Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Aкумулатор


tzenov

Препоръчано мнение

Предлагат оригинални-обобщаваща дума за такива, с които излизат колите от завода. Цените са около 250 лв. за две разновидности с разлика в ампеража.

 

За сетен път се убеждавам,че тия там в Б.С не познават парите!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=31150&pid=299426&st=0&&do=findComment&comment=299426

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Искам да си взема зарядно за акумулатор, но качествено. Да има заряд, разряд, следене на t и нивото на зареждане. С една дума - Интелигентно. Прочетох доста неща за правилната експлоатация на акумулаторите и достигнах до извода, че си трябва. Новите са заредени между 60 и 80% и трябва да им се направи разряд и след това пълно зареждане. Иначе никога не се ползва пълния му капацитет. Това не го знаех, а сигурно и някои от вас. Може ли някой да ми предложи модел зарядно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цък Аз имам такова и съм много доволен. :icon_thumbup: Инвестицията е малко скъпа но мисля че си заслужава. Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цък Аз имам такова и съм много доволен. :icon_thumbup: Инвестицията е малко скъпа но мисля че си заслужава.

 

Изглежда "яко" ! Благодаря! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цък Аз имам такова и съм много доволен. :icon_thumbup: Инвестицията е малко скъпа но мисля че си заслужава.

Че то има по-евтини акумулатори от това зарядно бре... някакси не е много икономически обоснована тази инвестиция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че то има по-евтини акумулатори от това зарядно бре... някакси не е много икономически обоснована тази инвестиция.

Прав си скъпо е ,но аз го взех на половин цена от познат вносител. :yes3: Пък и го вземаш за цял живот колко да е скъпо! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При свалянето на акумулатора за зареждане, има ли някакви тънкости? Идеалния вариант е в гараж и зарядка без демонтажа му.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При свалянето на акумулатора за зареждане, има ли някакви тънкости? Идеалния вариант е в гараж и зарядка без демонтажа му.

..........вероятно после ще и светне чека,дори и да си без контакт.....и естествено ще ти се разбъзика радиото....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и другия вариант цък . С малко повече екстри и с отстъпка от Тех-Ко-то може да се вземе доста по-надолу от 200 лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече спазарих въпросното зарядно. Е от Ebay, но за 50 лв по-евтино :) Сега остава, да го измисля, как да излъжа колата, че е без акумулатор :spamer: Върти ми се една идея в главата. Дали ще мога да закача паралелно още един акумулатор!? Става въпрос за батерия от UPS -12V/7Аh. Свързвам я и спокойно си откачам автомобилния. Въпроса е, дали този метод ще е достатъчен, за да поддържа електрониката в изкуствена кома :) за около 12 часа!? :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Не би трябвало да има проблем, електрониката хаби няколко милиампера, проблем би бил само ако заключиш колата с централното или алармата и консумацията от всички машинки за заключване и мигачите би била доста голяма за този акумулатор и ще се получи някъв спад на напрежението ако не е читав и зареден акумулатора от UPS. Другата част е, че трябва двата акумулатора да са вързани в паралел минимално кратко време защото ще почнат да се изравняват потенциалите им и примернто тоя от UPS с напрежение от 13V зареден ще се опита да зарежда изхабения автомобилен акумулатор който е с потенциал 12-12,2V примерно и може единия да изтощи другия. По принцип в паралел се вързват само два еднакви чисто нови акумулатора.

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Koлеги, само напомням, че от утре в 'LIDL' ще продават зарядни за акумулатори на много приятелски цени. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря MusicMAN! :) Ще се възползвам от информацията ти. Днес пристигна зарядното и утре ще пробвам да заредя батериите от UPS-а, а след това и автомобилната :)

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Операцията премина според очакванията. "Излъгах" електрониката с батерията от UPS и след 11 часа закачих заредения акумулатор. :) Благодаря на всички за съветите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Зимата е в пълната си сила и мен ме човърка следния въпрос.

Какви проблеми може да възникнат при "падане" на акумулатора на Лансер 2008 в момента на палене на двигателя.

Понеже колата си стои в гаража и се кара 10-15 км на седмица, акумулатора не успява да се зареди, а и вече е стар - кара 7-ма година.

Ако го сваля, за да сложа нов, дали ще се ошашка електрониката. Признавам си, че не съм отварял книгата да чета как се сменя акумулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се ошашка електрониката, просто ще се ресетнат натрупаните данни след разкачане на акумулатора, но това си е нещо стандартно, правил съм много пъти. Смяната на акумулатор си е рутинна процедура.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на моя доста скромен Лансер му сменях акумулатора и след това губи настройките и двигателя не работи много добре, оборотите се менят. След известно време или може би определен пробег (може би около 30-40км) всичко се оправя от самосебе си. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на моя доста скромен Лансер му сменях акумулатора и след това губи настройките и двигателя не работи много добре, оборотите се менят. След известно време или може би определен пробег (може би около 30-40км) всичко се оправя от самосебе си. :mitsu-smiley:

 

Естествено, че ще е така, това е съвсем нормално. Както казах се ресетват натрупаните данни и е нужно време да натрупа нови данни. Нещата се "оправят" като натрупа достатъчно данни, като горивните тримове например.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Падането на акумулатора и самата смяна е нещо нормално и няма да предизвика проблеми, но проблеми понякога възникват при опит за палене със слаб акумулатор (когато стартера върти на "тласъци") и при опит да се пали като се подава напрежение с кабели от друг автомобил, който работи (опасно е и за двата автомобила).

Съвета ми е, ако забележите че акумулатора се "предава", да опитате да го заредите и ако няма ефект да го смените, а не да чакате да падне, защото понякога при тези ситуации възникват проблеми с централно заключване имобилайзер, а понякога и по-"кофти" проблеми.

Честито Рождество Христово на всички.Какво е мнението ви,за зареждане на акумолатора на бензинов лансер 2008г.направо на колата без да се откачват плюса и минуса?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем само зарядното да е интилигентно ! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем само зарядното да е интилигентно ! :drinks:

Би ли дал ,ако знаеш конкретни данни ,за да ги сравня с зарядното ми което със сигурност не е интелигентно 42 годишно българско,или ако си запознат ,че с него е опсно направо кажи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би ли дал ,ако знаеш конкретни данни ,за да ги сравня с зарядното ми което със сигурност не е интелигентно 42 годишно българско,или ако си запознат ,че с него е опсно направо кажи.

Със 42 годишно не рискувай ,аз ползвам това-Моят сайт Поздрави .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да има някой мераклия от София да услужи със зарядно за два-три дена, че имам два акумулатора за зареждане?http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм мераклия

 

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...