Премини към съдържание

Лампа на таблото светна?


tintovs

Препоръчано мнение

Колеги имам следния въпрос.

Търся я по форуми но не откривам. Светна ми жълта лампа с вълничка и капка. ЗА КАКВО СЛУЖИ масло или спирачки е??? Галант 6а12 6V24

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай нивата на течностите де - охладителна, спирачна течност, ниво на маслото в двигателя и миещата течност в казана за чистачките. То ще си покаже за кое е било.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми беше светнала една такава лампичка в дясната част на таблото.Оправи се с промивка на охладителната система и смяна на антифриза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това беше 1-во което проверих. Щеката показва почти мах. вода има течност за спирачки има, хидравлика има .... не знам както си карам и светва - изключвам от скорост и изгася и така 2-3 пъти и сега вече 200 км. не е светнала

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От кога имаш колата? Питам, защото се е случвало на щеката за нивото на маслото да показва че има достатъчно масло, а тя (щеката) е сменявана/изработена по-къса. Ако си сигурен в щеката и колата не ти от "вчера", не се притеснявай, щом си проверил всички тези неща. На мен също ми е светвала жълтата лампа за ниво когато ми сменяха ангр ремък. Първо мислех че е за налягане и бях доста притеснен. След това извадих куплунга на датчика, зачистих го, върнах го обратно и край на проблема. Също така ми е светвала когато изгорих бушона на стереото. Тогава изчезнаха аварийните, стереото, не помня дали имаше още нещо и светна тази лампа на таблото. Нямам представа каква е връзката, но след като сложих нов бушон тази лампа изгасна.

Не се притеснявай щом вече не свети. Ако намериш снимка на лампата дай да я погледнем все пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

това беше 1-во което проверих. Щеката показва почти мах. вода има течност за спирачки има, хидравлика има .... не знам както си карам и светва - изключвам от скорост и изгася и така 2-3 пъти и сега вече 200 км. не е светнала

 

Така,така,както правилно ти хортува бацето,провери си датчика за ниво на маслото,може и тоя за налягането, за всеки случай. Преди това напръскай буксата с електро-контактен спрей и виж дали ще има промяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От кога имаш колата? Питам, защото се е случвало на щеката за нивото на маслото да показва че има достатъчно масло, а тя (щеката) е сменявана/изработена по-къса. .

Тя щеката ако е по къса, масло в двигателя ще има даже повече от необходимото ..;)

Най добре е колегата да я снима тази лампа, защото с това обяснение вълничка с капка, не се знае дали изобщо е свързано с маслото ..:)

Може да му показва индикацията, че ще ходи на море и там ще вали дъжд ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. Когато щеката е по-дълга от оригиналната дължина, реално в двигателя ще има по-малко масло от необходимото.

Същото важи и за излизащата от двигателя тръбичка, в която влиза щеката, но в обратна зависимост - по-къса ако е, ще мери (високо ниво) max ниво на маслото 5 л, а реално може да има 3 л. Затова първата работа, като си купите кола и й сменяте маслото, е да проверите колко масло се сипва в конкретния двигател (от производителя) и като наливате, да следите какво ниво отчита щеката. Ако производителят дава 5 л, а в 5-литровата туба ви остане 1 л, трябва да намерите същата кола и двигател и да измерите дължините на тези две работи :) Лампата за ниво може или да е свалена умишлено, или да е изгоряла, или да е вързана към някоя друга, или облепена с черно тиксо...

Има случаи самата тръбичка да се набие навътре в картера и колата да се кара с по-малко масло със спокойното съзнание, че е сипано до максимум. В нито един двигател не остава масло при източване, защото пробката се слага в най-ниската точка на картера.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

""В интерес на истина от море се връщах може на колата да и липсва и да иска още да стои там :)""

Намерих в нета подобна, само че там е с някакви индекси аз нямам такива, но общо взето пише че е за ниво на масло а преди 6-7000км е сменяно.

http://dashboardsymbols.com/2012/08/engine-oil-sensor-and-level-indicators/

А сега от време на време виждам с "мъка" че слабо светва, (много бледо почти незабелижимо ) ако се вгледаш много внимателно. Дали замасява? но не знам къде трябва да е този датчик. вчера си святкаше... и като изклуча от скорост и пак вклуча спира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,не знам с какво масло я караш,но по добре го смени нищо че не е достигнало времето за смяна.И тогава търси проблема другаде,може да се окаже че е от некачествено масло.Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,не знам с какво масло я караш,но по добре го смени нищо че не е достигнало времето за смяна.И тогава търси проблема другаде,може да се окаже че е от некачествено масло.Поздрави

 

От много не качествено масло, може и да светне някоя лампа, но тя няма да е тази жълтата за количеството.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега има ли я индикацията от показаните картинки тука http://visual.ly/car-dashboard-warning-lights-understanding-what-they-mean-how-act

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте колеги!

Яви ми се подобен проблем, затова ползвам тази тема за споделяне:

На Галант 2.0; 4G63; 98 г започна да ми присветва горе вдясно жълта лампа с изображение "лейка и под нея три вълнички", описвам по детски, защото я няма тука

 

Колега има ли я индикацията от показаните картинки тука http://visual.ly/car-dashboard-warning-lights-understanding-what-they-mean-how-act

Интересното е, че угасва веднага и само при изключване от скорост!

Течности и масло има, няма повишаване на температурата.

Не съм "в час" с тези автомобили, но много "ме кефи" галантния звяр и Ви моля за съвети!

Предварително Ви благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Викаш има течности, ама капачката на радиатора отваря ли да погледнеш?

Ако не си, при СТУДЕН двигател я развий и виж дали течността е над питите. Трябва да е догоре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Викаш има течности, ама капачката на радиатора отваря ли да погледнеш?

Ако не си, при СТУДЕН двигател я развий и виж дали течността е над питите. Трябва да е догоре.

 

Течности има достатъчно, дори и над max-а! Много ти благодаря за съвета, колега!

Започвам да се замислям за нивото на маслото (вж горния пост), ако е там проблема съм извадил голям късмет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно за нивото на маслото е "лейка и под нея три вълнички" жълтата лампа ..:icon_thumbup:

Но не е задължително да ти е ниско нивото, понякога светва и от повреден датчик за нивото, който е монтиран в картера ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В една тема споменахме допълнителна рядко срещана с-ма за безопасност ASC - automatic stability control. Работи заедно с TCL и се активира с неговото копче. При ръчно изключване и загасяне на двигателя, при повторно даване на контакт и запалване, тя се активира заедно с TCL. Където я има би трябвало да пише ASC-TCL или нещо такова.

Не знам какво има на таблото на 2.0i, но на оптитронното сякаш няма лампи горе вдясно. Може би има на моделите с индикация за сложен предпазен колан. Също ТЦЛ може би свети там. Аз нямам. Имам АБС и СРС :) Също горе вдясно може би седи лампата за прегряване на катализатора/ите, където я има де. При мен няма.

Индикацията за ниско ниво на маслото ми е долу вдясно. Фактически всички крушки са ми отдолу в линия. Просто ти казвам какво трябва да видиш - антифриза докъде е и маслото. Спирачната течност се вижда през казанчето докъде е... Друго важно не виждам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е лампата за нивото на маслото,а до нея е лампата за нивото на течността за чистачките,тя е с прозорче и вълнички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз искaм дa попитaм,имa ли лaмпa зa течносттa нa чистaчките?Досегa съм имaл три гaлaнтa и тaкaвa лaмпa не ми е светвaлa.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма лампа, индикираща нивото на течността за чистачките.

 

Лампата е като спре да пръска ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...