Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Купи, хвърли, купи


Препоръчано мнение

Моите пет стотинки по темата .Аз мисля че бялата техника трябва да е Miele ,макар че при мен всичко е втора употреба от нея .Не зная как са направени но зная че не знам какво е да не работят за сервиз да не говорим . :good: :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

За марката си прав Сашо, има само едно нещо дето не ми харесва в нея - цената :D .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За марката си прав Сашо, има само едно нещо дето не ми харесва в нея - цената :D .

 

 

Говоря за втора употреба, уникални уреди на много добри цени има :yes3: .Нищо не съм си купувал чисто ново !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко четене,повече обикаляне,който ти хареса.Няма ги вече старите здрави хладилници...имах и аз търсения преди време,та с 1,та с 2 компресора (да е с данфос компресора).Ходих по складове,магазини...и ми писна....големите намаления в един от маркетите..взех Електролукс (инокс) :) .Колкото изкара.Иначе може да погледнеш SMEG,немски БОШ,в технохит-а,имат сега намаления,ако купиш 3 уреда... :rolleyes: ,пък по Коледа стават и чудеса,може и на други места. http://technika.bg/page/234/kak-da-izberem-hladilnik.html . Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция 24 месеца за втора употреба уреди Miele и безплатна доставка за София !Може да им се хвърли едно око .

 

http://mieleservis.net/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8/%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гаранция 24 месеца за втора употреба уреди Miele и безплатна доставка за София !Може да им се хвърли едно око .

 

http://mieleservis.net/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8/%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8

Имам един стар съветски компресорен хладилник "Саратов". Голям е колкото старите "Мраз", т.е. малък.

Като казвам стар, наистина е стар- произведен е през далечната 1963, по хрушчово време.

Още работи безотказно и го напоследък го използвам да си съхранявам продуктите в периода между повредата на текущия и покупката на нов хладилник :)

Иначе в момента съм с АЕГ, по-висок от мен и с фризер. За момента съм доволен, да видим докога :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам един стар съветски компресорен хладилник "Саратов". Голям е колкото старите "Мраз", т.е. малък.

Като казвам стар, наистина е стар- произведен е през далечната 1963, по хрушчово време.

Още работи безотказно и го напоследък го използвам да си съхранявам продуктите в периода между повредата на текущия и покупката на нов хладилник :)

Иначе в момента съм с АЕГ, по-висок от мен и с фризер. За момента съм доволен, да видим докога :).

Аз пък ползвам въпросния Мраз за основен (но от високите) - мисля е около 20-гидошен, работи безотказно. В ъгъла долу е хванал яко ръжда, но съм си казал, че дорде мърка, няма да го хвърлям. Саратов също имам, но го дадох на приятел - сложи му само една балансираща пружина и заработи дори по-тихо от моя Мраз. В последствие пък въпросния приятел ми даде телевизор Сони кинескоп, който замени досегашния ми Панасоник след 20 години вярна служба (още работи, но кинескопа избледня).

Не мога да дам съвет за новите хладилници, веднъж един търговец ми разправяше, че ако е хладилник, трябва да е Електролукс (примерно), а ако е пералня, трябва да е Индезит (примерно), но не помня въобще кои марки ми каза (дали са те). Всъщност мисля, че Индезит е добре за хладилник. Чувал съм също, че качеството на сегашните данфос-и не е като преди.

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук дали ще намериш нещо: Магазин

Освен 2 ръка има и доста уреди с транспортни дефекти, а цените са добри.

Аз оттам се оборудвах на 100%- пералня, сушилня, хладилник, фурна за вграждане, котлони за вграждане и аспиратор за 2600 лв, всичко на AEG и ново, с 2 г. гаранция, с транспортни дефекти.

Някои са незначителни като фурната, защото козметичният дефект така и така е вграден в шкафа :).

Там, където е одран хладилника се допира до шкаф и не се вижда и т.н.

Но уредите са от последните модели и съм много доволен.

Успех!

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и моя съвет, http://siemens.expo2000.bg/index.php?route=product/product&path=63_83&product_id=667 100% made in Germany.

С две ръце съм за Miele - но като цяло си купувам уреди нови, а приятел си взе пералня втора употреба Miele на цена около 800 лв мисля, за втора ръка уред да дам 800 лв.

Ако се разгледа добре продуктовата гама на Miele, се забелязва една подробност - част от уреди са с 2 г. гаранция, други с 10 г. Защо? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че хваля сегашните електроуреди и аз съм почитател на по-старите и по-качествени неща,но имам един хладилник закупен през 2003 година и до днес работи без проблеми.Марката е Краун, още Зора не бяха дошли в Монтана.Мицубишито ми е на 20 години и стои по-добре от доста нови автомобили. Понеже станах и ловец пушка съм си купил също от стария материал ИЖ 18 ЕМ,бойлера също ми е от старите само сменявам нагревателите като изгорят.Тук сигурно ще предизвикам язвителни подмятания,но как то и да е.Старата техника е много по качествена от новата.:mitsu-smiley:

Редактирано от james_bond
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен, днес очакваме доставката на хладилника.

 

В крайна сметка се оказа, че всикчо което прочетох и търсех за хладилниците не ми е нужно. :D

 

Купихме този който хареса "жената" :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Купихме този, който хареса "жената" :first:

 

Правилно и философско решение!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

Затова мъдреците казват:

" - Човек и добре да живее - се жени! А сетне става философ."

....................

Със здраве да си го ползвате!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи колега кой хареса жената - белия или сребърния?

И защо "жената" е в кавички, а не "хареса" :icon_thumbup:

 

:icon_doh:

Може да се каже, че приключихме бързо, а избора беше на тема функционалност и много малко спор по отношение на работата която върши хладилник за 2 и кусур лева и този който е под хиляда.

 

http://2.bp.blogspot.com/-UItUz38HFXg/TzS1AzXLwCI/AAAAAAAAC_I/DfzABDT2fbg/s1600/citat+karel+4apek.png

 

Ако наистина те интересува цвета на хладилника - инокс с anti fingering покритие/шарка.

 

Редакция: :icon_hmm: Сега вече възникна друг проблем, ще го изкараме в коридора, че заема много място. :icon_bye:

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колеги, късно виждам темата ,но нека кажа две думи за хладилниците. Всичките производители се опитват максимално да ги поевтинят. От едно приятелче в пловдивският завод на известна фирма знам за няколко марки които си струват -АЕГ, БЕКО , някои модели на Самсунг , и някаква китайска марка която не разбрах как се казва. Той момчето лично ми забрани да си купувам тяхен хладилник, тръбите им били по тънкостенни, компресора два - три пъти по малък по размери и тегло , изпарителя вкаран в стените на хладилника ..... Въобще всичко е на късмет. За телевизорите - Аз лично нямам от модерните ТВ. Баща ми е телевизионен техник и според него това е излишна инвестиция. Аз гледам Сони на над 20 години с перфектни цветове , контраст. А в хола гледаме един почти изхвърлен на боклука JVC 28 инча, от по съвременните ,но пак с кинескоп ТВ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги, късно виждам темата ,но нека кажа две думи за хладилниците. Всичките производители се опитват максимално да ги поевтинят. От едно приятелче в пловдивският завод на известна фирма знам за няколко марки които си струват -АЕГ, БЕКО , някои модели на Самсунг , и някаква китайска марка която не разбрах как се казва. Той момчето лично ми забрани да си купувам тяхен хладилник, тръбите им били по тънкостенни, компресора два - три пъти по малък по размери и тегло , изпарителя вкаран в стените на хладилника ..... Въобще всичко е на късмет. За телевизорите - Аз лично нямам от модерните ТВ. Баща ми е телевизионен техник и според него това е излишна инвестиция. Аз гледам Сони на над 20 години с перфектни цветове , контраст. А в хола гледаме един почти изхвърлен на боклука JVC 28 инча, от по съвременните ,но пак с кинескоп ТВ.

 

Твоето приятелче е забравил мааааалък детайл, че в Пловдив се правят само малките и евтини серии на Либхер. Почти всичките ми колеги от работа в къщи сме със сериозни големи либхери, някой дори с двойните врати .. никой от нас не е имал оплаквания. Цените разбира се са 1500+ лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо пък трябва понеже е в БГ да има проблеми?

Хладилника ми СИМЕНС мейд ин ДЖЪРМЪНИ, работи точно 10-15 дни без да има проблем, вярно някаква дреболия и може би заради това как са го докарали, ама май не е заради това :).

 

Та хайде стига ги прехвалвали тези НЕМЦИ! С едни бежанци го закъсаха, та с електрониката няма :))).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За телевизорите - Аз лично нямам от модерните ТВ. Баща ми е телевизионен техник и според него това е излишна инвестиция. Аз гледам Сони на над 20 години с перфектни цветове , контраст. А в хола гледаме един почти изхвърлен на боклука JVC 28 инча, от по съвременните ,но пак с кинескоп ТВ.

 

Като прочета подобно нещо и не знам как да реагирам .. щеше да е смешно ако не беше тъжно.

 

Първо, телевизорите с кинескоп СА ВРЕДНИ за очите и не само. Няма да навлизам в подробности защо, но поради технологията която ползват за да показват картина - трептят и излъчват. Точка.

Второ, хабят около 5-6-10 пъти повече ток, заемат 5-6-10 пъти повече място и са ултра тежки.

Трето, виждат се гадно. Несравнимо с един FullHD екран, направо като нямо кино и iMAX е разликата.

Четврърто, 2016 сме и телевизорът от поне 10 години не се ползва само за гледане на телевизия, примерно моя показва ТВ канали около 20% от времето в което работи.

Един електроуред използван за битови нужди няма как да бъде "инвестиция", понеже не носи приходи, а служи за удобство, улеснение, а в случая забавление. Тия легенди дето старото работело 30 години а новото за 5 се чупело може и да има нещо вярно специално за ниския клас уреди, но новите неща обикновено са пъти по-ефективни от старите. Примерно тоя руския сандък ЗИЛ-а, за последните 10-15 години, в които "е работел безпроблемно" е нагорил от разликата в разхода на електричесто един нов LG с линеен компресор...

Никой не пречи да си ползвате старите уреди щом ви вършат работа, но не го препоръчвайте като нещо умно или тарикатско по форумите. Това ми е мисълта. Аз също имам един не 30, но 24 годишен но-нейм, май Италиански хладилник Ocean който му се моля да се повреди че ми е жал да го хвърля и да си купя ново LG ама се държи пущината ..

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би си прочел как аз се сдобих с хубав телевизор, мен ли визираш, че се излагам по форумите, и съм бъркал по кофите?

Искаш да кажеш, че да си ползвам 20-годишния Мраз, въпреки ръждата в ъгъла, е излагация? И да гледам телевизия на 20-годишен кинескоп (друго не гледам на него освен тв, затова и го наричам телевизор, ако искам филм, имам си компютър, също имам тунер на компютъра, за да гледам ТВ) също е излагация?

Според мен малко си в грешка.

А, за очите - вярно е че научно обосновано вредят повече. Но един друг факт, който ти пропускаш, е, че откакто "на мода" станаха компютрите, и масово хората започнаха да ги ползват, всеки втори носи цайси. От идното поколение всеки първи ще носи цайси, в това те уверявам. Което вече е доста жалко.

Тогава и аз ще едитна - защо да не ползвам стария си кинескоп, след като имам възможност, а той работи перфектно? Защо трябва да дам 1000+лв (защото бюджетните модели работя по зле и от кинескоп) за да имам огромна плазма в хола? Един познат си взе такава плазма, сложи я в единия ъгъл на панелната си квартира, свърза я с компютъра, седна в другия ъгъл на хола и започна да работи. Това не е ли по-голяма излагация, какви ли са му подбудите да си купи този телевизор? Има случаи, в които голяма плазма е единственото решение, примерно - голям офис, единствено възможно място - не стената. Но това да сложиш 40 инчов екран в стая 3х4 метра, не го разбирам.

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цитирал съм който съм имал предвид за кофите - не мисля че беше ти, той се е похвалил че гледа такъв ТВ. Едитнал съм си горното мнение докато ти си писал, визирайки може би твоя 30 годишен МРАЗ, да - мисля че е неефективен и макар че работи, хаби доста повече енергия.

 

За цайсите, по-скоро в хранителните навици е проблема и в това което си купуваме от магазина като манджа, не в лед екраните. Аз понеже такава ми е професията гледам екрани от поне 20 години, та съм хванал и гадните монитори на времето на 60 херца дето на втория час гледане те боли главата - според мен в момента е доста по-малко уморително за очите, а аз още съм без очила, не че има значение.

 

 

Поздрави.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам ЛСД ЛГ на повече от 5 години, наскоро го сравних с на татко ЛГ-то, с кинескоп...Ужасна разлика в полза на ЛСД-то. От 2 години имам и панасоник ЛЕД...сравнен с ЛГ-то ми е около 2 пъти по - арен. Не си и представям, ако го закача до кинескоп....брррррр.

Та, накратко, технологиите мърдуцат, за зло или добро и ние мърдаме с тях.

Няма как вехтият ми галант да е по хубав от ауди, произведено 2010г, примерно. По - евтин, да, но по - технологичен, мощен и икономичен, НЕ. Но това все пак е и друга тема, вярно, любима на Шопов, но...млъкни сърце:-)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз като един скромен любител на домашното кино, съм си провесил един голям лед тв на стената, и съм накичил стаята с тон-колони като коледна елха. Както каза Любо, финансовия ресурс изтекъл в тази посока е изцяло заминал с цел забавление. Редовно гледам филми, и това е едно огромно удоволствие за мен. Относно размера на ТВ, за мен лично има две ограничения - едното е да мога да го обхвана целия с погледа си (т.е. да не си въртя главата) и другото са финикийските знаци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...