Премини към съдържание

Въпрос за разход


Препоръчано мнение

Здравейте колеги :)

Понеже обмислям покупка на галант и съм си харесал този на колегата Fosil, някой да ме ориентира за приблизителният разход на газ на този автомобил, че колегата явно не влиза често във форума. Приемам както мнения за този автомобил така и съвети за това какъв галант да си купя :)

Благодаря на отзовалите се

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има доста теми, позлвай търсачката!

 

Не ми помагаш много с това колега. Искам мнение за конкретен автомобил, точно този. Моля давайте обективни мнения.

Редактирано от skaliente
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разходът зависи от доста фактори, но оринтировъчно ще е около.

10-11л/100км извънградско

13-14л/100км смесено

16-17л/100км градско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разходът зависи от доста фактори, но оринтировъчно ще е около.

10-11л/100км извънградско

13-14л/100км смесено

16-17л/100км градско

Това газ ли... 2.5? Автомат? На мен ми звучи брутално.. при мен на бензин е 3-4 литра под цитирания.... 2.5, комби, ръчка.

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това газ ли... 2.5? Автомат? На мен ми звучи брутално.. при мен на бензин е 3-4 литра под цитирания.... 2.5, комби, ръчка.

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

Ами при теб колата си е отлична, а това води до много плюсове, единия от които е този, понижения разход........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това газ ли... 2.5? Автомат? На мен ми звучи брутално.. при мен на бензин е 3-4 литра под цитирания.... 2.5, комби, ръчка.

 

Sent from my Nook HD+ using Tapatalk HD

 

Да, при 2.5 автомат, с ГИ. Моят е седан, постигал съм и по-нисък разход, но това което съм написал по-горе за съжаление е често явление. :icon_blush:

Извънградско

до 90км/ч до 9.5л/100км

до 120км/ч 11л/100км

при 140км/ч 12л/100км

Редактирано от SNS
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, при 2.5 автомат, с ГИ. Моят е седан, постигал съм и по-нисък разход, но това което съм написал по-горе за съжаление е често явление. :icon_blush:

Извънградско

до 90км/ч до 9.5л/100км

до 120км/ч 11л/100км

при 140км/ч 12л/100км

 

Това леко ме стряска :o Почвам да се замислям за ръчка, не знам дали си заслужава автоматик, с 3,4 литра повече от ръчката.

Редактирано от skaliente
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами при теб колата си е отлична, а това води до много плюсове, единия от които е този, понижения разход........

 

Колега, а за тази, какво ще ми кажеш понеже гледам, че ти си се занимавал с нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това леко ме стряска :o Почвам да се замислям за ръчка, не знам дали си заслужава автоматик, с 3,4 литра повече от ръчката.

 

Чак 3-4 не е. По-скоро 1-1.5 ако сравнявам с моята. Трудно ми е да повярвам, че 2.5 ще гори извънградско 6, било то и при 90км/ч, а в града на мен ми е около 13-14, с ръчна кутия. Понякога като натежи крачето отива и повече, но SNS на вид е твърде спокоен човек и според мен неговия разход е висок :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а за тази, какво ще ми кажеш понеже гледам, че ти си се занимавал с нея.

Доста подържана и добра кола...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

V6 AT 2000г.

 

Разход на бензин :

Градски - 11,5-12,5л/100км

Извънградски - 7,5-8л/100км

 

Разход на газ :

Градски - 12-13л/100км + 1-2л бензин

Извънградски - 9-9,5л/100км

 

Градското е в София, но без големи задръствания и рядко в час пик.

Извънградското с около 110км/ч на двулентов път и с около 125км/ч на магистрала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на газ ми е като на Станислав :rulez:

 

колега А9А, не знам как го докарваш на бензин с 2,5 АТ 11.5 - 12,5/100 в града, камо ли 12-13/100 газ :icon_doh: но аз с предната ръчка под 12 мноооого трудно слизах, а с автоматика на бензин е близо 14/100...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още се двуомя за Миц-ши с по-големия двигател ... Исках като цяло да сменям марката в полза на Мазда 6 или Мазда 3 (150hp), но там ще ми дойде леко баир на цена и след това задължителното газифициране. Интересно ми е дали Мазда 6 - 2.3 ще яде повече от 2.5 на нашите Мицашита или ще е същата работа !? Маздетата иначе чарковете им са по-голям кошмар и от нашите до колкото имах някакъв повърхностен поглед.

 

Ако смесения разход на един 6-ак е в порядъка на 11-12 при умерено каране - без сериозни резачки в града и до 120-140км. ч. извънграда, ше се престраша и аз :icon_blush: , макар че на това обрано време с такава тежка поддръжка и ящна душица ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все още се двуомя за Миц-ши с по-големия двигател ... Исках като цяло да сменям марката в полза на Мазда 6 или Мазда 3 (150hp), но там ще ми дойде леко баир на цена и след това задължителното газифициране. Интересно ми е дали Мазда 6 - 2.3 ще яде повече от 2.5 на нашите Мицашита или ще е същата работа !? Маздетата иначе чарковете им са по-голям кошмар и от нашите до колкото имах някакъв повърхностен поглед.

 

Ако смесения разход на един 6-ак е в порядъка на 11-12 при умерено каране - без сериозни резачки в града и до 120-140км. ч. извънграда, ше се престраша и аз :icon_blush: , макар че на това обрано време с такава тежка поддръжка и ящна душица ...

 

И аз бях пред такава дилема, но трудно може да наделее mazda-та (която не е никък лоша), над страста ми към любимата марка и все пак факт е по-високият разход на Галанта, но до колкото четох, найстина Mazda-та е с доста по-скъпа поддръжка. Не знам какво ще се прави не, че бързам, но се рамножихме с още един серйозен фен на марката http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rulez.gif и Колта идва много малък вече. Друг вариант е вече по-малък мотор, за който не бях и помислял до сега, 2.5 V6 ми е мечта от доста години, но тези разходи малко ме плашат, а и кракът ми е доста тежичък http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_angel.gif Понякога накарвам дори колтът да лапа 10-ка http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Редактирано от skaliente
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разхода на газ ми е като на Станислав :rulez:

 

колега А9А, не знам как го докарваш на бензин с 2,5 АТ 11.5 - 12,5/100 в града, камо ли 12-13/100 газ :icon_doh: но аз с предната ръчка под 12 мноооого трудно слизах, а с автоматика на бензин е близо 14/100...

 

Минал съм около 20000км на бензин и 10000км на газ в София. Засичал съм разхода винаги пълен-празен-пълен резервоар на една и съща бензиностанция и колонка. Бензина ЕКО 95 Кинитрон, а откакто го спряха разеждам ЕКО 100 Кинитрон. Шофирам доста спокойно и рядко настъпвам педала повече от 50%.

Минималният ми разход градско е бил 10,2л/100км - август в София, максималният 13,3л/100км - януари пак в София. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Минал съм около 20000км на бензин и 10000км на газ в София. Засичал съм разхода винаги пълен-празен-пълен резервоар на една и съща бензиностанция и колонка.

 

Минималният ми разход градско е бил 10,2л/100км - август в София, максималният 13,3л/100км - януари пак в София. :mitsu-smiley:

 

+1. Същото е и при мен. Имам и колега с шестак автомат '98. Градско не я засича, но извън му гори същото като ръчката - 7.5-8 със до 130. Аз ви казвам че тия 17-18 са някакви брутални разходи и не са ви наред колите, ама не, горял бил шестака 9-10 междуградско .. оправете си колите.. а ако газта ви ги прецака така, признайте си, може и в другата тема :icon_bye: .

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Мазда 6 (и като цяло едноцифрените) е малко далеч от японси автомобил. За бензиновата версия на 6 съм чул от 2 места вече, че поради прекалено тънък материал се цепи *педала* на съединителя и планката на която е закрепен (стената между купе и мотор). Мен лично изобщо не ми харесва ужасно пластмасарския интериор и седалките тип тоалетна чиния.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз :D :mitsu-smiley: е с 2.0 мотор - разход на газ в София - час пик от 12-15 чисто градско, извън градско 7-8 до 120км. За мотора 2.3 на Мазда съм твърдо против, не е надежден /чуплив е/ по добре 2.0 или 2.5. :mitsu-smiley: с 2.5 мотора харчи с около 1 литър повече, което е нормално, все пак тия кончета трябва да се хранят. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как го правите това 10/100 разход в София не знам,сигурно се кара само по околовръстния или друг "бърз" път и колата се гаси и после на обратно. На скоро ми даде най-добрия разход в града 12,5/100 газ без климатика,с него отива 13,5-14 газ,толкова беше и на бензин. Както и успях да си подобря рекорда на дълъг път като я свалих на 8,5 газ пак без климатика.

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз :D :mitsu-smiley: е с 2.0 мотор - разход на газ в София - час пик от 12-15 чисто градско, извън градско 7-8 до 120км. За мотора 2.3 на Мазда съм твърдо против, не е надежден /чуплив е/ по добре 2.0 или 2.5. :mitsu-smiley: с 2.5 мотора харчи с около 1 литър повече, което е нормално, все пак тия кончета трябва да се хранят. :drinks:

 

Колега, ако 2.5 яде с + 1 лт. би било добре, но ми се струва твърде розова оценка :). Според това което съм изчел до сега от колегите - работата отива на 12-13 газ /ръчка/ както и да го суче човек ... Моята 2-ка съм писал и преди харчи 10 газ на 100 при всякакви условия, това ми е комбинирания разход като го намирам за напълно приемлив. + 3 лт./100 отгоре вече е чиста доза разхищение ... Искам да я сменя обаче в полза на нещо на по-малко годинки, потенциално по-вървежно, с темпомат, и да е с подобен харч до 10на лт. /100.

 

Много се точех на ей този аз лично http://www.mobile.bg/11363273073842508. Изглежда много добре на външен вид, но не е ясно на какъв хал е колата, така и не ходих да я оглеждам. Ентусиазма на търговеца ме нервира леко обаче - преди 2 месеца беше на 6700, сега я навирил още. Като цяло тия в Плевен се мъчат да дивеят с ценовата политика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 2ка мотор расзох градско/извънградско ми дава 8-10л/100км. газ.

 

 

П.П.Относно цените на Галантите... мисля, че съм ударил 6 от тотото.

4 чисто нови зимни гуми

4 лети джанти със сносни гуми за 1-2 сезона

Газов инжекцион

 

 

И за всичко това + самата кола само 2,5к :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако 2.5 яде с + 1 лт. би било добре, но ми се струва твърде розова оценка :). Според това което съм изчел до сега от колегите - работата отива на 12-13 газ /ръчка/ както и да го суче човек ... Моята 2-ка съм писал и преди харчи 10 газ на 100 при всякакви условия, това ми е комбинирания разход като го намирам за напълно приемлив. + 3 лт./100 отгоре вече е чиста доза разхищение ... Искам да я сменя обаче в полза на нещо на по-малко годинки, потенциално по-вървежно, с темпомат, и да е с подобен харч до 10на лт. /100.

 

Много се точех на ей този аз лично http://www.mobile.bg/11363273073842508. Изглежда много добре на външен вид, но не е ясно на какъв хал е колата, така и не ходих да я оглеждам. Ентусиазма на търговеца ме нервира леко обаче - преди 2 месеца беше на 6700, сега я навирил още. Като цяло тия в Плевен се мъчат да дивеят с ценовата политика.

Пробвай да го спазариш. Мисля, че на 6000 ще клекне - на снимките изглежда перфектен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го спазариш. Мисля, че на 6000 ще клекне - на снимките изглежда перфектен.

Да пробва колегата,ама него ем го боли, ем го сърби :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 2ка мотор расзох градско/извънградско ми дава 8-10л/100км. газ.

 

 

П.П.Относно цените на Галантите... мисля, че съм ударил 6 от тотото.

4 чисто нови зимни гуми

4 лети джанти със сносни гуми за 1-2 сезона

Газов инжекцион

 

 

И за всичко това + самата кола само 2,5к :)

 

Колега можеш ли да кажеш на какво каране ти дава 8/10 извънградско/градско такъв разход защото аз със 2.0 с ГИ на ловато пълен комплект извънградско ми дава 10 с средна скорост 110 а градско от 13 не мога го сваля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз в началото се стрясках на 10-ката газ, обаче след като проверих в spritmonitor.de смятам, че това е разхода на 2.0 мотора на газ. Всичко надолу ми се струва някак странно.

 

Под 10/100 харчат точно 2 автомобила от 16... смятам, че е достатъчно представителна извадка, лично аз не съм постигал разход по 10 / 100. Преди градското ми беше 11 ама и то падна на 10 от скоро, извън София не съм бръмчал от както градското ми падна на 10.

 

Фабричния разход на тоя мотор е 6.4 при 90км/ч, сега сметни + 1 литър заради климатроника и + 1.5 литър за това че бръмчиш на газ, останалото е защото тоя разход 6.4 е замерен в лабораторни условия а нещата в реалността са по-различни. Например много малко галанти бръмчат с фабричния размер гуми, моя например е със 205/60/15 вместо 195/60/15, сигурно ако мина на 195/60/15 ще падне с 0.5 литър, ама струва ли си да дам 400-500 лв. за 4 нови летни гуми като колата си дойде с 4 свестни гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...