Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Това на книжка е едно, но реално винаги е различно. Някой може ли да даде реален разход, на път?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това на книжка е едно, но реално винаги е различно. Някой може ли да даде реален разход, на път?
Разхода ти е напълно реален.....При скорост 130-140 км/ч. под 6/100- какво повече да искаш от една кола.......Тези разходи от 5/100, които ги дават колегите с бензинови каризми, аз лично не им вярвам......Те ако горят при 140-5/100, при 110 трябва да горят 4, при 90-3 , а при 60-70км/ч.-сигурно слизат на 2л на 100 км..... :wacko:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На път за Пампорово, от Плевен до Лукойл преди Пловдив, през Беклемето, 183 км - с 10.700 литра 95. :icon_thumbup:

Маринчо, нещо не ти се вярва ли...?

Справка - Миленски :D

.............

И почеши кучето от мен.... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми как да вярва човека.....То в България с тези боклуци дето се карат за далавера.......Аз съм го казвал много пъти , карам ГДИ от 2000год. Купихме я на 30000км ударена за 8500 Евро ....Който е карал ново ГДИ знае за какво става въпрос......Дори в момента на 175 000км е по добре от много коли които минават през мен.....Ма за разхода нищо няма да кажа, писна ми от спорове и глупости. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето на тази снимка се вижда колко е моментния разход при 230 км(18л./100км). А на другата искам да попитам, на всички ли GDI-ки свети това GDI ECO, щото на мен не съм виждал да свети до сега.

post-1579-1228507442_thumb.jpg

post-1579-1228507610_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 230 може и да не свети :) , но си виж крушката отдолу да не е изгоряла, личен опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имат я тези ГДИ-та които не отчитат моментен разход. Каризмите май само след фейслифта имат такава лампа.

Pepper твоита определено няма . На таблото има място, но няма да свети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,да споделя и аз.Днес на магистралата от София за Б-с за 150км. изгори 8,86л. при скорост - 130км/ч.,т.е.5,9л/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :icon_dance:

Аз съм нов член на клуба, но иначе карам :mitsu-smiley: от 2000 година.

Първо Лансер 1.5 от 1989 година, а вече една година Спейс Стар 1.8 GDI.

Разхода ми за цял месец /ноември/ средно е 8.8 л. на 100 км.

Дори сутрин при запалване може до показва и 20 и нещо за малко, ако я нулирате.

След това на градско е около 7.5 - 8.8.

На извънградско пада до 7.4.

Колата ми е от Италия е е 1998 година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте и от мен съжалявам за латиницата но живея в Англия и нямам кирилица. Искам да споделя с вас Каризмата ми 1.8 ГДИ

от Англия до България през Румъния ми даде среден разход 5 /100 км . Колата е 2000 год и малко преди да тръгна от Англия и правиха профилактика в сервиз на Мицубиши . Не знам какво и правиха ама ми взеха 79 паунда обясниха ми че някаква кутийка трябвало да се изчисти :))).

Вчера си купих 2 ра Карисма 2002 god 1.6 Мираж моля за повече информация за този модел ако някои има разход на гориво и други важни неща мисля да я карам Такси .Разгледах доста сайтове но съм привърженик на реалността :)

P.С : Първата я подарих на баща ми които е изключително доволен и казва че със сигурност му гори по малко от семейната реликва Форд Ескорт 1,3 89 година.

 

Редактирано от админ! Маймуницата не е извинение! Има кирилизатори във форума и в правилата с линк http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И двете Каризми ли са с десен волан или само първата? Не е истина колко са икономични на дълъг път. Лично аз не бих си купил друга кола, не се учудвам че си купил точно такава :).

Пиши обаче само на кирилица, защото модераторите не са лоши хора - просто длъжността им го изисква :).

Иначе за ГДИ моторите има много писано, ако още нещо искаш да знаеш питай и ще ти се отговори...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........................

Колега, предполагам, че баща ти си живее в България и ще му е по-добре икономически да кара на газ. А ти в Англия на бензин (предполагам, отново). За това по-добре му подари на човека 1,6-то а ти си остави за теб GDI-ката, защото тя е по-икономична от 1,6, а и не може да и се сложи АГУ.

Ще споделя и някои мои наблюдения: - с "български" бензин моята Каризма GDI вдигна разхода средно с 1,2-1,5 литра.

 

Поздрави!

И не се извинявай за "шльокавицата", а си инсталирай кирилизатор

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тодоре.......твоита не е вдигнала толкова разхода от бензина........Ами я кажи оправи ли си объркания ремък.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тодоре.......твоита не е вдигнала толкова разхода от бензина........Ами я кажи оправи ли си объркания ремък.

Тя си промени разхода още преди да сменя ремъка.

Иначе днес ще ти се обадя да се разберем .... :icon_hmm: ..... нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти пазя и старите лули :icon_blush: Там сигурно проблема е от преди смяната на ремъка....Има много дребни неща които влияят на разхода......Както и друг път съм казвал разход лесно се вдига и много трудно се сваля.......

Звънкай на линия съм....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко "женско" питане относно разхода на 1,8 GDI : може ли да се регулира хода на педала на подаването на газ, защото при съвсем леко отпускане на крака върху педала, например умора на дълъг път и т.н., моментния разход скача чувствително и то на много малка разлика в хода на педала. Не говоря за нарочно натискане на газта, а например на магистралата, закрепена скорост и обороти, и изведнъж разхода от 7, 8 и скок-10, 12 и нагоре...Вярно, че крачето е важно , но може ли да го затрудним малко. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

защото при съвсем леко отпускане на крака върху педала, например умора на дълъг път и т.н., моментния разход скача чувствително и то на много малка разлика в хода на педала

 

Опри си крака някъде отстрани, вместо цялата тежест да е на педала, или спазвай ограниченията на скоростта.

 

 

Да се похваля с успешния експеримент с OMV-то. Пали винаги от първия път без изключение. Разхода (при преминаване на Шипка) от 8.4 стана 6.8, като се има предвид че по едно време се бях лепнал зад един BMW-джигит...

Забелязах, че и в мъглата разхода на свободен ход се качва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опри си крака някъде отстрани, вместо цялата тежест ..........

 

Предполагам колегата има предвид стъпалото :)

Сега сериозно - моментния разход се вдига при ускорение - щом задържиш повечето газ разхода пак се кротва еди къде си, обикновенно малко по-нагоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос:

Каризма 97г. 1.8 16в (неджидиайски двигател;) ) ми дава разход в града 12.Зареждам с 95 бензин от Петрол (най-добре се държи с този бензин),карам предимно в ненатоварено време и не я ръчкам в обороти!!!!!Гледам да карам в диапазона 1500 - 2000 с постоянна скорост.естествено докато сменям скорости качвам обороитте до 3000/3500 максимум.Нормален ли е разхода????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имат я тези ГДИ-та които не отчитат моментен разход. Каризмите май само след фейслифта имат такава лампа.

Pepper твоита определено няма . На таблото има място, но няма да свети.

 

Ето една идея взаимствана от тази тема:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...6096&st=140

 

Някой, ако му се занимава и има излищно време може да си направи въпросната лампа...

 

Каризма 97г. 1.8 16в (неджидиайски двигател ) ми дава разход в града 12.Зареждам с 95 бензин от Петрол

 

Ний джидиаите караме с безнин от OMV-то, сваля разхода с около 1.5/100, колкото и да е странно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...