Премини към съдържание

Интересна случка...


Препоръчано мнение

Колеги,

 

Не знам дали този раздел е правилния за подобни теми, ако съм объркал моля модератора да я премести.

Искам да ви споделя едно интересно преживяване, което за пореден път ме накара да се чувствам много приятно в любимия автомобил.

 

Случката е следната....

Паркирал съм си аз най-спокойно в рамките на една сравнително оживена спирка с метростанция и чакам приятели да ходим на кафе. Свалил съм предните стъкла до край да ме разхлажда вятъра и слушам леко музика, така че да се чува само вътре без да дразня околните на спирката (все пак не съм някой терикат голфаджия). Та в тази лежерна обстановка виждам как един татко с малкото му дете с колело излизат от метрото. Забелязах веднага захласнатия поглед на детето с колелото към Галанта и как с баща си леко леко се паркираха до мен. Детето слезе от колелото, огледа внимателно отвсякъде Галанта и попита любопитно баща си каква марка е този автомобил. Бащата се позамисли малко и му отговори да попита баткото (тоест мен), който е вътре. Момчето леко притеснено, но с едни ококорени очи се приближи до предната врата и през прозореца ме попита същия въпрос. Аз с една вече широка усмивка му отговорих, че това е Мицубиши....Мицубиши Галант. Момчето се опита да повтори след мен марката и почти успя: много хубаво Мицибиши имаш. И аз отвърнах да много е хубаво и му пожелах, като порасне да си купиш каквато кола поиска. Момчето се позамисли малко и каза: искам Мицибиши ама червено.....

 

Едва след като си заминаха и аз се позамислих, че докато порасне момчето да кара автомобил, Галанта ще е 25+ години отиващ към раздела класика :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може само да си пожелаем от Мицубиши да върнат Галант на чертожната дъска. Да оправят скапаната визия на 2004г и да върнат агресивния и комфортен галант.. Така момчето ще може да си купи точно Галанта който добре познаваме :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Приятно е когато някой загледа колата ти. Има някаква особена грация като се движи и гледаш отстрани. Когато бях закъсал в Плевен с опела и чаках колата си (муци) да дойде, карана от приятел, да ме прибере на буксир, вече уморен от жегата се взирах в колите и все се препознавах по фаровете на тъмни коли. Както бях забил поглед в земята погледнах бързо приближаваща тъмна кола и се загледах в нея. Викам брех, к`ва е пък тая кола. Минаха сигурно 3 сек докато си позная колата :icon_doh: и много се зарадвах че я виждам. Като асфалтират пътищата около мен ще й сложа хубави джанти, че моите изглеждат като подарени :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е,голям кеф като я спра и минувачите,започват да я гледат,че и чак се обръщат,децата съм чувал да казват: "Всички Мицубишита са много яки!",а 2008 на светофарите,определено имаше бая заглеждане по дзверу :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дам определено е радващо за душата, някой път не ме забелязват, че съм вътре в колата и гледат ли гледат едно захласнато... После като фиксират, че има някой вътре и леко се смущават, но продължават да зяпат :) Мисля, че Галанта ще се превърне в една доста желана класика след време, стига да има кой да ги реставрира :rulez:

Редактирано от GalantDream
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мм да и на мен ми се е случвало доста пъти да кажат много хубава кола, особено хора, който се занимават с коли, майстори, застрахователи а и доста хора, които не разбират от коли. Галантино си е галантен винаги. Между другото никога не ми се е случвало преди открито пред мен да похвалят колата ми. :icon_n_king: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз си купих Галант щото ми беше детска мечта, е не точно детска, бях студент когато забелязах първите по улицата.

 

А не защото е практично да си купиш 15 годишна кола :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те и сега се захласват доста по някой наточен Галант, въпреки че карат други, доста по скъпи и нови коли,така че мен това не ме учудва .........навремето , когато купих последния си Галант от общо 5 ,на всеки ъгъл гледах как всички се обръщаха и си кривяха вратовете ..........а доста често я сочеха и коментираха......тогава в София имаше не повече от 20-30 такива коли........хехе,други времена си бяха.......

Сега е времето на VR4-ките,заслужава си да ги поддържаме още 7-8 години.......но пък друго си е да тръгнеш из улиците на Соофия с GT3000 примерно......аз на таз кола й викам "пиЧкарника" :D да ме извиняват колегите, но не се стърпях...... :D Днес при мен имаше едно такова животно....... :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те и сега се захласват доста по някой наточен Галант, въпреки че карат други, доста по скъпи и нови коли,така че мен това не ме учудва .........навремето , когато купих последния си Галант от общо 5 ,на всеки ъгъл гледах как всички се обръщаха и си кривяха вратовете ..........а доста често я сочеха и коментираха......тогава в София имаше не повече от 20-30 такива коли........хехе,други времена си бяха.......

Сега е времето на VR4-ките,заслужава си да ги поддържаме още 7-8 години.......но пък друго си е да тръгнеш из улиците на Соофия с GT3000 примерно......аз на таз кола й викам "пиЧкарника" :D да ме извиняват колегите, но не се стърпях...... :D Днес при мен имаше едно такова животно....... :drive:

Точно така е. Галант-ът има уникален дизайн - превърнал се в слабо място на много ентусиасти. Дизайн, много премерен и премислен (не като новите модели), доста агресивен, но премерено агресивен, ненатрапчив на пръв поглед... много аеродинамична странична линия (не като немските кушетки - Ауди "от-до на едно ниво" - нещото, което ми харесваше най-много, когато бях на 10, но сега не; или квадратните дизайни на ВАГ). Разбира се, нежния финес в дизайна можем да го търсим само при франсетата и италдизайн; който всъщност на мен ми допада...

И тук да ме прощават колегите с Галант, но идва едно голямо НО:

Колкото по-екзотична е една кола, толкова по-забелязвана е тя. Ако в София преди време е имало 30 Галанта, тогава са се обръщали 70% от населението. Ако сега има 70 Галанта, се обръщат едва 30%. По-малко хора се обръщат заради страхотния дизайн, повече се заглеждат заради "непознатата кола", когато тя вече стане позната (а това става, когато стане популярна), хората спират да се обръщат. Затова всички се обръщаме след Ферарито и никой след Голфа 3-ка :).

Разбира се, все пак дизайнът е страхотен... може би един от най-добрите, който Мицубиши е правило някога (мое мнение, без да съм запознат с всички модели).

ПП: Аз бих предпочел да не карам твърде "яка" кола, особено в София, че там е въпрос на късмет да не ти я откраднат или счупят :icon_blush:

 

ПП: И още нещо - живеем във времена, където важен е момента на "провокацията" - колкото по-провокативно, толкова по-вървежно/пробивно/продавано => хубаво. Говоря за дизайна на всичко. Затова все още Хонда Сивик е "заглеждана кола", а Колт-а никой не го ... за кола :D (последните модели). Да, някой смята, че Сивика е "летяща чиния", но в момента обсъждаме показател "провокативност". На същото разчитат и от Шевролет и много други възраждащи се марки.

Но провокацията е мимолетна. Всмисъл, рядко се случва провокативния дизайн да преодолее теста на времето и да остане "хубав" след 10 години. Именно това се е случило с Галанта. Т.е. "провокативен дизайн" е различно от "добър дизайн" :)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...