Премини към съдържание

Анкета: Бихте ли участвали явно/неявно в мероприятие за помощ на деца в неравностойно положение


За или против участието ми в такава инициатива  

58 гласа

  1. 1. ?? ????????? ?? ? ?????????? ?? ??? ???? ???????? ?? ????? ?? ???? ? ????????????? ?????????.

    • ??! ?? ????????!
      53
    • ??! ???? ?? ????????!
      5


Препоръчано мнение

Бате Плевен, Ечик.

Ние само веднъж да отидем там и ще се върнем при тях. Повярвайте ми. И ще станем приятели с тях, от опит го казвам. Ще видите.

Проблемът е повече в нас, не в тях. Те ни чакат, те искат да ни има. НАС ни няма. Обществото ги е обрекло. Да, такива бяха времената, преди години, такива и всякакви домове да бъдат заврени на .... :icon_censored: . Дотук я докарахме като хора, като общество.

Сега има начин да се проявим и да кажем на хората, че това не е правилно. Децата най-добре ще го разберат. Вижте приятелите рокери. И какво казва Буги Барабата - малчуганите са готини и ние сме готини - затова им помагаме. Е. на мотор не съм се качвал от години и пак помогнах. Но това няма значение.

Проблемът е повече в нас и ако успеем да го преодолеем - и ако повече хора успеят - е крачка напред. И за нас, и заради децата....

 

Ми май бензина в кръвта ни действа - и на рокерите, и на :mitsu-smiley: феновете. Ако започнем - мисля, че и хора от другите клубове биха се включили (за справки - темата "Да си дадем дължимото" - време, преди да си купя камиона :mitsu-smiley: )

Брат ,две години живях до дома ,терасата ми беше на пет метра от тях.Всеки ден връщайки се от работа съм го изпитал като са наредени като "аптекарски шишета на оградата и просят"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 187
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ето един човек, който ги е виждал.....

Разбрах сега, Ечик.

Поздрави, приятелю, разбрахме се на л.с.

И, остава да атакувамеееее.....

 

П.П. Ще просят, какво да правят, с 3 лв на месец кара ли се......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и до Пловдив! :icon_thumbup:

Начина да не се открива нова, специална сметка е да се използва старата сметка - известна на всички, към която да се пускат парите. Като в графата основание за превода да се запише (членски внос (2)) и да се изпрати след това ЛС на мен със сумата за да сравним информацията и да няма разминаване! Това е за сега, колеги!..................

:mitsu-smiley: Дани, защо трябва да е същата сметка? Няма ли да е по-лесно отделна, в която да се знае, че всяка стотинка е за тази цел. Иначе е много по-голяма вероятноста Светльо или ти да се чудите за какво са поредните внесени 20лв, за членски внос или благотворителност? Грешки стават, всеки би могъл да забрави да впише основание за внасяне, а пък за ЛС да не говорим. Като стане видима темата съвсем се увеличава вероятноста да се объркат парите - ще внасят хора, които не са членове, нали? Ще стане каша, особено пък с горния пример "членски внос 2". Една двойка да забрави и вече е член на клуба без да иска и не участва в благотворителната дейност, както е искал. Дайте си мнението и по този въпрос. Решим ли го - отваряме видима за всички тема. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Дани, защо трябва да е същата сметка? Няма ли да е по-лесно отделна, в която да се знае, че всяка стотинка е за тази цел. Иначе е много по-голяма вероятноста Светльо или ти да се чудите за какво са поредните внесени 20лв, за членски внос или благотворителност? Грешки стават, всеки би могъл да забрави да впише основание за внасяне, а пък за ЛС да не говорим. Като стане видима темата съвсем се увеличава вероятноста да се объркат парите - ще внасят хора, които не са членове, нали? Ще стане каша, особено пък с горния пример "членски внос 2". Една двойка да забрави и вече е член на клуба без да иска и не участва в благотворителната дейност, както е искал. Дайте си мнението и по този въпрос. Решим ли го - отваряме видима за всички тема. :mitsu-smiley:

 

Хайде да направим с теб една среща и Роско и Любо и да се разберем, като се допитаме и с професионалисти! :)

Ще се разберем по телефоните. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм член на клуба но ще си позволя да направя един коментар... Биг Бос е писал, че клубът е официално регистриран и предполагам това означава, че е регистриран като някакво юридическо лице с нестопанска цел. Това си носи куп отговорности и най-вече отчетност, която трябва да се извършва, така че въпросът за набиране на пари през членски внос или по друга сметка на клуба трябва да се реши най-вероятно от управителния орган (ако предполагам правилно и има такъв). Незнам, не съм компетентен по въпроса, но ми се струва, че не е лесна работа да се открие набирателна сметка от името на клуба и да се набират и разпределят пари... Затова пощенският запис към определен човек ми се струва по-лесно изпълнимо решение.

 

Както и да е, иначе съм твърдо ЗА и ще помогна с каквото мога. И аз обаче съм на мнение, че децата имат нужда преди всичко от внимание и от добър пример... и да видят, че някой го грижа за тях. Наистина това, което правят мотористите е най-удачният вариант - ритане на топка, возене на мотор (а защо не в мицубиши), кино, лунапарк, дискотека, тоалети за абитуриентската вечер и превоз (с мицубиши)... все неща, които са свързани предимно с добро желание и отделено време, отколкото с пари...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
Аз още не съм член на клуба но ще си позволя да направя един коментар... Биг Бос е писал, че клубът е официално регистриран и предполагам това означава, че е регистриран като някакво юридическо лице с нестопанска цел. Това си носи куп отговорности и най-вече отчетност, която трябва да се извършва, така че въпросът за набиране на пари през членски внос или по друга сметка на клуба трябва да се реши най-вероятно от управителния орган (ако предполагам правилно и има такъв). Незнам, не съм компетентен по въпроса, но ми се струва, че не е лесна работа да се открие набирателна сметка от името на клуба и да се набират и разпределят пари... Затова пощенският запис към определен човек ми се струва по-лесно изпълнимо решение.

 

Точно така е. Много си прав - никак не е лесна работа и носи много отговорности.

Финансите се контролират от няколко човека. Основно от мен и Пламен има пари и при Дани. Всичко е въпрос на контрол и доверие между нас.

В готовност сме да дадем почти 80% от касата на клуба.

В клуба, ако си забелязал има "Членове". Те определят това в специален подфорум, в който ти нямаш правя по понятни причини.

Така че каквото решат хората за благото да помогнем или да дарим средства на някой в беда, винаги сме насреща! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ох, всичкото това е така... Ама който ще ги получава - трябва да спи в пощата.... По принцип е чист вариант, но е труден за контрол, и изисква време.

Ще го измислим как да стане, че да не се вайкаме после и да викаме "Каква я мислихме, а каква стана"... Ще говоря със счетоводството, те ще кажат идеи....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги очаквам вашето окончателно решение и неговото публикуване!!

 

П.С. Радвам се че от една молба за смс-и Роско, Бате Плевен, Бони и др. така завартяха нещата и се стигна дотук...Очаквам развитието и съм много горд с вас колеги!!! Аз съм зад гърба ви ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin
ох, всичкото това е така... Ама който ще ги получава - трябва да спи в пощата.... По принцип е чист вариант, но е труден за контрол, и изисква време.

Ще го измислим как да стане, че да не се вайкаме после и да викаме "Каква я мислихме, а каква стана"... Ще говоря със счетоводството, те ще кажат идеи....

 

Това е измислено отдавана. Превеждат пари в касата на клуба и след това ние изтегляме събраните пари и после хората ще кажат как да се разпределят. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е измислено отдавана. Превеждат пари в касата на клуба и след това ние изтегляме събраните пари и после хората ще кажат как да се разпределят. :)

Светлъо моляте кажете какво да пишем за "основание за внасяне" и да се знае.

И крайно време да помислим дали да се премести темата на видно място и за потребителите МОЛЯЯЯЯ :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Добре, местя темата.

Основанието да не е членство. Всичко друго се подразбира от само себе си. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светлъо моляте кажете какво да пишем за "основание за внасяне" и да се знае.

И крайно време да помислим дали да се премести темата на видно място и за потребителите МОЛЯЯЯЯ :icon_crying:

:mitsu-smiley: Ще я преместим, трябва само да се доуточнят няколко неща. Ако мислите да превеждате пари по банка изчакайте още една седмица, на ръка няма проблеми. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ще помоля всички, който имат намерение да внасят пари по банка да изчакат няколко дена, докато решим какво точно да се прави. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще помоля всички, който имат намерение да внасят пари по банка да изчакат няколко дена, докато решим какво точно да се прави. :)

Браво Вие сте нашата гордост :icon_thumbup: Ще се видим в Пловдив :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, какво ще кажете, на срещата в Пловдив (въпреки, че не е национална) да обявим официално началото на кампанията за събиране на средства за подпомагане на децата в Дома в Стара Загора.

Казвам го в смисъл, че не, че съм много гениален, но ако идват DJ и/или DANI MG да имат някаква готовност за събиране на средства...

Какво ще кажете?

Поздрави :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че може да стане, всички, които желаят, могат да се включат тогава, ако им е възможно!

Иначе началото на кампанията за събиране на средства, вече е сложено! :) Така, че там ще е едно достойно продължение! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Приветствам кампанията която подехте! Ще се постарая да дам и моя принус за благородната кауза!

 

Ще дам и едно мое предложение, като вариант по който може да се мисли ако не за този път, то за следващия. Та предложението ми е защо да не ангажираме някой меокомбинат на който да предплатим примерно месни продукти за събраните пари, като те се ангажират те с доставките което ще донесе на всички деца в дома поне да не просят за храна... Ние може да ядем месо почти всеки ден, а те евентуално по празниците... Друго нещо, може да направим една кампания, като на тези 70 деца, разбием събраните пари и като отидем там, на всяко дете да купим дрешки по техен избор, които те си изберат и да си ги носят със самочуствие, че са новички и в стила който на тях им харесва, а не втора ръка опърпани дрешки които са им големи или малки и вместо изхвърлени са им предоставени на тях...

 

Не искам да засягам държавата как е оставила тези дечица на произвола на съдбата и някакви си "чичо Иван" да блудства с тях! Потресен съм от управляващите! Как може от СМС-те за могилино, всички да да се откажат от печалбите си - Вивател, Глобул, Мтел... , а държавата ни да си прибере ДДС-то!!! на 600 000лв ДДС -то е 120 000лв !!! А ние ги вадим от джоба си, защото държавата не е дала пари за клетите деца! А в такава кампания се поражда точно от това, че е спестила средства за децата, а те пак даже и печелят!!!!!!!!!!!! :argue: Плюя върху политиците и тяхната наглост и безочие!

 

Според мен дечицата имат нужда точно от тези основни неща. Какъв е смисала от една екскурзия с един обяд или дискотека, като това няма да замести месеците през които са гладували и месеците през които ще гладуват след тази екскурзия. Няма да се сменят и дрешките с които ходят, ще бъдат отново същите скъсани, изцапани, рядко прани, използвани и непотребни на тези които са ги изпратили.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Колега, разбирам негодуванието ти срещу държавата и политиците и заставам зад теб, но относно идеята ти предлагам да посетим децата да видим какво всъщност е състоянието им... и после да решим какво да правим. Просто има много деликатни въпроси, които мога да споделям с вас и да коментираме, но първо, трябва да се срещнем с тях и да се запознаем! :) Иначе може би представата ни може да се окаже доста погрешна за тях. :) Надявам се инициативата ни да не се изпари след първото посещение което може да е както разочарование така и очарование... Уравнението е сложно от висока степен с много неизвестни и параметри... решенията са много, а дефиниционната област в определени граници... (ако мога да се изразя на "прост" математически език) :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм абсолютен оптимист, и съм на мнение като това на Роско, че само веднъж да направим първата крачка и много хора ще бъдат стимулирани да се развива инициативата ни :) Когато времето се стопли и имаме готовност правим събиране в Ст. Загора...От сега си представям детските очички когато видят колоната диаманти пристигаща да им дари внимание!!! И искам да кажа, че не само на децата ще им е трудната раздялата с нас...Мисля, че по-емоционалните от нас също ще го преживеят...Но да знаеш, че там някъде има някой който се сеща и мисли за теб е велико и е една морална подкрепа! Може да се звъни от време на време в дома, да се пита как са дечицата, да им се пращат поздрави, да им се пращат картички и колети с лакомства...това внимание също ще ги радва!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм абсолютен оптимист, и съм на мнение като това на Роско, че само веднъж да направим първата крачка и много хора ще бъдат стимулирани да се развива инициативата ни :) Когато времето се стопли и имаме готовност правим събиране в Ст. Загора...От сега си представям детските очички когато видят колоната диаманти пристигаща да им дари внимание!!! И искам да кажа, че не само на децата ще им е трудната раздялата с нас...Мисля, че по-емоционалните от нас също ще го преживеят...Но да знаеш, че там някъде има някой който се сеща и мисли за теб е велико и е една морална подкрепа! Може да се звъни от време на време в дома, да се пита как са дечицата, да им се пращат поздрави, да им се пращат картички и колети с лакомства...това внимание също ще ги радва!

 

Емо , едната от идеите е инициативата ни да остане постоянна и целогодишна ,като тази на колегите мотористи и Z Rock

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само веднъж съм бил на среща на клуба. Във форума съм от половин година. И срещата, макар и не национална, и дискусиите тук ме карат и аз да съм оптимист. Хората тук са наистина готини и това, не друго, ми дава увереност, че Стара Загора ще стане място за наши срещи и занапред. Ама дайте едно по едно. Прав е Дани, че има няколко дни да се уточнят подробности и тогава - започваме. И съм убеден, че ще успеем. Щом колегите дръвчета са садили - и с децата ще стане! Убеден съм!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като се видим ще си говорим серъозно по въпроса и силно се надявам да има повече активност по темата :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кампанията за събиране на средства е отворена и вече някои колеги дадоха според възможностите си каквото са преценили. За тези, които имат желание да преведат по банков път, нека запишат като основание на превода "екскурзия". Утре би трябвало да имаме среща с Боян и Роско, за да уточним някои неща по тези въпроси, за които ще ви уведомя веднага! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...