Премини към съдържание

Анкета: Бихте ли участвали явно/неявно в мероприятие за помощ на деца в неравностойно положение


За или против участието ми в такава инициатива  

58 гласа

  1. 1. ?? ????????? ?? ? ?????????? ?? ??? ???? ???????? ?? ????? ?? ???? ? ????????????? ?????????.

    • ??! ?? ????????!
      53
    • ??! ???? ?? ????????!
      5


Препоръчано мнение

peres - от самото начало умуваме какво да направим, за да не могат да се възползват хора от начинанието ни. Да, ще ползваме превозвач. Той - да речем - ще спечели нещо от нас, но пък ще пробваме да се спазарим за отстъпка. Заради децата. В Стара Загора има 5 лицензирани фирми за автобусни превози, все един ще се навие. Цената, която ви дадох е от първият телефон, който ми двигна, ориентировъчно. Това е. Другото е за деццата. Ние не сме от многобройните фондации, на които държавата/законът позволява да задържат до 50% от даренията за себе си.... Каквото съберем - за децата ще е. Ако не съм убеден в това - хич няма да си губя времето да звъня телефони и да ангажирам хора в организация.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 187
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колеги важното да не се отказваме.И аз ще си заведа лапето на срещата за да види и да знае и да уважава тези деца и да ги приеме като равни.Само си представете ако някое от нашите деца са тяхно място такали ще мислим?

Чакам с нетерпение темата да се премести на видно място и да се организираме най накарая как и къде ще събираме пари и средства.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги важното да не се отказваме.И аз ще си заведа лапето на срещата за да види и да знае и да уважава тези деца и да ги приеме като равни.Само си представете ако някое от нашите деца са тяхно място такали ще мислим?

Чакам с нетерпение темата да се премести на видно място и да се организираме най накарая как и къде ще събираме пари и средства.

 

Аз леко искам да се включа в тезата на ivd, която всъщност изказах и аз по-горе.

 

Искаш твоето дете да ги види с възпитателна цел - ОК, мислиш и правиш за твоето дете. Ами онези деца? Като видят че си взимаш твойто и се прибирате, а те си остават пак там? Един сляп по рождение ако прогледне за малко и пак ослепее, какво ще стане? Ще му се срути целия свят, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз леко искам да се включа в тезата на ivd, която всъщност изказах и аз по-горе.

 

Искаш твоето дете да ги види с възпитателна цел - ОК, мислиш и правиш за твоето дете. Ами онези деца? Като видят че си взимаш твойто и се прибирате, а те си остават пак там? Един сляп по рождение ако прогледне за малко и пак ослепее, какво ще стане? Ще му се срути целия свят, нали?

По тази логика слепия да не знае какво е слънце и светлина и да бъде в невидение цял живот?

Не ли по добре децата от дома да знаят че има по добър живот и да се стремят към него?

В крайна сметка можем само да им организираме някакво тържество и да не се появяваме вообще както предложи колегата rosko.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , много ясно е ,че ще има и отрицателни мнения по темата ,но това няма да спре тези които са решили да отделят време и средства за децата ,та дори и да са "ВАФЛИ И УСМИВКИ" за тези деца това пак е голямо нещо.Ще дам пример тъй като съм от Стара Загора ,фирмата в която работя всеки месец дарява на дома по 15-20 килограма кашкавал , колкото и скромно да звучи количеството за тях помощта е огромна тъй като при тези цени на дали децата щяха да знаят вкуса му.

Така ,че по-добре да се прави нещо ако ще на две години един път да е ,но ще е повече от нищо.На някои хора според мен логиката е малко сбъркана.

Мнението ми е следното ,прави се по възможно най бързия начин сметка ,най добре е със срок, примерно 1 месец, виждаме колко пари сме събрали и тогава почваме да действаме по организацията на мероприятие спрямо точната сума която сме събрали и задължителната консултация с директорката на дома. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на това мнение...Айде да помолим админите за съдействие и сметката скоро да е факт!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз леко искам да се включа в тезата на ivd, която всъщност изказах и аз по-горе.

 

Искаш твоето дете да ги види с възпитателна цел - ОК, мислиш и правиш за твоето дете. Ами онези деца? Като видят че си взимаш твойто и се прибирате, а те си остават пак там? Един сляп по рождение ако прогледне за малко и пак ослепее, какво ще стане? Ще му се срути целия свят, нали?

aga - тези деца не са затворници. Те излизат от дома, ходят в нормални училища, като моето дете. Те всеки ден виждат съучениците си с 2 лв джобни и знаят какво е. С техните 3 лв месечно. Дрехи, мобифони и пр... Да продължавам ли? Те си знаят положението и просто ще се зарадват, че някой се е сетил за тях.

Възпитанието на нашите деца... Знаеш ли колко приказки съм изприказвал, при твърдението "Ивон е със заболяване" (диабет има момиченце в класа на едното хлапе). Щото някой болен мозък го е набил в акъла на детето ми (на жената е, но това няма значение)

Аз само за това говоря. Освен да зарадваме децата - да направим крачка към възприемането им от нашите, другите (щото нашите ще разказват в училище) и пр. деца, да изградим една толерантност, която в твоя свят я има, но у нас - НЕ.

За цивилизацията на съвременния свят се съди предимно по отношението към хората в неравноставено положение. Европейска е тази доктрина.

Хайде, бе, хора. Нищо няма да ни стане!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , много ясно е ,че ще има и отрицателни мнения по темата ,но това няма да спре тези които са решили да отделят време и средства за децата ,та дори и да са "ВАФЛИ И УСМИВКИ" за тези деца това пак е голямо нещо.Ще дам пример тъй като съм от Стара Загора ,фирмата в която работя всеки месец дарява на дома по 15-20 килограма кашкавал , колкото и скромно да звучи количеството за тях помощта е огромна тъй като при тези цени на дали децата щяха да знаят вкуса му.

Така ,че по-добре да се прави нещо ако ще на две години един път да е ,но ще е повече от нищо.На някои хора според мен логиката е малко сбъркана.

Мнението ми е следното ,прави се по възможно най бързия начин сметка ,най добре е със срок, примерно 1 месец, виждаме колко пари сме събрали и тогава почваме да действаме по организацията на мероприятие спрямо точната сума която сме събрали и задължителната консултация с директорката на дома. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

ей тва е приказка! Директорката на дома е вече в течение на принципните ни намерения и ги приветства. Обещавам, когато му дойде времето за посещение в дома с конкретика някаква - да ти се обадя и да идем заедно (ако имаш възможност, разбира се). Радвам се, че приемаш нещата така и ще разчитам да си нашият човек там ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ей тва е приказка! Директорката на дома е вече в течение на принципните ни намерения и ги приветства. Обещавам, когато му дойде времето за посещение в дома с конкретика някаква - да ти се обадя и да идем заедно (ако имаш възможност, разбира се). Радвам се, че приемаш нещата така и ще разчитам да си нашият човек там ;-)

 

Ние сме хората ,а щом сме решили да правим нещо време ще се намери :mitsu-smiley: .Телефонът ми е0899131156 Валери Иванов :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме хората ,а щом сме решили да правим нещо време ще се намери :mitsu-smiley: .Телефонът ми е0899131156 Валери Иванов :icon_rock:

Време е да действаме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

aga - тези деца не са затворници. Те излизат от дома, ходят в нормални училища, като моето дете. Те всеки ден виждат съучениците си с 2 лв джобни и знаят какво е. С техните 3 лв месечно. Дрехи, мобифони и пр... Да продължавам ли? Те си знаят положението и просто ще се зарадват, че някой се е сетил за тях.

Възпитанието на нашите деца... Знаеш ли колко приказки съм изприказвал, при твърдението "Ивон е със заболяване" (диабет има момиченце в класа на едното хлапе). Щото някой болен мозък го е набил в акъла на детето ми (на жената е, но това няма значение)

Аз само за това говоря. Освен да зарадваме децата - да направим крачка към възприемането им от нашите, другите (щото нашите ще разказват в училище) и пр. деца, да изградим една толерантност, която в твоя свят я има, но у нас - НЕ.

За цивилизацията на съвременния свят се съди предимно по отношението към хората в неравноставено положение. Европейска е тази доктрина.

Хайде, бе, хора. Нищо няма да ни стане!

 

 

Ама аз съм ЗА всичко (макар и задочно), само съм предпазлив! Ако е както казваш няма проблем!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rosko - моята позиция е такава , защото имам ясен спомен отпреди около година - тогава се беше надигнала пак една такава еуфорична вълна от благотворителност в клуба и имаше доста предложения от типа (разказвам по спомен и накратко) : "Дайте да запалим диамантите и да отидем до Дома за деца "Х" и да вземем децата по колите си , да ги разходим до някое живописно място , да обядваме , лакомства и т.н, и т.н". Може би не си бил още "наоколо", за да си запознат с тази инициатива , но имаше такава. Спомням си доста добре мненията от този род и изобщо не ми допаднаха тогава, както не ми допадат и сега, дори не знам какво стана с тази идея. Затова сега "бия камбаната" предварително .... преди да се е разводнил и тазгодишния балготворителен ентусиазъм. Иначе принципно , можем да си говорим дни наред и все ще сме прави ...за толерантност , за интеграция и т.н ....

Както и да е , само да ви информирам - нещата вече са в сериозни ръце - Дани обеща да задвижи въпроса с банковата сметка. Дали той , дали Светльо - няма значение , скоро ще е налице :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вече започна събирането на средства и първото дарение вече е факт в един плик у нас. Вижда се, че със ("със" , а не "с", за да подчертая наличието и) или без банкова сметка, "първата копка" е направена и хората действат. Аз сметка не мога да открия, докато не говоря с Биг Босс по този въпрос. Но и да няма сметка, който иска ще намери начин! Вчера ме намериха независимо, че се бях наврял в едно кафене на втория етаж... :icon_thumbup: Някои хора са упорити, ама упорити... :D и думата им на 2 не става! :respect:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

явно ти знаят явките.... ние, новобранците, знаем само посоката ;-)

но ще се включим, дума да няма!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

явно ти знаят явките.... ние, новобранците, знаем само посоката

но ще се включим, дума да няма!

Знаят ми телефона, а аз им казвам къде са ми явките! :) Щом е за клуба съм откриваем! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаят ми телефона, а аз им казвам къде са ми явките! :) Щом е за клуба съм откриваем! ;)

А ние от провинцията какво да правим :icon_hmm: Май че ще трябва да се ходои до София :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно, има пощи, има банкова сметка, споко. Наистина трябва да се обсъди внимателно въпроса, обсъждахме го на л.с., мъничко търпение, аз лично съм обнадежден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ние от провинцията какво да правим :icon_hmm: Май че ще трябва да се ходои до София :rolleyes:

 

Може и до Пловдив! :icon_thumbup:

 

Няма страшно, има пощи, има банкова сметка, споко. Наистина трябва да се обсъди внимателно въпроса, обсъждахме го на л.с., мъничко търпение, аз лично съм обнадежден.

 

Начина да не се открива нова, специална сметка е да се използва старата сметка - известна на всички, към която да се пускат парите. Като в графата основание за превода да се запише (членски внос (2)) и да се изпрати след това ЛС на мен със сумата за да сравним информацията и да няма разминаване! Това е за сега, колеги!

Очаквам още идеи и още информация за дома и за децата!

Роско, мисля че трябва да ни опишеш горе долу как минава един ден на децата, за да сме по-наясно всички ние, които може би имаме грешна пердстава за техния живот от филма, който ни бе показан...!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и до Пловдив! :icon_thumbup:

Начина да не се открива нова, специална сметка е да се използва старата сметка - известна на всички, към която да се пускат парите. Като в графата основание за превода да се запише (членски внос (2)) и да се изпрати след това ЛС на мен със сумата за да сравним информацията и да няма разминаване! Това е за сега, колеги!

Очаквам още идеи и още информация за дома и за децата!

Роско, мисля че трябва да ни опишеш горе долу как минава един ден на децата, за да сме по-наясно всички ние, които може би имаме грешна пердстава за техния живот от филма, който ни бе показан...!

ОК още утре пускам по банка малко средства :icon_clap:

Приятелю време ли е да преместим темата на видно място?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и до Пловдив! :icon_thumbup:

Начина да не се открива нова, специална сметка е да се използва старата сметка - известна на всички, към която да се пускат парите. Като в графата основание за превода да се запише (членски внос (2)) и да се изпрати след това ЛС на мен със сумата за да сравним информацията и да няма разминаване! Това е за сега, колеги!

Очаквам още идеи и още информация за дома и за децата!

Роско, мисля че трябва да ни опишеш горе долу как минава един ден на децата, за да сме по-наясно всички ние, които може би имаме грешна пердстава за техния живот от филма, който ни бе показан...!

Относно домът, показан по Тв - това няма нищо общо. Децата живеят там в бивше общежитие, ремонтирано - коя стая повече, коя по-малко - пари, нали знаете..... Ама директорката събира, блъска се, колкото може да оправи нещата. Колегата Ечик от Стара Загора спомена, че фирмата, в която работи им дарява кашкавал.... Едва ли са се сетили сами, някой ги е потърсил. По думите на майка - директорката е пич.

Как преминава денят им? Ами - ден като ден - като на нашите деца. Ходят в нормални училища, заедно с деца, като нашите. Режимът е свободен, влизат, излизат... Често бягат, момичетата проституират, полицията ги връща... Гледахте скоро за Дупница.... Навсякъде има такива неща...

Та това са деца. Основният проблем при тях е, че на 18 излизат от домовете и край. Излизат навън - съвсем сами. По закон се връщат в родните си места - например Каспичан - където те не познават абсолютно никой, висват в социални грижи, които не могат нищо да направят - и така.... Помните ли момчето, което изпя "6 кокошки съм заклала"? Той излиза от такъв дом и мечтата му е да му е платен наема за 1 год (наемът беше 100 лв/мес) и да има утредба. Музикална.....

И на другия край на сопата - момиче, което беше мисля във "Вот на доверие" - напуснала Дома и работи сервитьорка, за да подпомага брат си - мисля, че беше в същата гореспомената Дупница...

Хората са различни, нали? И децата... Ами ако има 10 свестни? Които са на ръба - насам или натам? 5 от тях да хванат пътя и ние да имаме 1/18000 от това - казват му "Гражданско обжщество".

Такъв е техният живот. Не се косете, че ще видят нещо и после няма да го има. Те виждат нашите деца всеки ден, накипрени, с модерни телефони, с някой лев в джоба.... Това го знаят, те. Знаят, че ние ги водим на всякакви места, почивки - а те не са излизали от дома. От града. Да речем.

Това, което ние можем да им дадем е шансът да погледнат зад оградата (ако я има и не е паднала). Да помечтаят. Знаете ли кое е най-доброто, което може да им се случи? Да не се предават и да се опиват да сбъднат мечтите си. Да не се предават. Да, с по-големите вече е по-трудно... Ами малките? И те ли да проституират? и те ли да я докарат дотам? Две деца да изправим на крака - има ли по-добро от това....

Разбирам, че кампанията е отворена, за което благодаря на Биг Боса и Дани. Колеги, кой колкото може. Колкото му е на сърце. Явно, за екскурзия - ще съберем. Надявам се и да направим среща там след 2-3 месеца. Те имат нужда от нас, а и ние имаме нужда от тях. Да бъдат хора, за което трябва да си дадем нашия дан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те имат нужда от нас, а и ние имаме нужда от тях. Да бъдат хора, за което трябва да си дадем нашия дан.

Ето това е мотото на нашата "кампания" :icon_clap:

Дайте да се напънем и да го направим,няма да загубим нищо.И да не излезе нищо поне сме опитали.Да погледнем малко по сериозно на начинанието и да направим една перфектна организация(доколкото може да е перфектна).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе Колеги ,няма да навредим на децата ,НО ,ако се справим значе ще имаме опит и повтаряме по другите градове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе Колеги ,няма да навредим на децата ,НО ,ако се справим значе ще имаме опит и повтаряме по другите градове.

Ако ще го правим нека да е систематично и с един и същи дом с едни и същи деца нека да се опитаме да станем(дано не прозвучи силно)приятели с тях че както казва колегата rosko да им дадем капка надежда в този суров за тях живот.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го правим нека да е систематично и с един и същи дом с едни и същи деца нека да се опитаме да станем(дано не прозвучи силно)приятели с тях че както казва колегата rosko да им дадем капка надежда в този суров за тях живот.

 

Много си прав Бате Плевен ,например колегите мотористи със съдействието на Зи Рок направиха доста добри неща само за един дом и мисля ,че наистина това ще е правилното решение. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бате Плевен, Ечик.

Ние само веднъж да отидем там и ще се върнем при тях. Повярвайте ми. И ще станем приятели с тях, от опит го казвам. Ще видите.

Проблемът е повече в нас, не в тях. Те ни чакат, те искат да ни има. НАС ни няма. Обществото ги е обрекло. Да, такива бяха времената, преди години, такива и всякакви домове да бъдат заврени на .... :icon_censored: . Дотук я докарахме като хора, като общество.

Сега има начин да се проявим и да кажем на хората, че това не е правилно. Децата най-добре ще го разберат. Вижте приятелите рокери. И какво казва Буги Барабата - малчуганите са готини и ние сме готини - затова им помагаме. Е. на мотор не съм се качвал от години и пак помогнах. Но това няма значение.

Проблемът е повече в нас и ако успеем да го преодолеем - и ако повече хора успеят - е крачка напред. И за нас, и заради децата....

 

Ми май бензина в кръвта ни действа - и на рокерите, и на :mitsu-smiley: феновете. Ако започнем - мисля, че и хора от другите клубове биха се включили (за справки - темата "Да си дадем дължимото" - време, преди да си купя камиона :mitsu-smiley: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...