Премини към съдържание

Чистене на пласмасови фарове


Препоръчано мнение

Колеги някой чистил ли е и знае ли с какви препарати и как да почистим пожълтелите оригинални пластмасови фарове на GALANT ? :icon_hmm: благодаря ! :mitsu-smiley::icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой чистил ли е и знае ли с какви препарати и как да почистим пожълтелите оригинални пластмасови фарове на GALANT ? :icon_hmm: благодаря ! :mitsu-smiley::icon_rock:

Пожълтели или матирали? Матиралото стъкло се оправя с полир паста,най добре с полир машина.Ако мата е дълбок,първо с водна шкурка 400,600,1000,и после полиране.Най добре фаровете да се свалят, за да се работи спокойно и по цялата повръхност на стъклото.Всяка паста за полиране ще свърши работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...оригинални пластмасови фарове на GALANT ...

Само аз ли си мисля, че фаровете на Галант са стъклени?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли си мисля, че фаровете на Галант са стъклени?

хах явно да колега :icon_dance: има няколко японски модела с стъклени фарове но галанта не е сред тях ... пък и от години насам и немците слагат пластмасата ...

както и да е .. колега става въпрос за изгорели от слънцето фарове ..живея в кипър и предполагам се сещате какви са температурите тук ..леко мнатирани са , ако можеш да обясниш по подробно че и снимки на процедурата ако цапнеш ще съм много благодарен ! :mitsu-smiley::icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хах явно да колега :icon_dance: има няколко японски модела с стъклени фарове но галанта не е сред тях ... пък и от години насам и немците слагат пластмасата ...

както и да е .. колега става въпрос за изгорели от слънцето фарове ..живея в кипър и предполагам се сещате какви са температурите тук ..леко мнатирани са , ако можеш да обясниш по подробно че и снимки на процедурата ако цапнеш ще съм много благодарен ! :mitsu-smiley::icon_rock:

Колега, не мога да ти помогна, защото никога не съм имал кола с пластмасови фарове. Противно на мнението ти, точно модела Галант (97-2003) е със стъклени фарове... става дума за тези, които са внасяни и продавани в Европа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз за първи път чувам за пластмасови фарове на галант.

Ако може една снимка да сложиш колега.

 

Ето линк за пастиране на фарове: http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=20&t=185768&hilit=%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз за първи път чувам за пластмасови фарове на галант.

Ако може една снимка да сложиш колега.

 

Ето линк за пастиране на фарове: http://tuning.bg/for...%BE%D0%B2%D0%B5

 

е добре твоите стъклени ли са ? ще ги снимам после и ще кача ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е добре твоите стъклени ли са ? ще ги снимам после и ще кача ! :mitsu-smiley:

 

Тия от аватара са стъклени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колегата много добре вметна че рвропеиските са стъклени ... моята е японка :P благодаря за линковете като намеря малко време ще пробвам и ще споделя снимки :P като цяло фара е абсолютно същия навид но е пластмасов .. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колегата много добре вметна че рвропеиските са стъклени ... моята е японка :P благодаря за линковете като намеря малко време ще пробвам и ще споделя снимки :P като цяло фара е абсолютно същия навид но е пластмасов .. :mitsu-smiley:

 

И аз не съм виждал такова менте досега, с пластмасови фарове... Колега, явно само твоя Галант прави изключение. И нашите са японки, но може би са предвидени за по-капризен пазар (европейския).

А възможно ли е фаровете на твоя Галант да са били сменени?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или най-добре от многото коли внесени в България с десен волан за продажба на части,си харесай 2 стъклени фара и не се занимавай с полиране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Или най-добре от многото коли внесени в България с десен волан за продажба на части,си харесай 2 стъклени фара и не се занимавай с полиране.

На първо четене се сещам за колегата Vetov, който имаше именно такива (англичанки) на части...

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той колегата is not about the ride май е в Никозия (Кипър) ... :)

Е, и? Български пощи си работят съвсем добре и евтино за навън .. скоро пращах лаптоп до германия за 16лв, препоръчано, пристигна за няма и седмица невредим, а дори не си играх много да го опаковам... :icon_bye: Виж във входяща посока е по-съмнителна работата :icon_thumbup: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е още по хубаво ако някой се навие да ми ги прати ... и да ме свърже с продавача евентуално щот не познавам никои които се занимава с тия работи в бг :icon_hmm: поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колегата много добре вметна че рвропеиските са стъклени ... моята е японка :P благодаря за линковете като намеря малко време ще пробвам и ще споделя снимки :P като цяло фара е абсолютно същия навид но е пластмасов .. :mitsu-smiley:

Няма начин да не полират фарове там някъде...В Бг такава процедура е по 10-20лв на фар...По принцип фара на Галанта е много удобен за извършването на такава процедура и с малко повече упорство и след сдобиването с необходимите инструменти съм сигурен , че и сам ще можеш да се справиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин да не полират фарове там някъде...В Бг такава процедура е по 10-20лв на фар...По принцип фара на Галанта е много удобен за извършването на такава процедура и с малко повече упорство и след сдобиването с необходимите инструменти съм сигурен , че и сам ще можеш да се справиш.

 

е ще видм може и да ги полирам .. тук искат 50 евро на фар ... дали ше им дам педесетак за тоя дето праи вятъра :icon_rock: въпроса е че ако някой ме зарадва с добра оферта за стъклени ще ги взема с идеята че няма да се налага повече да ги магаря :icon_rock:поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е ще видм може и да ги полирам .. тук искат 50 евро на фар ... дали ше им дам педесетак за тоя дето праи вятъра :icon_rock: въпроса е че ако някой ме зарадва с добра оферта за стъклени ще ги взема с идеята че няма да се налага повече да ги магаря :icon_rock:поздрави !

50 евро? Та почти толкова струва фар втора употреба за Галант. Само кажи в Кипър с какъв волан са ви колите - десен, или ляв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С десен са, иначе афтърмаркет от евау пак са 50 евро бройката...Само от англичанка фарове го спасяват колегата, защото и на годишния преглед може и да има проблем там...ако вземе от кола с ляв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е още по хубаво ако някой се навие да ми ги прати ... и да ме свърже с продавача евентуално щот не познавам никои които се занимава с тия работи в бг :icon_hmm: поздрави !

 

Казах ти кой да питаш, сега и с линк ти го давам - Vetov, неговите на части са англичанки. Пиши му Лс и се разберете да ти ги пусне по български пощи, път ти ще му преведеш примерно сумата по сметка.

 

Успех.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...