш Мирослав дали нямат нови налични.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля да уточни някой кое е "натиска се и се държи безцветното копче под дисплея на компютъра (reset-а)" -от процедурата на CELEBORN. Това е копчето-колче на километража , или ...черното и без надписите намиращо се от лявата страна на големия дисплей на централната конзола под цифрата на температурата за навън!? При мен не става.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

---натиска се и се държи безцветното копче под дисплея на компютъра (reset-а)-от процедурата на CELEBORN. Това е черното и без надписите, намиращо се от лявата страна на големия дисплей на централната конзола под цифрата на температурата за навън!? Когато нулира някое показание ще се появят три чертички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

при мен на дисплея могат да се показват 4 неща - моментен разход, оставащи километри за изминаване, и още 2 . От това което чета тук явно са - среден разход и изминати километри от рестартиране на компютъра

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Привет, колеги!

Някой успял ли е да симулира действието на бутона DISP от оригиналните СиДи-та?

 

При мен по описаният начин за смяна без оригинална музика показанията са 3 - предполагам липсва моментният разход...

вероятно ми показва среден разход; оставащи километри с наличното гориво; средна скорост.

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,четох из руските форуми че го симулират с бутон и съпротивление 8,2к ако не се лъжа(може и тример и като се нагоди се измерва и сменя със съпротивление).Свързва се в общата шина на бутоните на самия дисплей.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор!

А някой дали го е изпробвал? Понеже от скоро имам звездичката и все още плахо пипам по нея... не ми се ще да прецакам нещата...

поне нещо като схемичка, или по-подробни насоки .... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_blush.gif

не съм сигурен за кабелите даже...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

От няколко дена съм собственик на звездичката.

И при мен е без оригинален плеър,ако някой има или знае откъде да намеря да пише.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По повод с емулацията на бутона DISPL спомените ми са верни. http://www.lancer.com.ua/forum/viewtopic.php?t=16777&postdays=0&postorder=asc&start=30 тук е сайта където са обяснили как се прави.Свързва се съпротивление 8к в общата шина на бутоните към вънщен бутон който ще изпълнява функцията displ ,а свободния край на бутона към маса и това е всичко.Някои потребители казват че с 8к не им се е получило а със съпротивление между 6,4к и 6,9к.

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специални благодарности към колегата StanislavST ,

надявам се до края на седмицата да успея да го сваля и да изпробвам подобрението .... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Колега lubosd , преди две седмици бях на пазара в Димитровград, но уви - не видях касетофон или СиДи Мицубиши.

Може и сега да са пуснали, ама...

Грешка, сещам се че имаше едно касетофонче - искаха му 60 лева... при положение че колега от форума го дава за 30...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Харесал съм си един Pioneer за стотина и малко лева и мисля да пробвам с копчето на дисплея... дано ми излезе късмета..

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

Здравейте отново , колеги!

Някой пробвам ли е този метод на симулиране... че от снимката нещо не успях съвсем да се сетя как се свързват....

червен, жълт и зелен кабел... ам къде се свързват нещо ми убягва....

http://picbg.net/u/14026/47850/593695.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...