Премини към съдържание

Газов инжекцион за V6


Препоръчано мнение

Пробвай със Заволи - доста качествена уредба, стига да е поставена кадърно. Моята е слагана в Австрия, но и тук имат сервизи. Малко са скъпи консумативите, но мога да ти кажа, че на -20 градуса не разбираш че караш на газ...което си е от значение при дзверове с повече от 300 коня попринцип :icon_thumbup:

 

Мерси.... ще се проучи въпроса... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Някой има ли информация, за ГИ за по-мощните 6-таци, онези по 320 катъра?

Ще ми бъде полезно ако някой сподели....

За такава кола си сложи LPi......например Виале.........няма да сбъркаш......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За такава кола си сложи LPi......например Виале.........няма да сбъркаш......

 

И на мен ми се иска, ама там не се ли говори за 3000 нейде....... ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се иска, ама там не се ли говори за 3000 нейде....... ?

Еми при положение че караш кола за 100 000, не е много.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се иска, ама там не се ли говори за 3000 нейде....... ?

Цените почват от 4000лв. нагоре за шестак :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ти за една година ще ги навиеш като нищо, почнеш ли го...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех да слагам LPi,но за съжаление при мен нямаше място за по голяма бутилка,тъй като това е едно от изискванията за този вид системи......и малко ме е яд сега , като знам какви предимства има тази система.......дори и да е 4000 лв.( бях я намерил за доста по евтино в Ловеч при китайците, там слагат фабрично Виале ) си направих сметка че за 30 к км. ще си избия инверстицията и ще почна да съм на " далавера" от разликите в цените.....а за мен това са около 9-10 месеца средно ........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен в багажното, мястото е малко, ако се реша, не знам как ще се хванат нещата.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен в багажното, мястото е малко, ако се реша, не знам как ще се хванат нещата.....

В момента има при мен едно ГТ3000 да го обслужа и малко ремонтче да му се направи, то е с АГУ Ланди, 2 изпарителя и едно ЕКУ........при него бутилката седи в багажника и си е нормална, 55 или 60 литрова ........

А , и ми каза, че откакто е сложил газ, е увеличил 2 пъти пробега, минаващ на ден по принцип........така че има нещо вярно в това, че когато сложиш АГУ, почваш да кръстосваш улиците 2 пъти повече......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нащракай му едни снимки да го разгледам как е станало... :)

Ако не забравя , че утре сутринта ще идва да си я взима..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не забравя , че утре сутринта ще идва да си я взима..........

 

Ако се сетиш, запиши му телефонен номер.... ако е съгласен де, да се чуем ако имам въпроси... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако се сетиш, запиши му телефонен номер.... ако е съгласен де, да се чуем ако имам въпроси... :)

 

Е нали имаш друга кола, бе Христо. Тая за уикендите, без газ...

Дотук в общи линии се потвърди нагласата ми за фобос, остава сега да избера дали при самите тях или при Искрен в Левски Г. Някой знае ли конструктивно логиката на системата за смазване на клапаните каква е точно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В момента има при мен едно ГТ3000 да го обслужа и малко ремонтче да му се направи, то е с АГУ Ланди, 2 изпарителя и едно ЕКУ........при него бутилката седи в багажника и си е нормална, 55 или 60 литрова ........

А , и ми каза, че откакто е сложил газ, е увеличил 2 пъти пробега, минаващ на ден по принцип........така че има нещо вярно в това, че когато сложиш АГУ, почваш да кръстосваш улиците 2 пъти повече......

 

Има го този момент с увеличаването на пробега, защото горивото, което сипваш не ти бърка в джоба и все по по-дългия маршрут минаваш :rulez: А иначе виале си е виале. Искрен ми разправяше, че Виале са сключили договор с Great wall. Така че те се явяват един вид официален представител. По негови думи от завода можеш да си закупиш система за около 2500к и после монтаж. В начало идеята на Great wall е била да използват Фобос за газовите си системи, но нещо не са се разбрали. До колкото той ми обясни в новите им ситеми е изчистен проблема с помпата която здава багажа най-често.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година за застоях до едно Ауди, за което твърдяха че е 420 коня. Беше с газова БРЦ, като човека беше за пореден пър в сервиза. Бяха му сложили възможно най-мощния изпарител, газови инжектори и к'во ли не и той твърдеше че от БРЦ вдигали ръце защото колата като влезнела в tubro boost на 5000 оборота обръщала на бензин (предполагам от недостиг на газ). Ама това на турбо кола 300+ коня да сложиш газ си е извращение... вярно е може да стане ама изък за колата :(

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, извращение ?

Аз чух, че масово почват да слагат газови уредби по кайени, ескалейти и прочие.

Решението било, щото наистина много смучат, два провода, два изпарителя и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да сложа газова, и на газ да се дърпам на 400 метра. Трябва ми като изляза на път, до Варна да речем, да не ми се сцепва главата от цената на бензина.

За мощност винаги мога да обърна на бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е нали имаш друга кола, бе Христо. Тая за уикендите, без газ...

Дотук в общи линии се потвърди нагласата ми за фобос, остава сега да избера дали при самите тях или при Искрен в Левски Г. Някой знае ли конструктивно логиката на системата за смазване на клапаните каква е точно?

Ти ако искаш, мини през мен и ще се разберем да ти сложиме една Фобос АГУ...........не се бой, знаем какво правим,дори и на изтърбушените Субарута :D ......шегувам се ,разбира се....... :D имаме и софта за настройките, имаме и компа , имаме всичко........ :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Колеги кажете ми някой добър газаджия във Варна или около Варна за Galant 2,5 V6, но и да не ми обяви цена от 1600-1800лв, защото и такива имаше :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кажете ми някой добър газаджия във Варна или около Варна за Galant 2,5 V6, но и да не ми обяви цена от 1600-1800лв, защото и такива имаше :)

С евтино газово може да имаш главоболия. 1600лв е нормална цена за 6 цилиндъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук провери ли ? Много са точни хората, предлагат Ланди Ренцо :) Редактирано от maroki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кажете ми някой добър газаджия във Варна или около Варна за Galant 2,5 V6, но и да не ми обяви цена от 1600-1800лв, защото и такива имаше :)

Аз имам познат газаджия от Варна, намира се по пътя за Каменар, над Вятърна мелница.

На мен ако не се лъжа ми излезна 1550лв в началото на тази година. Има и по-евтини решения, които не са за препоръчване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте колеги. Съвсем нов съм. Не искам да пускам теми, които вероятно са писани безкрай пъти. За това пиша в тази. Днес купих галант 2.5 автоматик 2003. Дали някъде в България се монтират Виали и има ли смисъл от тази инвестиция. Ако не, коя газова уредба и сервиз бихте ми препоръчали. От София съм.

Благодаря колеги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...