Премини към съдържание

Миризма в колата


Препоръчано мнение

Става въпрос за Lancer X и салона на Intense модела. Като влезна в колата ме лъхва неприятна тежка миризма в първия момент и не мога да се отърва от нея. От моята кола ли или по принцип всички имат сравнително неприятна миризма на тапицерията. Защото имам приятели с нови коли, които дори не ползват ароматизатор и вътре мерише приятно новичко, а са като моята на 2-3 годинки. Мия си я редовно пълно вътрешно и външно почистване минимум веднъж в месеца и не държа вещи в колата, които да я омеришат. Също така пробвах с всякакви ароматизатори там андипур, онези с течността в шишенце супер силните, консервичките с гел и просто миризмата на ароматизатора се смесва с гадната миризма и 2те се усещат.

 

Въпроса ми е за някакви съвети и ако трябва в дълбочина да си почистя тапицерията къде предлагат такива услуги и въобще какво бихте ми препоръчали. При вас има ли такъв проблем? Аз лично не мога да си спомня винаги ли го е имало или само напоследък ми прави впечатление, но май не го е имало винаги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Lancer X и салона на Intense модела. Като влезна в колата ме лъхва неприятна тежка миризма в първия момент и не мога да се отърва от нея. От моята кола ли или по принцип всички имат сравнително неприятна миризма на тапицерията. Защото имам приятели с нови коли, които дори не ползват ароматизатор и вътре мерише приятно новичко, а са като моята на 2-3 годинки. Мия си я редовно пълно вътрешно и външно почистване минимум веднъж в месеца и не държа вещи в колата, които да я омеришат. Също така пробвах с всякакви ароматизатори там андипур, онези с течността в шишенце супер силните, консервичките с гел и просто миризмата на ароматизатора се смесва с гадната миризма и 2те се усещат.

 

Въпроса ми е за някакви съвети и ако трябва в дълбочина да си почистя тапицерията къде предлагат такива услуги и въобще какво бихте ми препоръчали. При вас има ли такъв проблем? Аз лично не мога да си спомня винаги ли го е имало или само напоследък ми прави впечатление, но май не го е имало винаги.

Вероятна възможност за гадна миризма в колата е от климатика. Ако не оставяш да подуха вентилатора на парното, след като спреш климата, бъди сигурен, че ще смърди гадно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мне тя е преди да включа каквото и да е било просто в салона на колата има една тежка миризма

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Lancer X и салона на Intense модела. Като влезна в колата ме лъхва неприятна тежка миризма в първия момент и не мога да се отърва от нея. От моята кола ли или по принцип всички имат сравнително неприятна миризма на тапицерията. Защото имам приятели с нови коли, които дори не ползват ароматизатор и вътре мерише приятно новичко, а са като моята на 2-3 годинки. Мия си я редовно пълно вътрешно и външно почистване минимум веднъж в месеца и не държа вещи в колата, които да я омеришат. Също така пробвах с всякакви ароматизатори там андипур, онези с течността в шишенце супер силните, консервичките с гел и просто миризмата на ароматизатора се смесва с гадната миризма и 2те се усещат.

 

Въпроса ми е за някакви съвети и ако трябва в дълбочина да си почистя тапицерията къде предлагат такива услуги и въобще какво бихте ми препоръчали. При вас има ли такъв проблем? Аз лично не мога да си спомня винаги ли го е имало или само напоследък ми прави впечатление, но май не го е имало винаги.

 

Я отвори и виж филтъра за климатика на какво дередже е, да няма някоя умряла гад дето да се е заклещила в него. ( https://www.mann-hum...au/HBMJYPMe.pdf )

 

Ако не, отиди и изпери тапицерията , като внимавате със шофьорската седалка , че отдолу имаш усилвател и да не го удавите.

 

Не съм забелязал тежка миризма в моята... ама си пуша в нея и не е ясно на к'во мирише....

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че смрадта е особено силна, когато колата я понапече слънцето!? Миналата година се сблъсках със същия проблем. Все едно нещо е умряло в купето. Не е необходимо да пускаш климатика, смрадта те очаква щом отвориш вратата. Карах я на обезмирисяване с озон - никаква файда. Само си дадох парите. Така и не открих източника. Тази година е малко по-поносимо. Не съм прал тапицерии, въпреки, че ми се иска да ги сваля и врътна в пералнята.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да убиете миризмата трябва да намерите източника и да го премахнете, щом казвате , че смърди когато напече слънце може да смърди от тавана на колата, особено ако возите куче или котка, таваните на колите хващат бактерии от козината на тези животни и като стане мокро или напече слънце смрадта е непоносима. Моят съвет е да почистите с прахосмукачка максимално добре на сухо или ако ползвате препарати да не миришат на евтини сладникави аромати, след като сте почистили вземете качествен ябълков оцет и сапунена вода и си направете разтвор 50/50 в спрей бутилка, напръскайте миризливите места, таван, седалки, пода, всичко от текстил или гума, и оставете да изсъхне ако останат петна може да ги забършите с влажна кърпа, повтаряте процедурата няколко пъти и ще изгоните кучето и лошата миризма от колата, само оцет може да ви помогне и нищо друго, знам от личен опит, и да ви предупредя , че в началото като напръскате ще ви мирише малко на оцет след това миризмата на оцет изчезва заедно с лошата миризма и след това вече може да ползвате ароматизатор.

Успех

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да убиете миризмата трябва да намерите източника и да го премахнете, щом казвате , че смърди когато напече слънце може да смърди от тавана на колата, особено ако возите куче или котка, таваните на колите хващат бактерии от козината на тези животни и като стане мокро или напече слънце смрадта е непоносима. Моят съвет е да почистите с прахосмукачка максимално добре на сухо или ако ползвате препарати да не миришат на евтини сладникави аромати, след като сте почистили вземете качествен ябълков оцет и сапунена вода и си направете разтвор 50/50 в спрей бутилка, напръскайте миризливите места, таван, седалки, пода, всичко от текстил или гума, и оставете да изсъхне ако останат петна може да ги забършите с влажна кърпа, повтаряте процедурата няколко пъти и ще изгоните кучето и лошата миризма от колата, само оцет може да ви помогне и нищо друго, знам от личен опит, и да ви предупредя , че в началото като напръскате ще ви мирише малко на оцет след това миризмата на оцет изчезва заедно с лошата миризма и след това вече може да ползвате ароматизатор.

Успех

Всъщност возих котката на една приятелка 3-4 пъти на ветеринар и твоя пост ме накара стабилно да се замисля по въпроса...

 

Ммм може би трябва видя обстойно дали нещо специфично мирише вътре, но като цяло в момента е в подземен гараж и дори не се напича...а тази оферта някакво пълно почистване с почистване на седалките. Мислите ли да пробвам с нея или не си заслужава?

Редактирано от YoYoBulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не набеждавайте животинчето, няма как да е от него. Котките не миришат като кучетата, а тяхната миризма е специфична. Някакъв препарат да ти се е разливал в багажника? Вземи си изпери кечето от багажника и виж резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дам, и аз си мисля че не е от котката, поне от 3-4 возенета няма как да се размърди, от куче най-много мирише и особено когато кучето е качвано кално и мокро, то се тръска и става чудно! ;-) трябва да локализираш от къде мирише за да можеш да направиш нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не набеждавайте животинчето, няма как да е от него. Котките не миришат като кучетата, а тяхната миризма е специфична. Някакъв препарат да ти се е разливал в багажника? Вземи си изпери кечето от багажника и виж резултата.

Вярно е, че миризмана е специфична, но доста остра. Преди около месец се качвам в колата, паля и потеглям. Тръгва външния въздух и ужас смърди на котешка пикня. Затворих на вътрешна циркулация и проветрих с прозорците. И така в продължение на месец. Явно тия котараци като тръгнат да си маркират колите ни така ги осмърдяват, че просто не е истина. Вероянто котарака/котката са си маркирали някоя стелка или седалка и сега ще мирише поне половин година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност возих котката на една приятелка 3-4 пъти на ветеринар и твоя пост ме накара стабилно да се замисля по въпроса...

 

Ммм може би трябва видя обстойно дали нещо специфично мирише вътре, но като цяло в момента е в подземен гараж и дори не се напича...а тази оферта някакво пълно почистване с почистване на седалките. Мислите ли да пробвам с нея или не си заслужава?

Бе я разгледай хубаво под седалките, да не се е изсрала тая мачка някъде..... :icon_doh:

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Котки не съм возил,но кучката - редовно и миризми гадни-нямам!Та ме навежда на мисълта:"А бре,чорапите перете ли си редовно?!?!" http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Lancer X и салона на Intense модела. Като влезна в колата ме лъхва неприятна тежка миризма в първия момент и не мога да се отърва от нея. От моята кола ли или по принцип всички имат сравнително неприятна миризма на тапицерията. Защото имам приятели с нови коли, които дори не ползват ароматизатор и вътре мерише приятно новичко, а са като моята на 2-3 годинки. Мия си я редовно пълно вътрешно и външно почистване минимум веднъж в месеца и не държа вещи в колата, които да я омеришат. Също така пробвах с всякакви ароматизатори там андипур, онези с течността в шишенце супер силните, консервичките с гел и просто миризмата на ароматизатора се смесва с гадната миризма и 2те се усещат.

 

Въпроса ми е за някакви съвети и ако трябва в дълбочина да си почистя тапицерията къде предлагат такива услуги и въобще какво бихте ми препоръчали. При вас има ли такъв проблем? Аз лично не мога да си спомня винаги ли го е имало или само напоследък ми прави впечатление, но май не го е имало винаги.

 

Миеш я редовно пълно вътрешно и външно почистване минимум веднъж в месеца?

 

Колеги, от много миене си набивате всякакви гадости дълбоко в попиващите части, всякакви биологични остатъци. Тапицериите искат силна прахосмукачка и леко влажна кърпа прах за петната. Ако си давате да ви и мият, един и същ парцал от една и съща вода с биологичен материал от други коли (пот, кир, кожни клетки, косми, пърхут, гъбички, плюнка, сперма, вкл. такива от цигани и такива дето слушат чалга) попиват във вашата тапицерия. Колите ви стават на тоалетна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миеш я редовно пълно вътрешно и външно почистване минимум веднъж в месеца?

 

Колеги, от много миене си набивате всякакви гадости дълбоко в попиващите части, всякакви биологични остатъци. Тапицериите искат силна прахосмукачка и леко влажна кърпа прах за петната. Ако си давате да ви и мият, един и същ парцал от една и съща вода с биологичен материал от други коли (пот, кир, кожни клетки, косми, пърхут, гъбички, плюнка, сперма, вкл. такива от цигани и такива дето слушат чалга) попиват във вашата тапицерия. Колите ви стават на тоалетна.

Пфу, добре че с кожен салон я поръчах. В него някоя неоткрита цивилизация дали ще се развие? :icon_thumbup: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от багажника. Изпери кечето и ще видиш, каква гняс ще излезе. А някой знае ли, как се сваля тапицерията на седалките?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За миенето можеш веднъж във годината или на половин година да сваляш седалките и да ги переш не във пералнята а със пароструйката !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземи един чадър на поне 2-3 години и го помириши! След това пиши дали миризмата е същата или друга!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цялостно пране му е майката!Всичките ми коли до сега са били такива смръдни вътре и първата ми работа винаги е била ги водя да ги поизкъпят малко!Резултатите са умопомрачителни!После малко от следното....... http://avtokozmetika-bg.com/index.php?id=176&start=4 ......говорим за най долното......АРОМАТИЗАТОР

*Г11325 МОМИНА СЪЛЗА *Г11350 ТАБАКИТА *Г11375 ТАМБУКТУ *Г11400 ГАЛАКТИКА *Г11425 РУСАЛКА*Г11327 ВСЕЛЕНА!Иначе съм пробвал и на кола нов внос без да е прана вътре,пръскам по един път на седалките и по един път в краката и оправя веднага!Гарантирани резултати!!!Поне 3 месеца ще мирише все едно е изпрана.Колата от вътре си я чистя сам след първото изпиране,както каза колегата преди няколко поста,само с мокра кърпа и силна прахосмукачка.Ползвам понякога и концентрат от Тексклинер на същата фирма и освежава супер.За пластмасовите елементи ползвам Пластклинер който също се разрежда 1:20 в един пулверизатор и всичката кир пада мигновенно!Редовно след почистване си пръскам по малко от ароматизатора(аз лично съм си избрал ГАЛАКТИКА)и така колата си мирише винаги на едно и също и е много свежо!1л Тексклинер и Пластклинер са по 4лв.един вид за 4лв. имате 20литра препарат защото всичко се разрежда 1:20!Ароматизаторите им са по 10лв.само Момината сълза е 6лв.Това е от мен,дано съм бил полезен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз навремето имах подобен проблем със старата кола - бях при нашите и майка ми беше дала един буркан със риба - сложих го в багажника в торбичка рабира се.

От движените на колата буркана се беше килнал и излязъл от торбичката - и макар и затворен с капачка в багажника се е изляло малко петънце ръбен сос - петънце не повече от 2 см - на пръв поглед нищо особено, обаче следващия ден като отворих колата (прилично напечена от лятната жега) имах усещането че в нея има умряла котка разлагаща се там от месец.

Следва яко почистване и изпиране на петното ... слагане на ароматизатор, даже пръсках мястото с парфюм - обаче - напредъка частичен - пак след като се е напекла и отворя си мирише на мърша - по-малко но мирише. И повтарях процедурата с прането поне няколко пъти докато се отмирише напълно.

Огледай се дали нямаш причинител подобно поетънце - от хранителен продукт, повръщано от дете или др - пъвопричинителят може да е нещо мн дребно, което хич не се забелязва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз навремето имах подобен проблем със старата кола - бях при нашите и майка ми беше дала един буркан със риба - сложих го в багажника в торбичка рабира се.

От движените на колата буркана се беше килнал и излязъл от торбичката - и макар и затворен с капачка в багажника се е изляло малко петънце ръбен сос - петънце не повече от 2 см - на пръв поглед нищо особено, обаче следващия ден като отворих колата (прилично напечена от лятната жега) имах усещането че в нея има умряла котка разлагаща се там от месец.

Следва яко почистване и изпиране на петното ... слагане на ароматизатор, даже пръсках мястото с парфюм - обаче - напредъка частичен - пак след като се е напекла и отворя си мирише на мърша - по-малко но мирише. И повтарях процедурата с прането поне няколко пъти докато се отмирише напълно.

Огледай се дали нямаш причинител подобно поетънце - от хранителен продукт, повръщано от дете или др - пъвопричинителят може да е нещо мн дребно, което хич не се забелязва.

Хахаха, точно!

Същата история с мен, обаче с чушки :D

Взех от пазара няколко торби чушки, още доста продукти, после минах през гумаджийницата да взема една гума на джанта. Да, ама багажника пълен с продукти, вън вали пролетен дъждец, хвърлям бързо гумата най-отгоре и дим да ме няма. Прибирам се вкъщи, разтоварвам и що да видя - чушките затиснати най-отдолу и са се сготвили без олио... (и жегата преди това помогна). И на моята любима постелка за багажник (цък) - едно хубаво петно от чушки, наближих го да го подуша - мирише на миш-маш. "Супер" си рекох и се прибрах да вечерям. На другия ден (след като колата се напека на слънцето) отварям и ме лъхва един аромат на ... рядко се случва такова щастие :D

Трябваше ми месец и няколко пранета на стелката, за да се измирише напълно :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, точно!

Същата история с мен, обаче с чушки :D

Взех от пазара няколко торби чушки, още доста продукти, после минах през гумаджийницата да взема една гума на джанта. Да, ама багажника пълен с продукти, вън вали пролетен дъждец, хвърлям бързо гумата най-отгоре и дим да ме няма. Прибирам се вкъщи, разтоварвам и що да видя - чушките затиснати най-отдолу и са се сготвили без олио... (и жегата преди това помогна). И на моята любима постелка за багажник (цък) - едно хубаво петно от чушки, наближих го да го подуша - мирише на миш-маш. "Супер" си рекох и се прибрах да вечерям. На другия ден (след като колата се напека на слънцето) отварям и ме лъхва един аромат на ... рядко се случва такова щастие :D

Трябваше ми месец и няколко пранета на стелката, за да се измирише напълно :icon_blush:

 

Явно топлината отприщва подобни омиризвителени процеси - нек'ви микроорганизми обработват хранителния продукт и вклиняват миризмата навсякъде ;о))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти можеш ли да локализираш мястото на миризмата...?Пробвай да почнеш от там, където е била котката, почвай да душиш кат хановерски кръвоследник :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към гореизброените гнусотии: Петна от менструация, от повръщано от деца, размазани лайна при смяна на памперси... Поне половината население не си мие ръцете след като си избършат задника. Хората се чешат там и на други места също и после пипат навсякъде и така с години. Е как няма да смърди. Старата кола е осран кенеф колкото и да се пере.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...