Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Галант покупка


titi78

Препоръчано мнение

Здравейте, от вратата за краката...От доста време диря Акорд, но галанта винаги ме е кефел и не виждам причина да не си взема такъв...Как ви се вижда въпросната обява,възможно ли е за подобни пари да е читав.Говорих с човека ,каза ,че го е внесъл лично,нямал сервизна книжка но бил с подменен съединител и ангренаж на 145 хил.Предната броня била черна той я е боядисвал,повдигачи не се чували,от долу била обработена, което ми говори за ръжда маскирана набързо тук..Шофьорската седалка е бая протъркана а това след доста гледане на чужди обяви според мен не се получава на 190 хил..Има ли форумен майстор в София ,който би ми я прегледал преди покупка...Много питам за което се извинявам,благодаря!

http://www.cars.bg/c953040

Случайно някой колега в района на Борово да и хвърли бегъл поглед,ще черпя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Такава кола читава в Швейцария излиза двойно по-скъпо.

Така че си отваряй очите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.Шофьорската седалка е бая протъркана а това след доста гледане на чужди обяви според мен не се получава на 190 хил.

Точно тази материя не кара дълго време, ако всичко друго е ОК, не се притеснявай, седалка ще ти намерим, :) имам я същата от Галант на много малко километри .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от вратата за краката...От доста време диря Акорд, но галанта винаги ме е кефел и не виждам причина да не си взема такъв...Как ви се вижда въпросната обява,възможно ли е за подобни пари да е читав.Говорих с човека ,каза ,че го е внесъл лично,нямал сервизна книжка но бил с подменен съединител и ангренаж на 145 хил.Предната броня била черна той я е боядисвал,повдигачи не се чували,от долу била обработена, което ми говори за ръжда маскирана набързо тук..Шофьорската седалка е бая протъркана а това след доста гледане на чужди обяви според мен не се получава на 190 хил..Има ли форумен майстор в София ,който би ми я прегледал преди покупка...Много питам за което се извинявам,благодаря!

http://www.cars.bg/c953040

Случайно някой колега в района на Борово да и хвърли бегъл поглед,ще черпя...

 

Интересно. Така като я гледам по снимки е на под 300 000 км. Интересно защо е била черна бронята, според теб? Сигурно е избеляла от слънцето и е решил да я смени с друга. Това, че е обработена отдолу нищо не означава, но без да се огледа колата, всичко е вятър и мъгла.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще съм в района и ще разпитам за колата - дори мисля че знам този паркинг къде се намира и може да пробвам да я погледна.

Иначе цената като за комби ръчка е Ок, остаряха кво да се прави .. наскоро взехме дори за 3500лв 2004 регистрация авансово комби Швейцарско долу-горе добре от към ръжда и що-годе в добро състояние, така че това е ..

Тези седалки ти казаха вече че са супер кекави от към изтъркване, така че само тапицерията специално тази не е показателна за нищо.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще съм в района и ще разпитам за колата - дори мисля че знам този паркинг къде се намира и може да пробвам да я погледна.

Иначе цената като за комби ръчка е Ок, остаряха кво да се прави .. наскоро взехме дори за 3500лв 2004 регистрация авансово комби Швейцарско долу-горе добре от към ръжда и що-годе в добро състояние, така че това е ..

Тези седалки ти казаха вече че са супер кекави от към изтъркване, така че само тапицерията специално тази не е показателна за нищо.

Страшно ще съм ти благодарен ако го направиш,благодаря предварително, яко съм се навил на тая машина, той мерака е по-голям от.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, утре ще видя колата, разбрах и кой я е вкарвал - ще гледаме една Мазда на същия паркинг и ще разбера каквото мога.. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, утре ще видя колата, разбрах и кой я е вкарвал - ще гледаме една Мазда на същия паркинг и ще разбера каквото мога.. :icon_angel:

Супер, абе с риск да се изложа туй чудо отзад с нивомат ли е или с обикновено окачване...Този двигател ако го кротна със 120 мога ли да постигна 7,5 бензин да речем....Градското не ме вълнува, трябва ми само за по-дълги пътувания...Как би трябвало да изглеждат броните, да разбирам ли, че колата едва ли е 2002 г.

Редактирано от titi78
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може това да са километрите на колата. Тази ниска броня ама хич не може да се пречука в бордюр на преден или на заден ход... Само пробно шофиране ще покаже какво е състоянието.

Бордови компютър и ESP няма. Галантите имат някаква програма като ESP, но с друго име. Рядко срещана е. На снимките не се вижда бутона за тракшън контрола, иначе щеше да се разбере има ли такава система или няма. Също така почти всички са с нивомат.

Разход точно 7,5 при 120 едва ли ще се получи. По маршрута от София за Пловдив - да, би могло. Реално над 8 (8,2-8,4) ще е някъде без чести изпреварвания, без резки ускорения ... плавно и грамотно шофиране.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще взема ВИН кода и ще видим кога точно е правена, но сигурно има поне година разлика и това е нормално. Реално първа регистрация те вълнува да е 2002. Има голям шанс да е с обикновеното окачване, но също като вземем ВИН-а ще се разбере, както и като погледна де.

 

Разход - ръчката на мен ми дава между 7.6-7.8 към Варна и 8 към Бургас по магистралата с круиз забит на 135 по километраж. Градско 11-14 според сезона и броя студени стартове.

 

Относно пробега, сервизна книжка ако не дават с нея значи е въртяна - колко точно и дали - ще се опитам да разбера утре. Предполагам че вероятно е била към 270-80 ако е въртяна. Под 230 не се занимават да ги връщат по принцип до колкото съм ги чувал като си говорят.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В немско ги намирам с тези брони 2003 дори, иначе ето седалка на 200 хил. според немеца

post-18804-005033100 1417114937_thumb.jpg

Редактирано от titi78
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих я взел /след като чуя двигателя разбира се/ :)

Не знам какво очакват да вземат някои колеги за 3-4-5 000 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, но я огледайте добре за ръжда. Би трябвало да има тракшън контрол щом е от Швейцария. И би трябвало да не е с нивомат, ако наистина това е годината. На комбито авансовата броня доколкото съм запознат не се отличава от обикновенната. Само праговете острани са си различни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Заводски се слагат и 17" ки - комфорта страда и окачването си заминава по-бързо, но вида е :icon_box:

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последните са без нивомат, дали не беше след 2002 или дори след 2001. Поне всички ръчки от последните които съм виждал са с обикновеното. За джантите - заводски се слагат и 17" ки - комфорта страда и окачването си заминава по-бързо, но вида е :icon_box:

Заводски (японски) джанти 17" няма, 17-ките, с които идват някои Галанти от Германия и които се предлагат от дилърите на любимата ни марка са Борбет и са монтирани допълнително. Иначе за визията и комфорта съм съгласен с теб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За разхода извън градско при нормално шофиране на шестака може спокойно да се кротне на 8л за 100км. Аз лично съм го правил даже един път си засякох 7,5л на 100км: София - Хотел Рила (Боровец) в което е включено и не малко градско (общия пробег на засичането дойде 190км). Напълних до горе на тръгване и в София отново напълних до горе на една и съща бензиностанция с едно и също гориво 95 на ШЕЛ (засечено при трима възрастни в колата и три сака багаж, зимни гуми 15-ки :icon_thumbup: Дори аз се изненадах от ниския разход. Колата при докарването от Германия отчете 8,3, при сам водач малко багаж и товар четири летни гуми с джанти 17 инча Борбет. Автомобила е Галант седан 99-та с ръчни предавки :mitsu-smiley:

Редактирано от GalantDream
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От същия човек си взех моята кола, доволен останах в интерес на истината.

Сега я продавам във форума, но нямам снимки към момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

GalantDream, същото и при мен. Докарах колата на ход със 17-цолови борбет и разходът за целия път беше 8,3 :rolleyes: След това първите 2-3 дни 9-9,5 на дълъг път и 14-15 градско. После му свикнах и разбрах, че тази газ не бива да се натиска по такъв начин ако искаш да си спестовник и съм отчитал 7,4/100 с трима души за 240 км, от които малко над 100 с климатик.

Борбетите са много тежки, освен това са и кашкавалени. В комбинация с гуми с борд втвърдяват возията и вдигат разхода. Просто са тежки. Ако имаше някакви наполовина по-леки тия галанти ще пуснат още 15-20 коня отгоре при същия разход. Или същото вървене с по-малко гориво.

Голям късмет че в толкова малка аудитория се намери човек да има път точно до там :icon_clap: Дано е хубава!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От същия човек си взех моята кола, доволен останах в интерес на истината.

Сега я продавам във форума, но нямам снимки към момента.

 

Не е от Ники този конкретно, но е от един дето гравитира около него .. :icon_rock:

 

Огледах днес колата, автора му пускам ЛС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...