Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Nissan ще придобие 34% от Mitsubishi ?


Препоръчано мнение

За да е екзактна темата, сменям заглавието от "Nissan става собственик на Mitsubishi" на "Nissan ще придобие 34% от Mitsubishi ?"

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Любопитен факт е, че именно Nissan разкри несъответствията в разхода на гориво на моделите на Mitsubishi.
Ето така се подбива цената, а после се изкупува компанията за без пари.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се замислях дали да не сменя Мицка с едно хубаво "Рено", сега вече няма да се замислям :D

Мицубиши можеха да изберат доста други концерни да ги "спасяват", например Даймлер-Крайслер не е ли по-добър вариант? Или GM? Нали уж Мицу не се интересуват от европейския пазар, какъв пазар ще им осигури Рено в САЩ? Или тук става въпрос за "удавник за сламка се хваща".

А последното изречение от статията ми намирисва на "постановка"...

 

http://i13.tinypic.com/2qdd252.jpg

 

Тази снимка е актуална към 2007, т.е. сигурно сега изглежда по доста различен начин.

Справка

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Придобиването на акции в Японска корпорация (и то в една малка част от групата) от друга Японска корпорация е чисто политически факт и най-вероятно инициирано от държавата (в лицето на императора) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Придобиването на акции в Японска корпорация (и то в една малка част от групата) от друга Японска корпорация е чисто политически факт и най-вероятно инициирано от държавата

 

Да, но въпросът е там, че ако Митсубиши е (беше) изцяло японска корпорация, Нисан не са само японска.

Редактирано от dan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Придобиването на акции въобще не е малка част от групата, това е контролният пакет акции!

 

С тези акции Нисан ще упражнява контрол над компанията, освен това се очаква президентът на компанията да подаде оставка след трусовете с акциите и скандала с разхода на гориво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно най-добрата новина за авто дивизията на Мицу от поне 10 години насам... Нисан ще възвърнат доверието в марката на Запад, а пък за своя сметка печелят огромни пазари в Азия, на които Мицубиши е позната и доверена марка, а Нисан така и не успя да се наложи. Но в крайна сметка майсторски ход на Карлос Гон, за пореден път...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за Carlos Ghosn, нека поне да го презентирам визуално за онези които не са го виждали:

http://diariofinanciero.com/wp-content/uploads/2014/02/CARLOS-GHONS-PRES.-ALIANZA-RENAULT-NISSAN.jpg

После материал за него - Моят сайт

И материал за наука, наречена "физиогномика" - Моят сайт

Изводите оставям за вас :)

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смятам ходът на Нисан за сполучлив. Мицубиши се бяха все загробили последните години.

 

Дано новата коалиция ни докара нови и съвременни модели, на които да се радваме! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Придобиването на акции въобще не е малка част от групата, това е контролният пакет акции!

 

С тези акции Нисан ще упражнява контрол над компанията, освен това се очаква президентът на компанията да подаде оставка след трусовете с акциите и скандала с разхода на гориво.

 

Правилно: Ще упражнява контрол над компанията! Но това(компанията) е малка част от Митсубиши груп. И въпреки всичко, такива концепции се разработват за финансово оздравяване, тъй като Европа се стресна от ок. 30% нарастване на продажбите на Митсубиши моторс на континента, та спретнаха скандала.

Определено този ход е отговор на нов тип брандиране и най-вероятно ще доведе до още по-продаваеми продукти.

Но ..., бъдещето ще покаже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И за мен новината е добра. Безвремието при Митсубиши е на път да приключи. Гон наистина направи чудеса за Нисан, сега вече ще има още повече поле за изява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки казва "Гон направи чудеса за Нисан", но никой не си купува Нисан?

По статистика е така, да. Нисан дръпнаха след намесата на Рено...

 

Никой ли не е чел тази статия? Беше постната тук преди време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки казва "Гон направи чудеса за Нисан", но никой не си купува Нисан?

По статистика е така, да. Нисан дръпнаха след намесата на Рено...

 

Никой не си купува Нисан? Айде бе! Кашкай е най-продавания паркетник в Европа и често в топ 10 на най-продавани модели във всички класове в Европа.

 

Прочетох всичко написано от линка. Успях да издържа на глупостите до края. Скоро не бях чел по-тенденциозни драсканици. Само как завършва "материала":

 

"Имало едно време един човек. Името му е Карлос Госн. Роден е в Бразилия…… всъщност….. по-добре да не се беше раждал въобще….!!!" :shock: :shock: :shock: Пълни тъпанари са списвали това.

Редактирано от Crusible
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека си перафразирам въпроса: Всички казват "Госн спаси Нисан", тогава вие (потребителите в този форум) бихте ли сменили настоящия си Галант за Нисан Примера последен модел (понеже Галант няма, но изглежда скоро ще има :))? Пак казвам - знам и признавам статистиката - Нисан дръпна, продава се като топъл хляб.

 

И ако трябва да се върна на темата - предпочитам ММС да се пренасочат само в производството на спортни и офф-роуд автомобили (примерно), не да харчат пари за непродаваеми коли, или просто друг концерн да ги спасява, не Рено. Аз лично не бих си купил Мицубиши с двигател на Рено :)

 

Статията е неграмотно написана и протяжна. Но може би има и малко вярна фактология.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека си перафразирам въпроса: Всички казват "Госн спаси Нисан", тогава вие (потребителите в този форум) бихте ли сменили настоящия си Галант за Нисан Примера последен модел (понеже Галант няма, но изглежда скоро ще има :))? Пак казвам - знам и признавам статистиката - Нисан дръпна, продава се като топъл хляб.

 

И ако трябва да се върна на темата - предпочитам ММС да се пренасочат само в производството на спортни и офф-роуд автомобили (примерно), не да харчат пари за непродаваеми коли, или просто друг концерн да ги спасява, не Рено. Аз лично не бих си купил Мицубиши с двигател на Рено :)

 

Статията е неграмотно написана и протяжна. Но може би има и малко вярна фактология.

 

Фактология на статията е точна, но изказа и внушенията са ...

 

В автомобилния бизнес, като във всеки друг бизнес се гледат сметките. Не става дума дали аз и ти ще си сменим Митсубишитата с Нисан. Ако ти си голям акционер в Митсубиши и трябва да се направи алианс, за да оцелееш, няма да има значение, че Рено ще подаде ръка или ВФ или която и да е друга марка, а има значение какво ще спечелиш. В случая ние не знаем и 5% от фактическата ситуация на сделката и аргументите зад нея, така че качествен коментар не можем да направим.

 

За мен лично няма значение какъв/на кого е мотора в купето, стига да отговаря на изискванията, които аз имам. Митсубиши като дълги години ползваше помпа-дюза дизела на Фолксваген какво? Приятел си купи Лансер с този мотор от Балкан Стар преди години и до момента колата е чук. Изрично съм го питал за здравината на мотора и отговора е, че за 130 000 километра не е дал и един дефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фактология на статията е точна, но изказа и внушенията са ...

 

В автомобилния бизнес, като във всеки друг бизнес се гледат сметките. Не става дума дали аз и ти ще си сменим Митсубишитата с Нисан. Ако ти си голям акционер в Митсубиши и трябва да се направи алианс, за да оцелееш, няма да има значение, че Рено ще подаде ръка или ВФ или която и да е друга марка, а има значение какво ще спечелиш. В случая ние не знаем и 5% от фактическата ситуация на сделката и аргументите зад нея, така че качествен коментар не можем да направим.

Така, така, ти сам го каза - става дума за това, че Госн е алчен за пари, за негово щастие знае как се прави бизнес, и единственото, което има значение, е какво ще спечели от тази сделка. През х.я му е каква е историята на марката, къде е силна, кои модели трябва да запази, как трябва да се развиват... И през х.я му е дали аз и ти ще караме Мицубиши, Нисан или Рено, то на практика ще е едно и също.

 

За мен лично няма значение какъв/на кого е мотора в купето, стига да отговаря на изискванията, които аз имам. Митсубиши като дълги години ползваше помпа-дюза дизела на Фолксваген какво? Приятел си купи Лансер с този мотор от Балкан Стар преди години и до момента колата е чук. Изрично съм го питал за здравината на мотора и отговора е, че за 130 000 километра не е дал и един дефект.

Това са първите 130к км предполагам, а вторите? А третите? :)

Аз досега не съм чувал за Рено след 2005 година с оригинална заводска турбина, примерно ;)

 

Да не бягаме от темата. Преди години, когато Тойота си беше Тойота и Пежо си беше Пежо, някак имаше чисто спортментско съревнование - кой ще направи по-здрава, по-красива или по-луксозна кола. Сега всички ползват едни части от едни доставчици от един производител и разликата между марките се свежда почти само до емблемите и някои дребни детайли.

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Братле, нямам време за глупави спорове, щото ако ти отговоря натам ще отидат нещата. Не ми е важно да ти променям мнението, така че вярвай в каквото искаш. Хубав уикенд! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Днес обявиха сумата за придобиване на 34 процента от автомобилната индустрия на Мицубиши - http://m.hicomm.bg/novini/renault-nissan-vyznamerjava-da-pridobie-34-procenta-ot-mitsubishi-sreshtu-2-2-miliarda-dolara.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Я, дяволът (Карлос Гон) не бил толкова черен! Нов Еволюшън се задава! :icon_thumbup:

 

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/29064-renault-nissan-vyzrajda-mitsubishi-lancer/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Я, дяволът (Карлос Гон) не бил толкова черен! Нов Еволюшън се задава! :icon_thumbup:

 

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/29064-renault-nissan-vyzrajda-mitsubishi-lancer/

За дявола - https://www.24chasa.bg/novini/article/8027136

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...