Премини към съдържание

Анкета: Бихте ли участвали явно/неявно в мероприятие за помощ на деца в неравностойно положение


За или против участието ми в такава инициатива  

58 гласа

  1. 1. ?? ????????? ?? ? ?????????? ?? ??? ???? ???????? ?? ????? ?? ???? ? ????????????? ?????????.

    • ??! ?? ????????!
      53
    • ??! ???? ?? ????????!
      5


Препоръчано мнение

Аз предлагам следното, за големите деца да организираме дневна дискотека както е предложено от директора ,а за по малките една екскурзия еднодневна или за два дена(зависи от събраните средства)конете са много хубаво нещо ,но е малко студено сега за това.По нататък ОК за конната база.

По въпроса с средствата някой от админите да се погрижи за отварянето на сметка или по сметката на клуба с основание за внасяне "благотворителност"

Колеги аз ще дам на първо време 100лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 187
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Имайте предвид, че с темповете, с които се развиват нещата във форума, няма да можем да направим нищо преди март месец (лично мнение въз основа на наблюдения от подобни мероприятия), така че времето се надяваме да е по-приятно от януарско-февруарско! :) Все пак във форума, след коментари и изчакване всеки да каже нещо си минава време не е като да седнем на една маса и да се разберем за няколко часа!

А и все още обмисляме предложенията и ги коментираме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Не е лоша идеята ви, но според мен на Тодор предложението е по-смислено. Не казвам , че разходката, конната база или дневната дискотека са безсмилени, но така или иначе , ние не можем да решим изцяло проблемите на тези деца, можем само да помогнем и то доста скромно , не , че сме стиснати или нямаме пари , липсва ни най-важния фактор - масовост. Аритметиката е проста .....100 човека да дадем средно по 50 лв - 5000 лв, а ако направим нещо като това , което предложи Тодор, и го направим добре , дори го финансираме с тези 5000 лв , ако стигнем до хиляди хора (особено, ако успеем да го "рекламираме" и в чужбина (където доста повече хора разбират значението на думата милосърдие и щедрост)) , който си цъкат на компютъра и са на едно цъкване от запознаване с проблемите на тези деца и домовете , то според мен трябва да изберем този вариант..... Мисля , че всички могат да преценят за себе си , кое ще е от по-голяма полза за децата и кое наистина ще промени живота им .....

Не ме разбирайте погрешно - идеята с разходките , конната база и дискотеката е добра , но все пак говорим за 1-2 дена.......1-2 дена в които едни мили, но непознати хора (батковци , какички , чичковци и лелички) прекараха с децата от дома и след това изчезнаха .......(до следващата "офанзива")....

Не се сърдете , но като чета постовете , някаква стихийност е обзела повечето хора и желанието им да помогнем изглежда повече , като импулс, а не като някаква целенасочена кампания за подпомагане....

Мисля , че и на Тишо предложението е доста разумно - нека добием представа , реално кой и с какво може да помогне, за да можем да координираме и канализираме усилията си в някаква посока, определена от възможностите ни.....

 

Иначе аз съм "за" , каквато и помощ да окажем, е помощ и е по-добре от това нищо да не правим.....

 

Поздрави,

 

Иван

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой казва "импулсивно"и така да е първия импулс е много важен и без първата крачка нищо не става.Вижте колеги!Държавата и институциите малко или много се грижат за тези домове с най необходимото храна перални и т.н.,но никой не се грижи за тяхното забавление :icon_blush: Понеже сме в зимния период на годината какво ще кажете за едно мое предложение ако съберем достаточно пари за тези 70 деца ,да ги заведем на ски курорт за два дена.На всички ще им хареса и ще имаме възможност да се запознаем с децата и ръководството на този дом.Простата аритметика сочи че АКО съберем 5000лв ще стигнат за всичко това и ще бъде незабравимо за дечурлигата.По добре от покупката на няколко компютара пред които ще стоят само големите а малките ще бъдат изпъдени като мръсни котета :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой казва "импулсивно"и така да е първия импулс е много важен и без първата крачка нищо не става.Вижте колеги!Държавата и институциите малко или много се грижат за тези домове с най необходимото храна перални и т.н.,но никой не се грижи за тяхното забавление :icon_blush: Понеже сме в зимния период на годината какво ще кажете за едно мое предложение ако съберем достаточно пари за тези 70 деца ,да ги заведем на ски курорт за два дена.На всички ще им хареса и ще имаме възможност да се запознаем с децата и ръководството на този дом.Простата аритметика сочи че АКО съберем 5000лв ще стигнат за всичко това и ще бъде незабравимо за дечурлигата.По добре от покупката на няколко компютара пред които ще стоят само големите а малките ще бъдат изпъдени като мръсни котета :icon_blush:

 

Колега сигурно доста хубави неща ти се въртят в главата като предложения, но питаш ли се дали са реални и изпълними. По нагоре ivd като говори за импулсивност сигурно е имал и теб на предвид. Надявам се в мнението ми да не намериш повод за нещо лошо, казвам го с най добри намерения.

 

Първо аз /сигурно и не само аз/поне не виждам как ще се получи тая цифра от 5000 лв. Познай каква активност трябва да има. Едва ли всеки може да си позволи да отдели чувствителна сума, както и не може да се вини, щото всеки си знае дереджето примерно. После да предположим че все пак чувството за милосърдие и помощ достатъчно е развито у всеки и успеят да се съберат прилични средства - то едва ли ще е най доброто да се изразходят наведнъж. Нали уж стремежа е - ако изобщо искаме да помогнем на някой, то да не е еднократно.

Ефекта би бил по голям, ако да речем има няколко срещи с по-малко средства, отколкото само веднъж с нещо по ефектно. Предполагам че това е по добрия начин. Като казвам ефект имах предвид, колко по добре биха се почувствали децата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Аз пак ви предлагам да открием една втора сметка, която да е само за тази цел. Така постоянно ще имаме възможност да събираме пари, а не само когато стартираме някоя инициатива. И аз като Велико смятам, че няма веднага да успеем да съберем толкова много пари. Някой ще даде 50, някой 20, някой 5 лева - кой колкото може толкова ще отдели. Ще си направим банер или някаква друга подсещанка във форума и кой когато може - нека заделя по някой лев. Така докато решим как да започнем ще се понатрупа някаква сума. А ще ни трябват поне месец-два докато организираме нещата. Засега няма много активност и заради факта, че само членове виждат темата. Когато начинанието стане явно за всички фенове ще имаме по-голяма подкрепа. Но мисля, че още е рано за тази стъпка - първо да решим какво ще правим и когато имаме ясна представа, тогава ще дадем явност. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурно доста хубави неща ти се въртят в главата като предложения, но питаш ли се дали са реални и изпълними. По нагоре ivd като говори за импулсивност сигурно е имал и теб на предвид. Надявам се в мнението ми да не намериш повод за нещо лошо, казвам го с най добри намерения.

 

Първо аз /сигурно и не само аз/поне не виждам как ще се получи тая цифра от 5000 лв. Познай каква активност трябва да има. Едва ли всеки може да си позволи да отдели чувствителна сума, както и не може да се вини, щото всеки си знае дереджето примерно. После да предположим че все пак чувството за милосърдие и помощ достатъчно е развито у всеки и успеят да се съберат прилични средства - то едва ли ще е най доброто да се изразходят наведнъж. Нали уж стремежа е - ако изобщо искаме да помогнем на някой, то да не е еднократно.

Ефекта би бил по голям, ако да речем има няколко срещи с по-малко средства, отколкото само веднъж с нещо по ефектно. Предполагам че това е по добрия начин. Като казвам ефект имах предвид, колко по добре биха се почувствали децата.

Гаранция че мене ма имала в предвид.Наистина много хубави неща ми се въртят в главата и ще гледам да ги реализираме-няма ли идеи няма и действия.Приятелю ще ти кажа как ще се съберат средства(стига да има желание разбирасе)Колко члена на клуба ни има?Ако сме задружни и ако поне малко състрадателни мисля че горе посочената сума може да се надмине и то с лекота.Казваш да не ги харчим наведнъж!а как?да вземем да купим по една вафла на лапетата ,че да има пари и за след един месец за по още една-ГЛУПОСТИ(ще ма извиняваш за израза)или ще правим нещата както трябва или да не се хващаме вообще.Само ще при помня случая с рокерския клуб ЕВАЛА им правя и мога да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на тях.

Да не забравяме че инициативата не задължителна.Пускаме темата на видно място с открита сметка пък ще видим.

По въпроса дали трябва да има регулярност или постоянно открита сметка за каузата-лично мое мнение да бъде на определен период от време,иначе нещата ще се размият в времето (лично мое мнение)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От опит споделям , че "кой колкото може да даде" действа до време. По-ефектно (и с гарантиран приход в някакъв рамер) е задължителна вноска , а тя може да се взема само от членове естествено. Мисля си че сума от 20 до 50 лв на година едва ли е проблем на някого, още повече за подобна кауза. Ами ето ви ги първите 5000 лв - грубо 200 члена Х 25 лв. Да започнем с обратната сметка - с 5000 лв на година (гарантиран приход) какво ще покрием за един детски дом - ето с това да започнем разговор с Директора - той/тя да си каже основните нужди за дома , които не успява да покрие режийно. Съответно оттам ще си определим вноска и т.н. Вече извън тази вноска, който има желание и възможност за повече , както и от потребителите - добре е дошъл. А имайте предвид , че обявено в сайта (че % от членството на клуба отива за Дома) доста потребители биха откликвали редовно и без да са членове. Т.е. при спорадична масовост , примерно събираме извънредни 5000 лв за Февруари 2008. Е тогава - кеф ви екскурзии , кеф ви дискотеки и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги виждам, че се коментира и пресмята колко пари можем да съберем и като гледам очакванията са за доста голяма сума.

Според мен тези пари на този етап са недостижими, а и никой не ни задължава да отидем там с големите пари и да ги ударим в масата. Тези деца не са с някакви огромни очаквания за екскурзия, подаръци или нещо подобно... ако занесем само 2 чувала със стари дрехи, те пак ще се зарадват, защото за тях е ново и разнообразие от сивото им ежедневие. Дайте първо да видим, какво ще правим за децата и после да видим какви пари ще съберем и да се разпрострем според възможностите си. Всеки може с много пари да направи нещо грандиозно и голямо, ние нямаме такава масовост и възможност, клубът ни е малък и с доста ограничение възможности. Идеята и вниманието са по-важни, така че нека се отдадем на тях. По кутия вафли да вземем пак ще има радост в очите им. Хайде Роско, кажи една екскурзия колко ще излезне и докъде и да направим програма. Аз получавам ежедневно в пощата си брошури за екскурзии до еди къде си (Бачков, Мелник, Рилски манастир и др.) като за цената от между 6-12лв. на човек включваща отиване и връщане (без преспиване) обяд и някакво китайско подаръче за дамите и за господата. Така, че не вярвам да е скъпо... но дори и 10 лева да е на дете ако са 50 -60 деца това са 500-600лв. Което си е цифра...

Само за информация клуб Рено скоро са събирали за помощ на дете на колега от клуб Пежо и всеки е дал кой-колкото може и събрали около 1200лева... а клуб Рено са доста повече от нас като численост....

Вижте колко са гласували ДА - 27 човека, това са само членове... ако е в галерия виждаща се от всички... няма да нарастне петорно. И всеки ако даде по 20-30 лева, по груба сметка може да съберем около 1000лева...

Така че нека не правим предварителни сметки, решаваме какво ще правим и после парите. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, колеги, не е работата да се караме. Отделно - не е много импулсивно, щото имаше друга тема преди тази. И нещата са обсъждани, и сме говорили със специалисти и пр.

Сега ще звъна до Стара Загора да питам колегите в палатата за превозвачи и ще разбера цени. Идеята ми беше да ги пратим в Търново на екскурзия - Царевец, разходки, има какво да се види. А и Търново е приятен град, не е толкова лудница, близо е до Стара Загора........

Пък - едно, докато се организираме, друго - докато съберем пари, трето - докато ида да се видя с директорката - бройтего чак март, а и така трябва, няма какво да се напъваме. Да се постопли малко, пролет, слънце, пътуване.... звучи ми добре. Прав е Дани, че са много 5 бона. аз следя и двете теми от началото и все едни и същи хора коментираме, а те са има-няма десет. И анкетата го показва - 30 души са гласували. Ама да ви кажа - 30 си е супер, ако се съберат някакви пари и пратим мъниците на екскурзия, а си направим среща в Стара Загора - ще дойдат ок 50-60 човека. Тогава да заведем големите на дискотека - кво ще му платим? 30 лимонади и някакъв вход, това едва ли е проблем за някой. И като минем през един магазин да им накупим лакомства - не е много скъпо, а и не е необходимо да е, за тях безценното е вниманието, колеги. То няма да се купи с нищо. От там нататък мисля, че не е проблем да си направим една традиция - всяка пролет, например - национална среща в Стара Загора. и да ходим при тях. Ако и да е здраве - можем да ги каним на другите ни срещи, ако имаме пари, разбира се. Това е, не е нито толкова сложно, нито толкова скъпо. А съм готов да се хвана на бас с който пожелаете, че ако го направим веднъж - каквито сме красти - ще го правим и пак. И ще ставаме повече, и ще събираме всеки път повече пари. Майката му е да се престрашим. Ха сме го направили - ха е станало традиция. Моето предложение е такова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да хване някой да я премести тая тема да я виждат всички, дори не съм се усетил, че е само за членове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И да хване някой да я премести тая тема да я виждат всички, дори не съм се усетил, че е само за членове.

 

 

Коментирахме с lubenti, че темата не е добре да е на видно място по няколко причини, една от които е, че можем да си навлечем неприятни проверки, защото злоупотребите в момента от тоз род дейност са зачестили и се следят. Та, за да не си отровим доброто дело предлагам да се пусне една анкета в подфорум МИЦУБИШИ с цел да видим колко хора от тези, които не виждат тази тема тук, биха участвали! :) И ако има ентусиасти, да чуем и техните мнения, така бихме могли да почерпим идеи и разбира се да привлечем още хора към начинанието ни! Идеята е да не се виждат банкови сметки към, които да текат пари за благотворителност, не че смятаме да злоупотребяваме, но винаги можем да си навлечем проблем! Разбира се, ще е нужно да се води и стриктно счетоводство за постъпленията и разходите направени от клуба за делото! Това са неща, за които трябва да се замислим ако начинанието стане по-масово и премине в подфорум, виждащ се от всички.

Очаквам коментари и идеи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както си решите. аз съм на линия и няма никакъв проблем. Със счетоводството - няма да има никакъв проблем, ще си го направим в нестопанска дейност, аз ще ви светна и затова. всеки, който внася в сметката средства - да пише за основание "членски внос" и това си е абсолютно необлагаемо! после - вземаме фактури и всичко е ОК. За това нещо не се притеснявайте изобщо, не е нинкак незаконно. Нали толкова години се занимавам в този сектор.

 

Колеги, имам вече телефоните на петте автобусни превозвачи в Стара Загора. Съгласни ли сте да се обадя и да попитам за цена от Стара Загора до Велико Търново?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Питай, Роско, да видим какво ще кажат да имаме някаква информация, питай Ст.Загора-София и обратно, Ст.Загора-В.Търново и обратно и така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Готово. Цената е 1.4о на километър без ДДС. т.е.

Стара Загора - Търново е 120 км х2 = 250км х 1.4 = 350х1.2=420 лв на автобус. Децата са за два автобуса - значи 840. Не можем да ги пратим без никакви пари, мъниците. Държавата им дава по 3 лв на месец, което е ужасяващо, а трябва да проверя и колко струват музеите, Царевец. Или грубо нещата отиват на едно 1000 - 1500 лв. Което, колеги, съгласете се, не е невъзможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Moжем да се напънем и ще го направим. Не са малко 1500лв, затова не бива да бързаме преди Март-Април, тъкмо и времето ще е по-хубаво и ще успеем да се организираме по-сериозно. И сметката трябва да я открием възможно най-скоро, след като обсъдим и този въпрос. Аз предлагам това да си е отделна сметка само за тази цел. А сметката няма как да не е видима за всички, няма смисъл. Убеден съм, че ще се включат и хора, които не са членове. Иначе суми от рода на 5000лв. засега са недостижими за нашия клуб. Членовете не са 200, а не повече от 80-90, като някои от тях не са влизали от много време във форума. И не всеки има възможност да внесе 50лв. И не забравяйте, че такова нещо като "задължителна сума" е абсолютно неуместно. Категорично съм против зaдължителните неща в тази инициатива. Който може помага, който не може не помага. Който може да присъства ще присъства, който не може няма да присъства. Това, че не може да даде 20лв. или не може да присъства не означава, че е по-малко човек. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа. Майка е говорила с директорите на двата дома, за които ви говорих. Единият - по нейни думи "доста консервативен" - нещо не се въодушевил и хич няма да се занимаваме с него. Отпада.

Другият дом - в Стара Загора - директорката се зарадвала, ама много! Благодарила и, че се е сетила за нея, бе ОК. Ситуацията е следната:

 

Деца от 6-11 години - 26

Деца от 12- 14 години - 17

Деца над 15 години - 27.

 

Директорката много се е зарадвала на идеята за екскурзия, но е изказала мнение, че на най-големите ще им е по-интересно, ако ги заведем на дневна дискотека и да сме с тях.

 

Та такааа. Вие сте на ход. Домът е ясен, директорката - също, имам и телефона и чакам. Мога за секунди да помоля колегите в Стара Загора да ми дадат контакти с тамошни превозвачи и да се разберем за цени. Ако оставаме на този вариант. Ако искате - мога да говоря с нея и за друго - това с компютрите не беше зле, но ме съмнява да нямат. Вече има навсякъде, а и МОН раздаде много компютри, не биха ги подминали.

 

Ще участвам със сигурност

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля , че трябва да сте по-релаксирани по темите обсъждани във форума.

Първо - не съм визирал никого конкретно с мнението си и не целя да се заяждам с никого, нямам и намерение .

Второ - Хареса ми идеята на Тодор и си позволих да я доразвия, за да могат повече хора да добият представа какво може да се направи "освен" , очевидните начини за подпомагане , като фафли , дрехи , разходки и тн, и тн.

Трето - сумата от 5000 лв , за която говорех беше най-смелата ми прогноза, един вид максимума , който според мен можем да събрем. Нарочно иползвах някакво конкретно число (можех и да не споменавам цифра) , за да стимулира (амбицира) всички членове на клуба (особено по-заможните) , наистина да направим нещо сериозно,,,,,

Четвърто - искам по-сериозно да се замисляте над последствията от евентуалните ни действия ....(ако не сте прочели , ще повторя - но все пак говорим за 1-2 дена.......1-2 дена в които едни мили, но непознати хора (батковци , какички , чичковци и лелички) прекараха с децата от дома и след това изчезнаха .......(до следващата "офанзива")......

Ако не сте усетили моето мнение е , че такава помощ е по-скоро "начесване на един морален сърбеж", който всеки от нас познава, но напоследък бе раздразнен от сериозното присъствие на темата в медиите и да си призная - аз няма да участвам в подобно начинание, защото за мен си е чиста проба жестокост да покажеш на едно дете колко хубав може да е живота и след това да го върнеш обратно към отвратителното му ежедневие. Колегата , rosko е прав , че вниманието е най-важно , но нека той първи каже колко уикенда от 52-та през годината може и ще отдели за посещения на тез деца. После искам да попитам всеки родител от клуба , колко от тези 52 уикенда , ще остави своите деца , за да отиде в Дома........? Не мисля , че сме способни на чак такава благотворителност.......никой от нас....може би един - двама ....но и в това се съмнявам.

Затова нека да сме по-скромни , нека не говорим преди да сме премислили ....

Аз ще участвам в начинанието на фен-клуба , но според моралните ми и финансови възможности, но няма да дарявам "празни надежди"......

 

 

P.S "Sorry за драматизма в поста , но като гледам хората не "вникват" лесно иначе..."

 

Поздрави,

Иван

P.S.S "Иван е мъжко име , затова не може да съм "имала" някого в предвид" :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам едно подобре малко ,от колкото нищо,подобре късно ,отколкото никога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, нека се създаде сметка вече, и да се внася по нея...Ние пак да си умуваме и коментираме, но през това време който колкото може внася и да се изнася информация за натрупаната сума!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, нека се създаде сметка вече, и да се внася по нея...Ние пак да си умуваме и коментираме, но през това време който колкото може внася и да се изнася информация за натрупаната сума!

Напълно те подкрепям ,колкото по скоро толкова по добре ,нека да направим една отделна сметка(ако трябва аз ще се ангажирам ако ли не в сметката на клуба)И не на последно място темата "да подкрепим децата от с.Могилено да се качи на видно място ,че да се разгледа и от другите-нека да имат напредстава за коментарите ни в нея,а пък те сами ще преценят дали ще участват или не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз се включа вдискусията.

1. Да кажа, че единия глас против е мой. Не искам да взимам участие в подобни кампании, като цяло винаги съм бил против. Също не искам и да изпадам в подробни политически, обществени и лични доводи - кое ме кара да съм против, тъй като няма нужда да се конфронтирам с никой.

2. Тази ваша инициатива е много по-добра, от витаещите се из ефирите други такива, за което поздравления.

3. Ще се опитам най-кратко да напиша защо "НЕ":

Да започна с това, че в България нещата както винаги си вървят, много бавно и много мизерно. Цялата страна е на ръба на мизерията, не само домовете за сираци. Като казвам, че е бавна и много мизерна, имам пред вид целият процес на преход от кумунизъм, към така наречената "демокрация". Ако ви е попадал последо списъка на бившите ДС агенти, ще останете доста учудени. Защо пък се обявяват бивши агенти, а не настоящи.

Тази цялата работа с агентите я пиша, защото видях хора в нашия град, които познавам и никога не съм предполагал, че може да са замесени с подобен род действия. За сметка на това като се замислих - почти всички са милионери, хич да не са милионери, но си личи как са напълнили гушките. Та цялата реформа се мотка кажи-речи 20 години, ще станат и защо? Защото не дават пиле да прехвръкне, цялата държава е изсмукана, всички обществени фондове изсушени (не от мен и от вас).

Последно тези клоуни, където се явяват по телевизията, с някакво благотворително шоу, са повече от отвратителни. Направили си студио за 300 000 евро и дай да спасим децата, еми като искате да ги спасите не така. Този дето е спонсорирал пари за декора поне, защото той доброволно не може да участва за децата. Едва ли тази инвестиция няма да се върне, а как ли? Събират си парички от благотворителност - ок това супер, но след това примерно решават да ремонтира, санират както и да е няколко дома. Обаче кой ще направи това, що не е безплатно да излезат 5 големи строителни фирми и да кажат, "ние ще ремонтираме този, този и този дом". Да ама не прибират си паричките, може и да съм написал доста глупости и фантазии, но съм почти съм сигурен, че тия 300 000 (които са примерни) ще си ги избият като 2 и 2, защото някой пак ще ги глътне, особенно ако на този който е инвестирал за декор - брат му има фирма за строителство.

п.п. Извинявам се за правописните грешки, трябва да тръгвам на работа не мога да прегледам поста си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ми звучи малко несериозно колега...Остави какво правят другите, дай да видим какво ще направим ние? Затова го умуваме тук, за да направим нещо добро и конкретно за децата, а не да облагодетелстваме някой. Ако разсъждаваме така, то това ми звучи като на един приятел баща му...Държеше чисто ново огледало за колата в шкафа и казваше, че няма да го монтира, за да не го откраднат! Тия хорица за който говориш са крали, крадат и ще продалжават да смучат...но това което ще направим ние, никой няма да може да им открадне на децата (особенно и най-вече вниманието което надявам се ще им обърнем)...Както Роско, Бони и някой други колеги споменаха неведнъж, най-ценното за тези деца е вниманието и комуникацията от която са лишени! И пак ще си позволя един цитат "Колко много може да дари човек, без да бръкне в джоба си дори!"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз се включа вдискусията.

1. Да кажа, че единия глас против е мой. Не искам да взимам участие в подобни кампании, като цяло винаги съм бил против. Също не искам и да изпадам в подробни политически, обществени и лични доводи - кое ме кара да съм против, тъй като няма нужда да се конфронтирам с никой.

2. Тази ваша инициатива е много по-добра, от витаещите се из ефирите други такива, за което поздравления.

3. Ще се опитам най-кратко да напиша защо "НЕ":

Да започна с това, че в България нещата както винаги си вървят, много бавно и много мизерно. Цялата страна е на ръба на мизерията, не само домовете за сираци. Като казвам, че е бавна и много мизерна, имам пред вид целият процес на преход от кумунизъм, към така наречената "демокрация". Ако ви е попадал последо списъка на бившите ДС агенти, ще останете доста учудени. Защо пък се обявяват бивши агенти, а не настоящи.

Тази цялата работа с агентите я пиша, защото видях хора в нашия град, които познавам и никога не съм предполагал, че може да са замесени с подобен род действия. За сметка на това като се замислих - почти всички са милионери, хич да не са милионери, но си личи как са напълнили гушките. Та цялата реформа се мотка кажи-речи 20 години, ще станат и защо? Защото не дават пиле да прехвръкне, цялата държава е изсмукана, всички обществени фондове изсушени (не от мен и от вас).

Последно тези клоуни, където се явяват по телевизията, с някакво благотворително шоу, са повече от отвратителни. Направили си студио за 300 000 евро и дай да спасим децата, еми като искате да ги спасите не така. Този дето е спонсорирал пари за декора поне, защото той доброволно не може да участва за децата. Едва ли тази инвестиция няма да се върне, а как ли? Събират си парички от благотворителност - ок това супер, но след това примерно решават да ремонтира, санират както и да е няколко дома. Обаче кой ще направи това, що не е безплатно да излезат 5 големи строителни фирми и да кажат, "ние ще ремонтираме този, този и този дом". Да ама не прибират си паричките, може и да съм написал доста глупости и фантазии, но съм почти съм сигурен, че тия 300 000 (които са примерни) ще си ги избият като 2 и 2, защото някой пак ще ги глътне, особенно ако на този който е инвестирал за декор - брат му има фирма за строителство.

п.п. Извинявам се за правописните грешки, трябва да тръгвам на работа не мога да прегледам поста си.

 

 

Колега , като цяло си прав за много неща , но мисля , че не трябва да намесваме политиката в една чисто организационна дискусия. Реално , който иска - ще помогне , тук се опитваме да решим как точно , ще помогнем.

Ако се открие сметка - добре , ще внесем по нея . Е няма да са 300 000 , но все пак ще съберем нещо. Както казах : ние сме малко ...не можем да се захванем с мащабни проекти ...

Аз лично не мисля да чакам, а направо ще звънна на Дани утре и се надявам той да приеме скромното ми дарение и внесе в импровизирания ни фонд, защото не знам кога и дали ще имам време да се занимая иначе.

Според мен най-добре ще е да създадем този "фонд" и после , според събраното, да решим , какво можем и искаме да направим с него.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ivd - никой не е казал, че те дори ще ни видят. Плащаме една екскурзийка и те не ни виждат никога! И това е вариант, който сме обсъждали.

Колко уикенда - ми можем един път в годината да сме там на среща, един път да им подаряваме екскурзия. Това можем да го направим.

Относно децата ни - повярвай ми, имам две - едно от първия ми брак, едно на жена ми от първия, и двете са момичета на близо 9 и няма да им спестя срещата с тези деца. Защото те трябва от малки да знаят за това. Да не се стесняват от тяхното наличие, да се възпитават от малки, че трябва да се държат с тях като равни, а не като с "втора категория" хора. Още помня как не даваха на мой приятел да си играе с друг приятел, че е "осиновен". Не сте ли се сблъсквали с такъв негативизъм? Не може да бъде!

Такава среща не само ще помогне на тези деца, а и на нас и нашите. Отделно - нима е проблем да им подаряваме за Коледа по нещо скромно? Дори само лакомства.... Знам, че не можем много, че не сме много, но все можем нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...