Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За цените на горивата


Препоръчано мнение

Днес като видях поредното поскъпване на газта до 1,37лв., се сетих за размислите си по коледа и нова година, че празничната промоция на горивата ще ни излезе после през носа.:icon_censored:

Поне да не ни лъжеха в качеството и количеството мам:icon_censored: им и мръсници.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 210
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Всички са айдуци !Най вече мамят с качеството. :argue:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На по-ниските цени протестирахме. Сега - ни дума, ни вопъл, ни стон. И не ми обяснявайте, че за 3 години не ни промиха мозъците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газ-та 1,37 , а бензина е 2,50 / 2,52 .... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mad.gif

Все още не съм се решил да инвестирам 1000 пари в газов инжекцион, но ако продължава темпа на покачване ще се замисля по-сериозно...

Иначе по-рядко си я карам и затова съм на бензин. Като не слизам от служебната, не остава време за мицито...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/sad.gif

А от стачките не забелязах за крайният потребител да има файда.... и да стачкуваме пак... знам ли, до кога такаhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/confused1.gif

Като че ли проблема е повече в заплатите ни ....

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина проблема е в заплатите. От стачките нищо не стана, сложиха един мораториум и това беше. Само задържаха цените за едно известно време. .Сигурно до лятото ще стане 3 лв., дизела и 2,90 бензина.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На стачките тогава исканията и организаторите бяха куци.... Я в събота като излязохме на протест - правителството как преразгледа АСТА.... Преди това като излизаха еколозите на протест - как спряха шистовия газ.....

 

Що се отнася до цените на горивата - любимото на мнозинството правителство покачи акцизите с 1,6% и те така то....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да ви кажа, че нормалните хора стачкуват и за заплатите. И оттам се почва. Ама ние сме българи. Когато беше предната криза с горивата, в нормалните страни държавата намали своя дял от данък върху горивата. А при нас - задържаха цените, и после...

 

VenciTT - когато миналата година стачкувахме, моята заплата беше пак толкова, а твоята... Май въпроса не е в заплата.

 

Превръщаме се в ОВЦЕ. Само ни стрижат, а от време на време и ни е.... Ей това е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да ви кажа, че нормалните хора стачкуват и за заплатите. И оттам се почва. Ама ние сме българи. Когато беше предната криза с горивата, в нормалните страни държавата намали своя дял от данък върху горивата. А при нас - задържаха цените, и после...

 

VenciTT - когато миналата година стачкувахме, моята заплата беше пак толкова, а твоята... Май въпроса не е в заплата.

 

Превръщаме се в ОВЦЕ. Само ни стрижат, а от време на време и ни е.... Ей това е проблема.

 

Лошото при аналогията с овцете е, че не само ги стрижат и доят, но рано или късно им теглят ножа...

 

А да очакваме намаляване цената на петрола според мен е доста нереалистично. Може да има известни колебания, но тенденцията ще е трайно нагоре. Все пак петролът е изчерпаем ресурс, а гладът за енергия постоянно расте. А усложнили ли се ситуацията с Иран, лятото ще ходим с влак до морето, ако въобще ще може да си позволим такъв лукс.

 

Единственото спасение за българите е все така обещаваното рязко нарастване на жизненото равнище и достигане на средноевропейски стандарт. А колко ще трябва да чакаме за това, не е ясно, предвид че финмин-ът заби икономиката в депресия, а европейската дългова криза вероятно ще ореже растежа до края на десетилетието.

 

Иначе приятелите ми на запад (доста гостувах във Франция последните 3 години) въобще не се притесняват за такива дреболии като цената на горивото - 50-60 евро месечно на всеки са предостатъчни за всекидневния маршрут от вкъщи до работата. И няма как да бъде иначе при заплати от над 2000-3000 евро. А останах и доста учуден, че застраховките и данъците по колите не са кой знае колко по-високи от нашите (е, вече не си спомням подробностите).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не за цените на горивата трябва да стачкуваме а за заплатите.Като ни казват "това в Европа е толкова,онова в Европа е толкова",защо не ни направят и заплатите като в европа?Защо не казват 'Инженерите в Европа получават толкова,учителите-толкова и т.н." мълчат като за****и.Ама то май ние сме за бой,защото мълчим повече от тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не за цените на горивата трябва да стачкуваме а за заплатите.Като ни казват "това в Европа е толкова,онова в Европа е толкова",защо не ни направят и заплатите като в европа?Защо не казват 'Инженерите в Европа получават толкова,учителите-толкова и т.н." мълчат като за****и.Ама то май ние сме за бой,защото мълчим повече от тях.

 

Точно така, не е скъп бензина, ами заплатите са ниски, цели стандарт на живот трябва да се преравни към европейският.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да ви кажа, че нормалните хора стачкуват и за заплатите.....

 

VenciTT - когато миналата година стачкувахме, моята заплата беше пак толкова, а твоята... Май въпроса не е в заплата.

 

Превръщаме се в ОВЦЕ. Само ни стрижат, а от време на време и ни е.... Ей това е проблема.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_crying.gif моята заплата даже се смалява с всяко повишаване на осигуровките са за моя сметка....

И аз съм на мнение, че трябва да стачкуваме за заплатите си, но това на собствениците на фирми дали ще им се понрави...?

Вместо да си разделят някоя друга комисионна или да се лишат от какво ли още.. та да се повиши стандарта...

и господа управляващите да помислят за механизъм за повишаване на стандарта , а не само да си гласуват собствените заплати или разходи , командировъчни и прочее...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... А усложнили ли се ситуацията с Иран, лятото ще ходим с влак до морето, ако въобще ще може да си позволим такъв лукс.

 

Като се спомена Иран и се сетих за следното. Около 1979-1980г шейха на Иран избягал, станало нещо като преврат. Доставките за Съединените щати намалели и цените на горивата рязко скокнали нагоре, защото това било единственият начин търговците да отговорят на търсенето. А такова имало. В онези времена двигателите били проектирани да си харчат подобаващо защото били мощни, това кефило американците. Производителите от голямата тройка - Дженерал Моторс, Форд и Крайслер започнали да се задъхват и масово затваряли заводи за автомобили. Търсенето рязко се променило от големи литрови двигатели към икономични такива. Но никой не бе предвидил пазара и разработването на такива модели е имало частично, но не е било с приоритет. На големите алчни за гориво двигатели бил даден "шах". Ситуацията трябва да е била доста напечена, не само за останалите на улицата работници от затворените заводи, но и за всеки клиент с голям двигател, бил той монтиран на нова и second hand кола.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ден се нищи тази тема - заплатите...Да, заплатите са ни ниски - колкото изкарвам аз като инж. за година, колегата ми в Германия или Англия ги изкарва за месец. Но има нещо друго, което не е в наша/моя/ полза - ако аз тук се занимавам с три до пет неща, там колегата се занимава само с едно, но го прави както трябва. Та, наистина, не е нормално да взима 10 пъти колкото мен, но ако "тика" една задача, ще я тика пет пъти по-бързо от мен... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ден се нищи тази тема - заплатите...Да, заплатите са ни ниски - колкото изкарвам аз като инж. за година, колегата ми в Германия или Англия ги изкарва за месец. Но има нещо друго, което не е в наша/моя/ полза - ако аз тук се занимавам с три до пет неща, там колегата се занимава само с едно, но го прави както трябва. Та, наистина, не е нормално да взима 10 пъти колкото мен, но ако "тика" една задача, ще я тика пет пъти по-бързо от мен... :icon_blush:

 

На шега или не ще вмъкна следното. Отивам във Франция на командировка. Французойката се ядосва че лаптопа й прави парчета. Вика имам 3-ма IT специалиста. Единия ми слага Opera, другия я маха и слага Firefox, а третия маха всичко предходно и оставя само Google Chrome. Пита ме как е при нас положението и опули очи като на "стар зил фаровете" когато й съобщих, че в нашата фирма няма нает IT специалист и ние си ги оправяме :icon_n_king: . Доста ми бе трудно докато й преведа поговорката "На вълка врата е дебел, защото сам си върши работата", или "Гладна мечка, хоро не играе" с което учтиво й напомних че съм гладен :icon_clap:

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И файда - йооооок!

Какво и колко произвеждаме? На какви цени? Конкурентни ли са нашите стоки на пазара - чужд или дори местен?

Не.

И няма и как да са! Енергоемки производства, пилеене на суровини, ниска квалификация, никакво планиране, ужасен маркетинг, стари технологии....

Мениджмънт?

Тази дума не е позната на българският бизнес. Като се почне от правителството, мине се през парламент, съдебна система, та се стигне до най-простото ЕТ - всичко е толкова шуро-баджаначеско, мутреско, любовнишко, че няма накъде повече. Над 99% от българските "мениджъри" (без нзачение на какво ниво) не търпят мнението на друг, оградени са с гъзолизци и се стараят всячески да се обграждат с по-тъпички, посредствени и послушни лица, та да могат да изпъкнат (за справки - премиерът наш Слънце, от него, та надолу)... По този начин заплати? Забравете. Протести и стачки? Къде бе, в частния сектор ли? Че секретутката ще взема 2 бона, ще се прескача цял ден, а ние ще си бачкаме - ами да...... Не владеем добре фелацио, нормално....

Горивата ще си растат, ами поне да протестираме там, където има шанс нещо да се промени. Боко и Вальо Златев са си другарчета, ще си плащаме....

А това, че вдигнаха още акциза? Трябва да гласувате за тях пак, и пак, и пак.... до последна капка.... кръв....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми като бях лани в завода на ШМИТС, нарочно гледах колко работят.Еми не работят повече от нас,поне в нашия сервиз,а взимат в пъти повече.Ей това не мога да разбера,хем работим повече,хем взимаме по малко. Еми сцепваме се от работа и заплатите са добри за БГ но не и сравнени с Германия.Е питам аз,защо като работим повече от немеца в шмитс ние взимаме по малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми като бях лани в завода на ШМИТС, нарочно гледах колко работят.Еми не работят повече от нас,поне в нашия сервиз,а взимат в пъти повече.Ей това не мога да разбера,хем работим повече,хем взимаме по малко. Еми сцепваме се от работа и заплатите са добри за БГ но не и сравнени с Германия.Е питам аз,защо като работим повече от немеца в шмитс ние взимаме по малко.

 

Казано с две думи: Еволюцията и прогреса определят дълбочината на цивилизацията. И в Германия денонощието е 24ч, и при нас е така, та дори и в Мозамбик и Нигерия ако щете. Човешките възможности са почти еднакви навсякъде. Ако попитате най-бедните африканци, то и те си казват че бъхтят като волове, че и повече от нас дори, но стандарта им на живот е пълна мизерия и да ни имат проблемите. Явно, че от тяхната гледна точка сме дори за завиждане. Вземете за пример Япония или Германия - напълно опустошени след II-та Св.Война. Как се съвзеха само за 50 год? Ние преполовихме прехода на демокрацията, но все още нещо ни убягва... И все пак трябва да се чувстваме щастливи! Щастливи, че живеем във време, в което има например свобода на словото, имаме достъп до образование и здравеопазване. Заболи те зъб - има зъболекар. Заболи те апандисит - хоп операция. Не си роб, не трябва да бъхтиш насила за никой. Няма масови болести и войни, където живота си отива просто ей така. Ядем по 3 пъти на ден, пием кафенце, сваляме филми от Замундата, имаме покрив над главата. Хайде да отидем в най-бедната африканска страна и да им разкажем колко лошо живеем. Трябва да сме щастливи че сме здрави. Всичко друго навсякъде е непрестанна борба. Къде по-трудно, къде по-леко, Някои се бъхтят за 8$ на час, други с едно щракване на пръстите за консултация взимат 20-торно. Трябва да се гледа моментното състояние, мизерия казвате? Ами поговорката че "сред 100 слепи и едноокия е цар"?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми като бях лани в завода на ШМИТС, нарочно гледах колко работят.Еми не работят повече от нас,поне в нашия сервиз,а взимат в пъти повече.Ей това не мога да разбера,хем работим повече,хем взимаме по малко. Еми сцепваме се от работа и заплатите са добри за БГ но не и сравнени с Германия.Е питам аз,защо като работим повече от немеца в шмитс ние взимаме по малко.

Какво произвеждате, че Шмитс не ми говори нищо?

А колко плаща немецът за услугата? Повече? А защо плаща повече? Защото получава повече. А защо получава повече? Защото произвежда...... Немците произвеждат стоки, качествени, имат пазар, конкурентни са. И повечето хора работят в производствени предприятия. Стоките им са добре, търгуват се, фирмите печелят, заплатите са добри..... Оттам тръгва всичко. Когато масата хора, заети в производството изкарват пари и продукт - тогава се вдигат и другите заплати. В услугите, администрацията..... А ако заплатите в Бг са например 500 лв, щото е такъв пазарът - идва чичко немец, за да пести. И вместо да дава 500 - дава да речем 1000, държи си работниците, ама и бачкат.... Въпрос на управление. Ама в Германия картинката е друга, не е като тук.... Тук е обратното. И плюем гърците, ама не сме много по-добре от тях. В Бг, например, най-големият работодател е държавата. Имаме най-многобройната армия на глава от населението в ЕС, да не говорим за милицията. За справка - в Румъния милиционерите са ок. 260 на 10 000 души, а тук са над 600, близо 700..... А престъпността ни е по-голяма. Това всичкото са пари. Това са паразитни администрации, неефективни, неработещи.... И оттам всичко - по фунията надолу.

Е откъде да дойдат тези заплати?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казано с две думи: Еволюцията и прогреса определят дълбочината на цивилизацията. И в Германия денонощието е 24ч, и при нас е така, та дори и в Мозамбик и Нигерия ако щете. Човешките възможности са почти еднакви навсякъде. Ако попитате най-бедните африканци, то и те си казват че бъхтят като волове, че и повече от нас дори, но стандарта им на живот е пълна мизерия и да ни имат проблемите. Явно, че от тяхната гледна точка сме дори за завиждане. Вземете за пример Япония или Германия - напълно опустошени след II-та Св.Война. Как се съвзеха само за 50 год? Ние преполовихме прехода на демокрацията, но все още нещо ни убягва... И все пак трябва да се чувстваме щастливи! Щастливи, че живеем във време, в което има например свобода на словото, имаме достъп до образование и здравеопазване. Заболи те зъб - има зъболекар. Заболи те апандисит - хоп операция. Не си роб, не трябва да бъхтиш насила за никой. Няма масови болести и войни, където живота си отива просто ей така. Ядем по 3 пъти на ден, пием кафенце, сваляме филми от Замундата, имаме покрив над главата. Хайде да отидем в най-бедната африканска страна и да им разкажем колко лошо живеем. Трябва да сме щастливи че сме здрави. Всичко друго навсякъде е непрестанна борба. Къде по-трудно, къде по-леко, Някои се бъхтят за 8$ на час, други с едно щракване на пръстите за консултация взимат 20-торно. Трябва да се гледа моментното състояние, мизерия казвате? Ами поговорката че "сред 100 слепи и едноокия е цар"?

Хм, интересен пост :-)

1. Имаме, казваш, свобода на словото.... Чак се чудя дали си си купувал скоро вестник, гледал ли си телевизия..... До такава степен се изместват важните неща, потънали сме в долнопробен ПР, че "такива журналистки само да искате" ...цитирам недолюбваният от мен Слави

2. Имаме достъп до образование..... За достъпа си прав. Лапето учи в централно столично училище, едно от топ 10-те на София. Дали беше преди година-две едно момче извади пистолет в училището. Ако не и обясня валентностите - няма да ги разбере, а преди 2 вечери си разглобих флекса, за да и покажа ротор, статор, колектор и четки, както и къде намират почва унас......... Висше образование имаме, казваш? Мдаааааааа, световна сила сме там! Миналата година дори СУ прави 5 приема и ги събра накрая с 2,25....... За скорооткритата ПУТКА, не знам си какви БСУ, ВСУ и НБУ - какво да говорим.... 53 университета.....

3. Здравеопазване, казваш. Мдаааааа, има болници. В които си плащаш като поп. Жена ти раждала ли е скоро? Моята - преди 3 години. Избор на екип правил ли си? Аз да.... А детското здравеопазване нали е безплатно? Да, ама не.... Лапето като го водя на зъболекар - си плащам.

За щастието, че сме здрави си единствено прав! Иначе и в Африка има образование, зъболекари, лекари - за тези, които могат да си ги позволят. И тук е така. Иди по селата да видиш чудо. А това, че сред 100 слепци - едноокият е цар - не върши работа.... С едноок Япония и Германия не са станали това за 20-30 години.... Да не говорим, че със слепци - съвсем. Трябва да бъдем взискателни - първо към себе си и работата си, а след това и към управляващите. Само така може да се получи нещо.....

 

П.П. Между другото, във форума не видях тема за АСТА, за свободата на словото в интернет, за протести.... Ама напоследък влизам рядко, може и да съм пропуснал..... Не виждам и други теми по наболелите въпроси - за пържолки, за лобистки закони като "Витоша ски"...... Е те така - няма как да стане..... Просто няма как.....

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на написаното до тук е,че не бензина е скъп а заплатите са малки.Затова дадох за пример нещо което съм видял с очите си.ШМИТС произвеждат ремаркета, но ние ходихме да ни обучават на технологията, за ремонта на хладилни ремаркета.Еми ремонт на хладилно ремарке при спазена технология е еднакъв,и там и тук.Трудъ е един и същ,а заплащането различно,а нафтата си я купуваме на европейски цени и те така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...И когато след всичко това някои ме убеждават колко съм богат /визирам svetliof и Боико Борисов/, нещата ми идват малко в повече. Радвайте се на това, което имате, за да не станете кат Гърция. Робско племе сме... И затова всеки ни мачка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да бъдем взискателни - първо към себе си и работата си, а след това и към управляващите. Само така може да се получи нещо.....

 

С това, колега rosko съм напълно съгласен.

 

И явно проблема ни не е чисто физически, по-скоро е психически, и най-точно в разбиранията ни за нещата /от пазача до собственика/... :icon_peace:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...И когато след всичко това някои ме убеждават колко съм богат /визирам svetliof и Боико Борисов/, нещата ми идват малко в повече. Радвайте се на това, което имате, за да не станете кат Гърция. Робско племе сме... И затова всеки ни мачка...

 

E недей с лошо сега.. Милионерчета сме си. Издържаме цял парламент и хиляди мангали, малко ли е това. Всеки месец влагам повече от 300 лв за тях. Гърция като не си издържат циганите и виж до къде я докараха :D :D :D

Аз не виждам от какво трябва да се оплакваме, като редовно си ги избираме народните ни партии :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам от какво трябва да се оплакваме, като редовно си ги избираме народните ни партии :rolleyes:

 

То защото избора е много голям :) Като каже някой "вие си ги избрахте" чак весело ми става... Никой не може да ме убеди, че ако беше Сташишев, Болен или пък Ааамед щеше да е по-дборе... Истината е, че всичките са един дол дренки и гледат само да лапат, и всеки се вълнува от собствените си интереси...ама как да е, нали са част от тоя народ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...