Премини към съдържание

Анкета: Бихте ли участвали явно/неявно в мероприятие за помощ на деца в неравностойно положение


За или против участието ми в такава инициатива  

58 гласа

  1. 1. ?? ????????? ?? ? ?????????? ?? ??? ???? ???????? ?? ????? ?? ???? ? ????????????? ?????????.

    • ??! ?? ????????!
      53
    • ??! ???? ?? ????????!
      5


Препоръчано мнение

Понеже многократно се споменава анкета и след като помислих малко реших, че има резон в идеята и след като никой не се престраши да пусне такава, ето една анкета пусната от мен.

Моля, всеки желаещ да участва, да каже по какъв начин би участвал, според възможностите си: с посещение, с пари, с морална подкрепа. Все още не е уточнена дата и дом, към който ще насочим инициативата си. Проучването е предварително, да се знае на кого може да се разчита, защото темата е много четена, но участието е на няколко човека - така е, защото малко хора са компетентни по тези деликатни въпроси, но много искат да помогнат с нещо.

Тази анкета има за цел и да ни ориентира с какъв бюджет бихме могли да разполагаме ако знаем брой хора решили да дарят определена сума, като всичко е много "прясно" на този етап!

 

 

Аз ще участвам с пари и посещение на място!

Гласувам ДА! Ще участвам! Независимо къде ще съм по време на мероприятието. Участието не задължава с присъствие!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 187
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Браво на DANI MG за откриването на анкетата! Аз също гласувам с "ДА"! Моля всички колеги да дадат своя глас независимо какъв е той!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за и ще участвам на 100% с всичко.Надявам се че ще има голяма активност от колегите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за и ще участвам на 100% с всичко.Надявам се че ще има голяма активност от колегите

Предлагам първоначално да дарим средства за екскурзия на лапетата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога само да участвам със сума, не мога да дойда.

Как да стане? Например с пращане на сметката на клуба. Според мен който иска да помага ще го направи и без анкета и подканване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога само да участвам със сума, не мога да дойда.

Как да стане? Например с пращане на сметката на клуба. Според мен който иска да помага ще го направи и без анкета и подканване.

 

aga, не е подканване!

Колегите няколко пъти поискаха анкета - ето я! Тази анкета ни ориентира, по никакъв начин не помага на децата!

Стараем се към мах. добра организация и да предоставим яснота на всички!

Ето някой е дал глас, че няма да участва. Всеки има право на мнение. Просто в темата за Могилино пишат 5 човека, а със сигурност повече искат да вземат участие, притесняват се да пишат може би там, за това, ето сега анкета да се запишат в нея! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дани, чудесно е, че си пуснал тази анкета!

Според мен обаче, за да се извлече максимум информация за това, с какъв ресурс (не като пари) разполагаме, възможните отговори трябва да са повече и по- разнообразни.

Например:

 

- с посещение

- с пари

- с посещение и пари

- с участие в организацията

- с участие в организацията и пари

- не бих участвал

 

това само като пример...

 

и втори въпрос, който не е маловажен, за да разберем ние самите с какъв финансов ресурс бихме разполагали:

 

С каква сума бихте участвали в този проект?

 

-до 20 лв.

-от 20 до 50 лв

-над 50 лв.

 

това пак като пример.

 

Ако има някой, който се занимава със социология би могъл по- точно да формулира въпроса и отговорите в анкетата така, че да се извлече максимум полезна информация която ще ни помогне да се ориентираме на какъв състав като брой хора можем приблизително да разчитаме и с колко средства приблизително.

 

Ако прецениш, доколкото ти инициира анкетата, промени я малко, ако сметнеш тези предложения за разумни :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Аз също участвам. Мисля че най-добре ще е да стигнем до конкретно решение. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз участвам. Кога, къде, как и с какво ще кажа когато решим на кой дом и как ще помагаме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих помогнал с каквото мога. Ако решим към кой дом да се насочим, може директно да ги питаме, от какво имат най-належаща нужда в момента и да се действа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих участвала при всички случаи, каквото решите из клуба, стига да е съгласувано с управата на дома обаче.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих участвал с някаква парична сума. Продължавам да мисля, че възможността за посещение трябва да се притегли доста задълбочено. Зависи какво целим и в смисъл, че добрите намерения могат да имат и негативна развръзка - както стана дума в другата тема.

Всички такива домове за деца са изглежда в крещяща нужда от много неща - и средства и внимание. Но пък всички тези липси са от загрижеността на държавата и е показателно колко е "загрижена". Ние колкото и да сме добронамерени едва ли можем да изземем функциите на тези който не правят нищо или недостатъчно по въпроса.

 

Нека всичко това не го тълкувайте много песимистично и като липса на желание за помощ. Също се надявам да не се охлажда ентусиазма за помощ на много колеги. Просто се опитвам да мисля реалистично, дано ми се отдава :rolleyes: .

 

Скоро бях чел една статия и ставаше дума за нещо такова - "в подобна кампания за набиране на средства, някакъв бизнесмен трогнат и загрижен от конкретните и нуждаещи се деца пуска няколко SMS-а. Коментара на авторката беше, че в същото време болната му и възрастна майка която живее на село е изоставена, мизерства и дори няма дърва да се стопли и не се знае дали ще изкара зимата. Да но въпросния човек пускайки няколкото съобщения, това го кара да се чувства доволен от себе си, че е успял да помогне."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ще участвам с каквото заедно решим - пари, посещения, театри, пикници и т.н. Изберем ли си конкретен дом можем да отворим една допълнителна сметка на клуба за тази цел и да събираме средства. Като обаче се има предвид, че никой не е задължен да внася пари. Аз бих внасял някаква сума на всяка заплата и премия. А за какво бихме използвали тези пари - клубът (мнозинството) решава. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бих участвала при всички случаи, каквото решите из клуба, стига да е съгласувано с управата на дома обаче.

Разбира се, иначе ще стане в пресата "Фенове на японска марка автомобили отвличат деца от дом..."

 

Относно анкетата - само да можех - щях да я пусна досега. Ама ми куцат познанията...

 

и последно - участвам, разбира се. Дори в момента се проучва още един дом, проучвам и броя деца в двата дома, че да не ни е и на нас много зор. Щото да организираш нещо за 40 деца е едно, ама за 80 вече е съвсем друга работа. Така че - не съм се отказал, дори го обсъждах с майка сега през уикенда в Сливен. Тя дори е говорила с наша приятелка в социални грижи - СПОКО. Само ние да се решим, ще го улесня максимално, обещавам тържествено. Все пак там ни праща някой, не падаме от небето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих участвал с някаква парична сума. Продължавам да мисля, че възможността за посещение трябва да се притегли доста задълбочено. Зависи какво целим и в смисъл, че добрите намерения могат да имат и негативна развръзка - както стана дума в другата тема.

Всички такива домове за деца са изглежда в крещяща нужда от много неща - и средства и внимание. Но пък всички тези липси са от загрижеността на държавата и е показателно колко е "загрижена". Ние колкото и да сме добронамерени едва ли можем да изземем функциите на тези който не правят нищо или недостатъчно по въпроса.

 

Нека всичко това не го тълкувайте много песимистично и като липса на желание за помощ. Също се надявам да не се охлажда ентусиазма за помощ на много колеги. Просто се опитвам да мисля реалистично, дано ми се отдава :rolleyes: .

 

Скоро бях чел една статия и ставаше дума за нещо такова - "в подобна кампания за набиране на средства, някакъв бизнесмен трогнат и загрижен от конкретните и нуждаещи се деца пуска няколко SMS-а. Коментара на авторката беше, че в същото време болната му и възрастна майка която живее на село е изоставена, мизерства и дори няма дърва да се стопли и не се знае дали ще изкара зимата. Да но въпросния човек пускайки няколкото съобщения, това го кара да се чувства доволен от себе си, че е успял да помогне."

Пак казвам - Има два дома, които проучвам в момента - вече по-задълбочено. Единият в Стара, другият до Нова Загора. Брой деца, всичко. Условията в домовете съм ги проучил. Принципното ми предложение е да им платим една екскурзия. Да речем Велико Търново. Царевец, и т.н. От Н Загора до Търново са към 100 км. Колко може да им струва транспорта с един автобус - ще разбера след 20 мин, ако река. Не съм питал, но знаете, че не е проблем. Това може да стане и без приспиване. 100 км си е близо, ще могат да идат и да се върнат за един ден. Примерно.

Другият вариант е да си направим среща някъде в околността и да ги поканим. Да им организираме някакво шоу, нещо такова. А лично моето мнение е - да им направим първо екскурзията, а после - да ги посетим, или нещо такова. Това са само идеи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си казах мнението в другата тема "Могилино" , няма да се повтарям тук, само ще добавя, че абсолютно без значение какво ще направим, по-добре ще е да сме ангажирани като Официален Клуб редовно и с по-малко средства , отколкото ударна проява, но еднократна. Ако ще правим нещо еднократно, то дали ще пратите СМС и ще подкрепите "човеколюбивата" кампания на БТВ, или ще дарите пари на която и да е фондация (във всяка банка има сметка, само да искаш да дариш средства) е без значение - дори не е нужно да си коментираме тук - кой какво ще/е направил !

 

Голям срам е, че и след чуждестранната намеса (на ББС май беше филма), държавата едва ли ще предприеме нещо скоро, че БТВ "реагира" макар и със закъснение , че скоро сигурно ще има някой нов формат на Биг Брадър "с благотворителна цел" вероятно и т.н. Та макар и със закъснение, дайте да се отсрамим като хората, не да "снесем" нещо днес (колкото и да е голямо) и утре пак да си караме нормално и така до следващата "масовка" в ефира.

 

Надявам се да ме разберете правилно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Rosko Давай да действаме избираме един от двата дома и организираме една екскурзия за лапетата на първо време,после ще видим дали ще се събираме там :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Rosko Давай да действаме избираме един от двата дома и организираме една екскурзия за лапетата на първо време,после ще видим дали ще се събираме там :rolleyes:

Става. До ден-два ще имам данни за двата дома. Брой деца и т.н. Тогава ще решаваме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека да изберем дом и тогава да говорим с директорката. Може да им са нужни други неща и да са по-спешни от екскурзия. Дайте да не избързваме и да оставим нещата да следват естествения си ход. Интернет връзка и някой друг компютър също биха били полезни. Така би могъл да се направи сайт, в който да се знае кой за каво се грижи и да се следят мероприятията, а и хората да могат да виждат какво е положението и от какво има нужда дома. На тяхната страница всеки да може да намери, банковите сметки и адреса, списък на питомците и място за мнения ми от условията, би бил доста полезен. Според мен е голям проблем, липсата на тези домове в интернет пространството. Така възможността повече хора да знаят за тях и да могат да им помогнат е в пъти по малка и ще продължава да бъде кампанийна . 100% има и хора, които не са обвързани с никого и биха помогнали след като ще е необходимо само едно натискане на клавиш. След това един банер с този дом на нащия сайт и с информация за тази наша инициатива също би била положителна. Няма да има нужда от съживяване една такава тема, а и всички посетители на сайта ще могат да влязат и да помогнат, кой както намери за добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа. Майка е говорила с директорите на двата дома, за които ви говорих. Единият - по нейни думи "доста консервативен" - нещо не се въодушевил и хич няма да се занимаваме с него. Отпада.

Другият дом - в Стара Загора - директорката се зарадвала, ама много! Благодарила и, че се е сетила за нея, бе ОК. Ситуацията е следната:

 

Деца от 6-11 години - 26

Деца от 12- 14 години - 17

Деца над 15 години - 27.

 

Директорката много се е зарадвала на идеята за екскурзия, но е изказала мнение, че на най-големите ще им е по-интересно, ако ги заведем на дневна дискотека и да сме с тях.

 

Та такааа. Вие сте на ход. Домът е ясен, директорката - също, имам и телефона и чакам. Мога за секунди да помоля колегите в Стара Загора да ми дадат контакти с тамошни превозвачи и да се разберем за цени. Ако оставаме на този вариант. Ако искате - мога да говоря с нея и за друго - това с компютрите не беше зле, но ме съмнява да нямат. Вече има навсякъде, а и МОН раздаде много компютри, не биха ги подминали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много слаба активност нещо...Колеги моля кажете своето мнение в анкетата независимо какво е то!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво Роско! Хареса ми, че така са приели инициативата ни. Сега трябва да видим какво ще правим! Може би за децата в долната възрастова граница 6-11 години трябва да направим нещо което ще им е интересно на тях (не дискотека), а за по-големите може и дневна дискотека! Не е задължително да е дискотека, може да е парти сред природата само трябва да подсигурим музика, напитки и доброто настроение самПЊ ще дойде. Пределно ясно ми е, че няма да имаме неограничени средства за това мисля за такива варианти, но колкото толкова! :)

Къде смятате да е екскурзията, ако има такава, еднодневна ли ще е? След това ако има екскурзия вечерта ще има ли дискотека? Трябва да се ангажира заведение което да е запознато със ситуацията и да има някакви ваучери на всеки да кажем по безалкохолно..., за да се предпазим от непредвидени ситуации, децата са под 18 така че алкохол не трябва да има.

Мисля си за някакво забавление за по-малките, и предполагам може да се разделим на групи, една група да поеме едните деца, другата другите! :) Мога да се опитам да организиарам конна езда за по-малките деца в конната база на Стара Загора... предполагам ще им е интересно!

Казвайте... изразих малко мисли на глас... да чуем и други такива!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap: Просто съм възхитена от вас...не бях влизала доста време във форума (пусто време), но винаги съм с две ръца "ЗА" такава инициатива и разбира се ще помогна с каквото мога! Пари...посещение, ако графикът ми го позволява...мъжът ми е роден в Стара Загора, можем да се разходим до там и да зарадваме децата, всеки такъв жест е добре дошъл за тях...дневна дискотека за по-големите е добре, но малките какво ще ги правим, може би Дани е прав, трябва да има няколко групички "фенове със сърце", за да бъдат доволни всички деца...конната езда много ми хареса като идея...стига да не се уплашат децата. Хубаво е да се говори с директорката като се споделят всички идеи и тя най-добре ще прецени кое е уместно, ще каже от какво има нужда домът...Екскурзия...до къде и за всички деца ли, за по-малките не е уместно според мен.

С вас съм, Дани, моля те, дръж ме в течение, да не пропусна нещо, което сте написали тук до следващото си влизане!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си за някакво забавление за по-малките, и предполагам може да се разделим на групи, една група да поеме едните деца, другата другите! :) Мога да се опитам да организиарам конна езда за по-малките деца в конната база на Стара Загора... предполагам ще им е интересно!

Казвайте... изразих малко мисли на глас... да чуем и други такива!

Подкрепям с две ръце идеята на Дани да заведем децата в конната база на Стара Загора. Притеснява ме единствено това, че не знаем дали на децата ще им бъде интересно, но можем да се допитаме до тях. Може би ще е по-добре да измислим два или три варианта за развлечение и децата сами да си изберат един от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...