Премини към съдържание

Galant Rulezzzz Forever


Препоръчано мнение

Ами що ми се струва, че няма много такива притежатели на 2.0 тди и 2.5 ? :D

 

Писах друг пост, докато ти си писал този, но ако трябва да синтезирам - постовете му в тази тема и в една друга - ако ги прочетеш - обзалагам се, че ще рзбереш. Нищо лично, разбира се. Момчешки работи..... Каквото почукало - такова се обадило :-)

Аз много внимателно още в предната тема прочетох дори два пъти постовете му и не видях никъде реална причина за подобно отношение, в тази също и честно казано не разбирам ... Не ми обяснявай, не е първия форум, в който споменаването на БМВ кара хората да реагират толкова първосигнално, но това не значи , че е правилно и че някой трябва да се гордее или чувства фен с подобно отношение към някого...

Та с подобни доводи , подобни хора навремето са разпънали на кръст други хора, само защото не са като тях...

Всъщност , това което ти си написал в предпоследния си пост, колегата го обяснява вече втора тема, но друго си е да го кажеш с твои думи... :D

Рос, Нали се разбрахме, че ще се взимаме в ръце ? :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Твоето мнение за тях е ......."кекави" :lol: ..........само аз ли съм попаднал на Галант ,който за 7 години експоатация вече и не знам вече колко км. съм правил ремонти ,които ще ми стигнат пръстите на едната ръка да ги изброя........не вярвам да съм само аз.........

 

Не си.

При мен - 6 години, 160 хил км от мен - наистина не са много ремонтите. Истински дефекти - носачи, накрайници, главина, (да ги приемем за консумативи), торка, а да и един път крушка на задния фар.

 

Обслужване - всичко по плана за обслужване, от до. Е това си е цифромания.

 

Характерните дефекти на Галант, като повдигачи на клапани, кривене на дискове, ръжди на задните калници - при мен ги нямаше, поради взети някои мерки и поради особеностите на експлоатация при мен.

 

Човек би казал, супер, какво му е?

 

Изключвам торка, който обезсмисля финансово упражнението и няма особен смисъл за дейли драйвър кола на 10 години да се оправя.

За уикенд кола за емоции - ми слаб ми идва.

Да ми седи паметник на двора, да му бая, да го полирам - уча децата на вещомания.

Проблемът на Галант като този си остава супер високият разход, и показатели, които не са особени. Превъзходно изглеждащ state-of-the-art от началото на 90-те, солидно направен, много качествени материали, старее много бавно, за съжаление с инженерни грешки.

 

Като цяло, неподходящ за всекидневка, и прекалено скъп, т.е. предпочитам да дам същите пари за друго МПС.

 

Писал съм много тук за плюсовете на Галант, безброй теми. Емоция и любов неповторима. Вие ставали ли сте в 2 през нощта да правите кръгчета? :) :)

Редактирано от aga
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами що ми се струва, че няма много такива притежатели на 2.0 тди и 2.5 ? :D

 

 

Аз много внимателно още в предната тема прочетох дори два пъти постовете му и не видях никъде реална причина за подобно отношение, в тази също и честно казано не разбирам ... Не ми обяснявай, не е първия форум, в който споменаването на БМВ кара хората да реагират толкова първосигнално, но това не значи , че е правилно и че някой трябва да се гордее или чувства фен с подобно отношение към някого...

Та с подобни доводи , подобни хора навремето са разпънали на кръст други хора, само защото не са като тях...

Всъщност , това което ти си написал в предпоследния си пост, колегата го обяснява вече втора тема, но друго си е да го кажеш с твои думи... :D

Рос, Нали се разбрахме, че ще се взимаме в ръце ? :D :D

 

И за какво е зорът - за едно 100 коньово хечбекче :) :) :) Но нали е БМВ, има скрита митична зла сила някаква. :)

Ще взема да му залепя едни емблеми на Мицубиши... :) И ще го пусна в Галерия :)

Редактирано от aga
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами хайде де, прилагай на практика теорията :)

Аз казах ли една дума накриво за твоя Рънър, бе Роско?

Сън не те хвана да ми плюеш беемвенцето, за което само бегло писах че харчи 4 на 100 и нищо повече. Ама що съм го бил взел това, а не Лансер. Ми щото така, що. Ама било лошо, било грозно, било скъпо, малки му били прозорците, би ем трабъл било... Ти и още двама трима :mitsu-smiley: фенове много навътре го взехте :) Хайде толерирай ми избора де! Не те карам да ми го признаеш :) И спри да пишеш за други марки във форума. Тук аз карам Колт 1.1! :D

 

Егати глупостите! :D Някакви луди все едно си пишат :)

Ага, ако намериш една дума, написана от мен против колата ти - запюй ме. Нито я знам, нито ме вълнува. Прочети другата тема, в която надълго и широко обясняваш избора си. Прочети и другите мнения, от собственици на Лансър - пък пак да говорим. Разбирам прагматизма ти, сигурно бих постъпил по същия начин като теб. Ама ако живея там, ако лизингите и условията са такива, ако ми изкупят Ранъра по същия начин, ако сервизирането ми е при тези условия....... ако, ако, ако................

Тук е различно, най-малкото колегите, които карат нови Лансъри (и не само те) се издразниха на писанията ти във втора тема за едно и също. Дреме ми каква кола караш... на мен ми е малка и изобщо не ме впечатлява, защото обичам да ходя на къмпинг с 3 деца и този мъник не ми върши работа. Виж, АСХ 1,8 дизел МИВЕК 150 к.с. 4х4 дава при 90-100 км/ч моментен разход 2,7. Събира ми цялата цигания, ще ми върши работа и струва долу-горе колкото твоята. Ама това не значи нищо. На теб не ти трябва ван, на мен не ми трябва малка кола.

Само остави колегите, които са си направили техния избор. Пък се върни сега назад и прочети.

 

Между другото - заеби правилното - при равни други условия - би ли платил с 10 000 евро повече за 116? Няма нищо общо с фенството, само те питах, защото прагматичните съвети ми дойдоха вповече, анализа на летвите, успешността, фенството, енергията, жените, играчките, драскотинките по колите и много други неща. И ако те питам - е да те бъзикам и малко да ти обърна внимание на факта, че ТУК УСЛОВИЯТА СА ЕДНАКВИ ЗА ВСИЧКИ МАРКИ, а отношението ти към колегите, направили техният избор - не беше баш намясто. Техният избор може да не е същият, като твоя, ама си е техен. Техният прагматизъм защо го подценяваш?

Ама не ми отговори. Майната му. Аз аз себе си знам отговора. И ти го знаеш.

 

Нищо лично, със здраве, няма лошо да караш каквато си искаш кола, само с поучителния тон малко по-яваш. И ние не ги ручаме доматито с колците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами хайде де, прилагай на практика теорията

Аз казах ли една дума накриво за твоя Рънър, бе Роско?

Сън не те хвана да ми плюеш беемвенцето, за което само бегло писах че харчи 4 на 100 и нищо повече. Ама що съм го бил взел това, а не Лансер. Ми щото така, що. Ама било лошо, било грозно, било скъпо, малки му били прозорците, би ем трабъл било... Ти и още двама трима :mitsu-smiley: фенове много навътре го взехте Хайде толерирай ми избора де! Не те карам да ми го признаеш :) И спри да пишеш за други марки във форума. Тук аз карам Колт 1.1!

 

Егати глупостите! Някакви луди все едно си пишат

И аз са метна между шамарите

Ахххххааааа значи се засягаш, когато някой "плюе" твоята кола .........А представи си колко фена на Галант си засегнал в темата в която той взема световен връх в авто парка на бг за ценители на хубави коли. :) Религията

А ти се нас@@@ върху него.

(Не че и аз написах нещо позитивно в нея за Галант )

Не видях някои да те моли с Лансери................. а само че ти за :mitsu-smiley: като цяло пускаше една машина няма да я цитирам.

Карай каквото си искаш дори и BMW :good: Твое си е...

" Хайде толерирай ми избора де!" Просто няма как да стане :icon_hmm:

1 всички сме пристрастени някои малко други повече!

2 за твоето 116 имаме само визуален допир как да те толерираме за избора ти

и 3 всички сме пристрастени към :mitsu-smiley:

 

Може да дадеш линк към негови снимки да го погледне ме(които иска).

 

" Някакви луди все едно си пишат :)" Намират се............ но как мислиш че те оценяват другите теб като искаш да те толерират за избора на 116 в :mitsu-smiley: форума и по точно в темата Galant Rulezzzz Forever.

Това се опитвам да ти кажа и като гледам съм успял да ти ръчна в гроба с анти бмв 116 изказването ми

нека всеки се чувства доволен от избора си и да е щастлив!

Всеки си прави избор. Дайте да уважаваме изборът на другите. Може да е нелогичен, може да е неразумен в нашите очи, но си е личен, това е. Може пък това да прави човекът щастлив, а щастието и удовлетворението са индивидуални усещания.....

 

Виж, Ага, това е правилно. Едно за теб, друго - за мен, трето за друг.... Няма нужда нито от обяснения, нито от извинения, нито от убеждаване в собствената ми/ти правота...

 

Мен така ме кефи - е напълно достатъчно - няма значение какво. И никой няма право да отнема кефа на друг, да го спори, никой.... Няма и защо да се обяснява лично решение - то си е лично!

Пак казвам - бъди жив, бъди здрав!

Всичко друго е фон!

И колегата rosko над мен е донякъде е прав не може на всеки да пасне 116 ..... това е все една да продадеш на ескимос лед за някои хора вкл. и аз никога не купуваме малки коли просто не отговарят на индивидуалните ни изисквания!

С здраве си карай колите и доста безаварийно :good:

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

" Някакви луди все едно си пишат :)" Намират се............ но как мислиш че те оценяват другите теб като искаш да те толерират за избора на 116 в :mitsu-smiley: форума и по точно в темата Galant Rulezzzz Forever.

Това се опитвам да ти кажа и като гледам съм успял да ти ръчна в гроба с анти бмв 116 изказването ми

 

 

Ей за това писах за това ограничаващо разума фенство от тип "цесекар чупи рейс" и какво се случва с индивида като следствие. Нооо зле :)

Вземете се опитайте да сте пичове без коли :)

Роско пък ме преследва да му обяснявам защо аджеба не Лансер. Ми щото е по-лош, неефективен и не реализира добри финансови показатели. Научете се да си смятате разходите по колите, осведомете се за автомобилите, какво се предлага на пазара... Всички ние сме потребители на стоката автомобил, и е правилно да сме добре осведомени за всички марки и модели. Толерантност на избора, така е правилно - без коментар.

Това им трябва на такива като теб - някой да им обясни от малки, кое е правилно, и кое е неправилно. Ама е късно... пропуски...

Редактирано от aga
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, кога ще почнете да се придържате към темите. Темата ясно показва, че тук е мястото хората да изкажат фенство и топли чувства към посоченият модел. Не мога да разбера, защо винаги се появяват някакви странични мнение. В конкретната тема, не е проблем тъй като тя е по-развлекателна, но същото нещо се наблюдава и в другите теми, където колеги търсят помощ или насоки.

Нека като за начало да уважаваме, колегите пускащи темите, пък кой колко е фен си знае за него си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз са метна между шамарите

Просто няма как да стане :icon_hmm:

1 всички сме пристрастени някои малко други повече!

2 за твоето 116 имаме само визуален допир как да те толерираме за избора ти и

3 всички сме пристрастени към :mitsu-smiley:

Ти не се метна между шамарите, а се засили като бос циганин на сватба... :D

1. Аааа, говори за себе си...аз отдавна съм чист... :D :D

2. Научи се да гледаш на хората като личности, а не като собственици на някаква вещ...много е полезно при общуването, особено в реалният свят.

3. Някой по-малко, други повече, но няма да си нито първия нито последния, който един ден сменя марката и повече не се появява във форума...а в момента проявява сектантство. :D

(П.С.: Наблегни малко на правописа... :icon_n_king: )

 

 

Роско като тръгне да купува нов ASX от магазина и трябва да даде една торба пари(пожелавам му го от сърце), ще почне да мисли малко по-другояче, иначе така е лесно пред клавиатурата да се държи сметка на хората за избора , който са направили и който никой не им натрапва...

 

Сега най-официално ще ви помоля , да спрете с коментарите за това БМВ, понеже темата е за Галант ! Ако търсите начин да се самоизтъкнете, правете го на ЛС...

Прави лошо впечатление подобно поведение и кара много хора, които трябва да уважаваме в избора им, да не посещават повече форума, понеже се притесняват именно от подобна реакция .

Взе да ми писва да пиша в темата, само защото някой от вас не могат да се държат като големи и зрели хора и явно още определят приятелите си по играчките...

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Евала,Тоше!!!! :icon_thumbup: Всеки си има право на избор какво да си купува и какво да кара. И трябва да е уважава избора на другия......Ама бил си купил баварец,...ми направил си е добре сметките и така е преценил..... Аз трябва ли да се обиждам,като ХОНДАДЖИЯ??? Щот хондаджиите били келешчета с качулки и ала-бала портокала...........Аз за себе си съм си направил избора ,както и aga и пак ще крам ХОНДА....защото излезе най-коравото животно :icon_rock:

В този форум(пак го казвам) съм не заради самата марка,а заради хората,с които съм се запознал и с които сме и ще бъдем добри приятели дълги години(надявам се)...... :drinks: CHEERS!!!!

Редактирано от nookie666
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, стана ли сте на по 30-40г. и се карате като келешчета.

 

По стечение на обстоятелствата галанта ми е втората кола. Взех го по най-сметкаджийския начин, даже като цяло марката мицубиши ми беше толкова непонятна и една от всичките, че е последното, което търсих.Трябваше ми комби, което да е здраво, да не е с висок разход, да има добра визия, да е практично и да струва шепа пари. И от всички предложения попаднах на галант, първо ми направи впечетление, че цена/качество не съответства и почнах да чета форума да няма някаква уловка. Значи в Търговище не бях виждал модела и на снимките изглежда доста добре, но като го видях на живо Е е супер кола, какво иска повече човек от подценен от пазара автомобил, който е години по сполучлив от '98 наборите си. Единственото което ми влзена в полезрението освен него е Субару Леджаси, ама да не съм 50г., Галантния е и пичовски автомобил. Значи подкрепям с две ръце мненията на ага, че колата е пластмаса и метал, но в точно тази кола, има душа, има хъс, и от пълен прагматик, тази кола ме промени, някак си възприятието ми към нея стана не е като към пластмаса и метал, а като верен домашен любимец.(водя го наразходка, глезотим се със поскъпички консумативи, ала бала :D ) Не е перфето мобиле, но ми ляга на нуждите и възможностите. Тази тема е прекалено субективна и всичко, което пиша си е лично мое мнение, не искам да го втълпявам или да влизам в полемики с вас. Но и повечето сигурно ще ме разберете, защото сте минали през този период.

 

Както беше писал някой колега по-назад "Тя е като фаталната жена."

 

Ако това ме прави фен, да фен съм, но не и манияк. Ама Галантния си е EVERGREEN.

:mitsu-smiley: Galant Rulezz Forever :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не се метна между шамарите, а се засили като бос циганин на сватба... :D

1. Аааа, говори за себе си...аз отдавна съм чист... :D

2. Научи се да гледаш на хората като личности, а не като собственици на някаква вещ...много е полезно при общуването, особено в реалният свят.

3. Някой по-малко, други повече, но няма да си нито първия нито последния, който един ден сменя марката и повече не се появява във форума...а в момента проявява сектантство. :D

(П.С.: Наблегни малко на правописа... :icon_n_king: )

 

По принцип разбирам от майтап, но не позволявам на никой да ме нарича с най-мръсната дума в българския език та било и на шега! :mad:

2 Не разбрах как стигна до този извод за мен :icon_hmm:

3 Към момента нямам :mitsu-smiley: (На ход :icon_crying: ) имам само два опела (омега Б/ вектра А) както виждаш не са супер скъпи коли и повечето ми приятели (лични/семейни) не съм ги избирал .... по признак кола ......... социален и образователен статус(Къде Съм Аз, Къде Сте Вий).

И да мисля да го обърна в съотношението 2 към 1 за :mitsu-smiley:

Причината да посещавам форума е хората/личностите събрани заради :mitsu-smiley:

За правописа в 04:51 /UTC+02:00/ ще се опитам да го оправя.

За вещоманията и имиграцията(USA/CY) за съжаление съм твърде запозната с тази "болест" и страничните и ефекти как едни мижави пари могат да променят коренно хора, с който съм израснал, който никога не са ламтяли за средства и демонстриране на по-висок социален статус. И те сега ми разтягат локуми, че образоването ми не струва нищо, че държавата ни била инаква, че това което имам и ценя е нищо, че икономически ми решения били грешни, че всичко е пародия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този форум(пак го казвам) съм не заради самата марка,а заради хората,с които съм се запознал и с които сме и ще бъдем добри приятели дълги години(надявам се)...... :drinks: CHEERS!!!!

За това да вземем да измислим една лятна, морска срещичка... защото приятелите трябва да се виждат на по биричка... :)

 

 

По принцип разбирам от майтап, но не позволявам на никой да ме нарича с най-мръсната дума в българския език та било и на шега! :mad:

:good: Най-малко съм искал да те обидя... :)

Не е фатално, че нямаш Мицубиши...това няма значение , ако ще и изобщо кола да нямаш. Все едно да почнем да се делим тук и по това на кого колко му струва колата...колко е стара или какъв модел е...Важна е идеята, а тя е да си помагаме , да получаваме информация и да се обогатяваме по някакъв начин покрай любимата марка, а не да се превърнем в ултраси или сектанти и да почнем да се кланяме на някаква вещ, като на нов бог...За това нека да се радваме на добрия и ползотворен диалог , на срещите и личния контакт, когато имаме възможност и да се уважаваме и бъдем позитивни ! Без това с тези цени на горивата, утре половината форум може да се окаже велосипедисти, тогава какво ???..., бан и публично унижение , защото

са взели правилното за тях решение и са го споделили тук ?

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За това да вземем да измислим една лятна, морска срещичка... защото приятелите трябва да се виждат на по биричка

 

И на по Ватос :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роско като тръгне да купува нов ASX от магазина и трябва да даде една торба пари(пожелавам му го от сърце), ще почне да мисли малко по-другояче...

Ако я има торбата много бързо ще я опразни. Или ще ги раздаде парите или ще ги обърне на барбекю и пак ще ги раздаде във вид на печени мръвки подплатени с достатъчно течни маркови "салфетки"! :icon_thumbup:

Просто защото човека винаги се раздава до край! :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на по Ватос :)

Ама как изобщо не ги разбираш ... :drinks: :D

 

 

 

Ако я има торбата много бързо ще я опразни. Или ще ги раздаде парите или ще ги обърне на барбекю и пак ще ги раздаде във вид на печени мръвки подплатени с достатъчно течни маркови "салфетки"! :icon_thumbup: Просто защото човека винаги се раздава до край! :first:

 

Лошо няма, просто пак няма да е коректно и приятно да се четат коментари от сорта, що не си е купил :mitsu-smiley: , ми е пиеница , чревоугодник и прахосник...и ако някой друг ги имал парите какво щял да направи с тях...и как не е никакъв фен , понеже всичко обръща в ядене и пиене, че се опитва и на нас да го натрапва... :D Сега схващаш ли ми мисълта ???

 

Всъщност Ники, дай като мерим , да мерим с един аршин за всичките...или за БМВ има проблем, но за ядене и пиене всички сме за ? Сега ще кажеш, той Роско си е такъв...Ок де ! но и Ага не се е променил с нищо и не е станал по-малко човек от това, че си е купил нова кола от друга марка, както и аз и много други хора...с Хонди и всякакви други коли.

Някак си, не ме кефят такива отношения...Хората са си хора, а вещите покрай тях нещо преходно, че да се определяме според тях.

Хайде стига толкова, че темата стана много философска, да се надяваме , че е била полезна и сме си изяснили някои неща. :good:

Кажете, ще го бъде ли Галант или не и трябва ли да пращаме петиция до ММК ? :help:

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоше, това е форум на Мицубиши и хвалбите на други марки не би трябвало да се пишат произволно из форума. Много от колегите притежават различни от Мицубиши коли и ако почнем да ги пишем безразборно какво ще стане. Този въпрос го обсъждахме при пускането на раздела "Гараж". Ако има желаещи да сравняват различни марки и модели е редно да се пусне конкретна тема за това. Сега ако трябва да зачистя темата, ще останат 10 поста на кръст от първите, което не е никак редно. Какво общо има БМВ или други модели с пусната тема за Галант. Покрай породения спор всички се отклониха от самата тема.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някак си, не ме кефят такива отношения...Хората са си хора, а вещите покрай тях нещо преходно, че да се определяме според тях.

Разбрахме те бре, дървен философ такъв :D

Тази си теза я публикуваш за 3824-ти път в темата :P

Разбрахме, че трябва да уважаваме личния избор на всеки, както и да не натрапваме своя... Дано и Aga го е разбрал.

Избор, независимо дали се отнася до марката автомобил, който ползваме, или до начина на ползване - като "вещ с която да стигнеш от точка А до точка Б" или като със "скъпоструваща любовница" :)

 

Хайде стига вече...Дайте по темата Galant Rulezzzz Forever :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбрахме те бре, дървен философ такъв :D

Тази си теза я публикуваш за 3824-ти път в темата :P

Разбрахме, че трябва да уважаваме личния избор на всеки, както и да не натрапваме своя... Дано и Aga го е разбрал.

Избор, независимо дали се отнася до марката автомобил, който ползваме, или до начина на ползване - като "вещ с която да стигнеш от точка А до точка Б" или като със "скъпоструваща любовница" :)

 

Хайде стига вече...Дайте по темата Galant Rulezzzz Forever :mitsu-smiley:

 

 

А тия с Рендетата, да си мълчат. :icon_tongue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбрахме те бре, дървен философ такъв :D Тази си теза я публикуваш за 3824-ти път в темата :P

:D Сигурен ли си ? Щото ако не си, вземи една каса бира и ела къде Пловдив, да ти обясня нагледно... :drinks: Ще отваряме бутилките, докато разговора не стигне до :Аз карам Галант , ти мене уважаваш ли ме ? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоше, това е форум на Мицубиши и хвалбите на други марки не би трябвало да се пишат произволно из форума.

Вики, извинявай, ама в тази тема къде видя Андрей да хвали други марки ? :icon_hmm: Аз в цялата тема видях само една хвалба на друга марка (Хонда) и тя не е от него, та прави са Тодор и Роската, че нямате основание да се държите така с него ..

 

 

Разбрахме, че трябва да уважаваме личния избор на всеки, както и да не натрапваме своя... Дано и Aga го е разбрал.

 

Разбрали сте, ама нищо не сте разбрали ..:P Щом казваш "Дано и Aga го е разбрал". ясно ми е колко сте разбрали ..:D

Ага го е разбрал отдавна и на никого не е натрапвал своя избор ..Човека е споменал само 2 пъти БМВ в тази тема, единия път като фирмата изкупила му старият галант, вторият път като фирма достойна само с 5-та и 7-ма серия да се мери с галанта, което си е суперлатив за нашите коли ..:)

Освен това, спомена , че семейството му ежедневно се вози на колт, но това не попречи на повечето колеги да му сипят здраво храна, относно избора му и на кола от друга марка ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Ей Хора, стига толкова бре! Има много други интересни теми, в които си заслужава да пишем, например: "Защо съм фен на Мицубиши" и др. Да не разтягаме ненужно темата, мисля че въпросът се изясни на всички...

1. Относно толерирането на "изборът", мисля че наистина някои колеги бяха доста по-директни и нападателни към Ага, и в тази тема, а още повече в другата - "дизел/бензин МТ/СВТ".
2. Относно "офтопикът", мисля че Ага най-много има склонност да лъкатуши наляво-надясно от тематиката... (в определена посока, която не се харесва на мнозина, това не значи, че други колеги не лъкатушат, но вълните бързо утихват при тях :D)
3. Относно "фенството", тук пък вече всичко е строго индивидуално, някой фен, друг прагматист, някой кара Мицу, друг не кара... в крайна сметка всички пишем във форум "Мицубиши", а тук едни от важните правила за мен са:
А. Пишем само компетентни коментари.
Б. Пишем само по темата, когато наистина имаме какво да кажем.
В. Уважаваме се взаимно.
Г. Пишем грамотно.

Който иска да коментираме други марки, да направим друга тема, който иска да каже колко голям фен е, да пише в темата за фенство. Който иска да разказва за лизинг, да направи такава тема... и т.н. Казали са едно време (не знам кой): Разделяй и владей! :D.
Ми айде де! Поздрави!
Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вики, извинявай, ама в тази тема къде видя Андрей да хвали други марки ? :icon_hmm: Аз в цялата тема видях само една хвалба на друга марка (Хонда) и тя не е от него, та прави са Тодор и Роската, че нямате основание да се държите така с него ..

 

Аз нямам никакво лично отношение към колегата Андрей и се надявам да не ми е приел забележката като лична, тя е към всички. Това което казвах, Арх. Пътко го е разбрал много точно. В постовете колегите спорещи доста повтаряха БМВ, за това го посочих в примера. Точно за това казах също, че не е редно тук да се пишат други марки и модели. Не съм посочвал никого за виновен или прав, големи хора сме и мисля, че можем да преценим кой е прекалил и кой не. Съжалявам само, че доста теми заприличват на тази.

 

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

Явен пример: Колега пуска тема "Искам да си взема Галант дизел - какво да гледам като го взимам". След няколко поста се появява, "не ти трябва, вземи си бензин или не знам си каква друга марка....."Е какво стана с личния избор? Нали уж го уважаваме и не налагаме нашето мнение..

Човекът търси съвет, не е запознат и няма идея относно плюсовете и минусите и на едното и другото. Той пита ! Той не е избрал нищо още ! Това няма нищо общо с личния избор и толерантността ! Отделно след като всичко е аргументрирано и обосновано и се изложат факти, а не ала-бала, тогава не виждам причина някой да има претенции към такива постове. Споделя се опит , а не се налага мнение за да се помогне в избора. Има разлика. :good:
Още нещо да добавя..., във форума не се толерира изтъкването на други марки не заради това, че тук сме коне с капаци и други коли не съществуват, а по простата причина, че винаги се намират няколко индивида които да реагират по подобен първосигнален начин като в темата и да почнат да нападат някого и да се самоизтъкват ... и в този ред на мисли се внася излишно напрежение. Просто е прието , че по -добре да не се пише за други марки, вместо да се обяснява на всеки поотделно, че трябва да уважаваме останалите и да погледнем и от другата гледна точка преди да се даде някакво крайно мнение или да нападаме хората за избора им. Просто има хора с проблем в общуването ...
Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

{style_images_url}/offtop.gif
Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...