Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Знаете ли, чe Mitsubishi е най-доброто масло...?


Препоръчано мнение

  • Admin

Знаете ли, че Mitsubishi e най-доброто масло в Япония и се продава под търговската марка ENEOS. Наименованиетo ENEOS e съставено от "E" 1-вата буква на изречението ENERGY (енергия) и думата NEOS, която означава "нов". Буквално преведено ENEOS означава нова енергия. През юни 2002 г. - NIPPON MITSUBISHI OIL беше преименувана на NIPPON OIL CORPORATION. Резултатът е новата търговска марка под името ENEOS.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/is1.gif

 

Продуктите са с много високо качество.Производствената гама включва всички минерални,полусинтетични,синтетични и трансмисионни масла.

 

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/maslo1.jpg

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/maslo3.gif

 

Търговската марка ENEOS е призната за най-качественото масло в Япония.

http://www.mitsubishibg.com/bigboss/eneos.jpg Още информация ТУК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Истината е TVS10w60 на Castrol за бензинови двигатели,кара6 както ти е густо няма6 никакъв дерт. Разработено е за големи натоварвания и не променя визкозитета при различните режими на мотора.Цената му е 25лв.л. но е уникално повярваите ми(личен опит) :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_box: корекция пишесе TWS 10W-60 API SJ/CF,ACEA A3/B3 много е яко,но и добра цена 36лв./л

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ако намеря масло Mitsubishi друго в моторите на колите ми няма да влезе :first: за съжаление няма на нашият пазар. Но аз имам намерение сега като пътувам в чужбина да си донеса една туба да го пробвам :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го виждал по чужбина,но ме кефи :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

:first: Eneos

 

 

Аз ще заложа на този продукт. Мисля че на miroslav мога да му имам доверие. :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Това Max Power конете ли трябва да са?! :icon_crying: Ако е така, разликата е цели 10 коня, само от едното масло :wacko:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще заложа на този продукт. Мисля че на miroslav мога да му имам доверие. :icon_n_king:

 

Аз също се изкушавам да си купя от това масло, но нека все пак Miroslav да каже до колко са подходящи за понавъртяли километри дизелови двигатели. Това щото в представянето е упоменато, че стават за по новите мотори.

 

Иначе по отношение на доверието към Miroslav - :good:, аз нямам съмнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да ни ориентираш с цени за синтетика и полу-синтетика от това масло, че и аз се заинтересувах !

Извинявам се мисля, че открих цените няколко поста нагоре!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това клипче е просто една реклама и нищо повече, за един анализ на дадено масло трябва доста повече време и разбирасе лаборатория.

Не казвам че маслото е лошо, просто констатирам.

Пазара на маслата продължава да комерсиален и се води от самите марки масла.Разбирасе ние потребителите които караме Мицубишета се вглеждаме и в Мицубиши масло(не и аз разбирасе :icon_dance: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам едно питане. Сори ако спамя темата ама незнаех къде да си сложа въпроса. Става дума за смяната на маслото. След като колата ми е гаранционна и е първа смяна на масло, длъжен ли съм да ми слагат те масло или мога и аз да си занеса. И добро ли им е маслото в Балкан Стар. Става въпрос за моя new Лансер 2008 . Мерси за инфото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Докато автомобила е гаранционен обслужването може да става само в оторизиран сервиз, така че няма вариант да си носиш маслото или каквито и да е части за обслужването.

 

 

Мерси Миро за отговора а дали им е добро маслото , има ли някой наблюдение ? То за Лансера е пълна синтетика или ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пълна синтетика са двигателните масла които се ползват за новия Lancer, доколкото знам Балкан Стар ползват Castrol при обслужването на Mitsubishi, преди време имаха и нещо с Shell, но в момента мисля, че са с Castrol.

 

 

Castrol са добри ако не се лъжа , аз съм по бос в тея води за маслата та затова така питам.Мерси Миро за инфото

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте сега да се изложа публично - Миро, това 10В40 е полусинтетика, нали? Ако е така - ще го пробвам още след няколко месеца

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също да споделя, карам с масло което получих от Миро. Маслото е 10В40, корейско е, полу-синтетика мисля. Засега съм много доволен и мотора не го е пипнал. Като стане на 10 000 ще го видим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се изложиш, вискозитетния индекс няма отношение към това дали маслото е синтетично, полусинтетично или минерално. Двигателните масла Митсубиши които продаваме са синтетични и трите вида. Между другото, тези понятия не са съвсем коректни, но са придобили масовост и хората не правят разлики, има разлики дали маслата са произведени от базови масла които са минерални или синтетични и освен това и от добавките които се прибавят какви са - синтетични или минерални. Тази информация обикновенно може да я получиш само от производителя на маслото, иначе се приема това което е записано на опаковката. Има и доста масла, които се рекламират като синтетични, 100%, full и т.н ала-бала, а всъщност са произведени на минерална основа със синтетични добавки и от тях пак има с вискозитетен индекс 5W40 и 0W40. Също така дали маслото е качествено не може да се определи еднозначно от това дали е синтетично или полусинтетично, затова са въведени спецификациите за двигателни масла.

:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Използвам темата за да попитам специалистите по ГСМ (горивосмазочни материали)

Така-а-а-а, от 30 хил. км карам с Repsol и сега скачам на Mitsubishi Diamond Protection 10w40. (Как ли ще се чувства :mitsu-smiley: мотора, като усети, че по тръбичките му се влива "японска кръвчица".... мога само да предполагам ;) ) Кажете, добре ли е да пусна някакво "измивно" масло преди да налея новото? на предната смяна направих една промивка с .... май беше на Приста Ойл ама не съм сигурен :icon_hmm: Как мислите, щом сменям изцяло марката на маслото, добре ли е да правя тази процедура или да развъртам пробката и смело да наливам? Има ли други варианти, например с източване на старото масло да се сипят добавки (имаше подобни мнения в други постове) и така да стане измиването?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Специално за измиване с колегите на нашите и някои приятелски коли сме ползвали

на Protec - Oil Flush и върши много добра работа, всичката чернилка си отива със старото масло.

http://www.pro-tec-deutschland.com/protec_...ne=Classic-Line

Около 20-тина лева е една опаковка за едно почистване е достатъчна :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Използвам темата за да попитам специалистите по ГСМ (горивосмазочни материали)

Така-а-а-а, от 30 хил. км карам с Repsol и сега скачам на Mitsubishi Diamond Protection 10w40. (Как ли ще се чувства :mitsu-smiley: мотора, като усети, че по тръбичките му се влива "японска кръвчица".... мога само да предполагам ;) ) Кажете, добре ли е да пусна някакво "измивно" масло преди да налея новото? на предната смяна направих една промивка с .... май беше на Приста Ойл ама не съм сигурен :icon_hmm: Как мислите, щом сменям изцяло марката на маслото, добре ли е да правя тази процедура или да развъртам пробката и смело да наливам? Има ли други варианти, например с източване на старото масло да се сипят добавки (имаше подобни мнения в други постове) и така да стане измиването?

Промивката е хубаво нещо за двигателя, няма да сгрешиш.

По въпроса с Японската "кръв", тази кръв да не синя или вълшебна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам питане за 3.2 ДИД. Какво да е маслото за двигателя, скоростната кутия (автоматик) и за диференциалите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
Big Boss откаде могат да се купят маслата на ENEOS и някакви ориентировъчни цени.Благодаря предварително.

От тук.. :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...