Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Защо се палят коли в София?


Препоръчано мнение

  • Admin

Защо се палят коли в София?

 

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4381531

 

Поръчки от застрахователите ли е? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...или няколко келеша се изживяват като западна банда от гетото.

За мен версията за поръчка от застрахователите по-хваща ред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И според мен версията с поръчки на застрахователи е по-вероятна.

 

Като се замислиш ако бяха банда, нямаха ли да посегнат и на скъпи коли - кефа да запалиш някое AMG ще е по-голям.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е причината, обаче живея в Младост и всяка вечер заспивам с едно отворено око. Това е просто безумие, що за болен мозък ще реши да пали коли на хора, които не познава. Искрено се надявам скоро да го хванат или да ги хванат, за да се успокоят хората!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо се палят коли в София?

 

 

Защо варненски поп кара луксозен линкълн, докато яденето на едно дете в дом за сираци е 2 лв. ?

Защото живеем в абсурдна държава, пълна анархия и органите следящи реда и контрола СПЯТ....Парламента СПИ...народа СПИ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че Парламента и Органите спят - спят...

Но не целият Народ спи - част от него стачкува и протестира....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И според мен версията с поръчки на застрахователи е по-вероятна.

 

Като се замислиш ако бяха банда, нямаха ли да посегнат и на скъпи коли - кефа да запалиш някое AMG ще е по-голям.

Ами ако те набара така случайно собственикът? Дали няма да ти изкара кефа през всичките дупки?

Не вярвам и да са застрахователите - никоя застрахователна компания не би се завтекла да ми застрахова колата.... Пък и който ще си застрахова - ще си застрахова така или иначе. Който няма - пак няма.

Пък знае ли се......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако те набара така случайно собственикът? Дали няма да ти изкара кефа през всичките дупки?

Не вярвам и да са застрахователите - никоя застрахователна компания не би се завтекла да ми застрахова колата.... Пък и който ще си застрахова - ще си застрахова така или иначе. Който няма - пак няма.

Пък знае ли се......

 

Ти май не гледа новините, а? Единият потърпевш каза,че веднага след полицията са дошли и застрахователите и са почнали да "описват" щетите по колите и даже са му предложили къде да отиде да му оправят колата. Ей тука вече,ако няма нещо нагласено,емана.Всичко това ставало посред нощ към 3-4 часа. Работата започва да ми прилича на паленето на горите за да се изнася дървесината,ама в случая май застрахователите играят с доверените си сервизи или искат да откажат хората на които са дали много пари,пак да си направят застраховка при тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh: :icon_doh: Няма какво да го мислите,в младост са били някои пироманчета а всички останали 100% са собствениците на автомобилите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво става но и според мен е дело на застрахователите... защото тази вечер в 19;30 са запалени 3 коли и забележете къде на платен паркинг в Студентски град до Зимния дворед... дали не е странно а ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_doh:На хората им е скучно и понеже не върви да пускаш фойерверки и пиратки в началото на Декември си палят коли. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако те набара така случайно собственикът? Дали няма да ти изкара кефа през всичките дупки?

......

 

Aaaa, Роско, не така с лошото :)))

Според мен при всички случаи говорим за хора профисионалисти (или поне смятащи се за такива). Искам да кажа с това, че не ми се вярва някой да го прави за кеф, защото страха да те хванат не е малък - това са хора дето си разбират от палежи и някои ги подстрекава... кой е, може само да гадаем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе някой да не произвежда пожарогасителни системи за леки коли и сега да си създава пазар?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах, какъв е келепира на застрахователите? Че изплащат щетите ? А доверените сервизи, какво по-точно и оправят на една изгоряла кола? Съмнявам се хората да се юрнат да се се застраховат. З.К. си имат достатъчно клиенти. Според мен просто е станало "модерно". Никаква логика нямат тези палежи ... от София , та чак в Бургас ... ако това чудо не започне скоро и по другите градове пък на ... според мен е някакъв "нов вид графити" , а в голямата лудница, някои допълнително са решили да си "продадат" колите на застрахователите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да сложат четири гуми на Парламента, та дано някой да го сбърка с автомобил, че да го подпали! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво печелят застрах. - ами просто е каско имат 15% по последни данни - сега доста повече народ си застрахова колите.

Платените паркинги и те се понапълниха. Циганите дето изкупуват коли за скрап - и те понапечелват - това са 50 коли.

Спасението е да се организират съседите и да патрулират из квартала. И който хванат директно да го копат.

Другия вариант е ченгетата да напънат дилърите, таксидвиите и нощните птици и да им понамекнат в ареста ,че търсят едни пиромани...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми той, софийският лидер на ГЕРБ, го каза по бТв - спасението било във видеонаблюдението. Камери навсякъде, 24 часа наблюдение. Това напомня ли ви нещо? За Джордж Оруел - "1984". И защо герберите да не са го организирали? Защото това е най-краткия път до "полицейска държава". Даже после и ще им благодарим. :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа, морски, не може с лошо! Недей да говориш така за Бащата на Народа! И не бива да си сипваш в туба нафтица, или бензин за косачката, щото при повторно нарушение - си е направо рецидив. И законът ще сменим сега и никакви запалителни течности в тубите, палиш косачката и на ход до бензиностанцията.... Какви са тези своеволия!

Пък за колегата с патрулите - отстъпвам ти моята стойка, с удоволствие. А акто го хванете - предлагам след Специализираният съд - да създадем и един Народен - идеално, ще го мултиплицираме в целия Европейски съюз, а Бащицата ще вземе Нобелова награда за мир!!!

 

П.П. Според мен на някой му падна веригата в началото, а сега и едеалният вариант да драснете клечката на някой, на който имате зъб :-) Полека, входът ни е с видеонаблюдение, не се пребивайте насам :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Някакъв младеж си бил признал за палежа на колите.

 

http://www.dnesplus.bg/News.aspx?n=550473

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя и Баба Меца си признала... :icon_thumbup:

 

Лосанджелиското полицейско управление, ФБР и ЦРУ спорели кой е най-добър в арестуването на престъпници. Президентът решил да ги подложи на проверка. Пуснал един заек в гората и им наредил да го хванат.

Първи били ЦРУ. Пратили животни доносници из цялата гора и разпитали всички растителни и минерални свидетели. След три месеца изчерпателно разследване стигнали до заключението, че заекът не съществува.

После дошъл редът на ФБР. След две седмици без никакви улики, те подпалили гората и избили всичко живо в нея, включително заека. И твърдо поддържали основателността на действията си, като твърдели, че заекът ги е предизвикал.

Накрая в гората влезли полицаите. След час и половина се върнали с мечка, която била смазана от бой. Мечката викала:

- Добре, добре, заек съм! Заек съм!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След задушевен разговор и приятелска беседа съпровождани с приятелски потупвания около рамото, истината излиза на бял сват. Обикновено е с червен цвят, но за 24 часа преминава в син! :icon_thumbup:

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колкото и тревиално да звучи палежът на автомобилите е организиран доста от високо и с цел дестабилизиране на държавата. Застрахователите!? Едва ли при положение че има и доста автомобили които са на преклонна възраст и не са подходящи за застраховане... Колко ще спечели един застраховател от една такава застраховка. Едва ли е и на някой луд пироман който съвсем случайному е кефнало да пали коли. Да тръгне да обикаля из цяла София ей така да пали... Ами в другите градове? Физическите подпалвачи е ясно че са някой закъсали наркоманчета или задлъжнели комарждии или тем. подобни, но кой движи нещата от горе? Идеята да са собственици на паркинги също ми звучи малко несериозно, ако ставаше въпрос за определен квартал на Столицата разбирам ама из почти всички квартали, просто е безпредметно. Варианта Б.Б. да е с цел изграждане на "полицейска държава" ми се вижда прекалено рисков, все пак доста хора ще изкажат недоволство а това ще доведе до понижаване рейтинга на правителството. Лично аз мисля че е много вероятно някой от типа на "ТРАКТОРА" да е организатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Факта, че се палят не особено скъпи автомобили, показва, че ако е организирано /а не дело на отделен пироман/ се цели всяване на страх и дестабилизиране на общественото спокойствие.

 

Според мен не е дело на отделен човек, защото не може да му е по силите. Не съм запознат с психичните отклонения, но ми се струва абсурдно пиромани да се обединяват в група.

 

Следователно отговорът ще се търси на плоскостта - кой има интерес от дестабилизация и страх.

 

Аз ако съм застраховател и избера такъв метод да си напълня бюджета, точно на нескъпи возила бих се спрял.

Някои политици също биха имали интерес от несигурност.

 

А може и да е политик-застраховател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но ми се струва абсурдно пиромани да се обединяват в група.

 

Не е нужно да са пиромани, нито да са в група. Първоначално може и да е било организирано, но после стана модерно да се палят и на който му се пали - пали... Днес показаха делото на един начинаещ подпалвач.... неуспешно...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз мисля че е много вероятно някой от типа на "ТРАКТОРА" да е организатора.

Струва ми се, че разсъждаваш в правилна посока :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...