Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Дизела пак ли е от Лукоил или не при тях?

 

Според колегите разбирам, че за предпочитане е дизела на Лукоил пред този на ОМВ, така ли е на практика?!

Верига бензиностанции EKO са собственост на Hellenic Pertoleum /гръцка петролна компания с 35% участие на държавата/. Тя има рафинерии в Гърция и Македония, като поне засега внасят горивата от Гърция. Аз от 6 мецеца карам само с тяхна нафта и нямам забележки /добър среден разход -6.7 л/100 км (при 2/3 градско в София и 1/3 извънградско) , безпроблемно палене зимата и никакви чернилки зад колата/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Здравейте колеги!

Да посабудя малко темата :)

Днес се прибрах от София в Стара Загора и отново мога да се похваля :) с извънградския разход - 5.0 л /100км със скорост 100-110км/час (от време на време и малко повече) и с вкл. климатроник на 20 градуса на режим "Еко".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви завиди човек с този разход, аз под 10.5-11.0/100 на дълго не падам (до 130, без климатроник)... Да взема да сменя галанта за една GDI-ка ли? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви завиди човек с този разход, аз под 10.5-11.0/100 на дълго не падам (до 130, без климатроник)... Да взема да сменя галанта за една GDI-ка ли? :D

 

Много, бе Тоше? Да не е от автомата. Аз вчера направих 400 км. С жена ми и детето, климатроник, чести изпреварвания, пак съм под 9 килца...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам дали е от автомата но си гори, миналия месец (преди да си дойда) от вкъщи до Лондон и обратно(650 км) - 72 литра, само магистрали и нормално каране до 120 макс. 130, без ускорения и изпреварвания.

Всичко си му е наред на галанта ...да взема да сменя кабели и свещи ли? Или друго да видя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ама то тия разходи по 5 на сто и аз дето съм gdi пак ми се виждат малко странни, на чиста магистрала с натоварена кола и средна 120 си изкарвам 6,7-6,9... това 5/100 по нанадолното явно е било... (софия-ст загора май е само нанадолно почти...)

 

разход се мери от А до Б и обратно :) да се осредни :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ама то тия разходи по 5 на сто и аз дето съм gdi пак ми се виждат малко странни, на чиста магистрала с натоварена кола и средна 120 си изкарвам 6,7-6,9... това 5/100 по нанадолното явно е било... (софия-ст загора май е само нанадолно почти...)

 

разход се мери от А до Б и обратно :) да се осредни :)

 

Не ,че искам да се защитавам , но ако се проследят постовете ми в тази тема ,ще се видят същите показания и от преди!

Някой сега ще каже,че аз мога така да си пиша във времето , но съм готов ако не вярва да се качи до мен и да се убеди!

Пак повтарям , че това е разход с един човек + 1 сак , а пътя не е само нанадолнище... Ако пак се видят предишните ми постове ,ще видите и ,че обратната дестинация - Стара Загора-София ми е почти със същия разход (да,малко по-висок -със същото каране 5,3-5,5л/100)

П.С. Предполагам , че и много други колеги с двигател GDI могат да застанат зад тези думи!

П.С.С. След 10-на дена мисля да се прибирам към София и пак ще споделя разхода (за тези които ги вълнува),а малко по-нататък ще споделя и разхода София-Ловеч-Велико Търново-Шумен-Варна-Албена и обратно!

Поздрави на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям! При мен София -Бургас-София, скорост 90-100 км/ч, среден разход -5,3 л/100 км.

PS. С климатик през по-голямата част от пътя и двама в колата. Преди време в същата тема бях приложил снимки за разхода София-Плевен и на доста хора и изглежаше съмнително.

Редактирано от pendoc
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази уикенд минах 500 + км.

Шофирането е 40% по магистрала,45% по междуградски път,10% по планински път и 5% в градски условия.

Двама души в колата + багаж.

Каране около 100 км/ч. Средна по компютър 85км/ч.

Включен климатик в 80% от времето.

 

Разход по компютър 5.4 л/100км.

 

Следейки нивото на горивото имам съмнения че, дори реално е под тази стойност.

 

За сравнение на брат ми колата Голф 4 1.4 по-малко от 6.5 л/100км трудно се постига.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям! При мен София -Бургас-София, скорост 90-100 км/ч, среден разход -5,3 л/100 км.

PS. С климатик през по-голямата част от пътя и двама в колата. Преди време в същата тема бях приложил снимки за разхода София-Плевен и на доста хора и изглежаше съмнително.

 

Не знам София-Плевен за колко го минаваш, аз си засякох миналата седмица 5.0 на сто - GDI автоматик.

На връщане към София вече, с бурканите от село :) общия среден разход се качи на 5.5 на сто.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам София-Плевен за колко го минаваш, аз си засякох миналата седмица 5.0 на сто - GDI автоматик.

На връщане към София вече, с бурканите от село :) общия среден разход се качи на 5.5 на сто.

 

На втора страница от темата съм описал и прикачил снимки. София-Плевен - 4.2 л/100 км. София-Плевен-София - беше 4.8 л/100км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тоя разход бе хора, още малко ще докарате разхода ми на газ на 2.5 мотор :icon_angel:

 

Аз ли се бъркам ,или тази тема е за: "Разход на гориво за Каризма" !

Не виждам какво пречи да се споделя , а закачките ,които някои хора отправят като не вярват , могат лесно да бъдат доказани!

П.С. Радвам се ,че и много други колеги подкрепят с примери икономичноста на Gdi моторите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли се бъркам ,или тази тема е за: "Разход на гориво за Каризма" !

Не виждам какво пречи да се споделя , а закачките ,които някои хора отправят като не вярват , могат лесно да бъдат доказани!

П.С. Радвам се ,че и много други колеги подкрепят с примери икономичноста на Gdi моторите!

Я тогава всички колеги с ГДИ, да ме подкрепят ТУК!

Мненията се четат отзад - напред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я тогава всички колеги с ГДИ, да ме подкрепят ТУК!

Мненията се четат отзад - напред.

 

Имах желание да те подкрепя, но там са неспасяем случай, безсмислено е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах желание да те подкрепя, но там са неспасяем случай, безсмислено е!

И все пак аз подкрепих Вальо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я тогава всички колеги с ГДИ, да ме подкрепят ТУК!

Мненията се четат отзад - напред.

Ти си бил, голям мечтател бре... :D

Разход 5.5 , със скорост 140 км/ч. :blink:

Що не го публикува и тука, да се посмеем малко... :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си бил, голям мечтател бре... :D

Разход 5.5 , със скорост 140 км/ч. :blink:

Що не го публикува и тука, да се посмеем малко... :tooth:

Чети внимателно, бре...

Пиши: "Със скорост до 140...."

Тоест, от...до 140 км. Щото не мога да карам точно с 124км/час....или с 116....или с 131км/час.

Хайде сега - смей се.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия теми за разхода са като левски vs. цска и intel vs. amd и т.н. :)

 

Аз съм на мнение, че всякакви разходи са възможни, но важното е в дългосрочен план какъв е разхода. Примерно тук може да видите сравнение между 67 различни Carisma GDI-ки. 67 не е много, но е достатъчно според мен за една добра основа и ориентир. Та там казват: среден разход на тия каризми: 7,3. Което според мен е доста точна цифра. (Повечето потребители са от германия и съответно имат малко повече магистрално каране от колкото в .бг и по-хубав бензин ;).)

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чети внимателно, бре...

Пиши: "Със скорост до 140...."

Тоест, от...до 140 км. Щото не мога да карам точно с 124км/час....или с 116....или с 131км/час.

Хайде сега - смей се.

Абе аз си чета внимателно, даже и между редовете, но там освен 140, друга цифра не видях...

Сега като си пояснил, някак си по-се връзват нещата..5.5-5.8 л/100км. при скорост 116 км/ч. звучи по реално... :D

Защото, като стигнеш 140, нали се сещаш , че има едно мониторче в средата на таблото, което изписва съвсем други стойности... :P

 

Към колегата dark.. Не ги гледай тези 67 Немски Каризми...Те всичките са дефектни, пък и бензина там им е менте... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен това там карат с доста над 140....

То затова и днес сутринта казаха, че на немска магистрала са се нанизали над 200 автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, има си стандарти за изчисление на средния разход на даден автомобил и той се спазва от всички производители! При каризма GDI той е 6,2 л/100 км, което за далечната 1995 год си е революция и поради това получиха доста награди. Същата технология в момента ползват и Ауди, Фолксваген, Мерцедес, БМВ и т.н., като БМВ с новия си бензинов двигател 2000 куб.см. с директно впръскване постигна 4.8 извънградско, 7.9 градско и 5.9 среден разход на гориво на 100 км.

Редактирано от pendoc
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия теми за разхода са като левски vs. цска и intel vs. amd и т.н. :)

 

Аз съм на мнение, че всякакви разходи са възможни, но важното е в дългосрочен план какъв е разхода. Примерно тук може да видите сравнение между 67 различни Carisma GDI-ки. 67 не е много, но е достатъчно според мен за една добра основа и ориентир. Та там казват: среден разход на тия каризми: 7,3. Което според мен е доста точна цифра. (Повечето потребители са от германия и съответно имат малко повече магистрално каране от колкото в .бг и по-хубав бензин ;).)

Линка е към тъпо проучване! Не може началните данни да се разграничават двойно за еднакви коли! Някои другари явно не са фанали правилата!

В Немско всичко е дразнещо качествено освен хората, посочващи над 7 среден разход за ГДИ по каквито и да е причини (забравената ръчна не се брои :) )!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, има си стандарти за изчисление на средния разход на даден автомобил и той се спазва от всички производители! При каризма GDI той е 6,2 л/100 км, което за далечната 1995 год си е революция и поради това получиха доста награди. Същата технология в момента ползват и Ауди, Фолксваген, Мерцедес, БМВ и т.н., като БВМ с новия си бензинов двигател 2000 куб.см. с директно впръскване постигна 4.8 извънградско, 7.9 градско и 5.9 среден разход на гориво на 100 км.

Ако можех, щях да я наградя и аз!

Скоро се върнах от почивка на о-в Крит и обратно = 2800 км. без никакъв проблем, разход на масла или издънки! При 4 човека и фул на макс багаж ми закова 6 среден разход - 100 лв + 120 гръцки 95 х 1.00 евра. Това е с търсене на адреси без навигация, 2 влизания в Атина, 1 час тапа в центъра на Солун (не се бях нартисал така никаде до сега 15 км. със 200 спирания) Климата на еко почти не закача и си иска да цъкнеш за макс почти през цялото време.

Най-готиното е, че не съм и очаквал друго, а си бях спокоен през целия път! Браво на колицата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия теми за разхода са като левски vs. цска и intel vs. amd и т.н. :)

 

Аз съм на мнение, че всякакви разходи са възможни, но важното е в дългосрочен план какъв е разхода. Примерно тук може да видите сравнение между 67 различни Carisma GDI-ки. 67 не е много, но е достатъчно според мен за една добра основа и ориентир. Та там казват: среден разход на тия каризми: 7,3. Което според мен е доста точна цифра. (Повечето потребители са от германия и съответно имат малко повече магистрално каране от колкото в .бг и по-хубав бензин ;).)

 

И аз да коментирам този пост:

Сам казваш ,че повечето потребители са от Германия и карат на магистрали...от тук е първото ти противоречие , понеже се кара с много по-висока скорост от тази която ние споменаваме , а именно 100-120мax (за справка ,моята Каризма прави 11-12 л моментен разход със скорост от 180км/час) .. Така ,че посочените 7,3л са именно от там! А и за да бъда съвсем точен и в България средния разход (градско-извънградско) при нормаллно каране е 7,3л , а иначе е малко по-висок точно от нещо друго важно ,което споменаваш , а именно качеството на горивото! И за заключение , ако Германците карат с тези скорости (посопчени от нас) може да поставят рекорди с разход около 3,5 -4,5 на магистрала.

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...