Премини към съдържание

Анкета: Бихте ли участвали явно/неявно в мероприятие за помощ на деца в неравностойно положение


За или против участието ми в такава инициатива  

58 гласа

  1. 1. ?? ????????? ?? ? ?????????? ?? ??? ???? ???????? ?? ????? ?? ???? ? ????????????? ?????????.

    • ??! ?? ????????!
      53
    • ??! ???? ?? ????????!
      5


Препоръчано мнение

  • Отговори 187
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колеги исками се да сме малко по активни,без значение дали отговора Ви ще е положителен или отрицателен :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички,

нямах достатъчно време да прочета всичко,но схванах идеята и исках и аз да кажа нещо по темата.

Незная защо всичко пак се свежда до пари, според моите разбирания тези деца просто имат нужда от човечност от разбиране и малко внимание. Аз лично съм на мнение, че една разходка с тях в парк или гората, опънати одеяла и пластмасови чинии и чаши, с домашно приготвени сладки, сандвичи, кексове, лимонада би им създала повече радост от нещо грандиозно. Просто да ги посетим и да ги заведем някъде, да играем игри с тях, да правим фигурки от хартия, да поговорим с тях. Те не искат да са специални, те искат чисто и просто малко внимание както всяко дете.

Имам много идеи относно какво меже да се прави с деца в гората в парка и подобни ако има интереси ще ги споделя. Но вместо да се събират пари и подобни всеки може да направи нещо с парите, които е имал на предвид да отдели за тях-да направи сладкиши, да опече сладки, да купи топки, да набави напитки, да донесе федербал...и много други

 

Да и аз бих завела детето си там нищо, че още няма 2, искам да разбере, че е хубаво да се помага на другите. Искам да не прави разлика между бедни и богати между сирачетата и себе си! Да види, че мама дава топлина и на други за да дава и той някои ден!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тези деца просто имат нужда от човечност от разбиране и малко внимание. .. Те не искат да са специални, те искат чисто и просто малко внимание както всяко дете.

 

И аз мисля, съвсем субективно, въпреки всички съмнения, които изказаха колегите в темата, че това е най-ценното, което можем да дадем. Не съм виждала досега дете, което не би се зарадвало на подобно нещо, за което говори аморитка. Щом носи радост за някого, то на дали е само погалване на нашето его. Така си мисля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички,

нямах достатъчно време да прочета всичко,но схванах идеята и исках и аз да кажа нещо по темата.

Незная защо всичко пак се свежда до пари, според моите разбирания тези деца просто имат нужда от човечност от разбиране и малко внимание. Аз лично съм на мнение, че една разходка с тях в парк или гората, опънати одеяла и пластмасови чинии и чаши, с домашно приготвени сладки, сандвичи, кексове, лимонада би им създала повече радост от нещо грандиозно. Просто да ги посетим и да ги заведем някъде, да играем игри с тях, да правим фигурки от хартия, да поговорим с тях. Те не искат да са специални, те искат чисто и просто малко внимание както всяко дете.

Имам много идеи относно какво меже да се прави с деца в гората в парка и подобни ако има интереси ще ги споделя. Но вместо да се събират пари и подобни всеки може да направи нещо с парите, които е имал на предвид да отдели за тях-да направи сладкиши, да опече сладки, да купи топки, да набави напитки, да донесе федербал...и много други

 

Да и аз бих завела детето си там нищо, че още няма 2, искам да разбере, че е хубаво да се помага на другите. Искам да не прави разлика между бедни и богати между сирачетата и себе си! Да види, че мама дава топлина и на други за да дава и той някои ден!

 

Всеки който желае може да помогне с каквото може ,но не е лошо да се съберат и пари (колкото може повече) все ще свършат добра работа. :icon_thumbup:

 

P.S. иначе идеята за пикника е добра ,а има и страхотни места в покрайнините на града.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, събрахме се с Боян, Роско и Любо да обсъдим, какво да правим и решихме да направим едно предварително посещение на дома и среща с директорката в неделя (24.02), просто тя е наложителна! След тази среща аз смятам, че ще научим доста за децата и това какво е най-добре да направим за тях!

След това ще ви уведомим как е протекла срещата!

Смятаме да отидем 2-3 коли, а да не е масово посещение.

Пламене, Бо? Как сте за тази дата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поела вече ангажимент по организацията на един семинар за тази дата. Имам да нося техника и т.н. Вече веднъж ги накарах да сменят датата заради мене и просто не мога да си го позволя повече. :(

Аз съм за събота, ако има такава възможност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми за събота :rolleyes:

:mitsu-smiley: И аз нямам проблем за събота, защото ми се отложи пътуването до Хасково. Даже ако има възможност бих пътувал заедно с някой, който ще тръгва от София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ураааааа! :wub: Много ви благодаря!

Можем да се съберем няколко човека в една кола, таман да не се гоним по пътя, а и да изпълним една "риспонсибъл бизнес практис" в услуга на околната среда!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много се радвам! :) Ей, тва е! Сега и ако DJ-я каже, че ще дойде с нас.... :icon_blush: Стана купона! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички,

нямах достатъчно време да прочета всичко,но схванах идеята и исках и аз да кажа нещо по темата.

Незная защо всичко пак се свежда до пари, според моите разбирания тези деца просто имат нужда от човечност от разбиране и малко внимание. Аз лично съм на мнение, че една разходка с тях в парк или гората, опънати одеяла и пластмасови чинии и чаши, с домашно приготвени сладки, сандвичи, кексове, лимонада би им създала повече радост от нещо грандиозно. Просто да ги посетим и да ги заведем някъде, да играем игри с тях, да правим фигурки от хартия, да поговорим с тях. Те не искат да са специални, те искат чисто и просто малко внимание както всяко дете.

Имам много идеи относно какво меже да се прави с деца в гората в парка и подобни ако има интереси ще ги споделя. Но вместо да се събират пари и подобни всеки може да направи нещо с парите, които е имал на предвид да отдели за тях-да направи сладкиши, да опече сладки, да купи топки, да набави напитки, да донесе федербал...и много други

 

Да и аз бих завела детето си там нищо, че още няма 2, искам да разбере, че е хубаво да се помага на другите. Искам да не прави разлика между бедни и богати между сирачетата и себе си! Да види, че мама дава топлина и на други за да дава и той някои ден!

Здравейте.Доста отдавна не съм се появвявал в форума :icon_crying: По въпроса с парите и отношението към децата мисля че първоначалния план с екскурията е много удачен,първо ще разберем реакцията на лапетата,надявам се че ще положителна и ако е така после ще мислим други забави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще чакаме да се върнете и да разкажете! :clapping2: :clapping2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен и събота, и неделя са си супер, остава да осигуря среща с директорката, че ме засилиха едни ангажименти в края на миналата седмица и не успях. Утре ще и звънна и ще кажа. И ще го умуваме нататък. Прехвърлям идеята си тук от друга тема - за национален събор. След срещата с директорката на всички ще ни се изясни дали е удачно да направим такава среща (мащабна) с децата. Но си мисля, че няма да има проблеми. И ако и другите са съгласни - предлагам да направим срещата там, а Ечик ще ни светне къде би могло да се състои, че дори и да ни заведе на "оглед" на местата тази седмица.

Ще ви държа в течение

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте да не бързаме с мащабните срещи в дома още от първия път.Нека им осигурим една хубава разходка на децата пък после ще се събираме всяка година там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен и събота, и неделя са си супер, остава да осигуря среща с директорката, че ме засилиха едни ангажименти в края на миналата седмица и не успях. Утре ще и звънна и ще кажа. И ще го умуваме нататък. Прехвърлям идеята си тук от друга тема - за национален събор. След срещата с директорката на всички ще ни се изясни дали е удачно да направим такава среща (мащабна) с децата. Но си мисля, че няма да има проблеми. И ако и другите са съгласни - предлагам да направим срещата там, а Ечик ще ни светне къде би могло да се състои, че дори и да ни заведе на "оглед" на местата тази седмица.

Ще ви държа в течение

 

Само решавате и аз съм насреща :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми позволите и аз да взема отношение към темата, въпреки че от доста време не съм се включвал във форума, за което разбира се мога само да съжалявам.

Опитах се да прочета всичките публикувани мнения, но сами се сещате че заради големия обем е възможно нещо да ми е убягнало. Аз гласувах с "ДА", защото смятам, че тези деца (и не само от този дом) имат нужда най-вече от внимание. Но също така мисля че е много важен начинът по който ще поднесем това внимание. Страхувам се да не се получи така, както се получи с Юлияна Дончева, а именно впоследствие да съжалява, че е подарила една напразна надежда на едно безпомощно дете. Всъщност май и от тогава тръгна "Българската Коледа"? :icon_hmm: .

Прочетох всичките мнения и за сетен път се убеждавам че темата се намира върху доста крехък лед, по който трябва да се върви внимателно. Не за това дали ще си отчетем средствата, не за това колко ще излезе една или друга екскурзия, а за това какво усещане ще оставим у децата. Да не стане така че един пролетен дъжд да развали всичко запланувано, или само защото организаторите са решили да спестят някой лев от обяд са купили сандвчи с изтекъл срок на годност или някой просто е забравил да ги сложи в хладилника.... Тъпо, но все пак живеем в България.

 

... ако занесем само 2 чувала със стари дрехи, те пак ще се зарадват, защото за тях е ново и разнообразие от сивото им ежедневие. Дайте първо да видим, какво ще правим за децата и после да видим какви пари ще съберем и да се разпрострем според възможностите си.

Преди години като тръгвах от Бургас. Събрах всичко което беше годно за употреба, но на мен не ми вършеше работа. Имаше дрехи имаше и един IBM. Повярвайте ми, като видяха дрехите всички казаха в един глас "Пак ли дрехи?!" На компютъра се зардваха, но до момента в който разбраха, че на него не могат да вървят последните игри....... И настъпи разочарование.

Хубавото което видях в очите им беше, че поне някой се е сетил за тях.

 

.....

Държавата и институциите малко или много се грижат за тези домове с най необходимото храна перални и т.н.,но никой не се грижи за тяхното забавление :icon_blush:

.....

По добре от покупката на няколко компютара пред които ще стоят само големите а малките ще бъдат изпъдени като мръсни котета :icon_blush:

Аз не мисля че държавата се грижи за тези деца. Държавата е абдикирала - ТОТАЛНО. Държавата се сеща за тези деца само когато се завихри някой скандал покрай някой дом.

Затова си мисля наред с вичко останало, което е решено в тази тема да се прави и очевидно вече се действа, да помислим, можем ли да използваме държавата за да помогнем на тези деца да живеят в едни по-нормални условия.

Имам предвид следното. Все ще се намерят хора от форума и от клуба, които са наясно с писането на проекти. Можем ли да обединим усилия и да помогнем участието на този дом, а дай Боже при успех и на други такива домове да кандидатстват по някоя от програмите на Еврофондовете? Например по някоя програма за енергийна ефективност - смяна на дограма, разкарване на старите ръждиви бойлери и подмяната им със слънчеви системи за затопляне на вода. Все пак за тези неща се отпускат готови пари само някой трябва да си ги поиска. Това донякъде се припокрива със синтенцията че на безработния не е необходимо да му даваш хляб на готово, а да го научиш сам да си го изкарва. Мисля че такъв вид помощ, ще е много по дългосрочна и ще бъде оценена, а както се казва няма да изисква и кой знае какъв ресурс от наша страна. От друга страна привличането на децата като участници при разработването на подобен проект (разбира се фиктивно),с показване на ползите от начинанието, ще им даде самочувствие, че ТЕ са в състояние да променят нещата, а не да чакат на готово нещата да се случват по волята на някой.

Това е моето предложение. Ако има желаещи да работим по тази плоскост можем да опитаме - поне да започнем.

Колеги, като ходите за срещата с директорката опитайте се да разберете дали биха приели и такъв вид помощ.

А що се отнася за финансовата подкрепа на инициативата и аз съм с вас, макар и скромно но от сърце.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Станимире, благодаря за мнението, за подкрепата и за идеята! Точно за това искам среща, за да видя каква е обстановката и какви са хората и какви нужди имат, защото предложенията и догадките са ни много и за това посещение на място и среща с ръководството е наложително! Та така, за сега остава идната събота. Роско, обади се моля те днес и после ни информирай какво е казала директорката, за да направим по-конкретен план.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да разпитам какви проекти има към програмите фар,а и имам кой да напише проекта ,по начин по който да го одобрят.

Но мисля че след срещата ще се разбере какво можем да направим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да успееш да дойдеш на срещата в събота (неделя) и да го обсъдим на място. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, в неделя говорих с учителката ми по индийски танци, която преди 3-4 месеца осинови дете. Тя ми каза това, което и други хора са ми казвали, но не толкова директно. Че проблем е изхранването. Защото се краде от порционите. Нали се сещате каква далавера е всеки ден да крадеш, ако ще да е и по 10 ст. от порция - ето ти един приличен допълнителен доход. Това е много трудно да се хване и си излизаш чист. Тя каза, че синът й още не може да се отучи и когато му даде нещо, което му е вкусно, го тъпче панически с две ръце в устата. Това дете е гладувало. Гладувало е както през средновековието се е гладувало и това ще му остане травма за цял живот. И не бил ял сума ти съвсем обикновени неща според нас никога. И най-интересно му било тя да му готви разни неща и той да ги опитва.

Затова пак си мисля за барбекюто като по-добро от просто екскурзия. Не знам..

 

А иначе дрешки и играчки е имал много - всичко, което не изисква заангажираност и човешко внимание тези деца малко или много го получават. Но внимание не получават.

 

Идеята да се напишат проекти, с които да се вземат пари за някакво по-сериозно подобрение на условията е много добра. Нали самият Роско се занимава с такива проекти също. За жалост в това отношение нищо не разбирам. Аз мога да се включа само с нещо творческо - някакви овеселения, шоу програми и игри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Директорката е в отпуск :icon_crying: Сега издирвам мобилния и телефон. Да пробвам да уговоря нещо.

Относно проектите - познайте... Трябва да кандидатства Общината, разбира се! Има и някакви други възможности, в процес на проучване са. Зависи те каква готовност имат, дали са регистрирали НПО.... Иначе писането на проекта не е проблем... просто те трябва да отговарят на определени условия, за да имат право да кандидатстват. В различните програми е различно. И тъй като домовете са под опеката на любимото ми МОН, или Министерството трябва да кандидатства (забравете), или ако са регистрирали НПО и отговарят на нужните изисквания. Дори в този случай проекта трябва да мине поне на сесия на Общински съвет, или да се разреши от МОН.... Последните няма да ги квалифицирам..... познавам ги и просто млъквам.

Но ако има възможност - няма да я пропуснем, повярвайте! Писането наистина се явява най-малкия проблем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Готовооооо. Намерих мобилен, остава да се обадим да дадем ориентировъчен час. Директорката ни чака и ми благодари.... много мило се отнесе. Така че - атакуваме.... Колеги, пишете по два реда на л.с. или по тел - да знам как да се организирам, че трябва да ида до Сливен и да се върна до Стара Загора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...