Премини към съдържание

Лампата за маслото светва при ниски обороти - Галант 2.4 ГДИ


Препоръчано мнение

Здравейте, галанта е след основен ремонт на двигателя, направен февруари месец(повдигачи, обработка на глава, семеринги и т.н.). От скоро само при загрял двигател червената лампа на маслото почна да свети, но само когато оборотите паднат под 800, предимно по светофари или паркирания, при нормално каране нямам проблеми. Някой има ли идея на какво може да се дължи това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, галанта е след основен ремонт на двигателя, направен февруари месец(повдигачи, обработка на глава, семеринги и т.н.). От скоро само при загрял двигател червената лампа на маслото почна да свети, но само когато оборотите паднат под 800, предимно по светофари или паркирания, при нормално каране нямам проблеми. Някой има ли идея на какво може да се дължи това?

Кажи с какво двигателно масло я караш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен това не е основен ремонт. Основен ремонт за мен е двигателя вън от коша, вала с биелите и лагерите на масата, мерене, опресняване на хлабините с нови черупки, шлайфане на шийките ако трябва, сегменти + някое бутало... Не че направеното е малко и минава за лек ремонт, или пък лесен. Точно обратното.

 

Отиди да ти премери налягането на маслото да видите дали наистина е ниско. По-натам той ще знае какво следва. Ние, лаиците, дето разбираме колкото да влезем в беля, няма да му даваме акъл.

Пряка връзка между тази работа върху колата ти и светещата лампа за ниско налягане, аз поне, не виждам. Маслото си е бистро, нали? Не се е пресякло?

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, галанта е след основен ремонт на двигателя, направен февруари месец(повдигачи, обработка на глава, семеринги и т.н.). От скоро само при загрял двигател червената лампа на маслото почна да свети, но само когато оборотите паднат под 800, предимно по светофари или паркирания, при нормално каране нямам проблеми. Някой има ли идея на какво може да се дължи това?

 

как падат под 800 оборотите :icon_hmm: , мойта като я запала стой на 800 след 2-3 мин минава на 900 хахах :) под 800 ще огасне май

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Връзка може да има, може и да няма. Основният ремонт беше по-скоро образно понятие, че по тази кола е вършена доста работа. Ние, лаиците, се въздържаме от коментар по темата, но исках да се насоча към възможни причини. Надявам се да мина с нещо не изискващо четирицифрена сума, може би датчик или картер, но знам ли и аз. Така или иначе ще я водя обратно, просто ми се искаше да съм подготвен психически, защото покрай иначе хубавия галант, имам предимно портфейлни проблеми. :)

П.П. Маслото не изглежда да се е пресякло.

П.П.П. При мен оборотите падат доста надолу, когато колата е в покой и не е в GDI режим. Сериозните форумни хора са ми казвали, че е нормално.

Редактирано от Wizardone
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Връзка може да има, може и да няма. Основният ремонт беше по-скоро образно понятие, че по тази кола е вършена доста работа. Ние, лаиците, се въздържаме от коментар по темата, но исках да се насоча към възможни причини. Надявам се да мина с нещо не изискващо четирицифрена сума, може би датчик или картер, но знам ли и аз. Така или иначе ще я водя обратно, просто ми се искаше да съм подготвен психически, защото покрай иначе хубавия галант, имам предимно портфейлни проблеми. :)

П.П. Маслото не изглежда да се е пресякло.

П.П.П. При мен оборотите падат доста надолу, когато колата е в покой и не е в GDI режим. Сериозните форумни хора са ми казвали, че е нормално.

 

Сваляли сте главата, за да чистите нагар ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Главата принципно може да е причина за теч на вода в маслото от там да се разрежда и да светва лампата... съотведно като дадеш газ маслената помпа вдига налягането и спира да свети лампата... ама така до време и после следват лошите неща :)

В най-добрия случай ще имаш проблем с датчика ... в най-лошия скоро ще счупиш мотора. Ама тука в форума само може да си гадаем, така че е добре да я закараш на майстор да я види :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абослютно съмщия проблем имах и аз. Моя съвет е да се свържеш с Милен и направо отивай при него. При мен проблема се оказа маслената помпа, която той успя да ... реставрира :) Новата беше над 800 лева :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5w40 Motul, всичко е правено при форумния майстор :) От цялостния ремонт са изминати 1000-1300 км

 

Пробвай първо с по-гъсто масло.

За този мотор, това масло (по-точно 5W30) е за студен климат. За нашия климат се препоръчва 10W40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А забелязъл ли си дали го прави на пуснат климатик или не? на мен ми го направи веднъж на пуснат климатик маслото и при мен е 5/40. Моята примигваше точно на ниски обороти при пуснат климатик.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента е в сервиза. Доколкото успях да разбера(все пак сме лаици, обяснението ми едва ли е най-доброто :icon_blush: ) имало 2 проблемни неща - самият датчик и ниските обороти на колата. Оборотите ми падаха до около 500 при покой, което не е нормално и датчикът не е отчитал изобщо правилно. Самото налягане на маслото е в норма. Форумният бог е направил настройки, така че оборотите да са в нормална норма, т.е. до около 650, и е сменил датчика. Сега всичко е наред. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нека избягваме нарицания като "форумен бог" и разни подобни. Ако визирате майстор, го правете по име или ник. Така ако има нещо, човека ще може да се изкаже и той.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, написано така изразява сарказъм сякаш. Е, ние знаем, че това е просто отношение на доволен клиент :icon_angel:

Честито! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...