Премини към съдържание

Гуми Boto?


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Търсейки из Продавалник "нови" гуми за Мицубарата (215/45/17) попаднах на една обява за истински нови гуми, а не втора ръка, с марка Boto. Предполагам хората ползващи висок клас гуми за по 150-200лв/бр няма да реагират сериозно на въпроса ми, но струва ли си да взема 2 нови с тази марка за по 105лв/бр или да търся втора ръка със същия размер за същата или малко по-ниска цена? Чували ли сте отзиви за тази марка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз това не разбирам, ако човек няма възможност да си купи читави гуми, защо се натиска да кара с голям цолаж... Купуването на гуми втора ръка изобщо няма да го коментирам... Имали грайфер? Те и мойте йокота имаха като ги продадох на символична цена, ама бяха пълен бакелит станали и го помолих момчето което ги взе да внимава, да не се претрепе някъде...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз това не разбирам, ако човек няма възможност да си купи читави гуми, защо се натиска да кара с голям цолаж... Купуването на гуми втора ръка изобщо няма да го коментирам... Имали грайфер? Те и мойте йокота имаха като ги продадох на символична цена, ама бяха пълен бакелит станали и го помолих момчето което ги взе да внимава, да не се претрепе някъде...

+1

Гумите са тези, от които зависи живота ни на пътя. Не правете компромиси. Аз лично такава марка не съм чувал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова попитах за тези, поне да са нови. А иначе, могат да се дадат много примери от живота, които изглеждат нелогични, но... това е положението. Не ми се изпада в разсъждения за кое имам възможност и не, но допреди да видя тази марка бях на мнение, че нови летни гуми дори да имам възможност няма да си купя, а по-скоро някои с по-нов ДОТ и не заради друго, а заради лошия ми опит с кърпежи през летния сезон, появили се балони по гумите след удар и т.н. Много странични неща, които не съм поставил в тази тема, но са мои виждания :)

 

В никакъв случай не заставам зад тази марка и не искам да споря с някой, че те са добри, напротив - потърсих мнение ако сте чували от някой, който си е купувал. Все пак е нова гума... Едва ли ще е по-зле от някоя, както казва Емо - бакелитова.

Редактирано от StanislavB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и добри, и евтини (спрямо нови) гуми втора ръка. Не е казано, че трябва да са на 10 години и 60 к км. Разумните хора, освен грайфер, гледат и DOT, дали са износени равномерно и т.н.

Все едно да те питам, ти като нямаш пари за кола, какво се натискаш да караш 10-15 годишна, карай си колело :)

Редактирано от Afonya
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и добри, и евтини (спрямо нови) гуми втора ръка. Не е казано, че трябва да са на 10 години и 60 к км. Разумните хора, освен грайфер, гледат и DOT, дали са износени равномерно и т.н.

Все едно да те питам, ти като нямаш пари за кола, какво се натискаш да караш 10-15 годишна, карай си колело :)

 

{style_images_url}/offtop.gif
Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да си купиш безименни китайски гуми е същото като да си купиш безименна китайска марка кола, хем грозна хем опасна!Или да си купиш смартфон менте, копие на Apple Samsung Nokia,. Бързо прегледах в нета и открих негативни отзиви, най-вече по отношение на износването, 2000км и 3мм от гумите ги няма при нормално шофиране. Аз лично като бюджетни марки бих купил KUMHO, TOYO, YOKOHAMA, NEXEN, нищо по-ниско от това. Гумите са изключително важни за безопаността, ако трябва да избера между втора употреба премиум в добро състояние или нови безименни китайски със сигурност ще си купя употребявани. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-добър вариант е хубави гуми с по-стар дот и сериозна отстъпка.

 

едит: 245/35/20 95W - цена: 149лв/бр. :icon_doh:

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямам познати в тези среди. Ако можеш да съдействаш за 2бр от посочения най-горе размер, ще черпя и ще благодаря специално. Тъй като Галантния е в бокса и разхода вече ще надмине 1000лв, нямам възможност да ги взема в рамките на този месец, но първия ден на следващия съм ОК.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може аз да съдействам ;)

 

Нови гуми:

 

NEXEN N8000 - 82 лв с ДДС

SAVA INTENSA UHP - 110 лв с ДДС

Michelin PILOT SPORT - 130 лв с ДДС

SPORTIVA SuperZ+ - 93 лв с ДДС

FULDA SPORTCONTROL - 126 лв с ДДС

GISLAVED ULTRA*SPEED - 101 лв с ДДС

 

има и още модели :)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай оферти на лично за 215/60/16 за Субаруто на един колега, той да се възползва сега, а аз в началото на другия месец.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може аз да съдействам ;)

 

Нови гуми:

 

NEXEN N8000 - 82 лв с ДДС

SAVA INTENSA UHP - 110 лв с ДДС

Michelin PILOT SPORT - 130 лв с ДДС

SPORTIVA SuperZ+ - 93 лв с ДДС

FULDA SPORTCONTROL - 126 лв с ДДС

GISLAVED ULTRA*SPEED - 101 лв с ДДС

 

има и още модели :)...

 

:icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понеже говорих с колегата преди малко по телефона и се сетих, всички на които им трябват нови летни гуми да не бързат. Още е рано и по центровете е пълно с миналогодишни гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да си купиш безименни китайски гуми е същото като да си купиш безименна китайска марка кола, хем грозна хем опасна!Или да си купиш смартфон менте, копие на Apple Samsung Nokia,. Бързо прегледах в нета и открих негативни отзиви, най-вече по отношение на износването, 2000км и 3мм от гумите ги няма при нормално шофиране. Аз лично като бюджетни марки бих купил KUMHO, TOYO, YOKOHAMA, NEXEN, нищо по-ниско от това. Гумите са изключително важни за безопаността, ако трябва да избера между втора употреба премиум в добро състояние или нови безименни китайски със сигурност ще си купя употребявани. Успех.

 

 

 

Все пак света се глобализира колега....Повечето иновационни технологий се поизвеждат в Китай.....под вещото ръководство на мастодонтите на известните търговски марки.....и не забравяй за евтината работна ръка там.....А снобите в България,или иначе казано..."на гол тумбак чифте пищови",не ми се коментират! :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Глобализира или не, в Китай има мисля че бяха 7 нива на качество, като първите 4 изобщо не напускат страната, така че от Китай до Китай... РАЗЛИКА ОГРОМНА! Лично аз не страдам от предубеждения тип "това е от Китай", напротив вече всичко е от там, просто има качествени работа, които са си по-скъпи и боклуци, въпрос на избор, кой какво търси.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Глобализира или не, в Китай има мисля че бяха 7 нива на качество, като първите 4 изобщо не напускат страната, така че от Китай до Китай... РАЗЛИКА ОГРОМНА! Лично аз не страдам от предубеждения тип "това е от Китай", напротив вече всичко е от там, просто има качествени работа, които са си по-скъпи и боклуци, въпрос на избор, кой какво търси.

 

 

 

 

Съгласен съм.....,но е много лесно Колегата да дава съвети от държава с други стандарти... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами човека не дава съвети, а изказва мнение. И както е споменал то е базирано първо на това, че марката е неизвестна и второ на прочетени отзиви по-чужди форуми. Ето ви примерен коментар от чужд форум:

"Bought some of these a few months ago, Chinese tyres much cheaper than other brands (Boto Genesys 228 205/55R16 91W). Now I'm disappointed to find that after just 6 months (2,000km driven), the tread is down to 5mm (was 8mm when new). I drive normally, not a hoon."

А ето и какво са му отговорили: "You get what you pay for."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може аз да съдействам ;)

 

Нови гуми:

 

NEXEN N8000 - 82 лв с ДДС

SAVA INTENSA UHP - 110 лв с ДДС

Michelin PILOT SPORT - 130 лв с ДДС

SPORTIVA SuperZ+ - 93 лв с ДДС

FULDA SPORTCONTROL - 126 лв с ДДС

GISLAVED ULTRA*SPEED - 101 лв с ДДС

 

има и още модели :)...

 

 

ТЕЗИ ЦЕНИ НЕ СА ВЕРНИ! Съвсем съм забравил, че на сайта цените са с -25%. Някой да не се подведе по тях!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами човека не дава съвети, а изказва мнение. И както е споменал то е базирано първо на това, че марката е неизвестна и второ на прочетени отзиви по-чужди форуми. Ето ви примерен коментар от чужд форум:

"Bought some of these a few months ago, Chinese tyres much cheaper than other brands (Boto Genesys 228 205/55R16 91W). Now I'm disappointed to find that after just 6 months (2,000km driven), the tread is down to 5mm (was 8mm when new). I drive normally, not a hoon."

А ето и какво са му отговорили: "You get what you pay for."

Псилютно :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...