Премини към съдържание

Мнения за конкретна обява - Mitsubishi Galant 2.5


d_petrov

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, днес се спрях на една обявя и ходих да видя колата на живо. Прегледах дали всичко работи и огледах я за външни забележки това което успях да видя понеже много валеше е : леко е тръгнал задния калник и на едната врата на рамката имаше пак тръгнало, също така и отпред като вдигнах капака видях доста ръжди. Ръждите ще ги гледам утре на канал, но понеже не съм имал японец досега ще ми трябва малко мнения за двигателя и за колата която съм избрал.

Също така ако някой сподели предимства и недостатъци на модела ще съм много благодарен.

 

Пише, че колата е 163 к.с, но продавача един път вика 160 един път вика 163, как да разбера ?

Също така виждам, че в обявата пише, че колата е на 164 000 , а на снимките и на място се виждат 140 000 .. :(

Притеснявам се , че е от Австрия, но не знам как са тенекиите , ако са като на опел.. по-добре да си търся друга кола..

 

Ето точната обява -> http://www.cars.bg/c645090

Цената успях да сваля до 4200лв

+400лв за регистрация

+ трябват нови гуми за зимата, че е с летни.

+ ???? Вие ще кажете...

 

Ето и някои снимки които направих ->

1 http://prikachi.com/images.php?images/565/7692565A.jpg

2 http://prikachi.com/images.php?images/577/7692577f.jpg

 

3 http://prikachi.com/images.php?images/581/7692581R.jpg

4 http://prikachi.com/images.php?images/585/7692585t.jpg

 

5 http://prikachi.com/images.php?images/606/7692606w.jpg

6 http://prikachi.com/images.php?images/607/7692607e.jpg

Редактирано от d_petrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да кажа дали е 163 или 160. Раздвоен съм. Воланът е от модели до 2000 година. Тогава би била 163. 160 са от 2001-2003 г. Воланът е с друг шев. Иначе са 99% еднакви 99-та фейса до края. Разликите са невидими. Например 4 кислородни датчика срещу 2, ЕКУ с ОБД ІІ при 2001 г+, врътка за фаровете с 4 степени вместо с 3....

В другия вариант е да е сменян еърбега на волана. Ако знаеше ВИН-а, щеше да се разбере. Само че това няма значение, защото има доста ръжда. Изключвам тази по дисковете. Това не значи нищо.

Като видя така написана обява веднага я затварям. Километрите по снимка, а и по вид, не може да се познаят. Както има коли на по 500-600 хиляди, които светят отвсякъде, така има и на 150 000 и изглеждат много захабени.

 

Колите са добре измислени и направени. Не създават често главоболия и са доста послушни. Имат си недостатъци не един и два. Дали ще ти хареса зависи какво си карал до този момент.

Моят съвет е точно тази да я пропуснеш. Тя е на много повече от подхвърляните километри. Или въобще не е пазена. И в двата случая не става.

Ти какво търсиш в една кола? Кое е важно, какво ти харесва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола е или 1999, или 2000 г по VIN. Не може да е 2002 година.

То и ВИН-а не и е в ред ..:) Колкото и да са размазани снимките си личи, че не започва с JMB, пък и символите са по малко ..

Конете в никакъв случай не са 160, но и 161 май не са, една снимка на задния тампон на двигателя би изяснила нещата с тях .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този от обявата, която си посочил го забрави. Но, ако това е бюджетът ти за Галант, също няма да намериш такъв, с който няма да имаш проблеми и без ръжда.

Трябва да се оглеждаш за нещо, като този.

Желая ти успех. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Този от обявата, която си посочил го забрави. Но, ако това е бюджетът ти за Галант, също няма да намериш такъв, с който няма да имаш проблеми и без ръжда.

Трябва да се оглеждаш за нещо, като този.

Желая ти успех. :yes3:

 

Тази кола ще излезе до България с регистрация и такси около 8000 лева. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е с евро табела, която ще намали сумата, но трябва да се провери. Моята е от там и е подобна. След 5 години употреба мога да кажа, че си заслужава всеки лев. Тази от първата обява по-добре да бъде пропусната според мен.

Редактирано от miro253
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето VIN номера може ли някой да го провери ?

 

JMBSNEA5AXZ001221

 

По VIN, тази кола е от 1999-то лето господне. Това е доста далеч от 2002 :). Само от това, би трябвало да ти стане ясно, що за стока е продавача!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Губите мача, моят № е 000334 :icon_thumbup: Останалите цифри са ми същите и е 99-та, да. Това няма значение. По-добре ли е да беше 2002-ра и да е изгнила като мушмул пред моята с три годиН по-дърта и две точки на лявата вежда...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Губите мача, моят № е 000334 :icon_thumbup: Останалите цифри са ми същите и е 99-та, да. Това няма значение. По-добре ли е да беше 2002-ра и да е изгнила като мушмул пред моята с три годиН по-дърта и две точки на лявата вежда...

 

Въпроса не е дали е по дърта, а че продавача лъже за годините, дано се хване някой...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е машина с почти всички екстри. Ел регулируемите седалки и прибиращите се огледала са готино нещо. Салонът също. Като цяло изглежда плашещо добре. Толкова е стъмнен че ме хваща страх.

Крилото не е за там. Има къде-къде по-малки, симпатични, елегантни и функционални крила. Черни джанти на черна кола с черни стъкла и черен салон някак се губят и не изпъкват. Те са оригиналните за аvance модификацията. С тези стъкла мисля ще имаш проблеми - нещо като редовен заподозрян от КАТ-атаджиите и техен редовен клиент. Топката на лоста е сменяна с различна от оригинално вгражданите.

Този галант с лупи за късите (ксенон) ще изглежда още по-заплашително. Двойният DIN пълни доста прилично, харесва ми.

Окачването е спортно и ще тръска доста. Предната броня отдолу е за пребоядисване. Ако колата е лачена това ще те дразни много. Нормално за автомобили с ниски и дълги надвеси. Ауспуховият накрайник не е оригинален и предполагам ще реве. Фабрично от там на празен ход излиза звук като от стиснат за вратЪ гъсок. На така направени коли принципно им е давано много газ. Трябва да го видят дали не е прогорил масло. Но ако катализаторите са на мястото си нищо няма да се разбере.

От тези снимки толкова. Нищо общо с предния галант :) .

Не знам Офенбах къде е, но насам като караш грамотно колата ще гори по 11 евро бензин за 100 км. Това е приблизително разбира се. Ако се включиш в ритъма на немците по аутобана отиваш на към х2. Имаш временни номера, винетка в Австрия, винетка в Унгария, застраховка в Сърбия (ако минеш през Румъния трябва да си обмениш леи като влезеш след митницата и пак винетка ако не се лъжа)... Минах по този път, но беше отдавна и трябва да питам за точни цени.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...