Премини към съдържание

Препоръчайте ми масло


Xoce2

Препоръчано мнение

Здравейте, към момента карам Space Star 1.8 GDI с масло Статойл 10W40, но искам да сменя марката.

Моля за препоръки и отзиви за други масла.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм з това масло че е добро но откъде се купува колега?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време се опитвах да вляза в контакт с хората от Омникар с цел да разбера цени и наличности . Опитите ми бяха доста неуспешни , на имейли не отговаряха а по телефона не можеха да дадат каквато и да е информация .

Като гледам и сегашното им състояние не се променило значително . В сайта(сайтовете) им не намирам нищо за споменатите масла .

За мои късмет в същото време се появи някои в форума предлагащ Енеос внесен от Япония . В последствие намерих фирма внасяща Енеос от официалният представител в Румъния . Името и е Auto orange а кординатите им намерих в тунинг форума .

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко "кофти" им е направена страницата, но ето линк, ако на някой му е необходим.

 

Контакти - http://www.eneos-bulgaria.bg/?page=contactus

 

Цени - http://www.eneos-bulgaria.bg/files/EneosBulgariaPriceList.pdf

 

Иначе наблягат да си рекламират Mobil, явно такава им е политиката в момента.

Това са доста високи цени.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са доста високи цени.........

 

На мен ми се струват нормални-4 литра 55лева,та за толко взех репсол.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са доста високи цени.........

 

На мен ми се струват нормални-4 литра 55лева,та за толко взех репсол.

Абе колега, къде го виде ......5В40 4л. туба е 136лв......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на всички за отзивите, но нека темата да не се превръща в спор за конкретна марка масло.

Какво ви е впечатлението от маслата Repsol?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

CEPSA Star Synthetic 10W40 http://www.cepsa.com/cepsa/Products_and_Services/Lubricants/Passenger_car_oils/Star_range_Cepsa_Lubricants/CEPSA_Star_Synthetic_10W40

 

SPECIFICATIONS

 

API SN/CF

ACEA A3/B4- 10

VW 502.00/505.00

MB-Approval 229.1

RN0700

9.55535 – D2 (level)

 

Data Sheet http://www.cepsa.com/stfls/CepsaCom/Lubricantes/Ficheros_lubricantes/ficheros/pdf/iCEPSA%20STAR%20SYNTHETIC%2010W40_v4.pdf

 

http://www.didi94.com/price/price_cepsa.pdf За 4 литра 56.40 лв.

 

Маслото е супер предоволен съм от него :icon_thumbup:

Ако имаш интерес мога да ти го намеря с добра отстъпка :)

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да разгледаш и тези масла. Особено серията Галакси.

И цените не са "космически".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бих го купил и по принцип за GDI не е най-добрия избор използването на масло 10W40.

API: SL - по-голяма част от продуктите вече са SM, а има и SN.

ACEA: A3/B3, макар и B да се отнася за дизели, по-голяма част от продуктите са A3/B4.

TBN - 6,4 - по-голяма част от продуктите са със стойност над 7,2 - по-висока стойност, по-голяма устойчивост на окисление, най-вече показва количеството на добавките в маслото.

Вискозитетен индекс - 140, пак е по-нисък от масовите продукти.

 

http://www.repsol.com/imagenes/es_en/rpeliteinjection10w40ed0feb05__112838_tcm11-14882.pdf

А кое масло е пропоръчително. 5W40 ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си склонен на малко по-големи разходи, може да пробваш и 0W-40 на Mobil1. Аз лично съм доволен, а и сякаш е по-добре от 5W-30.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да разгледаш и тези масла. Особено серията Галакси.

И цените не са "космически".

 

Здравейте

Не препоръчвам използването на Competition маслата в GDI двигателите! Последната информация в базата данни на компанията Olyslager и OATS (най-големите издатели на автомобилни каталози) е използването на API SG в комбинация от вискозитетен клас SAE 10W30, сиреч от гамата на Yacco нито едно масло не съвпада 1:1.

На другия полюс е информация подадена в ръководството на потребителя. Примерно моето за 1.3i е обединено и с GDI двигателите. Вътре са изброени множество вискозитетни класове в комбинацията от API SG. Вярно е, че има сервизни бюлетини издадени в последствие, затова върху собственика на колата се пада тежестта да вземе решение.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,с форума на Мазда не са категорични че е добро маслото или по скоро че има ментета ,възможно ли е да се определи по някакъв начин разликата м/у менте и оригинало масло....ако се попадне на оригинално все пак е японско мисля че трябва да е добро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ENEOS,за това питам дали по нещо може да се определи дали има разлика оригинала от менте

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знам дали точно тук трябва да пиша. Нов съм но и аз си купих Мицубиши Спейс Стар, интересуваме къде в Повдив да го обслужа, ремък, масло,филтри. Колата е 1,6 бензин. Предварително благодаря.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое масло имаш предвид, че е обсъждано в Мазда форума?

Ако е за ENEOS, то такива обсъждания има и в много други форуми, както и в нашия.

Предполагам точно него има в предвид, защото и другият му пост в темата е свързан с това масло ..

Да, обсъждано е в много други форуми, но предимно обсъждано ..:) Докато в Маздата е и доста изпробвано от широк кръг потребители и най интересното е, че отзивите са много различни, което ме навежда на мисълта, че има нещо гнило, ама не в Дания :D а в това масло ..

И преди някой да напише, че гнилото е в колите, искам да поясня, че не е там, защото всички които са недоволни от маслото, твърдят, че след смяна с друго масло, проблемът изчезва ..

Явно има много ментета при това масло, за да има такива различни отзиви за него ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 2 месеца сменях маслото на звездата. Кастрол 10W40 мисля че беше и ми излезна 90 лв. 5 литра без малко влезна, и съм много доволен! Не знам дали по принцип са такива цените на това масло, но тогава ми казаха че имало някаква промоция уж... Като цяло съм на мнението че по-добре дай малко повече, и да нямаш ядове, отколкото да спестиш, и после да ги дадеш спестените по някакви ремонти! То не само относно автомобилите, ами и навсякъде в ежедневието.. То не е храна, електроника и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка отново се спрях на Statoil. Въпреки всичко, благодаря на всички, които откликнаха. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...