Премини към съдържание

Да се оплача


Препоръчано мнение

Голяма мъка ме сполетя вчера в Казанлък на едно паркингче.Паркирах си количката близо до центъра им,отидох да се видя с позната на едно кафенце,връщам се и отдалече забелязвам едно ужулване по задната броня,а колата я пребоядисах с едно оранжево дето е майка си и баща си,омекнаха ми краката.Първоначално просто гледах умно пострадалото място,после огледах целия паркинг за ожулен автомобил,попитах един ключар който работи на входа на този паркинг,никой нищо не е видял ни чул.Ужасс за мен и колицата.После позабърсах колкото можах и забелязах,че не е много но все пак има участък който е до грунд охлузен,абе с две думи има нужда от препръскване.Та като паркирате моя съвет е да е на място по-далеч от други автомобили или поне на паркинг-платен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дори и на платен паркинг да паркираш нама спасение и това си е, мен и на служебния паркинг са ми обърсвали бронята, а паркинга ни е голям и широк колкото полигон за кормуване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както в повечето случаи става - никой нищо не е чул и видял.

Ще го пребоядисаш частично, няма страшно. Я си представи че някой се беше натресъл в колата ти, или отиваш и нея няма (открадната). Така че горе главата :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само каското е спасението... аз съм в Армеец и дори скоро имащ подобно надиране в София Студентски град... брутално от всички страни, та добре че беше каското да ме спаси :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм галанта, давал си линк в другите теми, направо ми е чудно как не си му направил пълно автокаско до сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна това е редовен номер някой да те плясне и да си замине и никой никога нищо не е видял. Колкото по плътно и прибрано прибираш толкова по голям е шанса да те ударят. Направих си един тест и паркирах като тираджия и заех място за две коли като задницата ми беше почти запречила платното за минаване. Интересното е че за цял ден там никой не я удари, всеки идваше засилен след което намаляше почти спираше минаваше внимателно и заминаваше. 4 пъти са ми удряли задната броня на едно и също място на предблоково пространство с разчертан паркинг. Единия път ми вкараха мигача с калника при двигателя и когато тръгнах да обикалям да видя дали някоя кола има сиво от ужулване еми те бяха 5-6 коли които съвпадаха. Един път кола на пощата ми отнесе задната броня след като мина на червено удари един друг и накрая и мене. Задна врата вдлъбната навътре на платен паркинг извършителя неизвестен. Сериозно обмислям варианта в който си слагам една камера вътре в колата която да записва външно преминаващите. Всичко е до уникален късмет явно някой ме е проклел ще ходя да ми баят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги за съболезнованията.Каско нема и не мисля да и правя,ще се моля на оня горе да няма инциденти за напред :icon_angel: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно колега, дано за напред нямаш подобни неприятни преживявания, но и при нас в София е редовно някой да мине да те забърше, дали по центъра в малките улички или пред блока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такива неща се случват ежедневно в милата ни родина. Мен вчера един съсед ми сложи една хубава деруга с ключ през предниа капак просто защото видиш ли съм бил паркирал на "неговото" място пред блока. За съжаление докато има такива хора в България няма да се оправим никога и си заслужаваме напълно кочината в която живеем...

 

Така и така съм се наканил скоро да правя задните вежди ще ми оправят и деругата на предния капак, но не е там работата. Не ме е яд за надраскването, а съм афектиран от самото деяние. Това е една дебилна форма на простащина, която може да направиш в израз на недоволство към някого.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш един нож, правиш му гумите меки, като си купи нови - пак, тогава ще се научат такива на уважение. Това сто процента е някой пенсионер, нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна това е редовен номер някой да те плясне и да си замине и никой никога нищо не е видял. Колкото по плътно и прибрано прибираш толкова по голям е шанса да те ударят...

Аз ще коментирам от "другата страна" - на виновника за инцидента Х. Само веднъж досега ми се е случило да "забърша" кола, мен никога не са ме бърсали. Случката е следната: Бургас, влизам в двупосочна улица III клас, от едната страна от-до паркирали успоредно автомобили. Решавам, че има място да се размина с друга кола и влизам. По средата се налага да се размина с друга кола, маневрирам плътно вдясно, но явно се оказа прекалено "плътно" и обърсах един Опел Астра '92 (беше паркирал "срещу мен"). Какви му бяха щетите - изскочило огледало (помислих, че е счупено, но не беше), по боята не видях поражения. По-късно видях на моя калник от неговата броня - черни малки линийки... А моето отгледало се прибра. Добре, че има такава възможност :)

 

Притесних се, слезнах, огледах внимателно. Разгледах огледалото му, видях, че не е счупено, а само излезнало от щипката/гнездото си. Опитах се да го сложа, не можах, и го оставих да си виси на един кабел. Постоях малко с цел да дойде собственика, но тайно се надявах, да не дойде :). Качих се обратно и потеглих. Но аз дефакто си бях "вкъщи", т.е. паркирах в близката пресечка и се прибрах. Пет минути след това обаче съвестта ми заговори, написах едно "кратко извинение" на едно листче + тел. номер и име, слезнах и го мушнах в огледалото на Астрата. Разбира се, с надеждата собственика да "преглътне" този инцидент и да не ми се обади :). Така и стана - на другия ден колата я нямаше.

 

Нарочно да ида да правя някому зло - и през ум не ми е минавало. Ако на моята кола се случи нещо "нарочно", определено ще се ядосам и ще си направя труда да разбера кой е. Добре че комшиите са разбрани хора и квартала е тих и спокоен :)

Каско нямам, не мисля и да имам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш един нож, правиш му гумите меки, като си купи нови - пак, тогава ще се научат такива на уважение. Това сто процента е някой пенсионер, нали?

 

Не бих казал, че е пенсионер, но е мъж на години около 40. Няма да му отмъщавам по такъв начин, защото това означава да се принизя към неговото долно и престъпно поведение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че е пенсионер, но е мъж на години около 40. Няма да му отмъщавам по такъв начин, защото това означава да се принизя към неговото долно и престъпно поведение.

Не се занимавай колега, това са хора смачкани от живота, които искат да си го изкарат на другите за техните проблеми, не падай на неговото ниво. Отгоре всичко се вижда и ще се му се върне от някой подобен на него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано започвам да имам чувството, че нищо не им се връща на такива. Всеки ден работя с много хора и виждам какво е отношението на повечето и как се държат сякаш срещу тях е животно, че дори и по-зле. Това аз го приемам не толкова лично, колкото неуважение към човека като цяло, което е най-лошото. И както на паркинга, където спирам ежедневно минават стотици коли, и постоянно някой прави мизерии и бяга - как да реагирам? Докато не бях намерил едно скатано място, където е по-трудно да ме ужулят, през 2 седмици имах нещо по боята. Дори и следи от ключове... от калник до калник.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ежедневие ако питате мен... в София това е напълно нормално. Моята е пръскана вече не знам колко пъти и пастирана и какво ли още не. Каското е задължително всяка година. 350лв обаче до сега съм ги избил поне 3 пъти. Даже в момента цялата от всички страни е одрана, дали някой с ключ, дали някой който не може да паркира, даже на скоро пред очите ми една баба с мерцедес дето очевидно не можеше да кара пред мен избърса цялата ми задна броня до пластмаса... А колко хора са си отваряли вратите в моята до вдлъбване... :icon_crying: :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във Пловдив е същата работа, редовно ми закачат броните или си спират директно в предния ми номер. До сега 2-ти съм го свалял за да изправя стойката на номера и сега пак е изкривена и номера почти се е залепил за бронята. Също така някъв гаден хейтър ми е задрал 2-те врати от към шофьора с ключ или пирон :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа,обиколил съм със мицуто половината европа,ама само в БГ ми се случва да ме ожулят.А иначе си живея в Ст.Загора,инцидента в Казанлък стана след като се връщахме от малка почивка и се отбихме да се видим с една позната,за около час и ааайдееее проблемче.Вече си мисля,че никаде повече няма да се отбивам,дори и за малко.А иначе ако такова нещо се случи из европата,човека който те е ожулил или ще те изчака,или ще си остави телефонния номер,ама на пуста България това няма как да се случи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...