Премини към съдържание

Газов Инжекцион - монтаж в Стзра Загора?


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги!

Колкото и да не ми се иска с тези поскъпващи горива ще слагам Газов Инжекцион.

От Ст. Загора съм и предпочитам монтажа да е на местно ниво, въпреки че съм чувал и за пловдивските сервизи добри думи.

Чета из форумите добри и лоши мнения за монтираният Фобос от Трендафилов газ в кв.Железник, още повече сега имат промо- безлихвен лизинг, но още не са ми отговорили на запитването.

В Ст.Загора не са много местата за Г.И. , моля споделете къде сте монтирали и какви са уредбите (впечатления- качество-цена) http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата на колегата. За какъв пробег годишно си струва да си сложиш ГИ ?

Аз примерно правя по средно 13 000 км., 95% градско.... с тенденция да се намалява пробега (първата година почти 14к, тази 12к).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разходът на гориво е от ключово значение за определяне срока на изплащане на вложените пари в ГИ. Колкото повече харчи колата, толкова по-бързо се изплаща, тъй като цената за ГИ приемаме за относително еднаква за 4-цилиндрови, 6-, 8 цил... съответно.

Ако се запази тенденцията да намаляваш пробега, след година и 6 месеца ще си си върнал парите със сигурност. Вероятно ще стане много по-рано обаче.

Давам ти пример с галант V6. Малко груби сметки:

Ср. Разход Бензин - 9/100 или кръгло 24 лева/100 км.

Ср. Разход Газ - 10/100 или кръгло 14 лева/100 км.

Икономисани пари - 10 лева за всеки 100 км.; 100 лева за 1000 км и 1 000 лева за 10 000 км.

ГИ за 4-цил. двигател си проучил колко е. Малко над 1000 лева сигурно. Схвана ли? Та според мен е трябвало вече да си сложил, но щом не си - слагай и за 1 година някъде ще си я "изплатил" от икономия за гориво.

 

И аз ще сложа при първа възможност. Не съм монтирал още, защото ще вдигнат цената, ще наложат зверски ограничения, дори може да ги забранят :icon_doh: Така става - като си купя нещо и цената му пада, пада, пада... значи тук ще се намали ефекта от икономисаните пари, а искам хората да карат по-евтино :rolleyes: :D

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи принципно. Не съм слагал, защото съм в гаранция все още.:icon_blush:

 

Но тук идва един тънък момент според мен, колата не се пали на газ и се кара някакво разстояние на бензин докато загрее и превключи... а предвид моите доста къси разстояния (около 5-6 км на палене, зимата особено си е студена докато стигна до нас стига на 2 чертички под оптималната температура ....) сметката би трябвало доста да се изкриви. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Стара Загора и аз съм чувал добри думи за Трендафилов, дори съм ходил там, но само проучвах. Имаше доста клиенти с лъскави возила, но не мога да ти дам съвет от личен опит. Аз моя инжекцион на Галанта си го слагах при познат във Варна.

 

Иначе парите от поставяне на инжекцион до 1400лв. се избиват при около 12000км.

 

Една груба сметка да кажем, че караш 12000км на година. при смесен разход 10л/100км това прави 1200л гориво. При цена на бензина от 2.60лв това са 3120лв. Същите километри при цена на газта от 1.44лв ти трябват 1728лв. Ето ти разлика от 1392лв. Ако е монтиран добре и си избрал добър газов инжекцион имаш да сменяш един филтър на 10000км и свещи на колата на по-малък интервал, но при това постоянно поскъпване на горивата мисля, че няма как да се набуташ ако сложиш.

Все пак всеки си решава, няма нужда от спорове, който може с това да кара :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре звучи принципно. Не съм слагал, защото съм в гаранция все още.:icon_blush:

 

Но тук идва един тънък момент според мен, колата не се пали на газ и се кара някакво разстояние на бензин докато загрее и превключи... а предвид моите доста къси разстояния (около 5-6 км на палене, зимата особено си е студена докато стигна до нас стига на 2 чертички под оптималната температура ....) сметката би трябвало доста да се изкриви. :icon_hmm:

 

Да при това положение, ще имаш и солиден разход на бензин, все пак зависи и колко бързо ти загрява колата.

При Галанта зимата преминава на газ за около 2-3 минути, а лятото за около 30 секунди. Мисля, че се настройваше преминаването от газ към бензин на 35-40 градуса на водата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да при това положение, ще имаш и солиден разход на бензин, все пак зависи и колко бързо ти загрява колата.

При Галанта зимата преминава на газ за около 2-3 минути, а лятото за около 30 секунди. Мисля, че се настройваше преминаването от газ към бензин на 35-40 градуса на водата.

 

A не целя спорове, просто търся информация за да мога да преценя. :icon_clap:

 

Благодаря за инфото. Ето например това за свещите не го знаех, а моите не са евтини ~40 гроша парчето (иридиеви). :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Неможе да навъртиш 13 000км само с 5-6км къси разстояния... 10-12км на ден в 2те посоки 300 дена в годината са ти 3500км :) явно имаш и междинни карания (колата е вече загряла) и сигурно някои от които хич не са малки в километри :) А ако искаш толкова много да пестиш и издевателстваш с Фобос може да палиш директно на газ (както правят повечето "умни" таксиджии)

Ето още една новина от днес: http://bnr.bg/sites/horizont/Economics/World/Pages/0203Oil.aspx

принципно газта се върти около 50-60% от цената на бензина .. при 2 лева бензин разликата е 1лв при 3лв вече е 1.5лв разлика (ориентировъчно).

Абе колкото и да го смяташ на практика ако караш по 12-13к на година на газ, за 4-5 години ще си спестил пари за 1 галант ;)

За Фобос може би е добре да се звънне по телефона да ти кажат с кой сервизи работят в града за който питаш и кои препоръчват... аз лично знам 3 в Пловдив дето слагат Фобос ама нещо много тарикати станаха всички и никой не бих препоръчал (от опит)... всеки гледа яко да те натовари извънгаранционно... така че избирай внимателно къде да монтираш.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, отново!

Сега като си смятам зарежданията - за последните 5 месеца съм изминал близо 2500 км. като основно градско каране , среден разход 8 / 100 А 95+ от Еко.

Понеже предимно се возя на служебна ;)

Идеята ми за слагане на Г.И. е да си бръмча повече с моя Мицку... а и като се стопли повече уйкенди по пикници и обиколко из страната. Ама знам ли имам още време да му мисля...

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Неможе да навъртиш 13 000км само с 5-6км къси разстояния... 10-12км на ден в 2те посоки 300 дена в годината са ти 3500км :) явно имаш и междинни карания (колата е вече загряла) и сигурно някои от които хич не са малки в километри

Абе колкото и да го смяташ на практика ако караш по 12-13к на година на газ, за 4-5 години ще си спестил пари за 1 галант ;)

 

Да имам междинни разбира се, не са общо 5-6 км. на ден в посока, но нямам и дълги преходи(причината да спестя 2к на година е, че вече не съм студент http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif, а унито си беше далечко от моя квартал ) , затова казах 5-6 км. на палене. Явно съм ви подвел. :-)

 

Мерси за инфото, засега везните клонят към газова, но ще видим какво ще стане докато изтече гаранцията http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво сте се хванали с тоя сбирщайн Фобос,просто не мога да разбера. Според мен това е газова нисък клас и ако смяташ да си караш колата повече от 2-3 години,не е добрия вариант за монтаж. Това, че е евтина,не означава че е хубава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега stevensgr !

Аз специално го посочих като примерен - понеже е един от популярните (до колкото разбирам от форумите) газови в границите 900 - 1 000 лева . Намират се и по - евтинки разни тюркише по 650-700 лева.

Друг вариант са си Бе Ер Це - то или Ловато да речем, но вече цифрата постепенно нараства.

Просто Фобос го посочих произволно, а и безлихвеният лизинг за момента както казах също ме зачека малко, но май ме разколеба Фобоса...

Питането ми беше да споделите кой с какво газово кара Мицу-то си и къде го е монтирал.

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно добро предложение, сносен ГИ на цена почти двойно по-ниска от БРЦ и Ловато. Не е турски - полски е.

Аз съм с такъв от 6 месеца, за сега съм доволен. Ако те интересуват подробности, питай.

http://www.dtgasbg.com/gt400.html

 

http://www.shop.stargasvedrare.com/gazov_injekcion_d.t._gas_system_verona2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, къде ти го монтираха? Това е добро предложение, може да сложа такъв на Мазда-та.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като карах на газ едно време ми се запуши ламбда сондата, газовата беше обикновена, колата моноинжекция. При нашите коли с по няколко ламбди не е ли сериозен проблема? Мисля, че е редно да се спомене, че освен свещите и изпускателната система(ауспуси, гърнета) си отива с по-бързи темпове :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво сте се хванали с тоя сбирщайн Фобос,просто не мога да разбера. Според мен това е газова нисък клас и ако смяташ да си караш колата повече от 2-3 години,не е добрия вариант за монтаж. Това, че е евтина,не означава че е хубава.

И ти мислиш така защото.....?

Да не си си дал парите за маркова газова инсталация само защото е по-скъпа от тези на Фобос? Откога Томасето е лош изпарител и Райл са калпави инж. рейки? Нима софтуерът не предлага достатъчно настройки, или е капризен? Гаранцията да не би да е малко? Важното е да монтират всичко както трябва и да се настрои. Монтажът обикновено отнема цял ден и е съвсем в реда на нещата някъде да се допусне грешка от бързане "да не се изпусне клиента " и после клиентът пищи като линейка по форумите колко са зле фобос-ите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ти мислиш така защото.....?

 

Още не са си дооправили софтуера. От вчера имам пак нова версия.:rolleyes:

Няма го качен на сайта все още, но вчера при стартиране на Фобоса ми инсталира новата версия.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, къде ти го монтираха? Това е добро предложение, може да сложа такъв на Мазда-та.

Ице, моя го слагах тук в Плевен, септември. Сервиза го открих благодарение на Валбоса. На промоция беше тогава ГИ + бутилка, 2 г. гаранция. Тотал цена 750 лв.

Същият ГИ го монтират и в друг сервиз в Плевен, но от там ми дадоха цена към 850-900лв.

Ето и темата на Валбоса от където и аз научих за този полски ГИ.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=21357&st=0&p=214444&fromsearch=1entry214444

Редактирано от charislav
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви тогава са тези цени от 400 лева за инжекциона? 300 за монтажа ли вземат?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам от единият сайт в цената (400 лв.) не е включена бутилката, вероятно и зареждащото устройство и някоя друга дреболия, дето ще ти закръгли цената до към 750-800 предполагам :)

като оферта изглежда добре... може и да поразпитам из между заралииските газаджии какво ще кажат за монтажа....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Втория линк просто го намерих вчера и го споделих. Това за 400лв. са само чарковете доколкото разбирам. Няма бутилка, няма сонда, пълначка, тръби, маркучи, кабели, скоби и т.н. Като добавиш цена за липсващите неща + някаква цена за монтажа + паспорта = цената в сервиза приблизително. Ако имаш доверен човек за монтажа може да вземеш въпросния кит, да си добавиш останалото и да ти излезе още по-изгодно. Аз ще ти дам софтуера, но нямам кабела за връзка, не ми се даваха 52 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....и работата става да отидеш в сервиз и да то монтират "цял" :)

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...