Премини към съдържание

Въпрос за размера на гумите


Boiajo

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Ако си взема гуми с размер 185/65/14 да ли ще има разлика в разхода на гориво и по твърдо ли ще вози Галанта, при положение че стандартно ги дават 185/70/14?

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с гуми 195/65/15 ... и ми се струват мънички :) но всеки си има предпочитания и вкусове.

Моето мнение е, че за галанта си трябва голяма "тенджерка" минимум 15-ка. Иначе возията си е добра. Няма да сгрешиш - мое лично мнение

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Ако си взема гуми с размер 185/65/14 да ли ще има разлика в разхода на гориво и по твърдо ли ще вози Галанта, при положение че стандартно ги дават 185/70/14?

 

Благодаря предварително.

 

Дали ще вози по-твърдо, може, но зависи и от качеството на гумите.

Ще ти гори по-малко :) по километраж, щото са по-ниски и ще отчитат няколко километра повече по километража /пробег/.

Ускорението малко ще се подобри.

Но дупките....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Ако си взема гуми с размер 185/65/14 да ли ще има разлика в разхода на гориво и по твърдо ли ще вози Галанта, при положение че стандартно ги дават 185/70/14?

 

Благодаря предварително.

 

От личен опит колега .... по-висока гума по добре ... веднъж ми се случи за един месец сменях два пъти предния чифт гуми :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагай 195/60 или ако са ти скъпи, тогава 195/65.

 

То аз и 195/60 бих взел, ама в момента сменям нивомата, че сдаде багажа, и ще видя с какви средства ще остана след това.

Вчера ми докараха каябата и днес я вкарах в бокса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

205/60 (стандартен за 2.5) или 195/65 за R15 е размера. Нищо че го дават 195/60 за 2.0 мотора - прекалено ниско е това .. за 14" не коментираме изобщо, изхвърлих ги час и половина след като ги бях сложил на колата за проба (имаше един комплект с нея), подигравка просто...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зимните са ми 185/70/14 и с тях колата ми се струва леко ниска.. отделно, че калниците изглеждат леко празни.. за по-ниска ще е още по-зле.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много е грозно с 14ки, един път се излъгах да си сложа, едно че стана много ниска, второ че на тва голямото купе остава много място при калниците и изглежда все едно съм сложил гуми от детска количка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя между 16" и 17". Хем не искам да обирам всички дупки и да стане като каруца, хем пък имам чувството, че тея 16" ще стоят също доста малки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих летните гуми с оригиналните джанти размер 215/45/17, както е по предписание за Галант. Определено смятам 17" за най-подходящ размер от към излъчване и стойка. Определено обаче се усеща по-твърдата возия, но все пак съм и със спортно окачване, при нормалното такова може би няма да е толкова осезаемо. Ще видим колко време ще изкарам по родните "пътища" преди да се разхлопа окачването.

 

Размер 16" също биха изглеждали добре в комбинация с подходящ размер на гумите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето от този сайт: http://www.1010tires.com/Tools/Tire-Size-Calculator можете да си направите справка за размерите гуми и джанти които можете да си поставите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих летните гуми с оригиналните джанти размер 215/45/17, както е по предписание за Галант. Определено смятам 17" за най-подходящ размер от към излъчване и стойка. Определено обаче се усеща по-твърдата возия, но все пак съм и със спортно окачване, при нормалното такова може би няма да е толкова осезаемо. Ще видим колко време ще изкарам по родните "пътища" преди да се разхлопа окачването.

 

Размер 16" също биха изглеждали добре в комбинация с подходящ размер на гумите.

+1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сЪс 17-ки и стоЙката е невероятна :)

Да, така е, но брои клечките за зъби по пътя :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако се запази височината на самата гума, т.е. ако тя не е по-ниска (размерът на колелото се увеличава в този случай) 205/50/16 и 205/50/17, дали ще има влошаване на возията?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригиналните 17" джанти с гуми отпред 205/50 а отзад 225/45

Возията естствено е по твърда, но визията оправдава, дори не ми се слага зимата 15" , които са лети с нови гуми 195/65.

За 14 не ми се и мисли, но те не са кой знае колко по-ефтини от 15, не за друго , но колата ще е доста ниска като изключим визията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другото грозно ми е с джанта 17-ка и тези малки дискчета вътре :icon_crying:

Да, дисковете са голям минус.

http://img707.imageshack.us/img707/3584/imagejbb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте колеги,

 

Ако си взема гуми с размер 185/65/14 да ли ще има разлика в разхода на гориво и по твърдо ли ще вози Галанта, при положение че стандартно ги дават 185/70/14?

 

Благодаря предварително.

 

 

Можеш да си вземеш инфо от ТУК>>>

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...