Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За цените на горивата


Препоръчано мнение

Е да де, защо не произвежаме? Преди 3 страници сигурно в темата те питах същото - данъците ни най-ниски, осигуровките ни най-ниски, заплатите и тока ни най-ниски, горивата ни и те така (според теб), а никой не иска да идва да произвежда в РъБъ.......

Защо? Ей това ми отговори......

Поне според теб, как ги виждаш нещата? Ще се радвам да чуя експертоното ти мнение.

Несигурност все още, световна икономическа криза и т.н. а не политическия "режим"............и ако обичаш,не съм експерт в това отношение,като гледам ти си експерта ръсещ куп глупости,а едната истина не каза, за да имаш , трябва да работиш,а не по цял ден да чатиш........ако не те устройва тази заплата, смени си работата........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Ама вие ББ го изкарахте най-големия строител . Всеки ден гледам да се режат лентички на магистрали , а същевремено след разстапянето на снега "Тракия" е заприличала на офроуд трасе , както и 90% от пътната ни мрежа . Аз лично много рядко казвам за някого , че е прост / за да го кажа трябва да е отчайващо глупав и пълен идиот/ , ама за нашия премиер , ако кажа , че е прост ще му е много . А по темата , проблемът не е в цените на бензина толкова , колкото в заплатите ни , все пак не може при положение , че цените по целия свят се вдигат тука да ги свалят . А протеста е повече от ясно как ще протече - бурно , но без ефект . Докато вие сте на площада нашите управляващи сигурно още ще спят и ще повръщат от махмурлук . Ходих на протестите покрай събитията в Катуница , ами това ще ме накара да не стъпя никога вече на мирен протест в тая държава , нагледах се как путки в униформи бият най-много 16 годишни момчета и момичета /моля да не ми се цензурира определението , но не мога да нареча по друг начин , жандармерист опакован в броня с щит , който спуква от бой с палка същество , което е два пъти по-леко от него , че дори удря и момичета / . А за цените на горивата , ако не помните един министър се обади и гъзолизеца на шефа на Лукойл Бат Бойко веднага нахрани собствения си подчинен , за това , че се е изказал в полза на народа .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

данъците ни най-ниски, осигуровките ни най-ниски, заплатите и тока ни най-ниски, горивата ни и те така (според теб), а никой не иска да идва да произвежда в РъБъ

 

Отговора е много прост - себестойността за труда и материалите за едно произведено устройство в България са много високи, заради нискотехнологичния процес на производство, българския манталитет ако искаш и братята китайци успяват да го направят със същото или малко по-добро качество на поне 3 пъти по-ниска себестойност. За да се произведе нещо на конкурентна цена, компонентите му трябва да се внесат от някъде (Китай примерно). Там цената на труда е по-ниска има и сериозна автоматизация и масово производство. Разумното решение е целия продукт да бъде произведен там, ако няма някакви митнически или други пречки, които да вдигнат прекомерно цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еххх, Пламене, Пламене...

 

Това правителство е толкова въздухарско,че повече няма накъде.Каква социална политика провежда-никаква,какво направи за своя народ-да обеднее повече.Как да раждат жените ,като не предлагат условия за бъдещето на децата.

Пламене не че не работим,ама за какво работим-питам те аз.Такова управление не съм виждал от 38 години и то няма да доведе до никъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....България...

Според мен това е най-богата страна в момента. Защо? Ами защото спрямо производствата ни преди 20 години сега не произвеждаме нищо, а внасяме все повече и повече. Кой, ако не най-богатият може да си позволи да не произвежда нищо, а да си внася всичко необходимо? Краставички от Индия, боб от нам къде си...

Всичко тук е евтино а произведеното излиза пъти по-скъпо. Защо ли? Ние в производствата си купуваме стомани, пластмаси, режещи и измервателни инструменти, машини, софтуер и т.н. от Европейските страни и САЩ. Труда ни, ток и данъци са по-ниски - да, но работниците ни са в голямата си част със идеи как и с какво темпо се произвежда единица продукт от преди 50 години. Технологиите ни също. Не може университетски преподавател в ТУ да казва /цитирам по памет/ : "Аз през 73-та на панаира в ГДР какви неща видяяяяях! нищо не знаете Вие".... и като излезе младият инж. от ТУ-то и отиде да работи някъде да се окаже, че шефът му, завършил през 70-те години, е учил същите дисциплини и т.н.

Ако тук решиш да правиш производство, първо ще ти спукат джоба от плащане на кой ли не и за какво ли не, докато на друго място ти дават и земя и даже и данъци не плащаш, само и само да има производство и да наемаш хора. Това, че наемаш примерно 20 души, плащаш им заплата и осигуровки е двойна печалба за страната - хем взима пари от теб като работодател, хем от работниците данъци, хем последните не са на борсата и не им изплаща помощи! Но не и в България.

По време на война има един минимум - т.е. ако воюващата страна загуби някакъв там процент от населението си тя губи... Силата на всяка страна е в населението й. При условие че тук е на "почит" раждането само на деца /те - децата - не са виновни в никакъв случай/ с идеята да се получават помощи, няма как да се оправят нещата.

Инвестициите трябва да са в единственото бъдеще на България - децата! Но преди това трябва ние, по-възрастните /тези, от които те се учат/ да забравим как е било преди 1989-та, да спрем да гледаме там, назад, а да обърнем поглед напред и да си оправим сами кочинката, защото никой няма да ни я очисти вместо нас. И след почистването й с най-голяма нетърпимост и непримиримост да набиваме канчетата на тези, които се опитват пак да я омърсят - като започнем от комшията, хвърлящ фасовете от терасата си та през местната управа, нехаеща за проблемите на хората и стигнем до най-горните етажи...

 

Имаше преди един виц, за един цар, който постоянно вдигал данъците и народа все се спотайвал, а когато народа го ударил на живот, царят казал - намалявайте данъците, че скоро и нас ще ни ударят...

 

:icon_peace:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Варненци които мислят да излязат на протеста днес --> :link:

 

П.С. Какво мислите за това :link:

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно интересно сравнение на средната брутна заплата за България и страните от Европа + САЩ , по данни на Евростат за Януари 2012. Показана е и цената на бензина в евро към момента за съответните държави, както и количеството бензин, което може да се закупи със съответната заплата. :icon_crying: :icon_crying: :icon_crying:

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/link.gif

 

 

В продължение на горното, ето и справка за цените на компонентите, формиращи крайната цена на бензина в Европа - фобната цена на петрола, таксите и акцизите, ДДС, и маржина който си слагат производителите.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/link.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Несигурност все още, световна икономическа криза и т.н. а не политическия "режим"............и ако обичаш,не съм експерт в това отношение,като гледам ти си експерта ръсещ куп глупости,а едната истина не каза, за да имаш , трябва да работиш,а не по цял ден да чатиш........ако не те устройва тази заплата, смени си работата........

 

Извинявай, но пак ще се намеся.

В преден твои пост ми отговори да работя за да си заслужа парите, сега пак гледам, че пишеш такива неща... нищо лично, но това мен ме обижда. Аз съм се бъхтил като ученик да завърша математическа гимназия, след което Университета по Архитектура Строителство и Геодезия със специалност архитектура и сега какво, колко да работя за да си заслужа парите? Въпроса е, че и все по-малко работа за архитекти има...казваш като не ми харесва да си сменя работата, мислиш ли, че като някой магазинер ще заработвам повече. Ако заплатите на магазинерите ги направят по 2000лв ще работя, няма да се оплаквам.

 

Ей това е проблема.

 

П.П. Някакви мърли ще си гласуват бонуси по 12000лв, 72000лв....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че и все по-малко работа за архитекти има...казваш като не ми харесва да си сменя работата,

 

Хахахахахахаха..... Позната родна картинка, Ивайло! Работих и като дистрибутор на фризьорски стоки, гледах 2 месеца детето на приятели..... С 2 езика, опит и не знам какво още..... Сега, да чукам на дърво, започнах по специалността си. И знаеш ли какво? Работя в чужда консултантска фирма, пиша проекти за стотици хиляди лева, а в същото време получавам с 60 лв повече отколкото като детегледачка........

Добре дошли в Тиквостан!

 

П.П. Ти си младо момче, хубава професия имаш, докато нямаш деца - ако знаеш език - се махай. Ако не знаеш - учи и пак така..... Каквато посока сме поели - по-зле ще ставаме, по-добре - няма.... Строителен техник да си там - ще си милион пъти по-добре. Важното е да започнеш. Мой приятел - геодезист - започна в строителна фирма в Испания да държи колчето, няма кой да те остави дълго така, издигна се и си оправи дипломите и сега си е инж.

В тази държава интелектуалният труд никога не е бил ценен!

Винету, о Винету! Хау!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, защо не произвежаме? Преди 3 страници сигурно в темата те питах същото - данъците ни най-ниски, осигуровките ни най-ниски, заплатите и тока ни най-ниски, горивата ни и те така (според теб), а никой не иска да идва да произвежда в РъБъ.......

Защо? Ей това ми отговори......

Поне според теб, как ги виждаш нещата? Ще се радвам да чуя експертоното ти мнение.

 

Ми идват да ти кажа, ама за работа , която иска специалисти , аутсорсинг има здраво, IT компании се насадиха здраво (в такава работя и аз). Иначе за другото си има китайци.....

 

Причината е , че качеството на труда ни е приемливо , и на доста ниско ниво на заплащане.

 

Ей ги и китайците дойдоха да си пробутват колите без мита в Европа, HP пренесоха съпорт центъра си (работа за 5000 човека) тук.... и т.н. Малко по малко ще дойдат и други.

 

А иначе за това , че за определени специалисти няма пазар на труд е тъжно .... наистина....

 

Единият вариант , чукалата и в чужбина....

Другият е преквалифициране ..... тук ще дам любимият ми пример с един колега в работата, който е със завършено медицинско образование .... и в момента е тийм лидър на екип занимаващ се с JAVA технологии.

 

И въпреки , че за мен в момента има работа....първият вариант ми е мечта и цел...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахахахаха..... Позната родна картинка, Ивайло! Работих и като дистрибутор на фризьорски стоки, гледах 2 месеца детето на приятели..... С 2 езика, опит и не знам какво още..... Сега, да чукам на дърво, започнах по специалността си. И знаеш ли какво? Работя в чужда консултантска фирма, пиша проекти за стотици хиляди лева, а в същото време получавам с 60 лв повече отколкото като детегледачка........

Добре дошли в Тиквостан!

 

П.П. Ти си младо момче, хубава професия имаш, докато нямаш деца - ако знаеш език - се махай. Ако не знаеш - учи и пак така..... Каквато посока сме поели - по-зле ще ставаме, по-добре - няма.... Строителен техник да си там - ще си милион пъти по-добре. Важното е да започнеш. Мой приятел - геодезист - започна в строителна фирма в Испания да държи колчето, няма кой да те остави дълго така, издигна се и си оправи дипломите и сега си е инж.

В тази държава интелектуалният труд никога не е бил ценен!

Винету, о Винету! Хау!

 

Хм. Работя "интелектуален труд". Нямам више. Заплатата ми (не отчитам приходите от проекти извън фирмата, при която съм на трудов договор), е с около 20-30% по-ниска от тази на мой близък приятел във Виена, работещ в доста солидна (и богата) корпорация от доста години вече, на сходна длъжност. При, както може да се досетиш, доста по-евтин живот в София спрямо Виена. Реално аз съм по-богат от него, работейки в България почти едно и също като него.

Проблемите на тази държава са много далеч от това, което се разисква в тоя форум.

Редактирано от Реконструктор
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм. Работя "интелектуален труд". Нямам више. Заплатата ми (не отчитам приходите от проекти извън фирмата, при която съм на трудов договор), е с около 20-30% по-ниска от тази на мой близък приятел във Виена, работещ в доста солидна (и богата) корпорация от доста години вече, на сходна длъжност. При, както може да се досетиш, доста по-евтин живот в София спрямо Виена. Реално аз съм по-богат от него, работейки в България почти едно и също като него.

Проблемите на тази държава са много далеч от това, което се разисква в тоя форум.

Така е. Никога сития не е вярвал на гладния. Но всеки гледа себе си. Те и онези с бонусите не се оплакват :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм. Работя "интелектуален труд". Нямам више. Заплатата ми (не отчитам приходите от проекти извън фирмата, при която съм на трудов договор), е с около 20-30% по-ниска от тази на мой близък приятел във Виена, работещ в доста солидна (и богата) корпорация от доста години вече, на сходна длъжност. При, както може да се досетиш, доста по-евтин живот в София спрямо Виена. Реално аз съм по-богат от него, работейки в България почти едно и също като него.

Проблемите на тази държава са много далеч от това, което се разисква в тоя форум.

 

Съгласен съм с теб колега, но това са часни случаи, изключение от правилото. Ако всеки си каже какво работи тук за какви пари и колко би получавал за същото в други страни, ще се докажат думите ми.

Аз само един пример ще дам - мои близки живеят от 10-на години в Лондон и в последните 2 години мъжа издържа цялото си семейство (жена и дете-бебе) като кара такси. Смятайте какви пари трябва да се печелят от едно такси за да можеш да си позволиш и наем на етаж от къща.

 

П.П. Роско, езика ми е на мен най-големия проблем - така и не го научих :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Немски или английски? Веднага ще ударя едно рамо, преподавъл съм ги и двата! Не ме бива в испански/френски/италиански. Разбирам фламандски много добре, но това не го казвайте на никой. И гръцки разбирам, но на елементарно ниво.

 

Реконстрокторе, не можем всичките да сме компютърджии.

 

Ивайло, няма да е интересно да споделяме кой какво работи тук и да сравняваме заплащането тук и там. Много хора ще се засегнат.... Ако държиш - ще споделя, макар че не е тайна :-) И ще се докаже и твоята, и моята теза :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Немски или английски? Веднага ще ударя едно рамо, преподавъл съм ги и двата! Не ме бива в испански/френски/италиански. Разбирам фламандски много добре, но това не го казвайте на никой. И гръцки разбирам, но на елементарно ниво.

Реконстрокторе, не можем всичките да сме компютърджии.

 

Ивайло, няма да е интересно да споделяме кой какво работи тук и да сравняваме заплащането тук и там. Много хора ще се засегнат.... Ако държиш - ще споделя, макар че не е тайна :-) И ще се докаже и твоята, и моята теза :-)

Охх, чакай да те потупам по рамото и да кажа браво ......че и полиглот го раздава тук......бил проектант, бил преподавател ,бил тва ,бил онова.......ако можеше да правиш наистина тези неща 1/5 от тях, за които пишеш , просто нямаше да пишеш тук........ истината е,че за някои хора едно количество работа им се вижда много , а за други - това не е нищо..........

Истината е,че ако работиш сам за себе си ,ще живееш добре.......но за да го постигнеш, трябва много труд,средства, всеодайност и лишения да направиш.......ако някой си мисли че е постигнал това и въпреки това не става работата, просто значи че малко е работил по въпроса..........

Извинявам се на колегите, които се чустват засегнати .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Реконстрокторе, не можем всичките да сме компютърджии.

Бакшишите също печелят добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Охх, чакай да те потупам по рамото и да кажа браво ......че и полиглот го раздава тук......бил проектант, бил преподавател ,бил тва ,бил онова.......ако можеше да правиш наистина тези неща 1/5 от тях, за които пишеш , просто нямаше да пишеш тук........ истината е,че за някои хора едно количество работа им се вижда много , а за други - това не е нищо..........

Истината е,че ако работиш сам за себе си ,ще живееш добре.......но за да го постигнеш, трябва много труд,средства, всеодайност и лишения да направиш.......ако някой си мисли че е постигнал това и въпреки това не става работата, просто значи че малко е работил по въпроса..........

Извинявам се на колегите, които се чустват засегнати .........

Изпитай ме? Нямам нищо против.... Някой коелги са се запознали с автобиографията ми, нямам от какво да се срамувам и притеснявам..... И да, всичко това е вярно.....

Завист ли усещам?

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изпитай ме? Нямам нищо против.... Някой коелги са се запознали с автобиографията ми, нямам от какво да се срамувам и притеснявам..... И да, всичко това е вярно.....

Завист ли усещам?

Завист ????от мен към теб ли????

За разлика от теб ,аз не се бия в гърдите какво знам ,колко знам , и т.н. а и не съм искал това.......на един човек това си му личи без да парадира.......не мога да приемам съвети от хора ,които имат по няколко провалени брака и хленчат като малки деца за щяло и не щяло.........

И нека припомня че този форум е автомобилен,в него се разяснява всичко за колите и свързани с тях дейности, новини,събития и т.н.............ако ти нямаш нещо да казваш по темите, отиди на друго място се изявявай.............

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, това за браковете беше селско, бате..... Един е.... Не викай дяволът, че май и ти се бракува.... А ако си си прочел темата - и не си я разбрал - май само ти не си я разбрал :-)

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, това за браковете беше селско, бате..... Един е.... Не викай дяволът, че май и ти се бракува.... А ако си си прочел темата - и не си я разбрал - май само ти не си я разбрал :-)

Май ти не си я разбрал.......говорехме за цени на горива, а не за работа кой какво работи............аз си казах мнението още в началото и то е,че не цените са високи, а заплатите са ни ниски........

Остави ти мен, гледай себе си..........и не завиждай най вече............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано този път има повече хора...на предния протест във Варна, журналята и полицаите бяха повече...Явно народа е доволен от цените на горивата :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЧЕТИВО ЗА ГЕРБЕРАСТИ!................МАЛКО ЦИТАТИ.

 

 

НОВИЯТ МОРАЛ НА ГЕРБ и тяхната "Швейцaрия на Балканите " към днешна дата 2012 год:

 

- Най-бедната и най-корумпирана държава в ЕС с най-ниските при това ЗАМРАЗЕНИ от всенародния любимец Симеон Дянков заплати и пенсии - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Тотално разбита икономика, най-високите лихвени проценти в ЕС, смазване на малкия и среден бизнес, неразплащане на ддс и неразплащане навреме от страна на държавата със частниците, огромна междуфирмена задлъжнялолст - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Покачване на цените на основни и жизненоважни продукти, покачване на ток,вода и парно - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Разбито здравеопазване , липса на лекарства за онкоболните, закърняла здравна реформа - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Значително нарастване на дела на сивия сектор и политически чадър над контрабандата на цигари, горива и алкохол - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Орязване на всякакви социални пакети и придобивки и неизплащане на детски надбавки на българските майки поради смехотворно законодателство - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Близо 2 милиарда лева за прогнилата и корумпирана система на МВР и военното министерство - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Откриване на паметник за прослава на американските летци бомбандирали София - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Млади и интелигентно изглеждащи българи излезли по улиците да разпродават библиотеките си от безпаричие и мизерия - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Етнически българи ровещи в казаните за смет - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Етнически българи раздаващи брошурки по улиците да спечелят някои лев за комат хляб и кисело мляко - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Етнически българи чистещи стъклата на колите по булевардите за някоя друга стотинка - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Етнически българи които от безпаричие и отчаяние отиват на гурбет да чистят кенефи, да гледат старци, да берат ягоди,маслини,портокали и да ринат обори зад граница - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Погребване на култрурата и образованието - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

- Тотално излагане и орезиляване имиджа на България по света - ГАРАНТИРАНО ОТ ГЕРБ !

 

 

 

След две години и половина акции, операции, политическа воля и успехи в борбата с организираната престъпност се стигна дотам, че тя не само не е преборена, но е още по-арогантна и тежка от времената на тройната коалиция. Защото организираната престъпност вече е все по-близо до хората и ефектите от нейната работа се усещат от все по-голям брой граждани. На обратния полюс е работата на МВР. И докато в София горяха автомобили, световната организация „Трансперънси интернешънъл“ излезе с поредния си доклад, според който през последните две години нивото на корупция в България се е повишило драстично и страната вече е на последно място сред страните в ЕС. Според данните на организацията управлението на Борисов и Цветанов е по-корумпирано от управленията и на Сергей Станишев, и на Симеон Сакскобургготски. Интересно е, че благодарение на усилията на ГЕРБ България изпреварва по корупция дори наркодържави като Колумбия. Данните на „Трансперънси интернешънъл“ бяха представени ден след като за министър на правосъдието беше назначена доскорошната шефка на българския клон на организацията Диана Ковачева. С последното искам да кажа, че „Трансперънси интернешънъл“ не е поредната платена от мафията структура, която иска да очерни правителството, а по-скоро приятелски настроена организация.

 

 

Само "БЪЛГАРСКА ПРОЛЕТ" по подобие на арабските ще ни избави от катастрофата до която ще ни докара най-некомпетентното, некадърно и корумпирано управление! Управлението което с гордост може да се нарече "власт на глупостта и простотията!" В сравнение с ГЕРБ, Виденов изглежда като Бил Гейтс! Монополистът буквално ни рекетира, обира и ограбва с тия цени на бензин. Когато фактите говорят и боговете мълчат а фактите са следните на 27 юли 2009 година ГЕРБ идва на власт и следва: Цената на тока се увеличи с 4% В момента Борисов подготвя ново увеличение с близо 8% на цената на тока! Цената на газта скочи с 60%! В момента Борисов иска ново 27% увеличение! цената на дизела и бензина удари рекордна в историята на Б-я цена! Лукойл печели милиарди. Цената на захарта скочи с 80%! Цената на храните скочиха със средно 20% Цената на живота-инфлацията е общо 10% Студентските такси бяха увеличени от ГЕРБ с 50%! Доходите ЗАМРЪЗЕНИ А ЗАПЛАТИТЕ -НАМАЛЕНИ

 

 

 

ТЕЗИ КОИТО УПРАВЛЯВАТ БЪЛГАРИЯ, НЯМАТ ПОЛИТИЧЕСКА ПРИНАДЛЕЖНОСТ,ТЕ СА КРИМИНАЛНО-ПРЕСТЪПНА ШАЙКА ИМАЩА ЗА ЦЕЛ, ДА СЕ ОБОГАТИ ЗА СМЕТКА НА БЪЛГАРИТЕ!!! ЗА ТЯХ НИЕ СМЕ БЕЗГЛАСНИ РОБИ!!! ДОЛУ ГЕРБ!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Де да можех - щях да ти сложа поне 10 +..........

 

Между другото захарта в България е 2 пъти по-висока от Германия...... Не ходих днес на протест, че вчера бях на протеста срещу приемането на поправките в закона на горите, днес е ден за домочадието..... Другият път....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...