Премини към съдържание

Разход на гориво на "Галант"-и


макс62

Препоръчано мнение

Без да съм си давал много зор да търся, не откривам такава тема. След като видяхме колко вървят, дайте да видим и колко горят. Започвам с моя дизел. Измерването е направено за 300 км. 60 от тях на магистрала. Половината от останалите-на къси разстояния в района и втората половина-градско. Градчето е малко и няма сериозни задръствания. Среден разход-7.5 литра при грамотно и спокойно каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм си давал много зор да търся, не откривам такава тема. След като видяхме колко вървят, дайте да видим и колко горят. Започвам с моя дизел. Измерването е направено за 300 км. 60 от тях на магистрала. Половината от останалите-на къси разстояния в района и втората половина-градско. Градчето е малко и няма сериозни задръствания. Среден разход-7.5 литра при грамотно и спокойно каране.

Дай среден разход на 10000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има, има такава тема. 130 кинта - 50 литра Н95 - 11,1/100. От тях 90 км са на дълъг път (4х20 + run-овете).

На дълго до 110 км/ч е почти 8/100. Рекорд - 7,2 за 320 км в две посоки с всички ограничения, плюс климатик навръщане през цялото време (3 човека). Антирекорд - над 28/100, "засечени" с 20 лева бензин (7,690 литра и ~26 изминати км) и МРЪСНА газ през 70% отвремето, докато стрелката не отиде пак на 4 мм под Е-то както си и беше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10000 км? ОК, но ще ми трябват около 4 години.

Е айде стига де... по 2500 на година ли правиш? Има хора дето ги правят за 2 дена :) ~10 000 е нормално за стандартите на България за 1 година...

 

Ето една тема за разхода 10 страници: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=2185

и още една 6 страници: http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=28574

 

А тази колко страници ще стане .. не знам но най-вероятно нещата ще се повтарят отното и отново на вече изписаното... едни ще пишат разход 7/100 и ще викат - ако щете ми вярвайте, а другите ще викат - абе кво става при мен е 11+ какво ми има на колата. После следва стил на каране, лъжене в бензиностанциите, после ще почне темата с бензин/дизел и т.н. и т.н ;)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

10000 км? ОК, но ще ми трябват около 4 години.

 

Да ти дам моя разход.

 

7,18 л. дизел на 100 км.

За общ пробег от 17 476 км. колцата е изконсумирала 1255, 32 литра ОМВ макс моушън. С известно съжаление трябва да се отбележи, че това е, засега

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif, период по-малък от една година. И на кола, която уж не карам много.

83,4 % от общия пробег е генериран извънградско.

Мога да разбия разхода по сезони или други периоди от време, по размер на гуми, по наличие или липса на багажници за колелета или ски.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

zexer,казвал съм, но ще повторя. "Галант"-а го ползва жена ми да ходи на работа. Работи на 5 км. Като умножиш работните дни по 10км плюс неделните кафета с приятелки се получава около 250. Умножено по 11 е 2750 годишно. Така че няма нищо странно. Засега все още се брои за "нова" кола и ми е интересно да видя кое как е и правя разни тестове и няколко стотин км за идеята.

PS Ако шефът реши, че няма нужда от нова тема моля да я премести където и е мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последно забелязах , че за 60лв нафта изминах 320км ( 180км извънградско - 140 градско ) предимно градско карам на разстояния от 1-5 км и едно около 9-10 имам чувството , че ми лапа градско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето последно засичане беше от преди месец от едно пътуване до Прага. Общо 3700км. и даде разход 9.4/100км. Около 70% по магистрала, 20% по извънградски пътища и 10% градско. По магистралите бях на темпомат, сложен на 110км/ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За втори и последен път засякох разхода на гориво. При почти същите условия и пак за 300 км този път даде 8,6 литра. Не питайте, не знам откъде дойде разликата от един литър спрямо първото засичане. Приемам, че гори между 8 и 10 и забравям за темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

-За София по всякъкви маршрути, от 30 до 60км градско почти всеки ден(жената я ползва в кантората си за недвижими имоти)..твърд разход на Газ -15/100, засичана многократно.

На дълго примерно към морето по магистралата с круйз контрола на 110км/ч 8.5-9 литра газ, зависи от газстанцията :icon_blush: при скорост 130-до 140 с круиз,и изпреварвания 10 литра.

При каране само на Педал примерно 'подбалканската' -София-Казанлък твърдо-10 до 11 литра газ на 100. Всичко е засичано многократно става въпрос за Галант 2.5 6А13.

На бензин не знам, просто бензина се ползва само за палене докато превключи на газ :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

За 2,0 кубика градско ми дава около 9,5 извън градско с круиз и 130 - 9 на 100 със скорост до 120 - 8 на 100 . Сега тепърва ше засичам 2,5 6а13 :icon_thumbup: , защото го имам от 60 км насам!

Редактирано от МИХТИ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тази ситуация разхода няма значение.

 

В събота свалих горивния филтър на дизеловата си кола. На пробег маалко над 20 000 км.. През него за този пробег са преминали около 1300 литра макс моушън нафта на ОМВ. Не го изхвърлих, защото мисля за го разрежа, снимам и пусна тук. Какво ли ще има вътре?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Змейове и подводници , чакъл и други тежки метали. :icon_censored: :bg: :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След fix в газовата инсталация, разхода на газ е: извънградско - 10/100, градско (София) 15/100. Непостижими резултати през последните 15К км, бяха с по 2 литра повече. Даже веднъж от София към Пловдив при скорост 140 - 150 км/ч изгоря 21/100 (може и газта да е била фалшива). Мисля, че ако се кара внимателно и не се "изпъва" колата, то разхода би могъл да падне още, но нз кога ще имам търпението да засега такъв разход :rulez: :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...